wtorek, 09 styczeń 2018 12:42

Czas planowania i podsumowania na warszawskim Okęciu.

Napisane przez 1BLTr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Żołnierze i pracownicy RON 1. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczyli w odprawie inauguracyjnej roku szkoleniowego 2018. Dowódca bazy – płk pil. Stanisław Kondrat postawił zadania, określił priorytety oraz ukierunkował działalność bazy.
Podczas odprawy inauguracyjnej roku szkoleniowego 2018 szefowie pionów i dowódcy grup przedstawili główne przedsięwzięcia zaplanowane na najbliższe miesiące.
Poruszono m.in.: zagadania związane z organizacją szkolenia operacyjno-taktycznego,  szkoleniem lotniczym, zadania z zakresu służby inżynieryjno-lotniczej i profilaktyki dyscyplinarnej. Ponadto omówiono plany inwestycyjne oraz kwestie związane z zabezpieczeniem logistycznym i finansowym.

 
W swoim wystąpieniu dowódca bazy - płk pil. Stanisław Kondrat podziękował za zaangażowanie, kreatywność, pracę oraz wysiłek włożony przez żołnierzy i pracowników w realizację zadań związanych z zabezpieczeniem transportu powietrznego, obsługą pasażerską najważniejszych osób w państwie i komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej oraz z zaopatrzeniem gospodarczym jednostek wojskowych. Ponadto, płk Kondrat określił cele i wyzwania stojące przed  1BLTr oraz obszary, wokół których będzie się skupiała działalność w nowym roku szkoleniowym.
 
 
Uroczystość była również doskonałą okazją do uhonorowania żołnierzy i pracowników, którzy wykazali się w mijającym roku najwyższym zaangażowaniem w realizację zadań służbowych. Dowódca wyróżnił tytułem :
 • Pilota Roku 2017             - kpt. pil. Andrzeja Kapluka
 • Sztabowca Roku 2017      - ppłk. Aleksandrę Wołkowską -Bartoś
 • Logistyka Roku 2017       - st. chor. szt. Sławomira Olakowskiego
 • Inżyniera Roku 2017       - kpt. Barbarę Kaczmarek
 • Technika Roku 2017     / technik pododdziału/    - sierż. Marcina Zatorskiego
 •                                  / specjalności lotnicza/    - st. chor. szt. Arkadiusza Mielniczuka
 • Pracownika Roku 2017    -  p. Zdzisława Domasika

Podczas odprawy podsumowano również współzawodnictwo sportowe w 1BLTr. W  ramach sportowej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Sztabu i Dowództwa, drugie miejsce wywalczyli żołnierze Grupy Wsparcia, natomiast trzecią lokatę uzyskała  Grupa Obsługi Technicznej.


Konkludując, rok 2018 w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego będzie stał przede wszystkim pod znakiem intensywnego szkolenia lotniczego, tak aby w nieodległej przyszłości móc realizować w pełnym wymiarze transport powietrzny najważniejszych osób w państwie, a także realizacji przedsięwzięć związanych z  celebrowaniem obchodów 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.  

kpt. Anna Żuchowska
Źróło informacji i zdjęć: http://1bltr.wp.mil.pl/pl/1_820.html
Czytany 651 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 styczeń 2018 13:06

Artykuły powiązane

 • Modernizacja sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Realizacja w rękach HOCHTIEF Polska.

  HOCHTIEF Polska podpisał kontrakt na modernizację sortowni bagażu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Wartość zlecenia wynosi ponad 120 mln zł brutto. Prace rozpoczną się wkrótce i potrwają około 20 miesięcy.

 • Nowy samolot UPS na Okęciu. Boeing 747-400 o większej ładowności.

  Firma UPS (NYSE: UPS) zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot - Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

 • Śmigłowce nad Warszawą w ramach Komitetu Wojskowego NATO.
  W dniach 28-30 września obradował w Warszawie Komitet Wojskowy NATO - najwyższy organ wojskowy Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wizyta gen. dyw. pil. Jana Śliwki Szefowie obrony państw członkowskich i strategiczni dowódcy NATO uczestniczyliw obradach Komitetu Wojskowego NATO.
 • Paszport na Okęciu, w którym nie było praktycznie ani jednej prawdziwej rzeczy.

  Po przylocie samolotu z Singapuru do kontroli granicznej stawił się mężczyzna, który okazał, jako swój paszport wydany przez władze Pakistanu. Jak się później okazało nie tylko paszport był fałszywy. W dokumencie zamieszczona była holenderska wiza wielokrotnego wjazdu, którą przerobiono wymieniając fotografię. Zamieszczone były także sfałszowane stemple hiszpańskiej kontroli granicznej. Podczas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, mężczyzna okazał swój oryginalny pakistański paszport.

 • Lotnisko Chopina ustanawia kolejne rekordy.
  Lipiec, sierpień i wrzesień stały pod znakiem wakacji i urlopów. Dla Lotniska Chopina był to okres wytężonej pracy i kolejnego, znaczącego wzrostu liczby pasażerów. W ciągu ostatnich trzech – wakacyjnych – miesięcy bieżącego roku w stołecznym porcie obsłużono 5,7 mln pasażerów. Przed rokiem, w tym samym okresie, z usług warszawskiego lotniska skorzystało o 600 tys. osób mniej.
 • Przemycali kokainę, wpadli na warszawskim Okęciu.

  Tymczasowe areszty dla trzech obywateli Armenii, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zatrzymani na Lotnisku Chopina za próbę przemytu ponad 770 gramów kokainy. Przerzut narkotyków do Erewania udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 • Emirates rekrutuje nowych członków załogi pasażerskiej w Warszawie i Gdańsku.

  Emirates, jedna z największych na świecie linii lotniczych, poszukuje kandydatów z Polski, którzy dołączą do jej międzynarodowej załogi. Już niebawem dubajski przewoźnik zorganizuje spotkania rekrutacyjne.

 • Blisko 12 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina.

  lisko 12 milionów osób zostało obsłużonych na Lotnisku Chopina od stycznia do końca sierpnia 2018 roku. To wzrost o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Prawie 11 milionów pasażerów to uczestnicy ruchu międzynarodowego.

 • Ograniczenia na drodze startowej nr 1 na Lotnisku Okęcie.
  W dniach 3-9 września, do godziny 19.00, w związku z pracami remontowymi na drodze kołowania L, ograniczony zostanie ruch na drodze startowej nr 1 (kierunki 11/29).
 • Atrakcyjne ceny biletów Air France KLM na wyloty z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

  Tradycyjnie pod koniec lata ruszyła wielka akcja wyprzedażowa w Air France KLM, która jest jedną z dwóch największych promocji cenowych w roku. Taniej polecimy do ponad 130 miast na 5 kontynentach, a loty do wielu popularnych miejsc są jeszcze tańsze niż rok temu.

Top