środa, 31 styczeń 2018 12:48

Kolejny piąty Bombardier Global 7000 FTV kończy pierwszy lot testowy.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room

FTV-5 dostarczy kolejne dane z testów lotniczych i naziemnych oraz zakończy procedurę certyfikacji tego typu samolotu, aby rozpocząć jego sprawne wprowadzanie do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

Program testów lotniczych przekroczył 1300 godzin lotu i pokazuje znaczną dojrzałość, niezawodność i płynność lotu samolotu. Samolot Global 7000 zredefiniuje doświadczenia w zakresie odrzutowców biznesowych z czterema pomieszczeniami, oprócz kompletnej kuchni i pełnowymiarowego apartamentu dla załogi.

Bombardier Business Aircraft z dumą ogłosił dziś, że "The Masterpiece", piąty i ostatni samolot testowy w programie pilotażowym Global 7000, z powodzeniem zakończył swój pierwszy lot, wyznaczając ostatni etap czyli wejścia do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

FTV-5 kontynuując dotychczasowe testy, zapewnia płynne wprowadzenie do eksploatacji samolotów Global 7000. "The Masterpiece" dołącza do czterech innych samolotów testowych.

"Jesteśmy dumni, że wszystkie pięć testowych maszyn Global 7000 jest testowanych w locie - to świadectwo determinacji i umiejętności zespołu Bombardiera" - powiedział Michel Ouellette, starszy wiceprezes, Global 7000 i program Global 8000. "To bardzo ekscytujący czas dla programu i zespołu, kiedy wkraczamy w fazę certyfikacji i zbliżamy się do wejścia samolotu do służby w drugiej połowie tego roku."

Program testów w locie Global 7000 postępuje zgodnie z planem, a w ostatnich miesiącach zrealizował kilka znaczących kamieni milowych, w tym pierwsze międzynarodowe wdrożenie samolotu Global 7000. Ostatnie testy z powodzeniem wykazały zdolność zachowania stabilności lotu samolotu przy bocznym wietrze na lotniskach na dużych wysokościach i w każdych warunkach pogodowych.

"Dzięki ponad 1300 godzinom rygorystycznych testów w locie, wyniki mówią o dojrzałości, niezawodności i dobrych osiągach samolotu" - stwierdził François Caza, wiceprezes ds. Rozwoju produktu i główny inżynier ds. Inżynierii rozwoju produktu. "Oprócz testów w locie, kontynuujemy z sukcesem nasz program testów naziemnych i spełniliśmy już wymagania dotyczące pełnego testu zmęczenia płatowca, zgodnie z wymogami władz w zakresie dopuszczenia do eksploatacji. Będziemy kontynuować program testów Global 7000, aby zapewnić, że samolot spełnia lub przekracza najwyższy poziom bezpieczeństwa."

Z ciekawostek: Najnowocześniejszy system rozrywki na pokładzie samolotu Global 7000, połączony z błyskawicznymi połączeniami za pośrednictwem pasma Ka, umożliwia pasażerom przesyłanie strumieniowanej treści w wysokiej rozdzielczości i zapewnia niezapomniane wrażenia z rozrywki. Konstrukcja jego zaawansowanego skrzydła optymalizuje prędkość, zasięg i kontrolę oraz zapewnia wyjątkowo płynny lot.

Źródło informacji: Bombardier Press Room

Czytany 404 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 13:14

Artykuły powiązane

 • Oblot techniczny PZL 130 Orlik Advanced w PZL Warszawa-Okęcie

  W dniu 7 czerwca w PZL Warszawa-Okęcie miał miejsce oblot techniczny samolotu PZL 130 Orlik Advanced po modyfikacji (biuletyn 209). Zasadnicza różnica z poprzednim modelem, to zmiana awioniki z metrycznych na przyrządy w układzie anglosaskim.

 • Bombardier Global 6500 i Global 7500 trafią na rynek wschodni.

  Firma Bombardier ogłosiła dzisiaj, że podpisała list intencyjny dotyczący dostarczenia 18 samolotów biznesowych Global 6500 i Global 7500 dla HK Bellawings Jet Limited, wiodącej firmy zajmującej się zarządzaniem samolotami z siedzibą w Hongkongu. Jeśli wszystkie wiążące zamówienia i opcje zostaną zrealizowane, transakcja zostanie wyceniona na około 1,14 miliarda USD w USA na podstawie cen katalogowych z 2018 roku.

 • Gulfstream G650ER z kolejnym rekordem w locie nad biegunem północnym.

  Gulfstream Aerospace poinformował, że model G650ER do lotów dalekodystansowych ponownie udowodnił swoje niezrównane możliwości w zakresie osiągów, dodając kolejny rekord prędkości w przelocie między dwoma miastami, tym razem podczas lotu nad biegunem północnym.

 • Air Baltic zamawia 30 samolotów Bombardier CS300 z opcją na 30 kolejnych egzemplarzy.

  Bombardier Commercial Aircraft i Air Baltic Corporation AS ogłosiły dzisiaj, że strony zawarły umowę na zakup 30 samolotów Bombardier CS300 z opcjami i prawami zakupowymi dla dodatkowych 30 samolotów tego samego typu.

 • Bombardier wprowadza nowe rozwiązania związane z siecią 4G w swoich samolotach.

  Bombardier Business Aircraft i Duncan Aviation ogłosili, że wspólnie otrzymali certyfikat STC dla systemu Gogo AVANCE L5 w samolotach Challenger 300 i Challenger 600. System AVANCE L5 może być również instalowany jako opcja w modernizacji samolotów tych samolotów w dowolnym z pięciu centrów serwisowych w Ameryce Północnej oraz w trzech obiektach MRO Duncan Aviation, a także w kilku innych satelickich zakładach Duncan Aviation. System 4G Wi-Fi jest już dostępny w nowych samolotach serii Challenger, które są wyposażone w wyjątkowy system zarządzania kabinami HD firmy Bombardier, aby zapewnić niezrównane doznania dźwiękowe z krystalicznie czystym dźwiękiem dzięki zintegrowanym głośnikom bocznym - ekskluzywnym w swojej klasie.

 • Bombardier i 3 Point Aviation obsłuży rodzinę samolotów z serii Q.

  Bombardier Commercial Aircraft ogłosił dzisiaj, że wzmocnił swoją ofertę wsparcia części dla samolotów serii Q, zawierając umowę współpracy z 3 Point Aviation. Zgodnie z umową, firma Bombardier dostarcza specyfikacje techniczne, aby pomóc 3 Point Aviation uzyskać aprobatę dla produkcji części (PMA) od władz lotniczych. Zezwolenia te dają operatorom Bombardier wybór zakupu części wyprodukowanych przez producenta OEM lub części PMA wyprodukowanych przez autoryzowaną stronę trzecią. Poprawi to ogólną dostępność części dla samolotów Bombardier serii Q.

 • Airbus Helicopters i Schiebel z sukcesem testują Manned Unmanned Teaming.

  Firmy Airbus Helicopters oraz Schiebel przetestowały zdolności w zakresie Manned Unmanned Teaming (MUM-T - współdziałanie platform załogowych i bezzałogowych) z udziałem śmigłowca H145 i BSL CAMCOPTER® S-100. Podmioty te są pierwszymi europejskimi producentami wiropłatów, demonstrującymi tę technologię z interoperacyjnością na najwyższym poziomie (LOI°5).

 • Pierwszy lot biznesowego samolotu Boeinga BBJ MAX.

  Boeing przeprowadził wczoraj lot pierwszego samolotu BBJ MAX najpopularniejszego odrzutowca biznesowego na świecie, który zwiększa zasięg lotu, osiągi i komfort pasażerów.

 • Bombardier zaprezentuje na azjatyckiej wystawie nowe luksusowe wnętrza swoich samolotów biznesowych.

  Bombardier Business Aircraft zaprezentuje cztery swoje wiodące odrzutowce biznesowe na Azjatyckiej Konferencji i Wystawie Lotnictwa Biznesowego w Szanghaju w dniach od 17 do 19 kwietnia 2018 r. Debiutując na wystawie, zobaczymy min. makietę Global 7000 i premierową luksusową kabinę na pokładzie odrzutowca biznesowego Global 6000.

  W ramach szeroko zakrojonej światowej trasy makieta samolotu Global 7000 po raz pierwszy pojawi się w Chinach po udanych pokazach w Dubaju i Singapurze na początku tego roku. Wizyta jest okazją do zademonstrowania z pierwszej ręki kabiny samolotu Global 7000. Dzięki czterem różnym pomieszczeniom pasażerskim i pełnowymiarowemu kokpitowi załogi, samoloty Global 7000 będą wyjątkowe wśród biznesowych jetów w przestronności, luksusowym komforcie i wysoce spersonalizowanej różnorodności wzornictwa. Nowoczesna i wielofunkcyjna kuchnia będzie wyposażona w niespotykane dotąd schowki, miejsce do przygotowywania posiłków oraz udogodnienia zapewniające wyjątkowe doznania kulinarne podczas lotu.

  "Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że podczas tej azjatyckiej wystawy czeka na nas makieta Global 7000" - powiedział Khader Mattar, wiceprezes ds. Sprzedaży, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Pacyfiku oraz Chin, Bombardier Business Aircraft. "Odpowiedź rynku na temat tego odrzutowca biznesowego zmieniającego sytuację w tym obszarze jest wyjątkowa. Cieszymy się również z tego, że udało nam się zadebiutować kabiną Premier na pokładzie Global 6000, która oferuje eleganckie i zręcznie wykonane wnętrze, jeszcze bardziej podnoszące komfort obsługi klienta".

  Wnętrze Premier, dostępne w modelach Global 5000 i Global 6000, łączy nowoczesny styl, luksusowe materiały i doskonałe wykonanie z wyjątkowym komfortem, czerpiąc inspirację z najwyższego komfortu i wydajności kabiny samolotu Global 7000. Ustanawia jednakową wysoką estetykę całej rodziny samolotów Bombardier.

  Prezentowane będą również samoloty Challenger 350 Bombardiera i Challenger 650, które zapewniają wysoką wydajność, komfort, niezawodność i technologię, a jednocześnie zapewniają wyjątkowo płynny i cichy lot. Najlepiej sprzedający się model biznesowy Challenger 350 nadal dominuje w segmencie super średniej i średniej klasie samolotów w 2017 roku.

  Źródło informacji: Bombardier Press Release

 • Boeing 737 MAX 7 odbył swój pierszy udany testowy lot.

  Nowy samolot Boeinga, B737 MAX 7 zakończył dzisiaj swój pierwszy lot. Samolot został zbudowany zgodnie z harmonogramem i rozpoczyna teraz kompleksowy program testów w locie prowadzący do certyfikacji i dostaw do pierwszych klientów w 2019 roku.

Top