czwartek, 15 luty 2018 08:52

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii z ofertą Typhoon'a dla Belgii.

Napisane przez MOD UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Eurofighter Jagdflugzeug GmbH Źródło zdjęcia: Eurofighter Jagdflugzeug GmbH

Propozycja została wydana z pełnym poparciem rządów czterech krajów-udziałowców Eurofighter'a - Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - jako partnerów w największym europejskim programie współpracy w produkcji wojskowych samolotów.

Propozycja obejmuje 34 samoloty Eurofighter Typhoon, poparte ofertą głębokiego partnerstwa strategicznego, obronnego i przemysłowego między rządami Belgii i Zjednoczonego Królestwa.

Przemawiając w Brukseli, sekretarz obrony Gavin Williamson powiedział: - Te sprawdzone samoloty odrzutowe oferują Belgii potężną zdolność, która stanowi podstawę europejskiej siły powietrznej, a także kompleksową długoterminową obronę i partnerstwo przemysłowe z Wielką Brytanią. Wyjątkowe partnerstwo z RAF i integracja z naszym wiodącym na świecie serwisem wsparcia oznacza, że ​​wybór Typhoon'a przez Belgię byłby potężną demonstracją naszej współpracy, aby wspierać bezpieczeństwo na całym kontynencie w obliczu nasilających się zagrożeń.

Przemawiając na konferencji prasowej w kraju, wicemarszałek lotnictwa Keith Bethell powiedział: - Nasz światowej klasy samolot Typhoon stał się liderem w dziedzinie lotnictwa w walce powietrznej, co świadczy o ciągłym zaufaniu co do możliwości Typhoon. Dzięki ponad 20 000 godzinom lotów podczas wojskowych światowych operacjach, Typhoon oferuje niezrównaną niezawodność i udowodnioną współpracę z naszymi sojusznikami.

Oprócz odrzutowców, Wielka Brytania oferuje Belgii możliwość skorzystania z doświadczeń RAF-u w ciągu ponad dziesięciu lat funkcjonowania Typhoona i dalszego umocnienia ponad 70-letniej współpracy między obiema wojskowymi siłami. Proponuje integrację z rozwiązaniami wsparcia Typhoon'a RAF-u, które są uważane za najbardziej opłacalną usługę wsparcia samolotów bojowych nowej generacji. Wniosek obejmuje również kompleksowy pakiet obejmujący partnerstwo szkoleniowe, w którym personel z Belgii i Wielkiej Brytanii wspólnie trenuje i ćwiczy.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony wysuwa tą propozycję w imieniu krajów i firm partnerskich Eurofighter Typhoon. Zaproszenie od Belgii do złożenia ostatecznej oferty pokazuje silne zaufanie do tego odrzutowca. Propozycja skierowana do Belgii stanowi najbardziej kompleksowe międzynarodowe partnerstwo sprzętowe przedstawione innemu partnerowi europejskiemu przez program Eurofighter Typhoon.

Propozycja oferuje także Belgii możliwość utworzenia Krajowego Centrum Cybernetycznego, Centrum Cybernetyki i Partnerstwa na rzecz Cyberbezpieczeństwa, a wszystko to oparte jest na partnerstwie między rządem Wielkiej Brytanii i Belgii.

Jako "prawdziwe europejskie rozwiązanie spełniające belgijski program walki powietrznej", wybór Typhoona byłby także katalizatorem lepszej współpracy przemysłu lotniczego i obronnego w całej Europie. Belgijski przemysł miałby możliwość ściślejszej współpracy z partnerami przemysłowymi Eurofighter Typhoon, w tym z niektórymi z największych firm obronnych w Europie. Dzięki ściślejszej współpracy przemysłowej, belgijski przemysł i belgijski przemysł będą również umocnione do partnerstwa w rozwoju zdolności lotniczych w następnej generacji.

Źródło informacji: Ministerstwo Obrony UK - Centrum Prasowe

Czytany 332 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 luty 2018 08:59

Artykuły powiązane

Top