poniedziałek, 29 styczeń 2018 10:41

Red Bull Air Race otworzy wyścigowy sezon w 2018 w Abu Dhabi.

Napisane przez Red Bull Press Room
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Źródło: Red Bull Content Pool Źródło: Red Bull Content Pool

Rywalizacja niekwestionowanych najlepszych Mistrzostw Świata 2017 rozpocznie się 2-3 lutego, a Red Bull Air Race rozpocznie się 11 raz z rzędu w gorącym Abu Zabi. Nowi piloci, innowacje w samolotach i zaktualizowane zasady "doleją paliwa" tylko do ognia.

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) z błyszczącymi drapaczami chmur odzwierciedlającymi Zatokę Arabską, jest miejscem dla jednej z najbardziej ekstremalnego etapu wyścigów w mistrzostwach świata Red Bull Air Race - a sezon 2018 obiecuje ekscytującą akcję. Trzynaście najlepszych pilotów na świecie wznowi rywalizację z prędkością 370 km / h, z przeciążeniami do 10G, do których dołączył nowy przeciwnik, szczycący się wysokimi kwalifikacjami. Wraz z pierwszym mistrzem świata prowadzącym w rankingach, wiele zespołów radykalnie zmieniło swoje plany wyścigów, a otwarcie sezonu w Emiratach rodzi wiele niepewności.
 

Piloci z sześciu kontynentów niecierpliwie czekają na rozpoczęcie wyścigu,a w kalendarzu będzie osiem wyścigów. Yoshihide Muroya z Japonii chce wymazać pamięć o swoim 13-miejscu w Abu Zabi w zeszłym roku, który to sezon stworzył nową rywalizację między nim a czeskim pilotem Martinem Šonka, który osiągnął swoje pierwsze zwycięstwo nad Corniche. Rezultat nie został rozstrzygnięty do ostatniej rundy finału, kiedy Muroya zdobył pierwszy tytuł Azji, pozostawiając kolejną pozycję Šońce. Spodziewajcie się zatem ostrej rywalizacji między tymi dwoma zawodnikami.
 
Kanadyjczyk Pete McLeod, trzeci raz w karierze tak wysoko w 2017 r. oraz Australijczyk Matt Hall, z drugim miejscem w klasyfikacji ogólnej, zamierzają kontynuować gorącą passę, którą zbudowali w ostatniej połowie sezonu - i obaj podbili wysoko stawki już w Abu Zabi. Tymczasem byli mistrzowie świata Kirby Chambliss (USA) i Matthias Dolderer (GER) są głodni zwycięst w nowym sezonie.
 
Ten sezon oznacza również powrót Wielkiej Brytanii do Mistrzostw Świata, ponieważ Ben Murphy zadebiutuje w Master Class w zespole Racing Blades. Murphy, były lider zespołu akrobacyjnego Royal Air Force "The Red Arrows", ma dwuletnie doświadczenie w klasie Challenger.
 
Wiadomości z klasy Challenger: Włoch Dario Costa i reprezentant Republiki Południowej Afryki Patrick Davidson dołączają do składu w 2018 roku, z których każdy jest jedynym pilotem Red Bull Air Race ze swojego kraju. Co więcej ... wszystkich 10 zawodników będzie latać szybkim nowym samochodem wyścigowym, Edge 540 V2.
 
W klasach wyścigowych będzie zmiana reguł, które zmienią karę za przekroczenie limitu G-force - umożliwiając pilotom ściganie się dalej (aczkolwiek z karą czasową) jeśli ich wykroczenie znalazło się w normach określających granice bezpieczeństwa.

Wszystkie najnowsze wiadomości i informacje można znaleźć na stronie www.redbullairrace.com.

Kalendarz Red Bull Air Race 2018:
2-3 lutego: Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
21-22 kwietnia: Cannes, Francja
26-27 maja: Europa, lokalizacja TBA
23-24 czerwca: Budapeszt, Węgry
4-5 sierpnia: Azja, lokalizacja TBA
25-26 sierpnia: Kazań, Rosja
6-7 października: Indianapolis, USA
Listopad: Azja, lokalizacja TBA

Źródło informacji: Red Bull Air Race Press Room

Czytany 424 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 10:51

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top