czwartek, 01 luty 2018 09:33

Bell Boeing Team podda modyfikacji Marine Corps MV-22 Osprey.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Room Źródło zdjęcia: Boeing Press Room

Grupa Bell Boeing podejmuje działania zmierzające do modyfikacji wraz z amerykańskim korpusem piechoty morskiej maszyny V-22 Osprey, która poprawi gotowość i niezawodność floty samolotów zmiennopłatowych.

Wspólne biuro programowe Bell Boeing dostało kontrakt na 63.968.099 dolarów amerykańskich. Bell Boeing zmodyfikuje trzy istniejące samoloty MV-22 w celu wsparcia wspólnego programu konfiguracji i gotowości do modernizacji V-22 (CC-RAM).

W ubiegłym tygodniu pierwszy MV-22, który ma zostać zmodyfikowany, dotarł do placówki Boeinga w Filadelfii, gdzie zostanie wykonana większość prac. Dodatkowe prace zostaną również zakończone w zakładzie Bell w Fort Worth w Teksasie. Dwa dodatkowe samoloty pojawią się tam w przyszłym roku.

"Program CC-RAM jest podstawą długoterminowego utrzymania i przystępności MV-22. Z niecierpliwością czekamy na korzyści związane z zapewnieniem wsparcia, które zapewni ten program, ponieważ MV-22 nadal skutecznie przewozi marines do niebezpiecznych miejsc"- powiedział Matthew Kelly, koordynator programu V-22 w U.S. Marine Corps.

Boeing, Bell Helicopter oraz firma Textron, wspólnie produkują V-22. Marines mają do dyspozycji wiele konfiguracji tego samolotu. Wysiłek ten zmniejszy konfiguracje floty MV-22 poprzez modyfikację bloku "B" do konfiguracji "C" bloku.

Źródło informacji: Boeing Press Room

"Nasz zespół jest gotowy, aby program MV-22 był przyszłościowy" - powiedziała Kristin Houston, wiceprezes ds. Programów pilotażowych i programowych Boeinga w programie Bell Boeing V-22. "Nasze zintegrowane podejście do zarządzania CC-RAM wydłuży możliwości używania V-22 przez marines i zapewni zmodernizowane możliwości techniczne dla żołnierzy na całym świecie."

Czytany 192 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 09:36

Artykuły powiązane

 • Boeing 737 MAX 9 z przyznanym certyfikatem FAA. Dostawa w nadchodzących tygodniach.

  Boeing ogłosił dzisiaj, że model 737 MAX 9 otrzymał zmieniony certyfikat typu (ATC) wydany przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA), oficjalnie certyfikującą ten samolot do celów komercyjnych.

 • Zmiennowirnikowiec Bell V-280 Valor 1000 stóp nad ziemią.

  6 lutego zespół Bell Helicopter odpowiedzialny za rozwój projektu V-280 Valor z powodzeniem zakończył kolejny etap testów tego innowacyjnego zmiennowirnikowca. Maszyna przy prędkości 80 węzłów (prawie 150 km/h) wzniosła się na wysokość 1000 stóp (ok. 304 m) nad poziom morza.

 • UPS zamawia 14 dodatkowych Boeingów 747-8f oraz 4 nowe samoloty B767.

  Firma UPS poinformowała o zamówieniu 14 odrzutowców typu cargo Boeing 747-8 i czterech nowych samolotów Boeing 767. Zamówienie to ma na celu zaspokojenie coraz większego zapotrzebowania na usługi lotnicze oferowane przez UPS. Wszystkie nowe samoloty zostaną włączone do istniejącej floty — żadna z dotychczas używanych maszyn nie zostanie wymieniona.

 • Stabilny rozwój Boeing-a 737 MAX 10 przygotowujący go do dostaw od 2020 roku.

  B737 MAX 10 osiągnął kamień milowy, ponieważ program MAX zakończył konfigurację samolotu. Oznacza to, że inżynierowie mają teraz wszystkie wymagania projektowe dotyczące tego, jak będzie skonfigurowany największy jednopokładowy Boeing. Boeing ogłosił dziś to osiągnięcie na Singapore Airshow.

 • Najdłuższy samolot Boeinga 737 z serii MAX gotowy do rozpoczęcia lotów testowych.

  Boeing ogłosił osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w rozwoju samolotu B737 MAX 7. Tysiące pracowników świętowało debiut pierwszego 737 MAX 7 w fabryce firmy Renton.

 • Bell Helicopter podsumowuje 2017 rok. Czy był udany?

  31 stycznia Textron Inc., właściciel Bell Helicopter opublikował wyniki za zeszły rok. Przychody Bell'a wyniosły 983 miliony USD, co stanowi wzrost o 11%. Był on możliwy dzięki zwiększeniu zamówień na śmigłowce wojskowe. Pomimo wzrostu przychodów, zysk segmentu wyniósł 114 milionów USD i był niższy o 12 mln USD, co wiązało się przede wszystkim ze zmianą w portfolio oferty handlowej. Rezerwa finansowa Bell na koniec czwartego kwartału wyniosła 4,6 miliarda USD, czyli mniej o 407 milionów USD q/q.

 • Boeing dostarczył pierwszego B737 MAX dla linii lotniczych Oman Air.

  Boeing i Oman Air świętowały dostarczenie pierwszego samolotu 737 MAX dla linii lotniczej, jednego z 30, które Oman Air będzie używał, rozszerzając swoją flotę i serwis.

 • Grupa TUI świętuje odbiór pierwszego samolotu Boeing 737 MAX 8.

  Boeing i TUI Group, największy na świecie biuro podróży, świętowały dzisiaj przekazanie pierwszego Boeinga 737 MAX, który będzie bardziej ekologiczny, cichszy i bardziej wydajniejszy przez co będzie odgrywał kluczową rolę w dążeniu Grupy TUI do obsługi najbardziej wydajnych linii lotniczych w Europie.

 • Incydent z udziałem samolotu Boeing EA-18G w Las Vegas.

  Samolot miał awarię w bazie lotniczej Nellis w Las Vegas. Lokalna prasa wskazuje, że samolot mógł zapalić się chwilę po starcie. Uważa się, że nastąpiło to zaraz po starcie i pilot został zmuszony do ewakuowania się z samolotu.

 • Boeing kontra Bombardier. Głosowanie z którego Boeing nie jest zbyt zadowolony.

  W tym tygodniu 26 stycznia odbyło się głosowanie w Komisji Handlu Międzynarodowego, które miało rozstrzygnąć, czy Bombardier miałby mieć nałożone 300 procentowe cło przez USA i być tym w gorszej pozycji niż Boeing.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top