poniedziałek, 29 styczeń 2018 14:15

Brytyjscy piloci myśliwscy po raz pierwszy po treningu zasiedli za sterami F-35.

Napisane przez Ministry of Defence UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Katerina Slivinske [Public domain], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Katerina Slivinske [Public domain], via Wikimedia Commons

Para brytyjskich pilotów myśliwskich stała się pierwszą w swojej służbie, która miała możliwość pilotowała F-35 Lightning chwilę po zakończeniu szkolenia.

Porucznik Liam i porucznik Chris stali się pierwszymi pilotami Royal Air Force i Royal Navy, którzy bezpośrednio po szkoleniu na samolocie Hawk, zaczęli latać wielozadaniowym samolotem bojowym.

Po locie, Porucznik Liam powiedział: - To było sensacyjne doświadczenie i kulminacja wielu lat szkoleń, z pewnością było ważnym punktem mojego czasu spęczonego w RAF. Byłem zaskoczony osiągami samolotu i tym jak dobrze symulator przygotował mnie do pilotowania F-35. Większość czasu podczas pierwszego lotu obejmuje zbadanie zasięgu działania samolotu, a przełamanie bariery dźwięku było szczególnym wydarzeniem. Łatwo zrozumieć, dlaczego każdy pilot w tym miejscu uwielbia latanie tym samolotem i jestem zdeterminowany, aby kontynuować pilotowanie Lightning'a i odkrywać jego potencjał.

Inny pilot porucznik Chris dodał: - Latanie Lightning'iem po raz pierwszy jest prawie nie do opisania. Po ponad siedmiu latach szkolenia w Royal Navy, aby w końcu dostać się do prawdziwego samolotu i wziąć go w powietrze, było jednym z najbardziej wyniosłych i ekscytujących doświadczeń mojego życia. Systemy komputerowe, ekrany kasków i czujniki są w czołówce tego, co jest obecnie możliwe i jestem bardzo podekscytowany pracą nad wykorzystaniem tego potencjału, a także częścią integracji z HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales w nadchodzących latach. Bez dwuosobowego wariantu F-35 pierwszy lot każdego pilota Lightning'a jest zawsze ze względu na solowy lot niepowtarzalny.

Szkolenie brytyjskich pilotów Lightning jest obecnie częścią większego brytyjskiego projektu w Marine Corps Air Station Beaufort w Południowej Karolinie. Ta "łącząca" umowa z Korpusem Piechoty Morskiej USA (USMC) ułatwia wysoki poziom szkolenia niezbędny do zbudowania niezbędnej liczby personelu wykwalifikowanego i doświadczonego do utworzenia pierwszej działającej brytyjskiej eskadry, Dywizjonu 617 ("Dambusters") w 2018 roku.

Do tej pory kadra brytyjskich pilotów Lightningów przeszła z innych samolotów, a nowym pilotom Lightning'a towarzyszył podczas pierwszych lotów instruktor w drugim samolocie.

F-35 Lightning to zaawansowany samolot nowej generacji, przeznaczony do działań obok Eurofighter Typhoon RAF-a. Będzie on obsługiwany wspólnie przez RAF i Royal Navy i będzie stanowił integralną część Carrier Strike działającego na lotniskowcach klasy Queen Elizabeth.

Źródło informacji: gov.uk Press Release / Ministry of Defence na podstawie licencji: https://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3/

Czytany 783 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 14:24

Artykuły powiązane

Top