sobota, 27 styczeń 2018 13:44

Boeing kontra Bombardier. Głosowanie z którego Boeing nie jest zbyt zadowolony.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z fabryk Bombardiera na terenie Europy / Źródło: Ross [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Jedna z fabryk Bombardiera na terenie Europy / Źródło: Ross [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W tym tygodniu 26 stycznia odbyło się głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego, które miało rozstrzygnąć, czy Bombardier miałby mieć nałożone 300 procentowe cło przez USA i być tym w gorszej pozycji niż Boeing.

Oto co o powyższym głosowaniu sądzą producenci obu samolotów:

Bombardier: - Dzisiejsza decyzja to zwycięstwo innowacji, konkurencji i rządów prawa. To także zwycięstwo amerykańskich linii lotniczych i podróżujących obywateli USA. Seria C to najbardziej innowacyjny i wydajny nowy samolot w historii. Jego rozwój i produkcja to tysiące miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych pracowników, inwestorów i dostawców, którzy wspólnie pracowali nad wprowadzeniem tego niezwykłego samolotu na rynek. Mając za sobą tę sprawę, ruszamy z pełną prędkością, finalizując naszą współpracę z Airbusem. Planowanie integracji idzie dobrze, a my z niecierpliwością oczekujemy dostarczenia serii C na rynek USA, aby amerykańskie linie lotnicze i amerykańskie loty lotnicze mogły korzystać z wielu zalet tego niezwykłego samolotu.

Boeing: - Jesteśmy zawiedzeni, że Komisja Handlu Międzynarodowego nie uznała krzywdy, jaką Boeing doznał w wyniku przyznania miliardów dolarów w nielegalnych subwencjach rządowych, które Departament Handlu uznał za prawidłowe dla Bombardiera .... Naruszenia te zaszkodziły przemysłowi lotniczemu w USA i każdego dnia odczuwamy skutki tych nieuczciwych praktyk biznesowych na rynku. Chociaż nie zgadzamy się z dzisiejszym konkluzją ITC, dokonamy przeglądu pełniejszych opinii Komisji, ponieważ zostaną one opublikowane w najbliższych dniach. Boeing pozostaje przekonany o słuszności swojej sprawy i nadal będzie dokumentować wszelkie szkody poniesione przez Boeinga i rozległy łańcuch dostaw w USA, który wynika z nielegalnych subwencji i dumpingowych cen. Nie będziemy czekać, ponieważ nielegalne praktyki biznesowe Bombardiera będą nadal szkodzić amerykańskim pracownikom i wspieranemu przez nich przemysłowi lotniczemu. Globalny handel działa tylko wtedy, gdy wszyscy przestrzegają zasad, na które wszyscy zgodziliśmy się. To jest przekonanie którego będziemy nadal bronić. [tłum.dosłowne].

Źródło informacji: Bombardier Press Room / Boeing Press Room

Czytany 602 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 09:02

Artykuły powiązane

Top