środa, 17 styczeń 2018 10:16

Adient i Boeing utworzyły nową firmę dedykowaną do projektowania i budowania foteli samolotowych.

Napisane przez PAP Centrum Prasowe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Adient Aerospace opracuje, wyprodukuje i sprzeda linią lotniczym i firmom leasingowym produkty związane z fotelami do samolotów.

Adient i Boeing poinformowały o utworzeniu Adient Aerospace, spółki joint venture, która opracuje, wyprodukuje i sprzeda szeroki portfel produktów związanych z siedzeniami do samolotów dla linii lotniczych i samolotów firm leasingowych. Fotele będą dostępne do zainstalowania w nowych samolotach oraz jako konfiguracje do modernizacji samolotów produkowanych przez Boeinga i innych komercyjnych producentów samolotów.

Wspólne przedsięwzięcie Adient, światowego lidera w branży foteli samochodowych, oraz Boeing, największej na świecie firmy lotniczej, uwzględnia zapotrzebowanie przemysłu lotniczego na większe zapotrzebowanie w kategorii siedzeń, najwyższej jakości i niezawodności. Adient Aerospace skorzysta na światowej klasy zespołów inżynieryjnych i innowacyjnych pomysłach w obu firmach, a także podzieli się doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi, globalnymi łańcuchami dostaw.

"Adient dysponuje silnym zestawem zbywalnych kompetencji, które będą stanowić wyjątkową okazję do stworzenia wartości dla naszej firmy i dla Boeinga, naszych udziałowców i szerszego komercyjnego rynku samolotów" - powiedział przewodniczący i dyrektor generalny Adient, Bruce McDonald. "Aby zwiększyć zadowolenie klientów i pasażerów linii lotniczych i komercyjnych producentów samolotów, wykorzystamy nasze niezrównane doświadczenie w zakresie wygody i kunsztu, a także naszą reputację w zakresie doskonałości operacyjnej".

"Fotele pasażerów są nieustającym wyzwaniem dla naszych klientów, przemysłu i Boeinga, a my podejmujemy działania, aby pomóc w pokonywaniu ograniczeń na rynku." Adient Aerospace wykorzysta wiodącą pozycję Boeinga w branży i dogłębne zrozumienie potrzeb klienta i wymagań technicznych, aby zapewnić wyższą pozycję produktów do produckji foteli dla linii lotniczych i pasażerów na całym świecie "- powiedział Kevin Schemm, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw, finansów i działalności gospodarczej oraz dyrektor ds. finansowych w Boeing Commercial Airplanes. "To wspólne przedsięwzięcie wspiera strategię pionowej integracji Boeinga, aby rozwijać wewnętrzne możliwości i głębokość w kluczowych obszarach, aby oferować lepsze produkty, rozwijać usługi i generować wyższą wartość cyklu życia".

Centrala firmy Adient Aerospace, centrum technologiczne i pierwszy zakład produkcyjny będą zlokalizowane w Kaiserslautern w Niemczech, niedaleko Frankfurtu. Początkowe centrum obsługi klienta joint venture będzie znajdować się w Seattle w stanie Waszyngton. Dystrybucja części zamiennych Adient Aerospace będzie realizowana wyłącznie za pośrednictwem Aviall, spółki zależnej będącej w całości własnością Boeinga.

Adient jest większościowym udziałowcem nowej spółki (50,01 procent udziału) i oczekuje, że wspólne przedsięwzięcie zostanie włączone do skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Boeing (jako 49,99 proc. Partnera) otrzyma proporcjonalną część zysków i przepływów pieniężnych. Obaj będą mieli reprezentację w radzie dyrektorów Adient Aerospace.

Analitycy branży przewidują, że rynek miejsc komercyjnych samolotów wzrośnie z około 4,5 mld USD w 2017 r. Do 6 mld USD w 2026 r.

Źródło informacji: PAP Centrum Prasowe / APA-OTS

Czytany 545 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 styczeń 2018 10:23

Artykuły powiązane

Top