czwartek, 01 luty 2018 09:33

Bell Boeing Team podda modyfikacji Marine Corps MV-22 Osprey.

Napisane przez Boeing Press Room
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Room Źródło zdjęcia: Boeing Press Room

Grupa Bell Boeing podejmuje działania zmierzające do modyfikacji wraz z amerykańskim korpusem piechoty morskiej maszyny V-22 Osprey, która poprawi gotowość i niezawodność floty samolotów zmiennopłatowych.

Wspólne biuro programowe Bell Boeing dostało kontrakt na 63.968.099 dolarów amerykańskich. Bell Boeing zmodyfikuje trzy istniejące samoloty MV-22 w celu wsparcia wspólnego programu konfiguracji i gotowości do modernizacji V-22 (CC-RAM).

W ubiegłym tygodniu pierwszy MV-22, który ma zostać zmodyfikowany, dotarł do placówki Boeinga w Filadelfii, gdzie zostanie wykonana większość prac. Dodatkowe prace zostaną również zakończone w zakładzie Bell w Fort Worth w Teksasie. Dwa dodatkowe samoloty pojawią się tam w przyszłym roku.

"Program CC-RAM jest podstawą długoterminowego utrzymania i przystępności MV-22. Z niecierpliwością czekamy na korzyści związane z zapewnieniem wsparcia, które zapewni ten program, ponieważ MV-22 nadal skutecznie przewozi marines do niebezpiecznych miejsc"- powiedział Matthew Kelly, koordynator programu V-22 w U.S. Marine Corps.

Boeing, Bell Helicopter oraz firma Textron, wspólnie produkują V-22. Marines mają do dyspozycji wiele konfiguracji tego samolotu. Wysiłek ten zmniejszy konfiguracje floty MV-22 poprzez modyfikację bloku "B" do konfiguracji "C" bloku.

Źródło informacji: Boeing Press Room

"Nasz zespół jest gotowy, aby program MV-22 był przyszłościowy" - powiedziała Kristin Houston, wiceprezes ds. Programów pilotażowych i programowych Boeinga w programie Bell Boeing V-22. "Nasze zintegrowane podejście do zarządzania CC-RAM wydłuży możliwości używania V-22 przez marines i zapewni zmodernizowane możliwości techniczne dla żołnierzy na całym świecie."

Czytany 613 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 09:36

Artykuły powiązane

Top