poniedziałek, 29 styczeń 2018 14:15

Brytyjscy piloci myśliwscy po raz pierwszy po treningu zasiedli za sterami F-35.

Napisane przez Ministry of Defence UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: By U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Katerina Slivinske [Public domain], via Wikimedia Commons Źródło zdjęcia: By U.S. Air Force photo by Staff Sgt. Katerina Slivinske [Public domain], via Wikimedia Commons

Para brytyjskich pilotów myśliwskich stała się pierwszą w swojej służbie, która miała możliwość pilotowała F-35 Lightning chwilę po zakończeniu szkolenia.

Porucznik Liam i porucznik Chris stali się pierwszymi pilotami Royal Air Force i Royal Navy, którzy bezpośrednio po szkoleniu na samolocie Hawk, zaczęli latać wielozadaniowym samolotem bojowym.

Po locie, Porucznik Liam powiedział: - To było sensacyjne doświadczenie i kulminacja wielu lat szkoleń, z pewnością było ważnym punktem mojego czasu spęczonego w RAF. Byłem zaskoczony osiągami samolotu i tym jak dobrze symulator przygotował mnie do pilotowania F-35. Większość czasu podczas pierwszego lotu obejmuje zbadanie zasięgu działania samolotu, a przełamanie bariery dźwięku było szczególnym wydarzeniem. Łatwo zrozumieć, dlaczego każdy pilot w tym miejscu uwielbia latanie tym samolotem i jestem zdeterminowany, aby kontynuować pilotowanie Lightning'a i odkrywać jego potencjał.

Inny pilot porucznik Chris dodał: - Latanie Lightning'iem po raz pierwszy jest prawie nie do opisania. Po ponad siedmiu latach szkolenia w Royal Navy, aby w końcu dostać się do prawdziwego samolotu i wziąć go w powietrze, było jednym z najbardziej wyniosłych i ekscytujących doświadczeń mojego życia. Systemy komputerowe, ekrany kasków i czujniki są w czołówce tego, co jest obecnie możliwe i jestem bardzo podekscytowany pracą nad wykorzystaniem tego potencjału, a także częścią integracji z HMS Queen Elizabeth i HMS Prince of Wales w nadchodzących latach. Bez dwuosobowego wariantu F-35 pierwszy lot każdego pilota Lightning'a jest zawsze ze względu na solowy lot niepowtarzalny.

Szkolenie brytyjskich pilotów Lightning jest obecnie częścią większego brytyjskiego projektu w Marine Corps Air Station Beaufort w Południowej Karolinie. Ta "łącząca" umowa z Korpusem Piechoty Morskiej USA (USMC) ułatwia wysoki poziom szkolenia niezbędny do zbudowania niezbędnej liczby personelu wykwalifikowanego i doświadczonego do utworzenia pierwszej działającej brytyjskiej eskadry, Dywizjonu 617 ("Dambusters") w 2018 roku.

Do tej pory kadra brytyjskich pilotów Lightningów przeszła z innych samolotów, a nowym pilotom Lightning'a towarzyszył podczas pierwszych lotów instruktor w drugim samolocie.

F-35 Lightning to zaawansowany samolot nowej generacji, przeznaczony do działań obok Eurofighter Typhoon RAF-a. Będzie on obsługiwany wspólnie przez RAF i Royal Navy i będzie stanowił integralną część Carrier Strike działającego na lotniskowcach klasy Queen Elizabeth.

Źródło informacji: gov.uk Press Release / Ministry of Defence na podstawie licencji: https://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3/

Czytany 623 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 styczeń 2018 14:24

Artykuły powiązane

 • LOT poszukuje pilotów. Dalszy rozwój polskich linii lotniczych.

  Dynamicznie rozwijający się LOT planuje pozyskać do końca 2019 r. 300 dodatkowych pilotów do swoich baz operacyjnych w Warszawie i Budapeszcie. LOT poszukuje kapitanów i pierwszych oficerów na samoloty Bombardier Q400 i Embraer 170/190. Dla pilota z licencją i wymaganym nalotem przewoźnik sfinansuje koszty szkolenia na typ samolotu, czyli Type Rating. W związku z rozwojem LOT-u w ciągu trzech lat możliwe jest uzyskanie szkolenia na samolotach pasażerskich Boeinga: B737 i B787 Dreamliner.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

 • Pierwsze F-35B są już w Wielkiej Brytanii. Przyleciały 2 miesiące przed planowanym terminem.

  Wielka Brytania przyjęła swoje pierwsze cztery zaawansowane myśliwce F-35B, które będą użytkowane w Royal Air Force i Royal Navy. Z pomocą tankowania w powietrzu samoloty przeleciały przez Atlantyk z bazy amerykańskiego korpusu piechoty morskiej w Beaufort w Południowej Karolinie, gdzie brytyjscy piloci przechodzili intensywne szkolenia na pokładzie samolotów we współpracy ze swoimi odpowiednikami z USMC.

 • Informacje dotyczące szkolenia i wydawania pilotom uprawnień PBN.

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uprzejmie przypomina, iż w dniu 25 sierpnia 2018 r. zacznie obowiązywać rozporządzenie UE nr 2016/539, stanowiące zmianę do rozporządzenia UE nr 1178/2011, obejmujące m.in. kwestie dotyczące szkolenia i wydawania uprawnień PBN pilotom wykonującym loty z wykorzystaniem nawigacji obszarowej opartej na charakterystykach (PBN).

  Wprowadzenie nowych wymagań dla pilotów oraz organizacji szkoleniowych wiąże się z decyzją Komisji Europejskiej o przeniesieniu odpowiedzialności za przygotowanie pilotów do wykonywania operacji w oparciu o PBN z przewoźników na samych pilotów oraz organizacje szkolenia lotniczego (ATO).  W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zachęcamy pilotów oraz ATO do odwiedzenia zakładki PBN pod linkiem:

  http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/pbn

  Pod linkiem znaleźć można m.in. informacje dla pilotów zamierzających potwierdzić lub uzyskać kwalifikacje w zakresie wykonywania lotów z wykorzystaniem PBN (tzw. wkładkę PBN) oraz dla ATO, dot. dostosowania zakresu swoich szkoleń do nowych wymagań, jak również ciekawe materiały źródłowe i szkoleniowe dotyczące PBN.

  Źródło informacji: ULC

 • Richard Kornicki, syn majora Franciszka Kornickiego na dwusetnym przedstawieniu "Pilotów".

  Świętowanie dwusetnego przestawienia w tak doborowym towarzystwie to dla nas prawdziwy zaszczyt i wyróżnienie. Podczas wczorajszego spektaklu gościliśmy Richarda Kornickiego – syna wielce zasłużonego pilota RAF-u, majora Franciszka Kornickiego. - informuje Teatr Muzyczny Roma.

 • Orlęta w nowym gnieździe. Nowe Miasto nad Pilicą znowu lotnicze.

  W dniu 14.05 odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia szkolenia lotniczego podchorążych na lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. W uroczystościach wzięli udział: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot,  kadra Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych na czele z Rektorem-Komendantem gen. bryg. pil. dr. Piotrem Krawczykiem, przedstawiciele władz rządowych, administracyjnych i samorządowych oraz zaproszeni goście.

 • Czy amerykańskie supermyśliwce F-35 pojawią się na Air Show w Radomiu?

  Najnowsze amerykańskie samoloty o wartości blisko 100 milionów dolarów każdy mogą zostać zaprezentowane podczas Air Show 2018 w Radomiu. Mówił o tym wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz w programie "Mocna Rozmowa" Echa Dnia.

 • Polskie Gokarty w Anglii promują waleczny Dywizjon 303.

  W Wielkiej Brytanii od pewnego czasu działa team kartingowy, który przyjął nazwę "Dywizjon 303". Jego twórcy w ten sposób chcą promować Polskę i pamięć o walecznych pilotach z Dywizjonu 303. Jak możemy przeczytać na stronie polskikarting.pl być może klub dostanie dofinansowanie na rozwój od rządu polskiego.

 • Okresowe szkolenie służb organizacji lotów na warszawskim Okęciu.

  W 1 Bazie Lotnictwa Transportowego przeprowadzono okresowe szkolenie służb organizacji lotów. Podczas treningu zgrywającego doskonalono procedury ratownicze na statku powietrznym Boeing 737-800.

Top