wtorek, 09 styczeń 2018 12:42

Czas planowania i podsumowania na warszawskim Okęciu.

Napisane przez 1BLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Żołnierze i pracownicy RON 1. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczyli w odprawie inauguracyjnej roku szkoleniowego 2018. Dowódca bazy – płk pil. Stanisław Kondrat postawił zadania, określił priorytety oraz ukierunkował działalność bazy.
Podczas odprawy inauguracyjnej roku szkoleniowego 2018 szefowie pionów i dowódcy grup przedstawili główne przedsięwzięcia zaplanowane na najbliższe miesiące.
Poruszono m.in.: zagadania związane z organizacją szkolenia operacyjno-taktycznego,  szkoleniem lotniczym, zadania z zakresu służby inżynieryjno-lotniczej i profilaktyki dyscyplinarnej. Ponadto omówiono plany inwestycyjne oraz kwestie związane z zabezpieczeniem logistycznym i finansowym.

 
W swoim wystąpieniu dowódca bazy - płk pil. Stanisław Kondrat podziękował za zaangażowanie, kreatywność, pracę oraz wysiłek włożony przez żołnierzy i pracowników w realizację zadań związanych z zabezpieczeniem transportu powietrznego, obsługą pasażerską najważniejszych osób w państwie i komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz z zaopatrzeniem gospodarczym jednostek wojskowych. Ponadto, płk Kondrat określił cele i wyzwania stojące przed  1BLTr oraz obszary, wokół których będzie się skupiała działalność w nowym roku szkoleniowym.
 
 
Uroczystość była również doskonałą okazją do uhonorowania żołnierzy i pracowników, którzy wykazali się w mijającym roku najwyższym zaangażowaniem w realizację zadań służbowych. Dowódca wyróżnił tytułem :
 • Pilota Roku 2017             - kpt. pil. Andrzeja Kapluka
 • Sztabowca Roku 2017      - ppłk. Aleksandrę Wołkowską -Bartoś
 • Logistyka Roku 2017       - st. chor. szt. Sławomira Olakowskiego
 • Inżyniera Roku 2017       - kpt. Barbarę Kaczmarek
 • Technika Roku 2017     / technik pododdziału/    - sierż. Marcina Zatorskiego
 •                                  / specjalności lotnicza/    - st. chor. szt. Arkadiusza Mielniczuka
 • Pracownika Roku 2017    -  p. Zdzisława Domasika

Podczas odprawy podsumowano również współzawodnictwo sportowe w 1BLTr. W  ramach sportowej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Sztabu i Dowództwa, drugie miejsce wywalczyli żołnierze Grupy Wsparcia, natomiast trzecią lokatę uzyskała  Grupa Obsługi Technicznej.


Konkludując, rok 2018 w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego będzie stał przede wszystkim pod znakiem intensywnego szkolenia lotniczego, tak aby w nieodległej przyszłości móc realizować w pełnym wymiarze transport powietrzny najważniejszych osób w państwie, a także realizacji przedsięwzięć związanych z  celebrowaniem obchodów 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.  

kpt. Anna Żuchowska
Źróło informacji i zdjęć: http://1bltr.wp.mil.pl/pl/1_820.html
Czytany 512 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 13:06

Artykuły powiązane

 • Zobacz Oficjalny Spot Air Show 2018 w Radomiu! Rozmawialiśmy z przedstawicielami Biura Organizacyjnego pokazów.

  Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Rozmawaliśmy również przy okazji z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

 • Wystartowała V edycja programu stażowego "Zostań mechanikiem wyższych lotów".

  2 lipca 2018 roku wystartowała V edycja autorskiego programu stażowego organizowanego przez LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) – „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. W tym roku uruchomiliśmy aż dwie edycje naszego stażu. IV edycja programu rozpoczęła się na początku bieżącego roku. Spośród setek chętnych wybieraliśmy najzdolniejszych absolwentów szkół technicznych oraz uczelni wyższych, aby mogli uczyć się zawodu mechanika lotniczego w jednej z największych w Europie baz technicznych obsługującej samoloty pasażerskie. Dziewięciu szczęśliwców to absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Policealnej Szkoły Samochodowej w Warszawie.

 • Idą upały a na Lotnisku Chopina bezpłatna woda do picia.
  Lato, wakacje i upały to okres, kiedy szczególnie musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Przypominamy, że w strefie zastrzeżonej terminala Lotniska Chopina są udostępnione źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów.
 • Przebudowa na Lotnisku Chopina. Zmiana operatorów sklepów.
  Od dzisiaj w Terminalu A Lotniska Chopina rozpoczną się prace związane ze zmianą operatorów sklepów. Będzie się to wiązać z zamknięciem części punktów handlowych na terenie całego lotniska.
 • Incydent na Lotnisku Chopina ze sportowcami podejrzanymi o przemyt substancji zabronionych.

  Jak informuje policja w maju tego roku do komisariatu na Lotnisku Chopina, wpłynęła informacja o podejrzeniu wwiezienia na terytorium RP zabronionych substancji dopingowych. Przemytu miała dokonać grupa sportowców udających się na zgrupowanie lekkoatletyczne w Polsce.

 • Działalność Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018. Dużo ciekawych wydarzeń w najbliższym czasie.

  Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczyna się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane jest szkolenie i trening szybowcowy, samolotowy oraz balonowy, także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

 • Drugi biało-czerwony samolot LOT-u już w Polsce. B737 MAX 8 przyleciał również w asyście F-16.

  Po rejsie z Seattle i międzylądowaniu na Islandii na Lotnisku Chopina wylądował najnowszy Boeing 737 MAX 8 LOT-u w malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot dołączył do biało-czerwonego Dreamlinera, który do Warszawy przyleciał wczoraj. Oba latają już z pasażerami na regularnych trasach.

 • Wakacje uderzyły do głowy ... poinformowali o ładunku wybuchowym na Okęciu.

  W pierwszy dzień wakacji dwóch małoletnich Bartosz Ł. i Szczepan Ś. zamieścili wpis na profilu Lotniska Chopina za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook o zagubionym ładunku wybuchowy na Lotnisku Chopina.

 • LOTAMS podpisuje umowę z KLM. Embraery 170 i 190 z przeglądami na Okęciu.

  21 czerwca 2018 roku w hangarze LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) odbyła się uroczystość podpisania umowy z holenderskim przewoźnikiem KLM Cityhopper. Umowa dotyczy obsługi bazowej samolotów floty Embraer.

 • Wdrożenie procedur podejścia EGNOS LPV200 (CATI) w FIR Warszawa.

  W dniu 21 czerwca 2018 zakończony został projekt wdrożenia operacyjnego instrumentalnych procedur podejścia do lądowania wykorzystujących sygnały satelitarne ze wspomaganiem SBAS (EGNOS) do minimów porównywalnych z minimami podejścia precyzyjnego ILS cat. I.

Top