czwartek, 01 luty 2018 11:30

Airbus zapewnia dostęp do danych satelitarnych w niemal rzeczywistym czasie.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pléiades Satellite Image – Dubai Airshow 2015 / Źródło Airbus Press Pléiades Satellite Image – Dubai Airshow 2015 / Źródło Airbus Press

Pragnąc wesprzeć służby kryzysowe w różnych zakątkach świata, wraz z mającym działać non-stop systemem 24/7 Emergency Image Delivery Service, koncern Airbus udostępnił możliwość korzystania z transmitowanych z bardzo niewielkim opóźnieniem zdjęć satelitarnych.

Filarem tej usługi jest położona na norweskim archipelagu Svalbard polarna stacja naziemna KSAT (Kongsberg Satellite Services), otrzymująca obecnie obrazy wykonywane z dowolnego miejsca na orbicie przez konstelacje satelitów optycznych Pléiades i SPOT, a następnie udostępniająca je do błyskawicznego pobrania odbiorcom na całym świecie.

Poza niezwykle aktualnym materiałem satelitarnym, ta całodobowo działająca usługa daje klientom natychmiastowy, łatwy, bezpośredni i nieograniczony porą doby dostęp do dedykowanego zespołu specjalistów od technologii satelitarnych, gotowych służyć wiedzą i pomocą w nagłych sytuacjach.

„W obliczu kryzysu czas jest na wagę złota. Dzięki oferowanej przez nas całodobowo usłudze jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom i partnerom krytycznie ważne dla nich obrazy satelitarne przeciętnie w ciągu dwóch godzin od wykonania, co pozwala im jeszcze sprawniej reagować na sytuacje nadzwyczajne,” powiedział François Lombard, szef pionu Intelligence Business w Airbus Defence and Space.

Realizowana dzięki najnowszym technologiom natychmiastowego przetwarzania
i transmisji danych usługa 24/7 Emergency Image Delivery Service powstała z myślą o konkretnych wymaganiach jej użytkowników, stawiających czoła nieplanowanym zdarzeniom, kryzysom geopolitycznym, kataklizmom naturalnym i klęskom powodowanym przez człowieka. Dzięki uruchomionej przez Airbus usłudze zyskują oni szybki dostęp do aktualnych, niezawodnych i dokładnych zdjęć satelitarnych, a tym samym – możliwość oszacowania szkód i ograniczenia do minimum ich wpływu na osoby znajdujące się w dotkniętym rejonie. Usługa gwarantuje przyspieszony dostęp do danych z całego świata dzięki najwyższemu priorytetowi rezerwacji zasobów satelitarnych, w tym satelitów o szerokim pasie obrazowania SPOT oraz wyróżniających się bardzo wysoką rozdzielczością satelitów konstelacji Pléiades. Jej niewątpliwą zaletą jest także jej elastyczność, pozwalająca na wprowadzanie w ostatniej chwili modyfikacji zapytań, a nawet ich anulowanie. Proponując klientom jeszcze wyższy poziom wydajności i funkcjonalności, Airbus konsekwentnie zwiększa swoje możliwości w zakresie szybkiego dostarczania dokładnych obrazów satelitarnych przy użyciu wszechstronnych i inteligentnych konstelacji posiadanych satelitów optycznych i radarowych Pléiades i SPOT 6/7, konstelacji DMC oraz satelitów do obserwacji radarowych TerraSAR-X i TanDEM-X.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Press / TBB

Czytany 690 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 luty 2018 11:37

Artykuły powiązane

Top