sobota, 27 styczeń 2018 13:44

Boeing kontra Bombardier. Głosowanie z którego Boeing nie jest zbyt zadowolony.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z fabryk Bombardiera na terenie Europy / Źródło: Ross [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Jedna z fabryk Bombardiera na terenie Europy / Źródło: Ross [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W tym tygodniu 26 stycznia odbyło się głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego, które miało rozstrzygnąć, czy Bombardier miałby mieć nałożone 300 procentowe cło przez USA i być tym w gorszej pozycji niż Boeing.

Oto co o powyższym głosowaniu sądzą producenci obu samolotów:

Bombardier: - Dzisiejsza decyzja to zwycięstwo innowacji, konkurencji i rządów prawa. To także zwycięstwo amerykańskich linii lotniczych i podróżujących obywateli USA. Seria C to najbardziej innowacyjny i wydajny nowy samolot w historii. Jego rozwój i produkcja to tysiące miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych pracowników, inwestorów i dostawców, którzy wspólnie pracowali nad wprowadzeniem tego niezwykłego samolotu na rynek. Mając za sobą tę sprawę, ruszamy z pełną prędkością, finalizując naszą współpracę z Airbusem. Planowanie integracji idzie dobrze, a my z niecierpliwością oczekujemy dostarczenia serii C na rynek USA, aby amerykańskie linie lotnicze i amerykańskie loty lotnicze mogły korzystać z wielu zalet tego niezwykłego samolotu.

Boeing: - Jesteśmy zawiedzeni, że Komisja Handlu Międzynarodowego nie uznała krzywdy, jaką Boeing doznał w wyniku przyznania miliardów dolarów w nielegalnych subwencjach rządowych, które Departament Handlu uznał za prawidłowe dla Bombardiera .... Naruszenia te zaszkodziły przemysłowi lotniczemu w USA i każdego dnia odczuwamy skutki tych nieuczciwych praktyk biznesowych na rynku. Chociaż nie zgadzamy się z dzisiejszym konkluzją ITC, dokonamy przeglądu pełniejszych opinii Komisji, ponieważ zostaną one opublikowane w najbliższych dniach. Boeing pozostaje przekonany o słuszności swojej sprawy i nadal będzie dokumentować wszelkie szkody poniesione przez Boeinga i rozległy łańcuch dostaw w USA, który wynika z nielegalnych subwencji i dumpingowych cen. Nie będziemy czekać, ponieważ nielegalne praktyki biznesowe Bombardiera będą nadal szkodzić amerykańskim pracownikom i wspieranemu przez nich przemysłowi lotniczemu. Globalny handel działa tylko wtedy, gdy wszyscy przestrzegają zasad, na które wszyscy zgodziliśmy się. To jest przekonanie którego będziemy nadal bronić. [tłum.dosłowne].

Źródło informacji: Bombardier Press Room / Boeing Press Room

Czytany 501 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 09:02

Artykuły powiązane

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • Airbus formalnie nabywa udział większościowy w spółce CSeries z Bombardier i Investissement Québec.

  Z dniem 1 lipca 2018 r. nabrała formalnej mocy zapowiadana już wcześniej transakcja dotycząca programu CSeries (http://www.airbus.com/aircraft/passenger-aircraft/c-series-family.html) między Airbus SAS, spółką zależną należącą w całości do spółki Airbus SE (EPA: AIR), spółką Bombardier Inc. (TSX: BBD.B) a spółką Investissement Québec.

 • Drugi biało-czerwony samolot LOT-u już w Polsce. B737 MAX 8 przyleciał również w asyście F-16.

  Po rejsie z Seattle i międzylądowaniu na Islandii na Lotnisku Chopina wylądował najnowszy Boeing 737 MAX 8 LOT-u w malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot dołączył do biało-czerwonego Dreamlinera, który do Warszawy przyleciał wczoraj. Oba latają już z pasażerami na regularnych trasach.

 • Produkcja pierwszego z trzech śmigłowców rozwojowych CH-47F Block II zbliża się do końca.

  Boeing i US Army wczoraj świętowały ważny kamień milowy programu CH-47F Block II wraz z przygotowaniem pierwszego śmigłowca do końcowego montażu. "CH-47F Block II przedstawia przyszłą gotowość ciężkich śmigłowców dźwigowych Armii Stanów Zjednoczonych i jej sojuszniczych partnerów" - powiedział pułkownik Greg Fortier, kierownik projektu armii amerykańskiej Cargo Helicopters. "Bez względu na to, czy zwiększa on całkowitą ładowność, poprawia przenoszenie, ma zmodyfikowane łopaty wirnika, czy też ustanawia nowe warunki dla nadzorowanego lotu autonomicznego, ten śmigłowiec zapewnia naziemnym dowódcom tak ogromną zdolność do wygrywania bitew na wielu polach."

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • Biało-czerwony Dreamliner LOT-u. SP-LSC przyleci już w czerwcu.

  W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nowy wygląd Boeinga 747 z okazji wystawy Expo 2020 w Dubaju.

  Jeden z należących do UPS samolotów Boeing 747, zwany potocznie Jumbo Jetem, operujący na międzynarodowych trasach długodystansowych, został specjalnie oznaczony, by podkreślić rolę firmy jako oficjalnego logistycznego partnera wystawy Expo 2020 w Dubaju.

 • LOT zamówił sześć kolejnych Boeingów 737 MAX 8.

  LOT powiększa flotę średniego zasięgu o sześć kolejnych samolotów wąskokadłubowych: Boeing 737 MAX. Wszystkie mają zostać dostarczone z fabryki w Renton do końca przyszłego roku Na razie LOT posiada dwa samoloty Boeing 737 MAX 8 o numerach rejestracyjnych SP-LVA i SP-LVB, które zostały dostarczone w grudniu 2017 r. Samoloty latają z pasażerami m.in. do Londynu, Madrytu i Larnaki. Umowa z leasingodawcą Air Lease Corporation (ALC) zakłada, że trzeci i czwarty przylecą w tym miesiącu. Dostawa kolejnego zaplanowana jest w grudniu br., a ostatniego w maju 2019 r.

Top