środa, 31 styczeń 2018 12:48

Kolejny piąty Bombardier Global 7000 FTV kończy pierwszy lot testowy.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room

FTV-5 dostarczy kolejne dane z testów lotniczych i naziemnych oraz zakończy procedurę certyfikacji tego typu samolotu, aby rozpocząć jego sprawne wprowadzanie do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

Program testów lotniczych przekroczył 1300 godzin lotu i pokazuje znaczną dojrzałość, niezawodność i płynność lotu samolotu. Samolot Global 7000 zredefiniuje doświadczenia w zakresie odrzutowców biznesowych z czterema pomieszczeniami, oprócz kompletnej kuchni i pełnowymiarowego apartamentu dla załogi.

Bombardier Business Aircraft z dumą ogłosił dziś, że "The Masterpiece", piąty i ostatni samolot testowy w programie pilotażowym Global 7000, z powodzeniem zakończył swój pierwszy lot, wyznaczając ostatni etap czyli wejścia do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

FTV-5 kontynuując dotychczasowe testy, zapewnia płynne wprowadzenie do eksploatacji samolotów Global 7000. "The Masterpiece" dołącza do czterech innych samolotów testowych.

"Jesteśmy dumni, że wszystkie pięć testowych maszyn Global 7000 jest testowanych w locie - to świadectwo determinacji i umiejętności zespołu Bombardiera" - powiedział Michel Ouellette, starszy wiceprezes, Global 7000 i program Global 8000. "To bardzo ekscytujący czas dla programu i zespołu, kiedy wkraczamy w fazę certyfikacji i zbliżamy się do wejścia samolotu do służby w drugiej połowie tego roku."

Program testów w locie Global 7000 postępuje zgodnie z planem, a w ostatnich miesiącach zrealizował kilka znaczących kamieni milowych, w tym pierwsze międzynarodowe wdrożenie samolotu Global 7000. Ostatnie testy z powodzeniem wykazały zdolność zachowania stabilności lotu samolotu przy bocznym wietrze na lotniskach na dużych wysokościach i w każdych warunkach pogodowych.

"Dzięki ponad 1300 godzinom rygorystycznych testów w locie, wyniki mówią o dojrzałości, niezawodności i dobrych osiągach samolotu" - stwierdził François Caza, wiceprezes ds. Rozwoju produktu i główny inżynier ds. Inżynierii rozwoju produktu. "Oprócz testów w locie, kontynuujemy z sukcesem nasz program testów naziemnych i spełniliśmy już wymagania dotyczące pełnego testu zmęczenia płatowca, zgodnie z wymogami władz w zakresie dopuszczenia do eksploatacji. Będziemy kontynuować program testów Global 7000, aby zapewnić, że samolot spełnia lub przekracza najwyższy poziom bezpieczeństwa."

Z ciekawostek: Najnowocześniejszy system rozrywki na pokładzie samolotu Global 7000, połączony z błyskawicznymi połączeniami za pośrednictwem pasma Ka, umożliwia pasażerom przesyłanie strumieniowanej treści w wysokiej rozdzielczości i zapewnia niezapomniane wrażenia z rozrywki. Konstrukcja jego zaawansowanego skrzydła optymalizuje prędkość, zasięg i kontrolę oraz zapewnia wyjątkowo płynny lot.

Źródło informacji: Bombardier Press Room

Czytany 565 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 13:14

Artykuły powiązane

 • Pierwszy Airbus wyprodukowany w zakładach w Mobile leci do odbiorcy na biopaliwach.

  Jeszcze w tym tygodniu amerykańskie zakłady Airbus produkujące samoloty z rodziny A320 dostarczą pierwszą swoją maszynę napędzaną częściowo tzw. zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). Najnowszy egzemplarz A321 jest przeznaczony dla linii JetBlue i zgodnie z planem, opuszcza w Mobile w dniu 20 września, mając w zbiornikach mieszankę zawierającą 15 procent specjalnych biopaliw.

 • Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu.

  Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

 • Sukces pierwszego dziewiczego lotu pseudosatelity Zephyr S.

  Spółka Airbus Defence and Space ogłosiła pomyślne lądowanie pierwszego seryjnego egzemplarza swojego nowego bezzałogowca Zephyr S, konstrukcji będącej owocem programu Zephyr  HAPS (High Altitude Pseudo-Satellite).

 • Gulfstream G500 pobił kolejne rekordy i odwiedził pół świata.

  Firma Gulfstream Aerospace Corp. ogłosiła niedawno, że nowy Gulfstream G500 zakończył niedawno swoją światową trasę po pokonaniu prawie 130 000 mil morskich / 240760 kilometrów, lądując w 44 miastach i odwiedzając 18 krajów na sześciu kontynentach w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy. Trasa, która obejmowała odcinek lotu do 20 miast w ciągu 18 dni, pokazała ogromną niezawodność i dojrzałość G500, jednocześnie prezentując swoje wspaniałe wnętrze i usprawnioną kabinę dla klientów na całym świecie.

 • Airbus formalnie nabywa udział większościowy w spółce CSeries z Bombardier i Investissement Québec.

  Z dniem 1 lipca 2018 r. nabrała formalnej mocy zapowiadana już wcześniej transakcja dotycząca programu CSeries (http://www.airbus.com/aircraft/passenger-aircraft/c-series-family.html) między Airbus SAS, spółką zależną należącą w całości do spółki Airbus SE (EPA: AIR), spółką Bombardier Inc. (TSX: BBD.B) a spółką Investissement Québec.

 • Oblot techniczny PZL 130 Orlik Advanced w PZL Warszawa-Okęcie

  W dniu 7 czerwca w PZL Warszawa-Okęcie miał miejsce oblot techniczny samolotu PZL 130 Orlik Advanced po modyfikacji (biuletyn 209). Zasadnicza różnica z poprzednim modelem, to zmiana awioniki z metrycznych na przyrządy w układzie anglosaskim.

 • Bombardier Global 6500 i Global 7500 trafią na rynek wschodni.

  Firma Bombardier ogłosiła dzisiaj, że podpisała list intencyjny dotyczący dostarczenia 18 samolotów biznesowych Global 6500 i Global 7500 dla HK Bellawings Jet Limited, wiodącej firmy zajmującej się zarządzaniem samolotami z siedzibą w Hongkongu. Jeśli wszystkie wiążące zamówienia i opcje zostaną zrealizowane, transakcja zostanie wyceniona na około 1,14 miliarda USD w USA na podstawie cen katalogowych z 2018 roku.

 • Gulfstream G650ER z kolejnym rekordem w locie nad biegunem północnym.

  Gulfstream Aerospace poinformował, że model G650ER do lotów dalekodystansowych ponownie udowodnił swoje niezrównane możliwości w zakresie osiągów, dodając kolejny rekord prędkości w przelocie między dwoma miastami, tym razem podczas lotu nad biegunem północnym.

 • Air Baltic zamawia 30 samolotów Bombardier CS300 z opcją na 30 kolejnych egzemplarzy.

  Bombardier Commercial Aircraft i Air Baltic Corporation AS ogłosiły dzisiaj, że strony zawarły umowę na zakup 30 samolotów Bombardier CS300 z opcjami i prawami zakupowymi dla dodatkowych 30 samolotów tego samego typu.

 • Bombardier wprowadza nowe rozwiązania związane z siecią 4G w swoich samolotach.

  Bombardier Business Aircraft i Duncan Aviation ogłosili, że wspólnie otrzymali certyfikat STC dla systemu Gogo AVANCE L5 w samolotach Challenger 300 i Challenger 600. System AVANCE L5 może być również instalowany jako opcja w modernizacji samolotów tych samolotów w dowolnym z pięciu centrów serwisowych w Ameryce Północnej oraz w trzech obiektach MRO Duncan Aviation, a także w kilku innych satelickich zakładach Duncan Aviation. System 4G Wi-Fi jest już dostępny w nowych samolotach serii Challenger, które są wyposażone w wyjątkowy system zarządzania kabinami HD firmy Bombardier, aby zapewnić niezrównane doznania dźwiękowe z krystalicznie czystym dźwiękiem dzięki zintegrowanym głośnikom bocznym - ekskluzywnym w swojej klasie.

Top