wtorek, 30 styczeń 2018 13:34

NASA 1 marca wystrzeli geostacjonarnego Satelitę (GOES-S) służącego do badania środowiska.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Satelita geostacjonarny (GOES-S), który zostanie wystrzelony z przylądka Canaveral na Florydzie. Źródło zdjęcia: Lockheed Martin / NASA Satelita geostacjonarny (GOES-S), który zostanie wystrzelony z przylądka Canaveral na Florydzie. Źródło zdjęcia: Lockheed Martin / NASA

Procedura wystrzelenia rakiety rozpocznie się o godzinie 5:02. Do wyniesienia satelity posłuży rakieta Atlas V. GOES-S jest drugim w serii satelitów pogodowych GOES-R, w skład którego wchodzą GOES-R (obecnie GOES-16), -S, -T i -U.

GOES-S zostanie przemianowany na GOES-17, gdy osiągnie orbitę geostacjonarną. Gdy satelita zostanie uznany za działający pod koniec tego roku, zajmie pozycję GOES-West NOAA i zapewni szybsze, dokładniejsze dane do śledzenia pożarów, cyklonów tropikalnych, mgły i innych zjawisk burzowych oraz zagrożeń, dla zachodniej części Stanów Zjednoczonym, Hawaji, Alaski, Meksyku, Ameryki Środkowej i części Ameryki Południowej.

NOAA zarządza programem GOES-R Series poprzez zintegrowane biuro NOAA / NASA i nadzoruje przejęcie systemu naziemnego programu. NASA nadzoruje przejmowanie statków kosmicznych, instrumentów i pojazdów nośnych. Lockheed Martin Space z Littleton w stanie Kolorado zbudował statek kosmiczny i jest odpowiedzialny za rozwój, integrację i ich testowanie.

NAdzór nad misją będzie wykonywany przez NOAA w NOAA Satellite Operations Facility w Suitland w stanie Maryland.

Publikacja przygotowana na podstawie materiałów prasowych NASA.

Czytany 244 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 styczeń 2018 13:39

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top