czwartek, 01 luty 2018 09:11

Najlepsi piloci RedBull Air Race otrzymali możliwość pierwszego spojrzenia na tor wyścigowy w Abu Dhabi.

Napisane przez Red Bull Content Pool
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool Fot: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Obrońca tytułu mistrza świata Yoshihide Muroya (JPN) i drugi pilot na świecie z drugiego miejsca, Martin Šonka (CZE), przelatują nad nowym muzeum Louvre w Abu Zabi, namorzynami wyspy Ramhan i supernowoczesnym terminalem który znajduje się w budowie na Międzynarodowym lotnisku w Abu Dhabi.

To wszystko przed 11. kolejną edycją sezonu w mistrzostwach świata Red Bull Air Race w stolicy Emiratów Arabskich. Muroya i Šonka będą kontynuować swoją rywalizację, wraz z międzynarodowym światem najlepszych pilotów na świecie, gdy kwalifikacje rozpoczną się w piątek 2 lutego, a następnie w dniu wyścigów w sobotę 3 lutego 2018 roku.

redbull air race
Fot: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Źródło informacji i mediów: Red Bull Content Pool

Czytany 143 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 09:20

Artykuły powiązane

• Łukasz Czepiela drugi na otwarcie sezonu Red Bull Air Race - relacja.

Niemiec Florian Bergér zwyciężył w pierwszych w tym sezonie zawodach Red Bull Air Race w klasie Challenger. W Abu Dhabi drugie miejsce zajął Łukasz Czepiela – jedyny Polak w najszybszej na świecie serii w sportach motorowych.

• Niemiecki pilot Dolderer nie do pokonania w Abu Zabi podczas kwalifikacji Red Bull Air Race.

W kwalifikacjach do 11. sezonu otwierającego Red Bull Air Race w Abu Dhabi w piątek, Matthias Dolderer z Niemiec objawił się ponownie wspaniałą formą, jak wtedy kiedy wygrał Mistrzostwa Świata w 2016 roku, wyprzedzając swojego najbliższego konkurenta, Michaela Gouliana z USA o ponad pół sekundy.

• Łukasz Czepiela rozpoczyna sezon w najszybszym sporcie motorowym świata.

Już w ten weekend w Abu Dhabi rusza nowy sezon mistrzostw świata Red Bull Air Race. W sportach motorowych to najszybsza seria. Piloci i ich samoloty pokonują pełen przeszkód tor z prędkością około 400 km/h. Jedynym Polakiem w tej rywalizacji jest Łukasz Czepiela, który ściga się w klasie Challenger Cup – przedsionku klasy mistrzowskiej. Nasz pilot ubiegły sezon zakończył na trzecim miejscu i w pierwszych treningach przed tegoroczną inauguracją cyklu w Abu Dhabi uzyskał najlepszy czas.

• Red Bull Air Race otworzy wyścigowy sezon w 2018 w Abu Dhabi.

Rywalizacja niekwestionowanych najlepszych Mistrzostw Świata 2017 rozpocznie się 2-3 lutego, a Red Bull Air Race rozpocznie się 11 raz z rzędu w gorącym Abu Zabi. Nowi piloci, innowacje w samolotach i zaktualizowane zasady "doleją paliwa" tylko do ognia.

• Joerg Mitter. Za kulisami z uznanym fotografem Red Bull Air Race.

Pierwszy fotograf, który zamontował kamerę w kokpicie dla pilotów, Joerg Mitter był kluczem do sukcesu Red Bull Air Race od czasu, gdy po raz pierwszy odbył lot w Zeltweg w Austrii w 2003 roku.

• Łukasz Czepiela trzeci w Challenger Cup w Lausitz.

W przedostatniej w sezonie 2017 rundzie zawodów dla pilotów pretendujących do Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, Polak Łukasz Czepiela zajął 3. miejsce. Pomimo niecodziennej sytuacji i kłopotom na początku swojego przelotu na wyścigowym torze, zdołał uniknąć błędów i po raz kolejny stanął na podium Challenger Cup. W położonym niedaleko polskiej granicy Lausitz, najlepszy był Szwed Daniel Ryfa, a drugie miejsce zajął lider „generalki” Niemiec Florian Berger.

• Czeski pilot Martin Šonka wygrał wyścig w Portugalii.

Czech Martin Šonka wygrał zawody Mistrzostw Świata Red Bull w Porto i na dwa przystanki przed końcem sezonu ponownie znalazł się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W sesji lotniczej Final 4, 600000 widzów zgromadzonych na brzegach rzeki Douro obserwowało jak Kanadyjczyk Pete McLeod zajmuje drugie, a Australijczyk Matt Hall trzecie miejsce.

• Polski pilot Łukasz Czepiela najszybszy w Rosji!

Łukasz Czepiela wygrał jeden z dwóch wyścigów Challenger Cup rozegranych w Kazaniu.

• Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup! Chambliss jak Feniks z popiołów.

Dwukrotny mistrz świata Red Bull Air Race wygrał pierwsze zawody od 9 lat. Łukasz Czepiela drugi w Challenger Cup!

• Budapeszt z lotu ptaka tuż przed Red Bull Air Race.

Legenda wyścigów Red Bull Air Race Peter Besenyei poprowadził obecnego lidera mistrzostw świata Yoshihide Muroya (JPN) i gwiazdę Petr Kopfstein (CZE) w locie przez serce Budapesztu.