wtorek, 09 styczeń 2018 12:01

Nominacje do nagród Transport Awards podczas szczytu ITF w Lipsku.

Napisane przez ULC
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/ Źródło grafiki: http://2018.itf-oecd.org/

Uprzejmie informujemy, że w Lipsku w dniach 23-25 maja 2018 roku odbędzie się Międzynarodowe Forum Transportowe (ITF), podczas którego planowany jest Szczyt Ministrów Transportu. Tematem tegorocznego Szczytu Ministrów ITF będzie: “Transport Safety and Security” (Bezpieczeństwo i ochrona transportu).

Podczas Forum uhonorowane nagrodami zostaną wyjątkowe inicjatywy w sektorze transportu. Wszystkich zainteresowanych zgłoszeniem ciekawych przedsięwzięć zachęcamy  do zapoznania się z następującymi kategoriami nagród:

•    PROMISING TRANSPORT INNOVATION AWARD
Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia związane z istotną inicjatywą mającą na celu poprawę bezpieczeństwa i/lub ochrony w przepływie osób i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Ma ona zachęcać do ciągłego rozwoju i innowacji; w związku z tym inicjatywa musi działać przez co najmniej 2, ale nie dłużej niż 5 lat.
Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    TRANSPORT ACHIEVEMENT AWARD
Nagroda zostanie przyznana za innowację, która może znacznie poprawić bezpieczeństwo i/lub ochronę w przemieszczaniu się ludzi i/lub towarów w ramach jednego lub więcej rodzajów transportu.
Za innowację uznawany jest produkt, usługa lub inicjatywa, która przynosi zmiany technologiczne, operacyjne lub organizacyjne, lub kombinację któregokolwiek z nich. Inicjatywa musi albo znajdować się w fazie przed wdrożeniowej (musi uzyskać zatwierdzenie finansowe i/lub prawne dla wdrożenia), albo zostać wdrożona w terminie krótszym niż dwa lata od momentu osiągnięcia zdolności do działania/udostępnienia jej na rynku. Międzynarodowe Forum Transportowe chciałoby szczególnie wyróżnić małe i średnie przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku nie więcej niż 5 lat.  Termin zgłoszeń: 4 lutego 2018.

•    YOUNG RESEARCHER QF THE YEAR AWARD
Nagroda ma na celu podkreślenie znaczenia badań w dziedzinie transportu dla formułowania i wdrażania dobrej polityki transportowej.
Termin zgłoszeń: 18 lutego 2018.

Laureaci nagród mają możliwość zaprezentowania swoich projektów międzynarodowej publiczności wysokiego szczebla, w tym ministrom transportu z całego świata i światowym liderom biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, mediów i środowisk akademickich.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące zgłoszeń nominacyjnych do nagród Międzynarodowego Forum Transportowego w dniach 23-25 maja 2018 roku w Lipsku znajdziecie Państwo pod linkiem: http://2018.itf-oecd.org/awards
                                                                                                  ***
Międzynarodowe Forum Transportowe stanowi platformę merytorycznego i politycznego dialogu, obejmującego główne globalne kwestie w dziedzinie transportu oraz zajmuje się zarządzaniem systemem wielostronnych zezwoleń na przewozy drogowe (EKMT). Polska została członkiem tej organizacji w 1993 roku.

Źródło informacji: http://www.ulc.gov.pl/pl/247-aktualnosci/4323-nominacje-do-nagrod-transport-awards-podczas-szczytu-itf-w-lipsku

Czytany 556 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 12:06

Artykuły powiązane

 • Jak przewieźć drona samolotem i latać nim bezpiecznie?

  Jeżeli wybierając się w podróż drogą lotniczą, chcesz zabrać ze sobą bezzałogowy statek powietrzny, pamiętaj o podstawowych zasadach przewożenia tego rodzaju sprzętu oraz korzystania z niego, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

 • Informacje na temat nowych unijnych przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.

  Komisja Europejska ogłosiła, iż w dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2018/… w sprawie wspólnych zasad w dziedzinie lotnictwa cywilnego i utworzenia Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej oraz uchylające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008 (zwane dalej nowym rozporządzeniem bazowym lub NBR - New Basic Regulation). Jest to przełomowy akt dla rynku bezzałogowych statków powietrznych, ponieważ po raz pierwszy obszar ten zostanie uregulowany na poziomie ponadnarodowym.

 • Dobry początek 2018 roku na rynku transportu lotniczego.

  W pierwszym kwartale przewozy pasażerskie zwiększyły się o 15 proc., a o 11 proc. wzrosła liczba operacji w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku. Polski rynek, po raz kolejny, odnotował także lepsze wyniki od rynków europejskich i światowych. Silny wzrost przewozów w Polsce odnotowano w ruchu regularnym, a w drugiej kolejności czarterowym. Po raz kolejny bardzo dobre wyniki odnotowali przewoźnicy niskokosztowi, zwłaszcza Ryanair i Wizz Air, a także sieciowe Polskie Linie Lotnicze LOT. Warto również wskazać, że w pierwszym kwartale 2018 roku większość portów odnotowała dodatnią dynamikę ruchu. Spadek wystąpił tylko w przypadku lotnisk Łódź-Lublinek, Radom-Sadków i Olsztyn-Mazury.

 • Centralna Baza Zgłoszeń – łatwiejsze zgłaszanie zdarzeń lotniczych on-line.

  Od 1 września 2018 r. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) wraz z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) uruchamia system Centralnej Bazy Zgłoszeń (CBZ) dla zgłaszania zdarzeń lotniczych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych. Dzięki temu systemowi każda organizacja będzie mogła przesyłać informację o zdarzeniu bezpośrednio do PKBWL (jako podmiotu badającego zdarzenie lotnicze), jak i do ULC (jako organu prowadzącego nadzór lotniczy). Zgłoszenie wymaga wypełnienia tylko jednego formularza online, bez konieczności wysyłania wielu różnych dokumentów oddzielnie.

 • ULC przypomina o prawach pasażerów w sytuacji odwołanego lotu.

  W związku z licznymi publikacjami dotyczącymi odwołanych lotów przewoźnika lotniczego Ryanair w dniach 25-26 lipca br. Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) przypomina, jakie prawa przysługują pasażerowi w takiej sytuacji.

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego na 36. plenarnej sesji ECAC.

  W dniach 10-11 lipca br. w Strasbourgu odbyła się 36. plenarna sesja Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (ECAC), w której udział wziął Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Oprócz Dyrektorów Generalnych Lotnictwa Cywilnego w sesji uczestniczyli m.in. przedstawiciele państw członkowskich ECAC, organizacji międzynarodowych, a także Przewodniczący Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) dr Olumuyiwa Benard Aliu, Sekretarz Generalna ICAO dr Fang Liu, Dyrektor Generalny ds. mobilności i transportu w Komisji Europejskiej Henrik Hololei oraz Dyrektor Generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) Alexandre de Juniac.

 • Jak zorganizować pokazy lotnicze podpowiada Urząd Lotnictwa Cywilnego.

  Pokazy lotnicze to wydarzenia, które przyciągają wielu pasjonatów lotnictwa, ale także osoby niezwiązane z awiacją, które chętnie podziwiają umiejętności pilotów. Najwięcej pokazów organizowanych jest w szczycie sezonu lotniczego, czyli w wakacje. Z uwagi na bezpieczeństwo publiczności i pilotów pokazy lotnicze muszą odbywać się zgodnie z określonymi przepisami. W związku z tym oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczności i uczestników tego rodzaju imprez Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował ulotkę na temat przepisów dotyczących organizacji oraz przeprowadzania pokazów lotniczych.

 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Prawa pasażerów w transporcie lotniczym. Poznaj je przed swoim lotem.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego po raz kolejny włącza się do akcji „Przed wakacjami – Co warto wiedzieć” organizowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przypominamy o naszych prawach w sytuacji opóżnionego/odwołanego lotu lub odmowy przyjęcia na pokład samolotu.

 • EASA potwierdza, że ULC skutecznie nadzoruje obszar medycyny lotniczej.

  Inspekcja standaryzacyjna Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (ULC) potwierdziła pełną zgodność standardów ULC z unijnymi wymaganiami w obszarze medycyny lotniczej w odniesieniu do kontrolerów ruchu lotniczego. W raporcie Agencji, przesłanym do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 8 czerwca 2018 roku, wyrażono uznanie dla pracowników ULC za profesjonalizm i zaangażowanie, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu i sukcesu inspekcji.

Top