wtorek, 09 styczeń 2018 12:01

Nominacje do nagród Transport Awards podczas szczytu ITF w Lipsku.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/ Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/

Uprzejmie informujemy, że w Lipsku w dniach 23-25 maja 2018 roku odbędzie się Międzynarodowe Forum Transportowe (ITF), podczas którego planowany jest Szczyt Ministrów Transportu. Tematem tegorocznego Szczytu Ministrów ITF będzie: “Transport Safety and Security” (Bezpieczeństwo i ochrona transportu).

Podczas Forum uhonorowane nagrodami zostaną wyjątkowe inicjatywy w sektorze transportu. Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem ciekawych przedsięwzięć zachęcamy  do zapoznania się z następującymi kategoriami nagród:

•    PROMISING TRANSPORT INNOVATION AWARD
Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia związane z istotną inicjatywą mającą na celu poprawę bezpieczeństwa i/lub ochrony w przepływie osób i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Ma ona zachęcać do ciągłego rozwoju i innowacji; w związku z tym inicjatywa musi działać przez co najmniej 2, ale nie dłużej niż 5 lat.
Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    TRANSPORT ACHIEVEMENT AWARD
Nagroda zostanie przyznana za innowację, która może znacznie poprawić bezpieczeństwo i/lub ochronę w przemieszczaniu się ludzi i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Za innowację uznawany jest produkt, usługa lub inicjatywa, która przynosi zmiany technologiczne, operacyjne lub organizacyjne, lub kombinację któregokolwiek z nich. Inicjatywa musi albo znajdować się w fazie przed wdrożeniowej (musi uzyskać zatwierdzenie finansowe i/lub prawne dla wdrożenia), albo zostać wdrożona w terminie krótszym niż dwa lata od momentu osiągnięcia zdolności do działania/udostępnienia jej na rynku. Międzynarodowe Forum Transportowe chciałoby szczególnie wyróżnić małe i średnie przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku nie więcej niż 5 lat.  Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    YOUNG RESEARCHER QF THE YEAR AWARD
Nagroda ma na celu podkreślenie znaczenia badań w dziedzinie transportu dla formułowania i wdrażania dobrej polityki transportowej.
Termin zgłoszeń: 18 lutego 2018.

Laureaci nagród mają możliwość zaprezentowania swoich projektów międzynarodowej publiczności wysokiego szczebla, w tym ministrom transportu z całego świata i światowym liderom biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, mediów i środowisk akademickich.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące zgłoszeń nominacyjnych do nagród Międzynarodowego Forum Transportowego w dniach 23-25 maja 2018 roku w Lipsku znajdziecie Państwo pod linkiem: http://2018.itf-oecd.org/awards
                                                                                                  ***
Międzynarodowe Forum Transportowe stanowi platformę merytorycznego i politycznego dialogu, obejmującego główne globalne kwestie w dziedzinie transportu oraz zajmuje się zarządzaniem systemem wielostronnych zezwoleń na przewozy drogowe (EKMT). Polska została członkiem tej organizacji w 1993 roku.

Źródło informacji: http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4323-nominacje-do-nagrod-transport-awards-podczas-szczytu-itf-w-lipsku

Czytany 634 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 12:06

Artykuły powiązane

 • Sto lat lotnictwa w Polsce – Biuletyn okolicznościowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz stulecia lotnictwa w Polsce Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego przygotował specjalny okolicznościowy Biuletyn.

 • Sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego za rok 2017.

  Udostępnianie opinii publicznej skonsolidowanych informacji o stanie bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym i rozpowszechnianie ich wśród branży lotniczej jest wymaganiem stawianym całej międzynarodowej społeczności lotniczej, w tym nadzorom i przemysłowi.

 • Ruch lotniczy w Polsce - pozytywne trendy w pierwszej połowie roku.

  Ruch w polskich portach lotniczych ponownie wzrósł w pierwszej połowie 2018 roku. W porównaniu do pierwszego półrocza 2017 roku liczba przewiezionych pasażerów zwiększyła się o prawie 16 proc., a operacji wzrosła o ponad 12 proc. Co za tym idzie wzrosło oferowanie, praca przewozowa, długość odcinka lotu i średnia liczba pasażerów przypadająca na rejs. Niewielki spadek odnotowano jednak w przypadku współczynników: wypełnienia miejsc w samolocie (SF) oraz wykorzystania miejsc (LF).

 • II Światowy Szczyt ICAO Next Generation of Aviation Professionals.

  W dniach 12-13 grudnia 2018 r. w Shenzhen w Chinach odbędzie się II Światowy Szczyt ICAO Next Generation of Aviation Professionals (NGAP). Celem NGAP jest zapewnienie wykwalifikowanych i kompetentnych specjalistów z dziedziny lotnictwa, którzy będą w przyszłości obsługiwać, zarządzać i utrzymywać międzynarodowy system transportu lotniczego.

 • CEDD w Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space.

  Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów, inicjatywa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, został włączony do Europejskiej Sieci Demonstratorów U-Space. List intencyjny, powołujący tę sieć, został podpisany w piątek (19 października) w Antwerpii przez Panią Violetę Bulc Europejską Komisarz ds. Transportu oraz Piotra Samsona Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Sieć zrzesza projekty i organizacje, których celem jest opracowanie rozwiązań systemowych dla bezpiecznego wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych do świadczenia usług w przestrzeni miejskiej.

 • Powstał Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD) na Śląsku.

  Podczas katowickiej konferencji Impact mobility’18 rEVolution w dniu 12 września 2018 roku, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaja Wilda zostało podpisane porozumienie o uruchomieniu Programu Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów (CEDD), który będzie skoncentrowany na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

 • Mechanizm Kompensacji i Redukcji CO2 dla Lotnictwa Międzynarodowego.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) opublikowała na swoich stronach internetowych https://www.icao.int/environmental-protection/CORSIA/Pages/default.aspx tekst Załącznika 16 cz. 4 do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym wraz z materiałami towarzyszącymi. Załącznik poświęcony został regulacjom związanym z Mechanizmem Kompensacji i Redukcji CO2 dla Lotnictwa Międzynarodowego (CORSIA).

 • Nowe wydanie Krajowego Planu Bezpieczeństwa na lata 2018 – 2021 (KPB 2018).

  Krajowy Plan Bezpieczeństwa na lata 2018 – 2021 (KPB 2018), stanowiący załącznik do Krajowego Programu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym – KPBwLC, jest druga edycją dokumentu mającego na celu wskazanie obszarów zagrożeń, które zostaną objęte procedurą szczególnych analiz i specjalnego nadzoru Prezesa ULC.

 • Zmiana Rozporządzenia (UE) nr 1178/2011 - zadeklarowane organizacje szkolenia (Part-DTO).

  W dniu 13 sierpnia 2018 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano rozporządzenie Komisji (UE) 2018/1119 zmieniające rozporządzenie (UE) nr 1178/2011 w odniesieniu do zadeklarowanych organizacji szkolenia. Wchodzi ono w życie dwudziestego dnia po opublikowaniu (tj. 2 września 2018 r.).

 • Jak przewieźć drona samolotem i latać nim bezpiecznie?

  Jeżeli wybierając się w podróż drogą lotniczą, chcesz zabrać ze sobą bezzałogowy statek powietrzny, pamiętaj o podstawowych zasadach przewożenia tego rodzaju sprzętu oraz korzystania z niego, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Top