środa, 17 styczeń 2018 09:10

Dziś podpisanie listu intencyjnego. Sadków ma odciążyć Okęcie.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Autor: wSensie.tv (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: Autor: wSensie.tv (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Państwowe Porty Lotnicze chcą inwestować na Sadkowie. Dziś ma być list intencyjny w tej sprawie.

- Udało się wypracować formułę współpracy. Dziś zakończymy pierwszy etap negocjacji - mówi Radosław Witkowski o liście intencyjnym, która ma dziś podpisać z Mariuszem Szpikowski, dyrektorem przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze w Warszawie. Drugi na Mazowszu Podpisanie listu w ostatnią sobotę zapowiedział prezes Państwowych Portów Lotniczych podczas wizyty w Radomiu. Jak już pisaliśmy państwowe przedsiębiorstwo i władze Radomia negocjują od wielu miesięcy.

 

Porty są zainteresowane inwestowaniem na radomskim Sadkowie. PPL wybrał Radom, jako miejsce budowy drugiego lotniska na Mazowszu. Sadków miałby przejąć loty niskokosztowe oraz czarterowe i odciążyć warszawskie Okęcie.

Podpisanie listu intencyjnego pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu rozmów i negocjacji. Do ich końca potrzeba jeszcze kilku miesięcy. - Będziemy negocjować dobrą umowę przejęcia udziałów i ramowej mapy inwestycji realizowanych w Porcie Lotniczym Radom - mówi Radosław Witkowski. Sam list nie jest jeszcze gwarancją inwestycji w Radomiu. - Wyraża tylko intencję - podkreśla Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, który uczestniczy w negocjacjach.

Więcej przeczytasz na : Echodnia.eu

Czytany 631 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 styczeń 2018 09:17

Artykuły powiązane

Top