czwartek, 15 luty 2018 08:52

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii z ofertą Typhoon'a dla Belgii.

Napisane przez MOD UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Eurofighter Jagdflugzeug GmbH Źródło zdjęcia: Eurofighter Jagdflugzeug GmbH

Propozycja została wydana z pełnym poparciem rządów czterech krajów-udziałowców Eurofighter'a - Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - jako partnerów w największym europejskim programie współpracy w produkcji wojskowych samolotów.

Propozycja obejmuje 34 samoloty Eurofighter Typhoon, poparte ofertą głębokiego partnerstwa strategicznego, obronnego i przemysłowego między rządami Belgii i Zjednoczonego Królestwa.

Przemawiając w Brukseli, sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - Te sprawdzone samoloty odrzutowe oferują Belgii potężną zdolność, która stanowi podstawę europejskiej siły powietrznej, a także kompleksową długoterminową obronę i partnerstwo przemysłowe z Wielką Brytanią. Wyjątkowe partnerstwo z RAF i integracja z naszym wiodącym na świecie serwisem wsparcia oznacza, że ​​wybór Typhoon'a przez Belgię byłby potężną demonstracją naszej współpracy, aby wspierać bezpieczeństwo na całym kontynencie w obliczu nasilających się zagrożeń.

Przemawiając na konferencji prasowej w kraju, wicemarszałek lotnictwa Keith Bethell powiedział: - Nasz światowej klasy samolot Typhoon stał się liderem w dziedzinie lotnictwa w walce powietrznej, co świadczy o ciągłym zaufaniu co do możliwości Typhoon. Dzięki ponad 20 000 godzinom lotów podczas wojskowych światowych operacjach, Typhoon oferuje niezrównaną niezawodność i udowodnioną współpracę z naszymi sojusznikami.

Oprócz odrzutowców, Wielka Brytania oferuje Belgii możliwość skorzystania z doświadczeń RAF-u w ciągu ponad dziesięciu lat funkcjonowania Typhoona i dalszego umocnienia ponad 70-letniej współpracy między obiema wojskowymi siłami. Proponuje integrację z rozwiązaniami wsparcia Typhoon'a RAF-u, które są uważane za najbardziej opłacalną usługę wsparcia samolotów bojowych nowej generacji. Wniosek obejmuje również kompleksowy pakiet obejmujący partnerstwo szkoleniowe, w którym personel z Belgii i Wielkiej Brytanii wspólnie trenuje i ćwiczy.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony wysuwa tą propozycję w imieniu krajów i firm partnerskich Eurofighter Typhoon. Zaproszenie od Belgii do złożenia ostatecznej oferty pokazuje silne zaufanie do tego odrzutowca. Propozycja skierowana do Belgii stanowi najbardziej kompleksowe międzynarodowe partnerstwo sprzętowe przedstawione innemu partnerowi europejskiemu przez program Eurofighter Typhoon.

Propozycja oferuje także Belgii możliwość utworzenia Krajowego Centrum Cybernetycznego, Centrum Cybernetyki i Partnerstwa na rzecz Cyberbezpieczeństwa, a wszystko to oparte jest na partnerstwie między rządem Wielkiej Brytanii i Belgii.

Jako "prawdziwe europejskie rozwiązanie spełniające belgijski program walki powietrznej", wybór Typhoona byłby także katalizatorem lepszej współpracy przemysłu lotniczego i obronnego w całej Europie. Belgijski przemysł miałby możliwość ściślejszej współpracy z partnerami przemysłowymi Eurofighter Typhoon, w tym z niektórymi z największych firm obronnych w Europie. Dzięki ściślejszej współpracy przemysłowej, belgijski przemysł i belgijski przemysł będą również umocnione do partnerstwa w rozwoju zdolności lotniczych w następnej generacji.

Źródło informacji: Ministerstwo Obrony UK - Centrum Prasowe

Czytany 473 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 luty 2018 08:59

Artykuły powiązane

 • Eurofighter naturalnym pomostem ku europejskiemu samolotowi bojowemu przyszłości.

  Prezes Eurofighter Jagdflugzeug GmbH, Volker Paltzo, potwierdził, że usprawniony i zmodernizowany samolot Eurofighter Typhoon stanowiłby rdzeń dowolnego europejskiego systemu walki powietrznej przyszłości (FCAS - Future Combat Air System), uzupełniając i prowadząc współpracę w ramach dowolnego europejskiego programu myśliwca nowej generacji, niezależnie od tego, czy chodziłoby o maszyny załogowe, czy też platformy bezzałogowe.

 • Podczas Air Show w Radomiu wystąpi Typhoon Display Team.

  Typhoon Display Team to zespół pokazowy Królewskich Sił Powietrznych z 29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. W tym roku pilotem myśliwca jest Flight Lieutenant Jim Paterson z  29 Squadron Royal Air Force w Coningsby. Jim dołączył do Królewskich Sił Powietrznych w roku 1999, początkowo latając na Tornado GR4, a 12 lat temu tj. w roku 2006 „przesiadł się” na Typhoon’a.

 • Sukcesy polskiej Kadry Śmigłowcowej. Mamy kolejne cztery medale!

  Zakończyły się FAI Helicopter World Cup (Helicopter Races 2) na lotnisku w Wycombe Airpark w Wielkiej Brytanii. Polska załoga wraca do kraju z czterema medalami – dwa złote, po jednym srebrnym i brązowym.

 • Pierwsze F-35B są już w Wielkiej Brytanii. Przyleciały 2 miesiące przed planowanym terminem.

  Wielka Brytania przyjęła swoje pierwsze cztery zaawansowane myśliwce F-35B, które będą użytkowane w Royal Air Force i Royal Navy. Z pomocą tankowania w powietrzu samoloty przeleciały przez Atlantyk z bazy amerykańskiego korpusu piechoty morskiej w Beaufort w Południowej Karolinie, gdzie brytyjscy piloci przechodzili intensywne szkolenia na pokładzie samolotów we współpracy ze swoimi odpowiednikami z USMC.

 • Eurofighter triumfalnie wraca z Tiger Meet z nagrodą dla Typhoona Ghost Tiger.

  Należący do sił powietrznych Niemiec samolot EF2000 noszący numer taktyczny 31 00, numer seryjny GS077, znany jako „Ghost Tiger”, zdobył nagrodę dla najlepszego „tygrysiego” malowania samolotu podczas corocznego spotkania Tiger Meet, które w maju odbyło się po raz pierwszy w Polsce, w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

 • Dostawcy Eurofightera szykują się na przyszły sukces.

  Współpraca z dostawcami i innowacje będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu programu Eurofighter – takie wnioski wyciągnięto podczas specjalnej konferencji zorganizowanej przez konsorcjum Eurofighter Jagdflugzeug GmbH.

 • Commando Merlin Mk4 będzie nowym śmigłowcem używanym przez brytyjskich Marines.

  Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii ogłosiło, że dostarczy pierwszą z flot nowych śmigłowców zaprojektowanych do operacji z lotniskowców Królewskiej Marynarki.

 • 6 Eurofighterów wyruszyło dziś z bazy lotniczej Morón de la Frontera na Baltic Air Policing.

  Od maja 135 wojskowych z hiszpańskich Sił Powietrznych i sześć hiszpańskich  Eurofigherów będzie patrolować niebo nad Bałtykiem. Misja rozpoczyna się już 1 maja, chociaż oficjalna inauguracja nastąpi dopiero 2 maja w bazie powietrznej w Szawłach na Litwie. Udział w tej operacji świadczy o zaangażowaniu Hiszpanii na rzecz bezpieczeństwa i obrony tej części Europy.

 • Polskie Gokarty w Anglii promują waleczny Dywizjon 303.

  W Wielkiej Brytanii od pewnego czasu działa team kartingowy, który przyjął nazwę "Dywizjon 303". Jego twórcy w ten sposób chcą promować Polskę i pamięć o walecznych pilotach z Dywizjonu 303. Jak możemy przeczytać na stronie polskikarting.pl być może klub dostanie dofinansowanie na rozwój od rządu polskiego.

 • Brytyjskie Tornada zostały użyte przy niszczeniu celów związanych z wytwarzaniem broni chemicznej w Syrii.

  Dzisiaj o godzinie 2:00 czasu brytyjskiego siły brytyjskie dołączyły do ​​bliskich sojuszników w precyzyjnym ataku na syryjskie instalacje zaangażowane w użycie przez reżim broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Atak został zainicjowany w odpowiedzi na atak chemiczny z dnia 7 kwietnia w Doumie, w którym zginęło do 75 osób, w tym małe dzieci. Znaczna część informacji, w tym wywiadu, wskazuje, że reżim syryjski był odpowiedzialny za ten ostatni atak.

Top