wtorek, 30 styczeń 2018 10:48

Grupa TUI świętuje odbiór pierwszego samolotu Boeing 737 MAX 8.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Boeing i TUI Group, największy na świecie biuro podróży, świętowały dzisiaj przekazanie pierwszego Boeinga 737 MAX, który będzie bardziej ekologiczny, cichszy i bardziej wydajniejszy przez co będzie odgrywał kluczową rolę w dążeniu Grupy TUI do obsługi najbardziej wydajnych linii lotniczych w Europie.

737 MAX zapewnia najwyższą wydajność, niezawodność i komfort pasażerów na rynku samolotów jednoprzedziałowych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii CFM International LEAP-1B, skrzydeł Advanced Technology, Boeing Sky Interior, dużych monitorów pokładowych i innych ulepszeń. Wzrost wydajności pomógł uczynić MAX najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga z ponad 4 300 zamówieniami do chwili obecnej od 92 klientów na całym świecie.

"Model 737 MAX doskonale pasuje do grupy TUI, dzięki 14-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla i 40-procentowemu mniejszemu hałasu, który wspiera zaangażowanie linii lotniczych w zrównoważony rozwój" - powiedział Monty Oliver, wiceprezes ds. Sprzedaży w Europie, Boeing Commercial Airplanes. "Czujemy się zaszczyceni ciągłym zaufaniem TUI Group do naszych produktów i oczekujemy wielu przyszłych dostaw MAX."

Grupa TUI złożyła 51 dodatkowych zamówień 737 MAX 8 i czterech 787 Dreamlinerów. Grupa ma również 18 niezrealizowanych zamówień na 737 MAX 10 i była pierwszym europejskim operatorem, który wybrał najnowszego i największego członka rodziny samolotów 737 MAX.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Room

Czytany 285 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 styczeń 2018 10:54

Artykuły powiązane

Top