środa, 31 styczeń 2018 12:48

Kolejny piąty Bombardier Global 7000 FTV kończy pierwszy lot testowy.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room Bombardier Global 7000 / Źródło: Bombardier Press Room

FTV-5 dostarczy kolejne dane z testów lotniczych i naziemnych oraz zakończy procedurę certyfikacji tego typu samolotu, aby rozpocząć jego sprawne wprowadzanie do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

Program testów lotniczych przekroczył 1300 godzin lotu i pokazuje znaczną dojrzałość, niezawodność i płynność lotu samolotu. Samolot Global 7000 zredefiniuje doświadczenia w zakresie odrzutowców biznesowych z czterema pomieszczeniami, oprócz kompletnej kuchni i pełnowymiarowego apartamentu dla załogi.

Bombardier Business Aircraft z dumą ogłosił dziś, że "The Masterpiece", piąty i ostatni samolot testowy w programie pilotażowym Global 7000, z powodzeniem zakończył swój pierwszy lot, wyznaczając ostatni etap czyli wejścia do eksploatacji w drugiej połowie tego roku.

FTV-5 kontynuując dotychczasowe testy, zapewnia płynne wprowadzenie do eksploatacji samolotów Global 7000. "The Masterpiece" dołącza do czterech innych samolotów testowych.

"Jesteśmy dumni, że wszystkie pięć testowych maszyn Global 7000 jest testowanych w locie - to świadectwo determinacji i umiejętności zespołu Bombardiera" - powiedział Michel Ouellette, starszy wiceprezes, Global 7000 i program Global 8000. "To bardzo ekscytujący czas dla programu i zespołu, kiedy wkraczamy w fazę certyfikacji i zbliżamy się do wejścia samolotu do służby w drugiej połowie tego roku."

Program testów w locie Global 7000 postępuje zgodnie z planem, a w ostatnich miesiącach zrealizował kilka znaczących kamieni milowych, w tym pierwsze międzynarodowe wdrożenie samolotu Global 7000. Ostatnie testy z powodzeniem wykazały zdolność zachowania stabilności lotu samolotu przy bocznym wietrze na lotniskach na dużych wysokościach i w każdych warunkach pogodowych.

"Dzięki ponad 1300 godzinom rygorystycznych testów w locie, wyniki mówią o dojrzałości, niezawodności i dobrych osiągach samolotu" - stwierdził François Caza, wiceprezes ds. Rozwoju produktu i główny inżynier ds. Inżynierii rozwoju produktu. "Oprócz testów w locie, kontynuujemy z sukcesem nasz program testów naziemnych i spełniliśmy już wymagania dotyczące pełnego testu zmęczenia płatowca, zgodnie z wymogami władz w zakresie dopuszczenia do eksploatacji. Będziemy kontynuować program testów Global 7000, aby zapewnić, że samolot spełnia lub przekracza najwyższy poziom bezpieczeństwa."

Z ciekawostek: Najnowocześniejszy system rozrywki na pokładzie samolotu Global 7000, połączony z błyskawicznymi połączeniami za pośrednictwem pasma Ka, umożliwia pasażerom przesyłanie strumieniowanej treści w wysokiej rozdzielczości i zapewnia niezapomniane wrażenia z rozrywki. Konstrukcja jego zaawansowanego skrzydła optymalizuje prędkość, zasięg i kontrolę oraz zapewnia wyjątkowo płynny lot.

Źródło informacji: Bombardier Press Room

Czytany 310 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 13:14

Artykuły powiązane

 • Boeing 737 MAX 7 odbył swój pierszy udany testowy lot.

  Nowy samolot Boeinga, B737 MAX 7 zakończył dzisiaj swój pierwszy lot. Samolot został zbudowany zgodnie z harmonogramem i rozpoczyna teraz kompleksowy program testów w locie prowadzący do certyfikacji i dostaw do pierwszych klientów w 2019 roku.

 • Oświadczenie Bombardiera w sprawie wypadku samolotu Bombardier Q400.

  Wszyscy w Bombardier są zasmuceni tragicznym wydarzeniem z udziałem samolotu Q400. Głeboko współczujemy rodzinom tych, którzy stracili życie w tym wypadku, a myślami jesteśmy z tymi, którzy przeżyli.

 • Bombardier Global 7000 wyrusza do Singapuru.

  Bombardier z radością ogłasza, że w dniu 1 marca w Singapurze zostanie zaprezentowany pełnowymiarowy samolot z niecierpliwie wyczekiwanych modeli Global 7000, oferując gościom możliwość zobaczenia niespotykanej przestronności i luksus.

 • Testowa wersja systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń w ULC.

  Informujemy, że Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uruchamił testową wersję systemu Centralnej Bazy Zgłoszeń (CBZ) dla zgłaszania zdarzeń lotniczych, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

 • Bombardier Global 6000 jako samolot obserwacyjny od Saab-a.

  Najnowszą przemianę uniwersalnego samolotu Bombardier Global 6000 ujawnił w Szwecji Saab, światowej klasy dostawca złożonych systemów obrony narodowej i bezpieczeństwa. Saab GlobalEye to wielozadaniowy system wczesnego ostrzegania i kontroli powietrznej zamontowany w samolocie Bombardier Global 6000.

 • Challenger 350 dominował pod względem dostaw w segmencie super-średnim.

  Bombardier dostarczył 56 samolotów Challenger 350 w 2017 roku, zdobywając 53 % segmentu samolotów super-średniej wielkości. Seria samolotów Challenger 300 odnotowała więcej dostaw w ciągu ostatniej dekady niż jakakolwiek inna platforma odrzutowców biznesowych.

 • Pierwszy lot Bell V-280 Valor z pilotem US Army za sterami.

  7 lutego zmiennowirnikowiec V-280 Valor firmy Bell wykonał pierwszy lot pod kierownictwem pilota wojska Stanów Zjednoczonych. Zakończone powodzeniem ćwiczenie miało na celu zaprezentować maszynę wojskowemu pilotowi i pozwolić mu się dobrze z nią zapoznać.

 • Zmiennowirnikowiec Bell V-280 Valor 1000 stóp nad ziemią.

  6 lutego zespół Bell Helicopter odpowiedzialny za rozwój projektu V-280 Valor z powodzeniem zakończył kolejny etap testów tego innowacyjnego zmiennowirnikowca. Maszyna przy prędkości 80 węzłów (prawie 150 km/h) wzniosła się na wysokość 1000 stóp (ok. 304 m) nad poziom morza.

 • Bombardier przewiduje zamówienia na 2050 nowych samolotów w regionie Azji i Pacyfiku do 2036 roku.

  Prognoza rynkowa Bombardier Commercial Aircraft na lata 2017-2036, obejmująca segmenty samolotów od 60 do 150 miejsc pokazuje, że region Azji i Pacyfiku (bez Chin) zostanie poddana imponującemu wzrostowi w ciągu najbliższych 20 lat.

 • Kamień milowy w rozwoju miejskiej mobilności lotniczej osiągnięty. Vahana świętuje dwa lata od premiery.

  Vahana - statek powietrzny VTOL firmy Airbus, pod koniec stycznia pomyślnie zakończył pierwszy pełny test w locie, osiągając wysokość 5 metrów (16 stóp) i bezpiecznie wylądował. Test został zakończony o godz. 8:52 31 stycznia 2018 roku w Pendleton UAS Range w Pendleton w stanie Oregon. Pierwszy lot trwający 53 sekundy był w pełni autonomiczny, a Vahana wykonał drugi lot już następnego dnia.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top