poniedziałek, 29 styczeń 2018 10:41

Red Bull Air Race otworzy wyścigowy sezon w 2018 w Abu Dhabi.

Napisane przez Red Bull Press Room
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Źródło: Red Bull Content Pool Źródło: Red Bull Content Pool

Rywalizacja niekwestionowanych najlepszych Mistrzostw Świata 2017 rozpocznie się 2-3 lutego, a Red Bull Air Race rozpocznie się 11 raz z rzędu w gorącym Abu Zabi. Nowi piloci, innowacje w samolotach i zaktualizowane zasady "doleją paliwa" tylko do ognia.

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) z błyszczącymi drapaczami chmur odzwierciedlającymi Zatokę Arabską, jest miejscem dla jednej z najbardziej ekstremalnego etapu wyścigów w mistrzostwach świata Red Bull Air Race - a sezon 2018 obiecuje ekscytującą akcję. Trzynaście najlepszych pilotów na świecie wznowi rywalizację z prędkością 370 km / h, z przeciążeniami do 10G, do których dołączył nowy przeciwnik, szczycący się wysokimi kwalifikacjami. Wraz z pierwszym mistrzem świata prowadzącym w rankingach, wiele zespołów radykalnie zmieniło swoje plany wyścigów, a otwarcie sezonu w Emiratach rodzi wiele niepewności.
 

Piloci z sześciu kontynentów niecierpliwie czekają na rozpoczęcie wyścigu,a w kalendarzu będzie osiem wyścigów. Yoshihide Muroya z Japonii chce wymazać pamięć o swoim 13-miejscu w Abu Zabi w zeszłym roku, który to sezon stworzył nową rywalizację między nim a czeskim pilotem Martinem Šonka, który osiągnął swoje pierwsze zwycięstwo nad Corniche. Rezultat nie został rozstrzygnięty do ostatniej rundy finału, kiedy Muroya zdobył pierwszy tytuł Azji, pozostawiając kolejną pozycję Šońce. Spodziewajcie się zatem ostrej rywalizacji między tymi dwoma zawodnikami.
 
Kanadyjczyk Pete McLeod, trzeci raz w karierze tak wysoko w 2017 r. oraz Australijczyk Matt Hall, z drugim miejscem w klasyfikacji ogólnej, zamierzają kontynuować gorącą passę, którą zbudowali w ostatniej połowie sezonu - i obaj podbili wysoko stawki już w Abu Zabi. Tymczasem byli mistrzowie świata Kirby Chambliss (USA) i Matthias Dolderer (GER) są głodni zwycięst w nowym sezonie.
 
Ten sezon oznacza również powrót Wielkiej Brytanii do Mistrzostw Świata, ponieważ Ben Murphy zadebiutuje w Master Class w zespole Racing Blades. Murphy, były lider zespołu akrobacyjnego Royal Air Force "The Red Arrows", ma dwuletnie doświadczenie w klasie Challenger.
 
Wiadomości z klasy Challenger: Włoch Dario Costa i reprezentant Republiki Południowej Afryki Patrick Davidson dołączają do składu w 2018 roku, z których każdy jest jedynym pilotem Red Bull Air Race ze swojego kraju. Co więcej ... wszystkich 10 zawodników będzie latać szybkim nowym samochodem wyścigowym, Edge 540 V2.
 
W klasach wyścigowych będzie zmiana reguł, które zmienią karę za przekroczenie limitu G-force - umożliwiając pilotom ściganie się dalej (aczkolwiek z karą czasową) jeśli ich wykroczenie znalazło się w normach określających granice bezpieczeństwa.

Wszystkie najnowsze wiadomości i informacje można znaleźć na stronie www.redbullairrace.com.

Kalendarz Red Bull Air Race 2018:
2-3 lutego: Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
21-22 kwietnia: Cannes, Francja
26-27 maja: Europa, lokalizacja TBA
23-24 czerwca: Budapeszt, Węgry
4-5 sierpnia: Azja, lokalizacja TBA
25-26 sierpnia: Kazań, Rosja
6-7 października: Indianapolis, USA
Listopad: Azja, lokalizacja TBA

Źródło informacji: Red Bull Air Race Press Room

Czytany 823 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 10:51

Artykuły powiązane

 • Łukasz Czepiela drugi w zawodach Red Bull Air Race w Wiener Neustadt.

  Łukasz Czepiela zajął drugie miejsce w zawodach Red Bull Air Race, które w niedzielę odbyły się w Wiener Neustadt. W najszybszym sporcie motorowym świata polski pilot musiał uznać wyższość tylko Kenny’ego Chianga. Czepiela jest także drugi w klasyfikacji generalnej Challenger Cup. Do końca sezonu zostały dwa wyścigi – w Indianapolis i finał sezonu w Fort Worth.

 • P-38 Lightning w sesji Air2Air wraz z samolotami z Red Bull Air Race.

  Piloci Red Bull Air Race Matt Hall z Australii, Petr Kopfstein z Czech oraz Juan Velarde z Hiszpanii mieli wyjątkowe widoki z lotu ptaka, w tym niektóre z najsłynniejszych atrakcji Dolnej Austrii przed debiutem w Red Bull Air Race w ten weekend w Wiener Neustadt.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • Sukces polskich modelarzy w Mistrzostwach Świata FAI Modeli Latających na Uwięzi.

  W dniu 19 Lipca 2018 w Landres w południowo-wschodniej Francji, zakończyły się Mistrzostwa Świata FAI Modeli Latających na Uwięzi 2018, które rozgrywane były w dniach 14-19 Lipca. Udział brało w nich kilkuset uczestników z 41 państw świata. Wśród nich, byli reprezentanci Polski, w tym także członkowie Aeroklubu Włocławskiego. Co więcej, zawody te okazały się być dla nich wyjątkowo udane. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, odniesione w tych zawodach sukcesy naszych modelarzy.

 • Zobacz Oficjalny Spot Air Show 2018 w Radomiu! Rozmawialiśmy z przedstawicielami Biura Organizacyjnego pokazów.

  Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Rozmawaliśmy również przy okazji z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

 • Działalność Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018. Dużo ciekawych wydarzeń w najbliższym czasie.

  Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczyna się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane jest szkolenie i trening szybowcowy, samolotowy oraz balonowy, także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

 • Łukasz Czepiela wygrywa Red Bull Air Race Challenger Cup!

  Łukasz Czepiela wystartował dzisiaj i wygrał wyścig Challenger Cup ustanawiając rekord toru, jednocześnie miał czas o 2 sekundy lepszy niż pozostali piloci.

 • 35 urodziny Łukasza Czepieli. Red Bull przygotował 5 filmów z tej okazji.

  „Panie pilocie, dziura w samolocie!” – wołał zapewne mały Łukasz do przelatujących odrzutowców w czasach, kiedy dzieci jeszcze nie przesiadywały całymi dniami z nosem w telefonie. A dziś?Czas leci, a Łukasz Czepielanieprzerwanie lata. Zobaczcie 5 filmów z udziałem niesamowitego, polskiego pilota, który obchodzi 35 urodziny.

 • Poligon Systemów Bezzałogowych - Droniada 2018.

  Jak możemy przeczytać na stronie 5zywiolow.pl po raz piąty odbędzie się słynna Droniada – konkurs dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji. "Skoncentrujemy się na dwóch obszarach ważnych z punktu widzenia branży dronowej: tzw. Urban Space (U-Space) oraz inspekcji infrastruktury liniowej. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i przedsiębiorcom oraz rzeczywisty sprawdzian działań w U-Space." - piszą Organizatorzy.

 • Jutro rusza sprzedaż biletów na Air Show w Radomiu.

  7 czerwca w czwartek od godz. 12:00 zostanie uruchomiona internetowa sprzedaż biletów na jedną z największych w Europie imprez lotniczych – AIR SHOW 2018.

Top