środa, 17 styczeń 2018 10:16

Adient i Boeing utworzyły nową firmę dedykowaną do projektowania i budowania foteli samolotowych.

Napisane przez PAP Centrum Prasowe
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg: Remco Groeneweg from Den Haag, Netherlands derivative work: Altair78 (KLM_Economy_En_route_SFO-AMS.jpg) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Adient Aerospace opracuje, wyprodukuje i sprzeda linią lotniczym i firmom leasingowym produkty związane z fotelami do samolotów.

Adient i Boeing poinformowały o utworzeniu Adient Aerospace, spółki joint venture, która opracuje, wyprodukuje i sprzeda szeroki portfel produktów związanych z siedzeniami do samolotów dla linii lotniczych i samolotów firm leasingowych. Fotele będą dostępne do zainstalowania w nowych samolotach oraz jako konfiguracje do modernizacji samolotów produkowanych przez Boeinga i innych komercyjnych producentów samolotów.

Wspólne przedsięwzięcie Adient, światowego lidera w branży foteli samochodowych, oraz Boeing, największej na świecie firmy lotniczej, uwzględnia zapotrzebowanie przemysłu lotniczego na większe zapotrzebowanie w kategorii siedzeń, najwyższej jakości i niezawodności. Adient Aerospace skorzysta na światowej klasy zespołów inżynieryjnych i innowacyjnych pomysłach w obu firmach, a także podzieli się doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi, globalnymi łańcuchami dostaw.

"Adient dysponuje silnym zestawem zbywalnych kompetencji, które będą stanowić wyjątkową okazję do stworzenia wartości dla naszej firmy i dla Boeinga, naszych udziałowców i szerszego komercyjnego rynku samolotów" - powiedział przewodniczący i dyrektor generalny Adient, Bruce McDonald. "Aby zwiększyć zadowolenie klientów i pasażerów linii lotniczych i komercyjnych producentów samolotów, wykorzystamy nasze niezrównane doświadczenie w zakresie wygody i kunsztu, a także naszą reputację w zakresie doskonałości operacyjnej".

"Fotele pasażerów są nieustającym wyzwaniem dla naszych klientów, przemysłu i Boeinga, a my podejmujemy działania, aby pomóc w pokonywaniu ograniczeń na rynku." Adient Aerospace wykorzysta wiodącą pozycję Boeinga w branży i dogłębne zrozumienie potrzeb klienta i wymagań technicznych, aby zapewnić wyższą pozycję produktów do produckji foteli dla linii lotniczych i pasażerów na całym świecie "- powiedział Kevin Schemm, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw, finansów i działalności gospodarczej oraz dyrektor ds. finansowych w Boeing Commercial Airplanes. "To wspólne przedsięwzięcie wspiera strategię pionowej integracji Boeinga, aby rozwijać wewnętrzne możliwości i głębokość w kluczowych obszarach, aby oferować lepsze produkty, rozwijać usługi i generować wyższą wartość cyklu życia".

Centrala firmy Adient Aerospace, centrum technologiczne i pierwszy zakład produkcyjny będą zlokalizowane w Kaiserslautern w Niemczech, niedaleko Frankfurtu. Początkowe centrum obsługi klienta joint venture będzie znajdować się w Seattle w stanie Waszyngton. Dystrybucja części zamiennych Adient Aerospace będzie realizowana wyłącznie za pośrednictwem Aviall, spółki zależnej będącej w całości własnością Boeinga.

Adient jest większościowym udziałowcem nowej spółki (50,01 procent udziału) i oczekuje, że wspólne przedsięwzięcie zostanie włączone do skonsolidowanego sprawozdania finansowego. Boeing (jako 49,99 proc. Partnera) otrzyma proporcjonalną część zysków i przepływów pieniężnych. Obaj będą mieli reprezentację w radzie dyrektorów Adient Aerospace.

Analitycy branży przewidują, że rynek miejsc komercyjnych samolotów wzrośnie z około 4,5 mld USD w 2017 r. Do 6 mld USD w 2026 r.

Źródło informacji: PAP Centrum Prasowe / APA-OTS

Czytany 713 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 styczeń 2018 10:23

Artykuły powiązane

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

 • Airbus wprowadza modele A220-100 i A220-300. Nowy członek rodziny Airbus – prosto z Kanady.

  Podczas uroczystości, która odbyła się w Henri-Ziegler Delivery Centre, znajdującym się pod Tuluzą ośrodku Grupy Airbus, ten europejski producent przedstawił swój nowy samolot: A220. W obecności pracowników Airbusa i przedstawicieli mediów z całego świata punktualnie o godz. 12:25 czasu CEST na pasie startowym ośrodka dostaw wylądował reprezentacyjny airbus A220-300, który przyleciał tam bezpośrednio po zakończeniu prac malarskich w swoim nowym malowaniu firmowym: z naniesioną na kadłubie nazwą marki Airbus i oznaczeniem modelu A220-300.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • Drugi biało-czerwony samolot LOT-u już w Polsce. B737 MAX 8 przyleciał również w asyście F-16.

  Po rejsie z Seattle i międzylądowaniu na Islandii na Lotnisku Chopina wylądował najnowszy Boeing 737 MAX 8 LOT-u w malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot dołączył do biało-czerwonego Dreamlinera, który do Warszawy przyleciał wczoraj. Oba latają już z pasażerami na regularnych trasach.

 • Roboty będą wspierać produkcję samolotów bojowych.

  Inżynierowie BAE Systems będą niebawem mogli czerpać korzyści z użytkowania robotów współpracujących z zespołami linii produkcyjnej (collaborative robots – cobots – „koboty”), zaprojektowanych aby wspierać ludzi w złożonych procesach produkcji samolotów bojowych. Takie rozwiązania mają wejść w życie już w tym roku.

 • Produkcja pierwszego z trzech śmigłowców rozwojowych CH-47F Block II zbliża się do końca.

  Boeing i US Army wczoraj świętowały ważny kamień milowy programu CH-47F Block II wraz z przygotowaniem pierwszego śmigłowca do końcowego montażu. "CH-47F Block II przedstawia przyszłą gotowość ciężkich śmigłowców dźwigowych Armii Stanów Zjednoczonych i jej sojuszniczych partnerów" - powiedział pułkownik Greg Fortier, kierownik projektu armii amerykańskiej Cargo Helicopters. "Bez względu na to, czy zwiększa on całkowitą ładowność, poprawia przenoszenie, ma zmodyfikowane łopaty wirnika, czy też ustanawia nowe warunki dla nadzorowanego lotu autonomicznego, ten śmigłowiec zapewnia naziemnym dowódcom tak ogromną zdolność do wygrywania bitew na wielu polach."

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • Biało-czerwony Dreamliner LOT-u. SP-LSC przyleci już w czerwcu.

  W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nowy wygląd Boeinga 747 z okazji wystawy Expo 2020 w Dubaju.

  Jeden z należących do UPS samolotów Boeing 747, zwany potocznie Jumbo Jetem, operujący na międzynarodowych trasach długodystansowych, został specjalnie oznaczony, by podkreślić rolę firmy jako oficjalnego logistycznego partnera wystawy Expo 2020 w Dubaju.

Top