środa, 31 styczeń 2018 19:46

Boeing dostarczył pierwszego B737 MAX dla linii lotniczych Oman Air.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Room Źródło zdjęcia: Boeing Press Room

Boeing i Oman Air świętowały dostarczenie pierwszego samolotu 737 MAX dla linii lotniczej, jednego z 30, które Oman Air będzie używał, rozszerzając swoją flotę i serwis.

Flagowy przewoźnik Sułtanatu Omanu długo działał sprawnie i niezawodnie wykorzystując samoloty Boeing 737. Dzięki MAX-owi Oman Air będzie mógł osiągnąć dwucyfrowy procentowy wynik zmniejszenia zużycia paliwa.

"W Oman Air, oferowanie najlepszego możliwego wyposażenia na pokładzie jest kluczem do naszego sukcesu, a 737 MAX zdobył już reputację pasażerów dzięki wyjątkowej wydajności i doświadczeniu" - powiedział Abdulaziz Al-Raisi, pełniący obowiązki CEO, Oman Air. "Samolot będzie doskonałym uzupełnieniem naszej rodziny 737, ponieważ nadal będziemy rozszerzać naszą działalność i odgrywać coraz bardziej aktywną rolę w promowaniu Omanu dla biznesu, jak również wyjątkowego miejsca turystycznego, które z roku na rok zyskuje na popularności".

737 MAX to rodzina samolotów, które zawierają najnowszą technologię silników CFM International LEAP-1B, winglety Advanced Technology, nowe wnętrze Sky Interior, duże wyświetlacze pokładowe i inne ulepszenia w celu zapewnienia najwyższej wydajności, niezawodności i komfortu pasażerów. W konfiguracji dla Oman Air samolot MAX 8 pomieści 162 pasażerów.

Zobowiązanie Oman Air do zwiększania rozwoju w zakresie lotów będzie widoczne zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej na pokładzie 737 MAX. 12 nowych, specjalnie zaprojektowanych siedzeń klasy biznes będzie sterowanych elektrycznie, oferując pasażerom więcej prywatności dzięki ulepszonym wykończeniom, podczas gdy 150 miejsc w w klasie ekonomicznej wyposażonych będzie również w odświeżone wnętrze. Podczas gdy klasa biznes będzie oferować 17 calowe ekrany piątej generacji, monitor AVANTE z ekranem dotykowym, klasa ekonomiczna będzie miała podobny monitor 10,2". Ponadto będzie dostępny port USB o dużej mocy dla każdego pasażera, niezależnie od klasy.

Oman Air zamówił 20 samolotów MAX w październiku 2015 r. Od tego czasu zawarł umowę dzierżawy na kolejne 10 samolotów. Nowe samoloty będą powiększać flotę przewoźników z Maskatu liczącą 27 samolotów B737 i siedem samolotów B787 Dreamlinerów.

"Dzisiejszy dzień jest kolejnym kamieniem milowym w naszej 25-letniej współpracy z Oman Air, z dumą wspieramy ich rozwój i oczekujemy, że model 737 MAX wzniesie linię lotniczą na nowy poziom", powiedział Marty Bentrott, wiceprezes ds. Sprzedaży na Bliski Wschód, Turcja, Rosja, Azja Środkowa i Afryka.

Model 737 MAX jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga, gromadząc ponad 4300 zamówień od 92 klientów na całym świecie. Na Bliskim Wschodzie Boeing ma obecnie zamówenia na ponad 300 B737 MAX dla czterech linii lotniczych.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Room

Czytany 482 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 19:59

Artykuły powiązane

 • Sikorsky / PZL Mielec dostarczyły samolot M28 do Armii Ekwadoru.

  M28 wyprodukowany w PZL Mielec, zakładzie należącym do Sikorsky, firmy Lockheed Martin (NYSE: LMT), został dostarczony do Ekwadoru, pokonując transatlantycki lot z Polski do Ameryki Południowej. Dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot krótkiego startu i lądowania spełnia potrzeby Armii Ekwadoru  w zakresie sprawdzonego wielozadaniowego samolotu transportowego.

 • Salon Obronności w Kielcach: PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing.

  W trakcie pierwszego dnia Salonu PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing dotyczące współpracy w programach śmigłowcowych. Porozumienie otworzy możliwość realizacji projektów biznesowych związanych z platformą AH-64 Apache w ramach wsparcia programu pozyskania śmigłowca uderzeniowego KRUK. AH-64 Apache jest obecnie rozważany przez rząd Polski jako rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące śmigłowców bojowych.

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • Drugi biało-czerwony samolot LOT-u już w Polsce. B737 MAX 8 przyleciał również w asyście F-16.

  Po rejsie z Seattle i międzylądowaniu na Islandii na Lotnisku Chopina wylądował najnowszy Boeing 737 MAX 8 LOT-u w malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot dołączył do biało-czerwonego Dreamlinera, który do Warszawy przyleciał wczoraj. Oba latają już z pasażerami na regularnych trasach.

 • Produkcja pierwszego z trzech śmigłowców rozwojowych CH-47F Block II zbliża się do końca.

  Boeing i US Army wczoraj świętowały ważny kamień milowy programu CH-47F Block II wraz z przygotowaniem pierwszego śmigłowca do końcowego montażu. "CH-47F Block II przedstawia przyszłą gotowość ciężkich śmigłowców dźwigowych Armii Stanów Zjednoczonych i jej sojuszniczych partnerów" - powiedział pułkownik Greg Fortier, kierownik projektu armii amerykańskiej Cargo Helicopters. "Bez względu na to, czy zwiększa on całkowitą ładowność, poprawia przenoszenie, ma zmodyfikowane łopaty wirnika, czy też ustanawia nowe warunki dla nadzorowanego lotu autonomicznego, ten śmigłowiec zapewnia naziemnym dowódcom tak ogromną zdolność do wygrywania bitew na wielu polach."

 • Śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych dostarczone w Hong Kongu.

  Agencja GFS (Government Flying Service) z Hong Kongu otrzymała pierwsze zamówione śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych. Tym samym, podmiot ten stał się pierwszym na świecie operatorem tej wersji śmigłowca, rozszerzającej zdolności oferowane przez H175 o zadania SAR, transportu medycznego, działania policyjne, pożarnicze i patrolowe, w obrębie granic morskich.

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

Top