wtorek, 13 luty 2018 12:02

Lockheed Martin dostarcza 400-ego Super Herculesa C-130J.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Press Room Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Press Room

9 lutego Lockheed Martin osiągnął kamień milowy, dostarczając swój 400-ny samolot C-130J Super Hercules. Dokładnie ta maszyna będzie służyć w Commando II Special Operations przypisananego do dowództwa operacji specjalnych US Air Force (AFSOC).

C-130J Super Hercules to obecny kolejny model z produkcji legendarnego samolotu C-130 Hercules z użytkownikami w 17 krajach. Do tej pory globalna flota samolotów C-130Js przekroczyła ponad 1,7 miliona godzin lotu, wspierając prawie wszystkie misje - w dowolnym czasie i miejscu.

"Świętujemy to osiągnięcie z naszymi pracownikami, partnerami branżowymi i społecznością użytkowników Super Hercules, która obejmuje 17 krajów", powiedział George Shultz, wiceprezes i dyrektor generalny - "Te pierwsze 400 C-130Js spełniają globalne zapotrzebowanie na sprawdzoną wydajność i niezrównaną wszechstronność, którą można znaleźć tylko w samolocie Super Hercules, a jego trwałość i możliwości będą nadal wyróżniać C-130J jako najlepszy na świecie wybór taktycznego transportu powietrznego przez dziesięciolecia."

C-130J jest doceniany przez jego wszechstronność. Do chwili obecnej C-130J obsługuje 17 różnych konfiguracji misji, w tym transport (wojskowy i komercyjny), gaszenie pożarów, poszukiwania i ratownictwo, operacje specjalne, rozpoznanie pogody i tankowanie w powietrzu.

Rząd Stanów Zjednoczonych używa największej floty C-130J Super Hercules na świecie. Ta dostawa pokazuje kontynuację przejścia rządu USA do C-130J jako wspólnej platformy dla Dowództwa Zarządzania Lotem, AFSOC, Dowództwa Sił Powietrznych, Straży Przybrzeżnej USA i Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Państwowa Gwardia Narodowa i Rezerwa nadal operują mieszaną flotą samolotów C-130J i starszych.

Źródło informacji: Lockheed Martin Press Room

Czytany 173 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 luty 2018 12:06

Artykuły powiązane

 • Pierwszy śmigłowiec ratowniczy Sikorsky rozpoczyna końcowy montaż.

  Sikorsky, firma należąca do Lockheed Martin, rozpoczyna właśnie montaż końcowy pierwszego śmigłowca ratowniczego HH-60W, który przyniesie niespotykane możliwości w misjach ratowniczych Sił Powietrznych USA. Termin końcowego montażu wspiera przyspieszony harmonogram programu i zapowiada pierwszy lot samolotu pod koniec tego roku, dwa miesiące przed planowanym terminem.

 • Zintegrowany system dla Black Hawk uprości precyzyjne celowanie z karabinów, rakiet i pocisków.

  Firma Sikorsky, należąca do Lockheed Martin, ukończyła proces kwalifikacji do wojskowych standardów kompleksowego systemu uzbrojenia dla śmigłowców S-70M / S-70i ™ Black Hawk. W pełni zintegrowany z istniejącą awioniką śmigłowca, system pozwala pilotowi szybko skierować amunicję gotową do użycia tj. pocisków rakietowych i sterowanych laserowo wyrzutni pocisków powietrze-ziemia na statyczne lub ruchome cele z dużą dokładnością.

 • Pilot testowy wylatał 100 godzin na Lockheed Martin T-50A.

  Pilot testowy Lockheed Martin Elliott "Hemo" Clemence osiągnął kolejny kamień milowy rejestrując 100 godzin lotu w samolocie szkolnym T-50A, który znajdzie się w ofercie firmy dla amerykańskich sił powietrznych w ramach U.S. Air Force's Advanced Pilot Training.

 • Amerykańskie Herculesy wylądowały w Powidzu.

  Cztery samoloty transportowe C-130 Hercules oraz niemal 130 amerykańskich lotników przyleciało do Polski na ćwiczenia w ramach drugiej w tym roku zmiany pododdziału Aviation Detachment. Wspólnie z Polakami będą się szkolić w desantowaniu ludzi i ładunków, w lądowaniu na nieutwardzonych pasach oraz w lotach nocnych.

 • Podczas MSPO Lockheed Martin potwierdzi swoje zaangażowanie w Polsce.

  W trakcie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, odbywającego się w Kielcach w dniach 5-8 września, światowy lider technologiczny Lockheed Martin podkreśli swoje zaangażowanie w budowanie silniejszej i bezpieczniejszej Polski oraz w utrzymanie tysięcy miejsc pracy w polskim sektorze obronnym i lotniczym.

 • 16 osób zginęło w katastrofie KC-130 Hercules. Incydenty i wypadki lotnicze.

  Zaczynamy od wieczornych problemów w serbskiej przestrzeni powietrznej. Zepsuł się radar w Belgradzie co spowodowało zamknięcie lotniska w Belgradzie, ale również całej serbskiej przestrzeni powietrznej dla samolotów cywilnych przez co loty odbywały się okrężnymi trasami, utrudnienia trwały ponad 2 godziny.

 • Zakończenie szkolenia lotniczego w Saragossie.
  Trwające od 28 maja do 9 czerwca międzynarodowe szkolenie lotnicze w Hiszpanii dobiegło końca. W szkoleniu European Advanced Airlift Tactical Course uczestniczyły załogi oraz personel naziemny z Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Polski.
 • Kończy się polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
  Od 3 do 28 marca 2017 trwa w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego pierwsze w tym roku polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze AVIATION DETACHMENT 17-2.
 • Transportowce nad Powidzem.

  Loty w ugrupowaniu kilku maszyn, niskie przeloty z wykorzystaniem noktowizji, zrzut kilkutonowych ładunków i obrona przed atakującym myśliwcem. Takie zadania wykonują polscy i amerykańscy lotnicy, którzy w Powidzu szkolą się w ramach kolejnej zmiany pododdziału Aviation Detachment. Trening transportowców zakończy się 28 marca.

 • Międzynarodowe szkolenie lotnicze w ramach Aviation Detachment 17-2.
  W 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego rozpoczęło się polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowo – desantowe w ramach Aviation Detachment 17-2.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top