wtorek, 09 styczeń 2018 12:01

Nominacje do nagród Transport Awards podczas szczytu ITF w Lipsku.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/ Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/

Uprzejmie informujemy, że w Lipsku w dniach 23-25 maja 2018 roku odbędzie się Międzynarodowe Forum Transportowe (ITF), podczas którego planowany jest Szczyt Ministrów Transportu. Tematem tegorocznego Szczytu Ministrów ITF będzie: “Transport Safety and Security” (Bezpieczeństwo i ochrona transportu).

Podczas Forum uhonorowane nagrodami zostaną wyjątkowe inicjatywy w sektorze transportu. Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem ciekawych przedsięwzięć zachęcamy  do zapoznania się z następującymi kategoriami nagród:

•    PROMISING TRANSPORT INNOVATION AWARD
Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia związane z istotną inicjatywą mającą na celu poprawę bezpieczeństwa i/lub ochrony w przepływie osób i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Ma ona zachęcać do ciągłego rozwoju i innowacji; w związku z tym inicjatywa musi działać przez co najmniej 2, ale nie dłużej niż 5 lat.
Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    TRANSPORT ACHIEVEMENT AWARD
Nagroda zostanie przyznana za innowację, która może znacznie poprawić bezpieczeństwo i/lub ochronę w przemieszczaniu się ludzi i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Za innowację uznawany jest produkt, usługa lub inicjatywa, która przynosi zmiany technologiczne, operacyjne lub organizacyjne, lub kombinację któregokolwiek z nich. Inicjatywa musi albo znajdować się w fazie przed wdrożeniowej (musi uzyskać zatwierdzenie finansowe i/lub prawne dla wdrożenia), albo zostać wdrożona w terminie krótszym niż dwa lata od momentu osiągnięcia zdolności do działania/udostępnienia jej na rynku. Międzynarodowe Forum Transportowe chciałoby szczególnie wyróżnić małe i średnie przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku nie więcej niż 5 lat.  Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    YOUNG RESEARCHER QF THE YEAR AWARD
Nagroda ma na celu podkreślenie znaczenia badań w dziedzinie transportu dla formułowania i wdrażania dobrej polityki transportowej.
Termin zgłoszeń: 18 lutego 2018.

Laureaci nagród mają możliwość zaprezentowania swoich projektów międzynarodowej publiczności wysokiego szczebla, w tym ministrom transportu z całego świata i światowym liderom biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, mediów i środowisk akademickich.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące zgłoszeń nominacyjnych do nagród Międzynarodowego Forum Transportowego w dniach 23-25 maja 2018 roku w Lipsku znajdziecie Państwo pod linkiem: http://2018.itf-oecd.org/awards
                                                                                                  ***
Międzynarodowe Forum Transportowe stanowi platformę merytorycznego i politycznego dialogu, obejmującego główne globalne kwestie w dziedzinie transportu oraz zajmuje się zarządzaniem systemem wielostronnych zezwoleń na przewozy drogowe (EKMT). Polska została członkiem tej organizacji w 1993 roku.

Źródło informacji: http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4323-nominacje-do-nagrod-transport-awards-podczas-szczytu-itf-w-lipsku

Czytany 346 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 12:06

Artykuły powiązane

 • Podpisanie porozumienia z Instytutem Lotnictwa o współpracy w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym.

  W dniu 11 maja 2018r.  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pan Piotr Samson oraz Dyrektor Instytutu Lotnictwa Pan dr inż. Paweł Stężycki, podpisali w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego porozumienie  o współpracy w  zakresie zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie cywilnym.

 • Inspekcja standaryzacyjna EASA w ULC. Pełny poziom zgodności z wymaganiami UE.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego wykazał pełną zgodność z wymaganiami rozporządzenia Komisji Europejskiej 2015/340 ustanawiającego wymagania techniczne i procedury administracyjne dotyczące licencji i certyfikatów kontrolerów ruchu lotniczego - informuje raport końcowy EASA przesłany do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 11 kwietnia 2018 roku. W raporcie wyrażono uznanie dla inspektorów ULC za profesjonalizm i zaangażowanie, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu i sukcesu inspekcji.

 • Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym 18-19 kwietnia 2018 r.

  W dniach 18-19 kwietnia 2018 r r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbędzie się Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym poświęcona zarobkowym przewozom lotniczym (CAT) i lotnictwu ogólnemu (GA) organizowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

 • Podsumowanie warsztatów dla organizatorów pokazów lotniczych.

  W dniu 27 marca 2018 r. w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego odbyły się warsztaty poświęcone organizacji pokazów lotniczych w nadchodzącym sezonie. Warsztaty, ku naszemu miłemu zaskoczeniu, zgromadziły dużą grupę osób zainteresowanych tematyką związaną z realizacją pokazów. Wśród nich nie zabrakło oczywiście organizatorów pokazów, ich przedstawicieli oraz innych osób funkcyjnych.

 • Rusza kampania społeczna – „Laser to nie zabawka”.

  „Laser to nie zabawka” – rusza ogólnopolska kampania społeczna Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeciw oślepianiu pilotów laserem.

 • ULC przedstawił listę przewoźników wykonujących głównie przewozy w transporcie międzynarodowym.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że obwieszczeniem Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, stosownie do art. 83 ust. 1c ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, ogłoszona została lista przewoźników lotniczych wykonujących głównie przewozy w transporcie międzynarodowym, która będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku.

 • Laser przeszkodą na drodze do ratowania życia – rozmowa z pilotem LPR.

  Jest godzina 23:30 ze szpitalnego lądowiska startuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chwilę po starcie pilot zostaje oślepiony laserem. Na szczęście to lot szkoleniowy, nie ratunkowy ale zagrożenie bezpieczeństwa lotu jest realne. O tym czym grozi oślepienie laserem pilota opowiada  Pan Łukasz Chalupka, pilot i kierownik warszawskiego oddziału Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Zaproszenie na Konferencję Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym.

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zaprasza na coroczną Konferencję Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym poświęconą zarobkowym przewozom lotniczym (CAT) i lotnictwu ogólnemu (GA). Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2018 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

 • Zaproszenie na warsztaty dla organizatorów pokazów lotniczych.

  Prezes Urząd Lotnictwa Cywilnego zaprasza na wiosenne warsztaty poświęcone realizacji pokazów lotniczych w sezonie 2018. Warsztaty odbędą się 27 marca 2018 r. w siedzibie ULC w godzinach 09.00 - 16.00.

 • Testowa wersja systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń w ULC.

  Informujemy, że Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uruchamił testową wersję systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń (CBZ) dla zgłaszania zdarzeń lotniczych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

Top