wtorek, 02 styczeń 2018 15:17

IV Zmiana PKW OIR gotowa do wylotu do Kuwejtu.

Napisane przez 32blt
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

02 stycznia br. w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy IV Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie.

Wiceminister Obrony NarodowejBartłomiej Grabski żegnając wojskowych podziękował za wysiłek włożony w przygotowanie kolejnej zmiany PKW oraz podkreślił że-Misja ta ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa RP, ponieważ stanowi wypełnienie postanowień szczytu NATO.

W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 150 żołnierzy i cztery samoloty wielozadaniowe F-16. Dowódcą komponentu został ppłk pil. Przemysław Struj, który podkreślił – Jest to kolejna już misja i jestem przekonany , że tak jak poprzednia i ta skończy się sukcesem dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze...

Podczas uroczystości Wiceminister Bartłomiej Grabski wręczył Dowódcy PKW polską flagę. Podpisano formalne przekazanie przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosława Mikę podległości żołnierzy kontyngentu Dowódcy Operacyjnemu Rodzajów Sił Zbrojnych. W imieniu Dowódcy Operacyjnego podpis złożył Zastępca Dowódcy Operacyjnego gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel.

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie jest użyty na mocy postanowienia podpisanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę z dnia 17 czerwca 2016 o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve.

Źródło informacji i zdjęć: http://32blot.wp.mil.pl/pl/67_2533.html

Czytany 1154 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 styczeń 2018 15:23

Artykuły powiązane

Top