środa, 31 styczeń 2018 19:46

Boeing dostarczył pierwszego B737 MAX dla linii lotniczych Oman Air.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Room Źródło zdjęcia: Boeing Press Room

Boeing i Oman Air świętowały dostarczenie pierwszego samolotu 737 MAX dla linii lotniczej, jednego z 30, które Oman Air będzie używał, rozszerzając swoją flotę i serwis.

Flagowy przewoźnik Sułtanatu Omanu długo działał sprawnie i niezawodnie wykorzystując samoloty Boeing 737. Dzięki MAX-owi Oman Air będzie mógł osiągnąć dwucyfrowy procentowy wynik zmniejszenia zużycia paliwa.

"W Oman Air, oferowanie najlepszego możliwego wyposażenia na pokładzie jest kluczem do naszego sukcesu, a 737 MAX zdobył już reputację pasażerów dzięki wyjątkowej wydajności i doświadczeniu" - powiedział Abdulaziz Al-Raisi, pełniący obowiązki CEO, Oman Air. "Samolot będzie doskonałym uzupełnieniem naszej rodziny 737, ponieważ nadal będziemy rozszerzać naszą działalność i odgrywać coraz bardziej aktywną rolę w promowaniu Omanu dla biznesu, jak również wyjątkowego miejsca turystycznego, które z roku na rok zyskuje na popularności".

737 MAX to rodzina samolotów, które zawierają najnowszą technologię silników CFM International LEAP-1B, winglety Advanced Technology, nowe wnętrze Sky Interior, duże wyświetlacze pokładowe i inne ulepszenia w celu zapewnienia najwyższej wydajności, niezawodności i komfortu pasażerów. W konfiguracji dla Oman Air samolot MAX 8 pomieści 162 pasażerów.

Zobowiązanie Oman Air do zwiększania rozwoju w zakresie lotów będzie widoczne zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej na pokładzie 737 MAX. 12 nowych, specjalnie zaprojektowanych siedzeń klasy biznes będzie sterowanych elektrycznie, oferując pasażerom więcej prywatności dzięki ulepszonym wykończeniom, podczas gdy 150 miejsc w w klasie ekonomicznej wyposażonych będzie również w odświeżone wnętrze. Podczas gdy klasa biznes będzie oferować 17 calowe ekrany piątej generacji, monitor AVANTE z ekranem dotykowym, klasa ekonomiczna będzie miała podobny monitor 10,2". Ponadto będzie dostępny port USB o dużej mocy dla każdego pasażera, niezależnie od klasy.

Oman Air zamówił 20 samolotów MAX w październiku 2015 r. Od tego czasu zawarł umowę dzierżawy na kolejne 10 samolotów. Nowe samoloty będą powiększać flotę przewoźników z Maskatu liczącą 27 samolotów B737 i siedem samolotów B787 Dreamlinerów.

"Dzisiejszy dzień jest kolejnym kamieniem milowym w naszej 25-letniej współpracy z Oman Air, z dumą wspieramy ich rozwój i oczekujemy, że model 737 MAX wzniesie linię lotniczą na nowy poziom", powiedział Marty Bentrott, wiceprezes ds. Sprzedaży na Bliski Wschód, Turcja, Rosja, Azja Środkowa i Afryka.

Model 737 MAX jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga, gromadząc ponad 4300 zamówień od 92 klientów na całym świecie. Na Bliskim Wschodzie Boeing ma obecnie zamówenia na ponad 300 B737 MAX dla czterech linii lotniczych.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Room

Czytany 320 razy Ostatnio zmieniany środa, 31 styczeń 2018 19:59

Artykuły powiązane

Top