czwartek, 04 styczeń 2018 14:46

Sebastian Kawa znów wśród kondorów. Andy jak zwykle zachwycają.

Napisane przez Sebastiankawa.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Sebastiankawa.pl Źródło zdjęcia: Sebastiankawa.pl

Ekscytowały go wspomnienia ze wspaniałych lotów w tych potężnych górach podczas mistrzostw świata w 2010 roku.

... oraz fascynujących lotów nad Aconcaguę i na fali w Patagonii.Mimo zmęczenia trwającą półtorej doby podróżą udał się wprost na lotnisko Vitacura, aby wyciągnąć szybowiec z klatki transportowej i zmontować go do lotu. Entuzjazm przeszedł w rozpacz, gdy nazajutrz po dokładnym oczyszczeniu z podróżnego pyłu mógł dokładnie ocenić jego stan. Lustrzane powierzchnie skrzydeł zamieniły się w powierzchnię stawu owiewanego zefirkiem .

Katastrofa. Utrata walorów aerodynamicznych, a być może także naruszenia struktury skrzydła w stopniu uniemożliwiającym latanie.

Nie wiadomo jeszcze, czy destrukcja ta była efektem błędów wykonawczych, czy przegrzaniem szybowca podczas długiego postoju w klatce transportowej.

Tyle kosztów, tyle przygotowań i trudu na nic ?! Czyżby Sebastian miał czekać tu do dnia powrotu w roli obserwatora wyścigów ? Pośpieszne konsultacje z Jurkiem Biskupem, Grzegorzem Peszke i prof. Kubryńskim, oraz producentami szybowca, braćmi Jonker, dały wytyczne do badania stanu konstrukcji. Szczegółowa ocena według tych wskazówek wskazuje na to, że ze stanem struktury szybowca nie jest tak źle, ale serce krwawi na widok powierzchni skrzydeł.

Carlos Roca

W locie szybowiec zachowuje się poprawnie. Sebastian uzyskał nawet najlepszy wynik podczas pierwszego dnia treningu i wygrał wczoraj pierwszą konkurencję zawodów Abierta-Cordilliera stanowiących preludium do mistrzostw świata.

Rene Widal

Przez połowę 463- kilometrowej trasy ścigał się łeb w łeb  z latającym na „Ventusie 3” Chilijczykiem Rene Widalem. Szybowiec ten jest najnowszym produktem firmy Schemp Hirth, ale Rene nie doszacował warunków i nie zabrał pełnego balastu wody.

Teraz czeka Sebastiana wiele dni bardzo uciążliwego ręcznego szlifowania skrzydeł, lecz to dla niego nie nowina. Tomasz

Źródło informacji i zdjęć: http://www.sebastiankawa.pl/11999/znow-wsrod-kondorow/

Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 04 styczeń 2018 14:52

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top