środa, 31 styczeń 2018 08:47

Dziś Stany Zjednoczone świętują 60 lat w kosmosie.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Explorer-1 satelita umieszczony na orbicie 31 stycznia 1958 roku / Źródło: NASA Explorer-1 satelita umieszczony na orbicie 31 stycznia 1958 roku / Źródło: NASA

Późnym wieczorem 31 stycznia 1958 roku Stany Zjednoczone zrobiły pierwszy krok w kosmos dzięki wystrzeleniu satelity Explorer-1 z Cape Canaveral na Florydzie. Smukły, 13 kilogramowy satelita przyniósł wielkie odkrycie naukowe - pasy napromieniowania Van Allena krążące wokół naszej planety i wprowadził w życie w ciągu sześciu dekad przełom w nauce zajmującej się kosmosem w USA i eksploracji człowieka.

Aby upamiętnić to osiągnięcie, NASA przygotowuje uroczystości rocznicowe na Florydzie w Kalifornii i Waszyngtonie, aby uczcić 60. rocznicę tego wydarzenia. Media na Florydzie będą miały możliwość zwiedzenia historycznego kompleksu startowego Explorer-1 na przylądku Canaveral.

Wydarzenia rocznicowe podkreślają historyczne znaczenie misji Eksploratora-1, spuścizny osiągnięć naukowych stworzonych przez amerykański program kosmiczny oraz kontynuację podróży NASA w kosmos.
....................................................................................................................

Amerykański program kosmiczny kontynuuje budowę 60-letnich badań naukowych i odkryć dzięki nowym misjom, które poszerzą naszą wizję wszechświata, naszego układu słonecznego i naszej planety. W ciągu następnych dwóch lat NASA wypuści pierwszy statek kosmiczny, aby "dotknąć" Słońca, obserwatorium kosmicznego, które będzie poszukiwać pierwszego światła wczesnego wszechświata, oraz misji eksploracji głębokiego wnętrza Marsa.

NASA prowadzi również kolejne etapy do ludzkiej eksploracji z misjami na Księżyc, gdzie astronauci zbudują i przetestują systemy potrzebne do trudnych rejsów głębiej w kosmos, w tym na Marsa.

Źródło informacji: NASA Press Room

Czytany 346 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 08:52

Artykuły powiązane

Top