środa, 31 styczeń 2018 19:46

Boeing dostarczył pierwszego B737 MAX dla linii lotniczych Oman Air.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Room Źródło zdjęcia: Boeing Press Room

Boeing i Oman Air świętowały dostarczenie pierwszego samolotu 737 MAX dla linii lotniczej, jednego z 30, które Oman Air będzie używał, rozszerzając swoją flotę i serwis.

Flagowy przewoźnik Sułtanatu Omanu długo działał sprawnie i niezawodnie wykorzystując samoloty Boeing 737. Dzięki MAX-owi Oman Air będzie mógł osiągnąć dwucyfrowy procentowy wynik zmniejszenia zużycia paliwa.

"W Oman Air, oferowanie najlepszego możliwego wyposażenia na pokładzie jest kluczem do naszego sukcesu, a 737 MAX zdobył już reputację pasażerów dzięki wyjątkowej wydajności i doświadczeniu" - powiedział Abdulaziz Al-Raisi, pełniący obowiązki CEO, Oman Air. "Samolot będzie doskonałym uzupełnieniem naszej rodziny 737, ponieważ nadal będziemy rozszerzać naszą działalność i odgrywać coraz bardziej aktywną rolę w promowaniu Omanu dla biznesu, jak również wyjątkowego miejsca turystycznego, które z roku na rok zyskuje na popularności".

737 MAX to rodzina samolotów, które zawierają najnowszą technologię silników CFM International LEAP-1B, winglety Advanced Technology, nowe wnętrze Sky Interior, duże wyświetlacze pokładowe i inne ulepszenia w celu zapewnienia najwyższej wydajności, niezawodności i komfortu pasażerów. W konfiguracji dla Oman Air samolot MAX 8 pomieści 162 pasażerów.

Zobowiązanie Oman Air do zwiększania rozwoju w zakresie lotów będzie widoczne zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej na pokładzie 737 MAX. 12 nowych, specjalnie zaprojektowanych siedzeń klasy biznes będzie sterowanych elektrycznie, oferując pasażerom więcej prywatności dzięki ulepszonym wykończeniom, podczas gdy 150 miejsc w w klasie ekonomicznej wyposażonych będzie również w odświeżone wnętrze. Podczas gdy klasa biznes będzie oferować 17 calowe ekrany piątej generacji, monitor AVANTE z ekranem dotykowym, klasa ekonomiczna będzie miała podobny monitor 10,2". Ponadto będzie dostępny port USB o dużej mocy dla każdego pasażera, niezależnie od klasy.

Oman Air zamówił 20 samolotów MAX w październiku 2015 r. Od tego czasu zawarł umowę dzierżawy na kolejne 10 samolotów. Nowe samoloty będą powiększać flotę przewoźników z Maskatu liczącą 27 samolotów B737 i siedem samolotów B787 Dreamlinerów.

"Dzisiejszy dzień jest kolejnym kamieniem milowym w naszej 25-letniej współpracy z Oman Air, z dumą wspieramy ich rozwój i oczekujemy, że model 737 MAX wzniesie linię lotniczą na nowy poziom", powiedział Marty Bentrott, wiceprezes ds. Sprzedaży na Bliski Wschód, Turcja, Rosja, Azja Środkowa i Afryka.

Model 737 MAX jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga, gromadząc ponad 4300 zamówień od 92 klientów na całym świecie. Na Bliskim Wschodzie Boeing ma obecnie zamówenia na ponad 300 B737 MAX dla czterech linii lotniczych.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Room

Czytany 554 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 19:59

Artykuły powiązane

 • Urumqi Air przyjmie dostawę pięciu samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem roku 2019.

  W zeszłym tygodniu na 12. Chińskiej Międzynarodowej Wystawie Lotnictwa i Przestrzeni Lotniczej (Airshow China) linie Urumqi Air podpisały umowę z firmą Commercial Aircraft Corporation of China Ltd (COMAC) na przyjęcie dostawy dwóch samolotów ARJ21-700 od COMAC przed końcem tego roku z planami na kolejne trzy modele ARJ21-700 w roku 2019.

 • Pierwszy z zamówionych A321neo odebrany przez Air New Zealand.

  Do grona przewoźników użytkujących samoloty A321neo dołączyły linie Air New Zealand, które w miniony weekend odebrały pierwszą z zamówionych maszyn. Najnowszy zakup Air New Zealand obejmuje w sumie 20 samolotów z rodziny A320neo.

 • Symulator Boeinga 787 Dreamliner w Warszawie.

  10 października 2018 roku, po raz pierwszy w Polsce symulator Boeinga 787 Dreamliner pojawił się w hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Nowy samolot UPS na Okęciu. Boeing 747-400 o większej ładowności.

  Firma UPS (NYSE: UPS) zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot - Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

 • Boeing wygrywa pilotażowy program szkolenia pilotów US Air Force na samolocie T-X.

  Piloci Sił Powietrznych USA wkrótce będą się szkolić się do walki na samolotach i symulatorach T-X od Boeinga. "Dzisiejsza informacja jest kulminacją lat niezmiennego skupienia się przez zespół Boeinga i Saaba", powiedział Leanne Caret, prezes i dyrektor generalny Boeing Defence, Space & Security. "Jest to bezpośredni rezultat naszych wspólnych inwestycji w rozwój systemu opartego na unikalnych wymaganiach Amerykańskich Sił Powietrznych. Oczekujemy, że T-X będzie programem franchisingowym [orgin.] przez większość tego stulecia "

 • Śmigłowiec MH-139 zastąpi UH-1N, przeznaczonego do ochrony baz rakiet balistycznych.

  Boeing dostarczy śmigłowiec MH-139 i wsparcie posprzedażowe dla Sił Powietrznych USA, aby zastąpić ponad czterdziestoletnie śmigłowce UH-1N "Huey" używane do ochrony miejsc stacjonowania amerykańskich wyrzutni międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

 • Sikorsky / PZL Mielec dostarczyły samolot M28 do Armii Ekwadoru.

  M28 wyprodukowany w PZL Mielec, zakładzie należącym do Sikorsky, firmy Lockheed Martin (NYSE: LMT), został dostarczony do Ekwadoru, pokonując transatlantycki lot z Polski do Ameryki Południowej. Dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot krótkiego startu i lądowania spełnia potrzeby Armii Ekwadoru  w zakresie sprawdzonego wielozadaniowego samolotu transportowego.

 • Salon Obronności w Kielcach: PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing.

  W trakcie pierwszego dnia Salonu PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing dotyczące współpracy w programach śmigłowcowych. Porozumienie otworzy możliwość realizacji projektów biznesowych związanych z platformą AH-64 Apache w ramach wsparcia programu pozyskania śmigłowca uderzeniowego KRUK. AH-64 Apache jest obecnie rozważany przez rząd Polski jako rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące śmigłowców bojowych.

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

Top