środa, 10 styczeń 2018 08:42

CES 2018: Typhoon H Plus, Firebird FPV i HD Racer – Yuneec przedstawia trzy nowe produkty.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press Typhoon H Plus / Źródło: Yuneec Press

Yuneec, wiodąca na całym świecie marka dronów przedstawiła w miniony czwartek trzy nowe produkty na Targach Elektroniki Użytkowej CES w Las Vegas: Typhoon H Plus, nowy czołowy model nagrodzonej serii Typhoon H, HD Racer, sprytny Racing-Quadrokopter z kamerą FPV oraz Firebird FPV, nowoczesny następca światowej legendy Firebird. Dzięki nowym produktom firma Yuneec nie tylko wzmacnia swoją aktualną pozycję na rynku dronów, ale równocześnie poszerza pole branżowe smart hobby, do którego w przyszłości dołączą HD Racer oraz Firebird FPV.

Typhoon H Plus

Typhoon H Plus to najnowszy model wielokrotnie nagradzanej serii Typhoon H. Zdobywa on przewagę nie tylko dzięki nowej kamerze, która posiada jednocalowy czujnik CMOS o rozdzielczości 20 megapikseli oraz nowy kontroler lotu na bazie PX4, ale również zapewnia dłuższy czas lotu, liczne inteligentne tryby lotu oraz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dzięki wyraźnej redukcji szumów względem innych modeli seryjnych Typhoon H Plus jest jednym z najcichszych heksakopterów w swojej klasie. Ponadto dzięki większemu zasięgowi zapewnia stabilny lot nawet przy prędkości wiatru do 50 km/h.

Typhoon H Plus 310012018m

Kamera C23 modelu Typhoon H Plus zapewnia wysokiej jakości zdjęcia i filmy wideo oraz dzięki wbudowanemu jednocalowemu czujnikowi o rozdzielczości 20 megapikseli pozwala nagrywać filmy wideo w 4K z prędkością do 60 obrazów na sekundę oraz wykonywać doskonale ostre zdjęcia w rozdzielczości do 20 megapikseli. Stabilizowany gimbal 3-osiowy, który można obracać bez końca o 360 stopni, zapewnia stabilne ujęcia. Funkcja ta w połączeniu z Typhoon H Plus i jego wciąganym podwoziem zapewnia niegraniczony widok kamery dookoła, bez konieczności przesuwania koptera. Oprogramowanie Typhoon H Plus zostało opracowane w Szwajcarii i opiera się na kodzie PX4. Pozwala latać kopterem w różnych inteligentnych trybach latania (Orbit, POI, Journey, Curve Cable Cam, Follow Me, Return Home), a dzięki funkcji Geofencing i zintegrowanym strefom No Fly zapewnia również podwyższone bezpieczeństwo lotu. Jak każdy model Typhoon H również Typhoon H Plus z zaledwie pięcioma silnikami zapewnia stabilność lotu w sytuacji awaryjnej i na zamówienie jest dostępny z lub bez technologii Intel® RealSense. Technologia ta pomaga kopterowi rozpoznawać przeszkody i omijać je w bezpieczny i autonomiczny sposób. Model Typhoon H Plus jest sterowany za pomocą dodatkowego sterowania zdalnego ST16S, które posiada ulepszony wbudowany wyświetlacz 7-calowy i wyświetla obraz na żywo poprzez Video-Downlink w rozdzielczości 720p HD.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Typhoon H Plus na rynek to koniec marca 2018 roku. UVP: 1549 euro bez Intel RealSesne / UVP: 1849 euro z Intel RealSense

Dane techniczne Typhoon H Plus:

DRON

Masa (bez kamery i modułu RealSense™): 1645 g

Długość diagonalna: 520 mm

Czas lotu: Do 25 minut (z C23)

Akumulator: 4S 5250 mAh LiPo

ZDALNE STEROWANIE

System operacyjny: Android

Zasięg sygnału sterującego: 1.6 km

Rozdzielczość Videolink: 720p

Przyłącza: USB, HDMI

KAMERA

Wymiary: 115 x 80 x 130 mm

Masa: 350 g

Ogniskowa: 23 mm

Czujnik: 1“ CMOS

Efektywne piksele: 20 MP

Rozdzielczość wideo: maks. 4K / 60 kl./s

FOV: 91°

HD Racer

Wraz z modelami HD Racer firma Yuneec przedstawia swoje pierwsze wyścigowe drony FPV. Są one przeznaczone dla wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z modnym sportem wyścigowym FPV, bez wcześniejszej konieczności budowania drona z wielu pojedynczych części, co wiąże się z dużym nakładem pracy. HD Racer od firmy Yuneec jest nie tylko mały, zwrotny i wyposażony w wiele użytecznych funkcji. Dzięki cichemu i odpornemu na kolizje napędowi obrotowemu doskonale nadaje się również do lotów wewnątrz budynków. Wyjątkową innowacją wyścigowca HD Racer jest cyfrowy Videolink. Przesyła on obraz na żywo w rozdzielczości HD w bardzo krótkim okresie indukcji do urządzenia z iOS lub Androidem, który pełni funkcje wyświetlacza zdalnego sterowania ST6 lub na zamówienie wyświetlacza opcjonalnego zestawu słuchawkowego FPV. Dwa stabilizujące tryby latania pomagają pilotowi bezpieczne dotrzeć do celu: Tryb Limit urządzenia i tryb Altitude. W przypadku aktywacji trybu Limit wyścigowiec HD Racer ma ograniczony kąt pochylenia i przechylenia. W trybie Altitude wyścigowiec HD Racer utrzymuje automatycznie wysokość lotu w ramach możliwości fizycznych i dzięki czujnikowi ciśnienia. Jeśli w jednym z trybów nastąpi zwolnienie drążków podczas lotu, wówczas wyścigowiec HD Racer pozostanie automatycznie na swoim miejscu i będzie szybował bez wypoziomowania do momentu, aż otrzyma nowe polecenie sterujące. Tryby stabilizujące pomagają pilotowi zmniejszyć ryzyko zderzenia i zapewniają tym samym większą radość z lotu. Jeśli jednak HD Racer zderzy się z przeszkodą i wyląduje na grzbiecie, wówczas pilot może aktywować „tryb Flip-Up”, który obraca wyścigowiec w sposób automatyczny ponownie na nogi. Dzięki temu można płynnie kontynuować wyścigi bez długiego czasu oczekiwania. Można nagrać całą zabawę wyścigową w filmie wideo w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s lub 720p przy 60 kl./s. Czas lotu wynosi maksymalnie sześć minut.

HD Racer10012018

Przewidywany czas wprowadzenia modelu HD Racer na rynek to koniec kwietnia 2018 roku. UVP: 179 euro

Dane techniczne HD Racer:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 65 g

Akumulator: 1S 550 mAh LiPo

Wymiary: 135 x 130 x 45 mm (dł. x szer. x wys.)

Czas lotu: Ok. 6 min.

Silnik: Szczotkowy

Częstotliwość wideo: 5,8 GHz

ZDALNE STEROWANIE

Pasmo: 2,4 GHz

Zakres sterowania: 100 m

Akumulator: Wbudowany LiPo

KAMERA

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 080p 60 kl./s / 720p 60 kl./s

Zasięg przesyłu wideo: Do 80 m, w zależności od

otoczenia i smartfonu

Okres indukcji: < 100 ms

Firebird FPV

Dzięki nowemu dronowi Fixed-Wing Firebird FPV firma Yuneec wprowadza w nowoczesność legendę RC. Model Firebird FPV dołącza do sukcesu znanego na całym świecie samolotu RC Firebird, który do tej pory sprawił radość z latania RC milionom użytkowników. Nowej interpretacji modelu Firebird nie przejął nikt słabszy od wielokrotnego zwycięzcy Tournament of Champions Mike‘a McConville‘a. Innowacyjne skrzyżowanie samolotu modelarskiego RC z multikoperem wraca do pozycji startowej po naciśnięciu przycisku i można nim tutaj automatycznie wylądować z uwzględnieniem warunków pogodowych. Można dodatkowo ustawić wirtualne ogrodzenie i podłoże, którego nie może przekroczyć model Firebird FPV. Dzięki temu nie odleci i nie uderzy w podłoże.

Firebird FPV10012018

Różnorodne funkcje lotu i bezpieczeństwa sprawiają, że model Firebird FPV staje się dronem ze skrzydłami, który dzięki FPV zapewnia pilotowi przeżycia podczas lotu jak z kabiny pilota. Model Firebird wyposażono w cyfrowy Videolink z krótkim okresem indukcji. W przeciwieństwie do tradycyjnych analogowych sygnałów FPV model Firebird przesyła obraz na żywo w jasnej i bezzakłóceniowej rozdzielczości HD do smartfonu, który można podłączyć do zdalnego sterowania ST10C lub zestawu słuchawek, aby zapewnić bezpośrednie przeżycia z lotu. Dla zapewnienia jeszcze bardziej intensywnych przeżyć podczas lotu pilot może aktywować dodatkowo wyświetlacz Head-Up z danymi telemetrycznymi i sztuczny horyzont. Sygnał wideo można zapisać bezpośrednio w samolocie w 4K na karcie SD. Zarejestrowane obrazy można udostępniać w mediach społecznościowych.

W zależności od doświadczenia w lataniu pilot może wybierać spośród trzech trybów lotu. W trybie Acrobatic pilot lata całkowicie swobodnie. W trybie Safety i Stability różne ograniczenia kątowe osi podłużnej i poprzecznej zapobiegają nadmiernemu toczeniu i pochylaniu się samolotu i dzięki temu zapewniają podwyższone bezpieczeństwo podczas lotu. W obu trybach pilot może dodatkowo aktywować mechanizm awaryjny zwalniając wszystkie drążki.

Tryb ten sprawia, że model ponownie zajmuje stabilny i prosty tor lotu. Dzięki temu zostaje dodatkowo zminimalizowane ryzyko zderzenia. Ponadto model Firebird FPV posiada tryb pętli. W trybie tym dron Fixed-Wing powraca w pełni automatycznie do punktu startowego i krąży w tym miejscu do momentu, aż układ sterowania nie zostanie ponownie przejęty ręcznie.

Przewidywany czas wprowadzenia modelu Firebird FPV na rynek to początek kwietnia 2018 roku. UVP: 599 euro

Dane techniczne Firebird FPV:

DRON

Masa (łącznie z akumulatorem i kamerą): 1200 g

Rozpiętość: 1200 mm

Akumulator: Smart 3S 2800 mAh LiPo

Prędkość lotu: Maks. 83 km/h

Długość: 830 mm

Czas lotu: 25-30 min.

KAMERA

Ognisko: 2,92

Apertura: 2,5

FOV: 117°

Efektywne piksele: 13 MP

Tryby wideo: 4K / 1080p / 720p

Zasięg przesyłu wideo: Do 500 m

Źródło informacji i zdjęć: Yuneec Press

Czytany 1030 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 styczeń 2018 08:54

Artykuły powiązane

 • Przetestowaliśmy dron X-bee drone 3.3 Wi-Fi. Nauka przez zabawę.

  Wiele osób często zaczyna zabawę z dronami kupując sprzęt wart ponad kilka tysięcy złotych. Czy warto inwestować od razu w drona, którego możemy uszkodzić i nasza średnia krajowa pójdzie w błoto? Chyba nie. A co w takim razie zrobić, jeżeli ktoś chce się sprawdzić w pilotażu bezzałogowca i jednocześnie poczuć się jak to jest być operatorem drona obserwacyjnego, a przy tym nie zbankrutować? Na rynku jest wiele propozycji, w różnych cenach i z różnymi możliwościami. My postanowiliśmy się przyjrzeć jednej z takich propozycji i sprawdzić, czy nie zniszczymy tej zabawki przy pierwszym locie...

 • EREA Young Researchers Event – Urban Air Mobility.

  Pod koniec sierpnia 2018 w portugalskim instytucie CEIIA w Porto odbył się EREA Young Researchers Event, którego tematem przewodnim było zagadnienie Urban Air Mobility.

 • Powstał Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD) na Śląsku.

  Podczas katowickiej konferencji Impact mobility’18 rEVolution w dniu 12 września 2018 roku, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Mikołaja Wilda zostało podpisane porozumienie o uruchomieniu Programu Centralnoeuropejskiego Demonstratora Dronów (CEDD), który będzie skoncentrowany na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.

 • Firma Schiebel angażuje się w Australii, aby obsługiwać region Pacyfiku.

  Schiebel, lider rynku pionowych startów i lądowań (VTOL) oraz bezzałogowych systemów powietrznych (UAS), założył spółkę Schiebel Pacific Pty Ltd (SPL), aby zapewnić regionowi Pacyfiku stały i kompleksowy program, logistykę i sprzedaż.

 • Instytut Lotnictwa testuje system ADS-B do integracji ruchu systemów załogowych i bezzałogowych.

  W dniu 9 sierpnia 2018 roku w okolicach Warszawy odbyła się pierwsza seria bezzałogowych lotów testowych z udziałem przedstawicieli Instytutu Lotnictwa (Zakład Systemów Bezzałogowych) oraz DroneRadar. Celem lotów było testowanie systemu ADS-B do użytku w statkach bezzałogowych oraz jego integracja z systemami pokładowymi bezzałogowców.

 • Jak przewieźć drona samolotem i latać nim bezpiecznie?

  Jeżeli wybierając się w podróż drogą lotniczą, chcesz zabrać ze sobą bezzałogowy statek powietrzny, pamiętaj o podstawowych zasadach przewożenia tego rodzaju sprzętu oraz korzystania z niego, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

 • Nowa oferta zabawek Emirates z ulubieńcami pasażerów.

  Linie Emirates wprowadziły nowe zabawki z kolekcji Emirates Fly with Me oraz zestawy zabawek dla dzieci Lonely Planet Kids we wszystkich klasach. W nowej linii zabawek znajdą się cztery ulubione postacie wybrane przez pasażerów i fanów w zeszłorocznym plebiscycie organizowanym w mediach społecznościowych.

 • Informacje na temat nowych unijnych przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.

  Komisja Europejska ogłosiła, iż w dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2018/… w sprawie wspólnych zasad w dziedzinie lotnictwa cywilnego i utworzenia Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej oraz uchylające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008 (zwane dalej nowym rozporządzeniem bazowym lub NBR - New Basic Regulation). Jest to przełomowy akt dla rynku bezzałogowych statków powietrznych, ponieważ po raz pierwszy obszar ten zostanie uregulowany na poziomie ponadnarodowym.

 • Wytrzymały Dron Podróżny z Kontrolą Głosową. Yuneec Prezentuje drona Mantis Q.

  Yuneec prezentuje Mantisa Q - kompaktowego, wytrzymałego drona podróżnego, który potrafi coś więcej niż tylko uwieczniać piękne chwile jako wyjątkowe zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K. Mantis Q gwarantuje też świetną zabawę dzięki unikalnej kontroli głosem, szybkiemu trybowi Sport, algorytmowi rozpoznawania twarzy oraz zintegrowanej funkcji dzielenia się nagranym materiałem poprzez media społecznościowe.

 • Akademia Drona - poznaj aspekty latania bezzałogowymi statkami powietrznymi.

  Choć latanie dronem wydaje się bardzo proste, dla początkujących operatorów ilość informacji może być przytłaczająca. Bezzałogowe statki powietrzne to w końcu zaawansowane technologicznie urządzenia, a korzystanie z nich jest regulowane przez prawo.

Top