piątek, 26 styczeń 2018 15:13

Pilot testowy wylatał 100 godzin na Lockheed Martin T-50A.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Press Room Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Press Room

Pilot testowy Lockheed Martin Elliott "Hemo" Clemence osiągnął kolejny kamień milowy rejestrując 100 godzin lotu w samolocie szkolnym T-50A, który znajdzie się w ofercie firmy dla amerykańskich sił powietrznych w ramach U.S. Air Force's Advanced Pilot Training.

"T-50A to niezwykły samolot do latania, który jest na tyle potulny, aby uczyć nowych pilotów podstawowych umiejętności w zakresie umiejętności lotniczych, a także umieć ich szkolić w zaawansowanym środowisku taktycznym" - powiedział Clemence. - "Po połączeniu możliwości samolotu z naszym systemem szkolenia naziemnego, szkolenie staje się zupełnie nowe".

Clemence wypracował 100-godzinny nalot podczas wykonywania corocznego sprawdzianu umiejętności w Greenville w Południowej Karolinie.

W lutym 2016 r. Lockheed Martin ogłosił, że planuje zaoferować T-50A w konkursie APT i zbudować samolot w zakładzie montażu końcowego w Greenville.

Operacje lotnicze rozpoczęły się już w Greenville w listopadzie 2016 r., ponieważ zespół pracował aby zdążyć do ostatecznego terminu składania ofert w marcu 2017 r. oraz przedłożenia wymaganych danych z testów lotniczych pod koniec czerwca.

T-50A jest zbudowany specjalnie na potrzeby lotnictwa wojskowego piątej generacji. Będą się na nim szkolić piloci amerykańskich sił powietrznych F-22 Raptor i F-35 Lightning II, a także piloci dla pierwszej wersji samolotów 4. generacji. T-50A bazuje na sprawdzonym dziedzictwie rodziny samolotów T-50. Używanych jest dziś ponad 150 samolotów T-50 ze 150 000 godzin nalotu oraz ponad 2000 pilotów, którzy wyszkolili się na tym samolocie.

Jak pisze Lockheed Martin, system szkolenia naziemnego T-50A firmy Lockheed Martin oferuje innowacyjne technologie, które zapewniają wierną, zsynchronizowaną naziemną platformę szkoleniową.

Źródło informacji: Lockheed Martin

Czytany 780 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 styczeń 2018 15:22

Artykuły powiązane

Top