środa, 17 styczeń 2018 10:16

Adient i Boeing utworzyły nową firmę dedykowaną do projektowania i budowania foteli samolotowych.

Napisane przez PAP Centrum Prasowe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Adient Aerospace opracuje, wyprodukuje i sprzeda linią lotniczym i firmom leasingowym produkty związane z fotelami do samolotów.

Adient i Boeing poinformowały o utworzeniu Adient Aerospace, spółki joint venture, która opracuje, wyprodukuje i sprzeda szeroki portfel produktów związanych z siedzeniami do samolotów dla linii lotniczych i samolotów firm leasingowych. Fotele będą dostępne do zainstalowania w nowych samolotach oraz jako konfiguracje do modernizacji samolotów produkowanych przez Boeinga i innych komercyjnych producentów samolotów.

Wspólne przedsięwzięcie Adient, światowego lidera w branży foteli samochodowych, oraz Boeing, największej na świecie firmy lotniczej, uwzględnia zapotrzebowanie przemysłu lotniczego na większe zapotrzebowanie w kategorii siedzeń, najwyższej jakości i niezawodności. Adient Aerospace skorzysta na światowej klasy zespołów inżynieryjnych i innowacyjnych pomysłach w obu firmach, a także podzieli się doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi, globalnymi łańcuchami dostaw.

"Adient dysponuje silnym zestawem zbywalnych kompetencji, które będą stanowić wyjątkową okazję do stworzenia wartości dla naszej firmy i dla Boeinga, naszych udziałowców i szerszego komercyjnego rynku samolotów" - powiedział przewodniczący i dyrektor generalny Adient, Bruce McDonald. "Aby zwiększyć zadowolenie klientów i pasażerów linii lotniczych i komercyjnych producentów samolotów, wykorzystamy nasze niezrównane doświadczenie w zakresie wygody i kunsztu, a także naszą reputację w zakresie doskonałości operacyjnej".

"Fotele pasażerów są nieustającym wyzwaniem dla naszych klientów, przemysłu i Boeinga, a my podejmujemy działania, aby pomóc w pokonywaniu ograniczeń na rynku." Adient Aerospace wykorzysta wiodącą pozycję Boeinga w branży i dogłębne zrozumienie potrzeb klienta i wymagań technicznych, aby zapewnić wyższą pozycję produktów do produckji foteli dla linii lotniczych i pasażerów na całym świecie "- powiedział Kevin Schemm, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw, finansów i działalności gospodarczej oraz dyrektor ds. finansowych w Boeing Commercial Airplanes. "To wspólne przedsięwzięcie wspiera strategię pionowej integracji Boeinga, aby rozwijać wewnętrzne możliwości i głębokość w kluczowych obszarach, aby oferować lepsze produkty, rozwijać usługi i generować wyższą wartość cyklu życia".

Centrala firmy Adient Aerospace, centrum technologiczne i pierwszy zakład produkcyjny będą zlokalizowane w Kaiserslautern w Niemczech, niedaleko Frankfurtu. Początkowe centrum obsługi klienta joint venture będzie znajdować się w Seattle w stanie Waszyngton. Dystrybucja części zamiennych Adient Aerospace będzie realizowana wyłącznie za pośrednictwem Aviall, spółki zależnej będącej w całości własnością Boeinga.

Adient jest większościowym udziałowcem nowej spółki (50,01 procent udziału) i oczekuje, że wspólne przedsięwzięcie zostanie włączone do skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Boeing (jako 49,99 proc. Partnera) otrzyma proporcjonalną część zysków i przepływów pieniężnych. Obaj będą mieli reprezentację w radzie dyrektorów Adient Aerospace.

Analitycy branży przewidują, że rynek miejsc komercyjnych samolotów wzrośnie z około 4,5 mld USD w 2017 r. Do 6 mld USD w 2026 r.

Źródło informacji: PAP Centrum Prasowe / APA-OTS

Czytany 898 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 styczeń 2018 10:23

Artykuły powiązane

 • Symulator Boeinga 787 Dreamliner w Warszawie.

  10 października 2018 roku, po raz pierwszy w Polsce symulator Boeinga 787 Dreamliner pojawił się w hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Nowy samolot UPS na Okęciu. Boeing 747-400 o większej ładowności.

  Firma UPS (NYSE: UPS) zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot - Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

 • Lufthansa Group kupuje kolejne samoloty nowej generacji na krótkie i średnie trasy.

  28września rada nadzorcza Deutsche Lufthansa AG zatwierdziła zakup 27 krótko- i średniodystansowych samolotów. Opcja zakupu 24 Airbusów A320neo i trzech A321 została przekształcona w zamówienie. Decyzja jest odpowiedzią na pozytywny rozwój rynku i osiągnięte zyski, zapewniając odpowiednie zasoby floty w nadchodzących latach. Całkowita wartość tego zamówienia w cenach ofertowych wynosi około 3 miliardy dolarów. Zwiększa to łączną liczbę zamówień grupy na A320neo i A321neo do 149, z czego 13 już zasiliło flotę Lufthansy.

 • Boeing wygrywa pilotażowy program szkolenia pilotów US Air Force na samolocie T-X.

  Piloci Sił Powietrznych USA wkrótce będą się szkolić się do walki na samolotach i symulatorach T-X od Boeinga. "Dzisiejsza informacja jest kulminacją lat niezmiennego skupienia się przez zespół Boeinga i Saaba", powiedział Leanne Caret, prezes i dyrektor generalny Boeing Defence, Space & Security. "Jest to bezpośredni rezultat naszych wspólnych inwestycji w rozwój systemu opartego na unikalnych wymaganiach Amerykańskich Sił Powietrznych. Oczekujemy, że T-X będzie programem franchisingowym [orgin.] przez większość tego stulecia "

 • Air France prezentuje swoje nowe kabiny – Ekonomiczną i Premium.

  W tym tygodniu, podczas targów turystycznych IFTM Top Resa, linie Air France po raz pierwszy zaprezentowały swoje zrewolucjonizowane kabiny Klasy Ekonomicznej i Ekonomicznej Premium, które będą sukcesywnie wprowadzane na rynek od stycznia 2019 r. Linia wymieni fotele na nowy model, zmienią się też elementy serwisu pokładowego, osobiste ekrany przy fotelach i wystrój kabin. Na podróżnych czekają również nowe, designerskie akcesoria oraz przede wszystkim – pokładowy internet.

 • Nuctech Warsaw - dostawca systemów kontroli bezpieczeństwa otwiera nowy zakład produkcyjno - biurowy w Kobyłce.

  Nuctech Warsaw, należąca do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd. - wiodącego światowego dostawcy zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów i kolei otwiera nowy zakład produkcyjno-biurowy o powierzchni 6 000 m2 w Kobyłce pod Warszawą.

 • Śmigłowiec MH-139 zastąpi UH-1N, przeznaczonego do ochrony baz rakiet balistycznych.

  Boeing dostarczy śmigłowiec MH-139 i wsparcie posprzedażowe dla Sił Powietrznych USA, aby zastąpić ponad czterdziestoletnie śmigłowce UH-1N "Huey" używane do ochrony miejsc stacjonowania amerykańskich wyrzutni międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

 • Pierwszy Airbus wyprodukowany w zakładach w Mobile leci do odbiorcy na biopaliwach.

  Jeszcze w tym tygodniu amerykańskie zakłady Airbus produkujące samoloty z rodziny A320 dostarczą pierwszą swoją maszynę napędzaną częściowo tzw. zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). Najnowszy egzemplarz A321 jest przeznaczony dla linii JetBlue i zgodnie z planem, opuszcza w Mobile w dniu 20 września, mając w zbiornikach mieszankę zawierającą 15 procent specjalnych biopaliw.

 • Salon Obronności w Kielcach: PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing.

  W trakcie pierwszego dnia Salonu PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing dotyczące współpracy w programach śmigłowcowych. Porozumienie otworzy możliwość realizacji projektów biznesowych związanych z platformą AH-64 Apache w ramach wsparcia programu pozyskania śmigłowca uderzeniowego KRUK. AH-64 Apache jest obecnie rozważany przez rząd Polski jako rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące śmigłowców bojowych.

 • Pierwszy A380 dla ANA opuścił linię montażu końcowego w Tuluzie.

  Pierwszy airbus A380 dla linii All Nippon Airways (ANA) został wyholowany z linii montażu końcowego (FAL) w Tuluzie.  Samolot znajduje się teraz na stanowisku zewnętrznym, na którym odbędzie szereg prób naziemnych, przygotowujących go do pierwszego lotu, zaplanowanego na najbliższe tygodnie. Następnie kolos trafi do zakładów Airbus w Hamburgu, gdzie zostanie pomalowany na docelowe barwy i wykonane zostaną prace nad instalacją i wykończeniem kabiny pasażerskiej.

Top