czwartek, 01 luty 2018 11:26

Linie Emirates otworzą połączenie do Santiago przez São Paulo.

Napisane przez Emirates Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Emirates, najlepsze linie lotnicze według plebiscytu TripAdvisor 2017, ogłosiły plan otwarcia nowego połączenia Dubaj-Santiago International (SCL) realizowanego pięć razy w tygodniu przez brazylijskie São Paulo od 5 lipca tego roku.

Tym samym przewoźnik uruchomi pięć dodatkowych lotów w tygodniu do São Paulo, uzupełniając dotychczasowe codzienne połączenie A380 z Dubaju do brazylijskiego miasta. Liczba lotów Emirates do São Paulo wyniesie łącznie 12 tygodniowo.  Dzięki temu, że lot do Santiago będzie odbywać się przez São Paulo, pasażerowie z Ameryki Południowej będą mogli podróżować między tymi dwoma miastami w niespotykanym dotąd stylu i komforcie. Obywatele Brazylii i Chile potrzebują jedynie dowodu osobistego, aby przekroczyć granicę drugiego kraju.

Nowe połączenie obsłuży samolot Boeing 777-200LR w konfiguracji dwuklasowej, oferując 38 miejsc w układzie 2-2-2 w klasie biznes oraz 264 miejsca w klasie ekonomicznej. Ponadto w luku bagażowym samolot zdoła przewieźć do 14 ton cargo, zwiększając możliwości eksportu na rynki światowe chilijskich towarów, takich jak ryby i owoce morza, wiśnie, kwiaty i inne produkty łatwo psujące się.

– Rozpoczęcie lotów do Chile świadczy o naszym zaangażowaniu w Ameryce Południowej, gdzie wprowadzamy czwarty kierunek i pięć dodatkowych lotów do São Paulo. Cieszymy się, że możemy dodać do oferty miasto, na które istnieje ogromne zapotrzebowanie wśród naszych klientów i nie możemy doczekać się współpracy z partnerami w Chile, gdzie pasażerowie skorzystają z wyjątkowych produktów i wielokrotnie nagradzanych usług Emirates – stwierdził sir Tim Clark, prezes linii Emirates, komentując plany otwarcia nowego połączenia.

Informacje o lotach i połączenia z globalną siatką ponad 155 kierunków Emirates

Lot nr EK263 z Dubaju będzie odbywać się we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele o 9.05 czasu lokalnego. Przylot do São Paulo: 17.00. Ponowny odlot o 18.30 z lądowaniem w Santiago o 21.40 tego samego dnia. Lot powrotny nr EK264 z Santiago zaplanowano na poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele o 1.10 czasu lokalnego z lądowaniem w São Paulo o 5.55. Stamtąd samolot odleci o 7.45, lądując w Dubaju o 5.15 następnego dnia.

Loty Emirates do Chile

Santiago, pierwszy kierunek w Chile obsługiwany w przyszłości przez Emirates, jest największym miastem w kraju, odpowiadając za blisko połowę chilijskiego PKB. Stolica Chile zyskuje renomę jako inkubator znaczących uczelni, dużych międzynarodowych przedsiębiorstw i obiecujących start-upów dzięki rosnącej liczbie dobrze wykształconych, młodych fachowców. Orientując się na wydajniejszą gospodarkę wykorzystującą zaawansowane technologie, wiele przedsiębiorstw z całego świata otwiera swoje siedziby lub biura regionalne w centrum miasta. Chile jest także największym na świecie producentem miedzi.

To jeden z najstabilniejszych i najlepiej prosperujących krajów w Ameryce Południowej, w którym nie brakuje zachwycających krajobrazów, pięknych zabytków, charakterystycznego uroku i wyśmienitego jedzenia. W ciągu kilku ostatnich lat w Chile zaobserwowano stały rozwój turystyki – w 2016 roku kraj odwiedziło 5,6 mln osób z zagranicy, podczas gdy w roku 2015 było ich 4,43 mln. Chile oferuje turystom wiele zróżnicowanych atrakcji: od obserwacji gwiazd na najbardziej suchej pustyni na świecie, poprzez liczące tysiące lat lodowce położone w najdalej wysuniętej na południe części planety, po urokliwe lasy i jeziora znajdujące się u zboczy masywnych wulkanów. Chile należy również do czołówki światowych producentów i eksporterów win.

Źródło informacji i zdjęć: Emirates Press

Czytany 495 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 11:30

Artykuły powiązane

Top