sobota, 17 luty 2018 13:23

Umowa o wartości 260 milionów funtów podpisana, aby utrzymać latające giganty RAF-u.

Napisane przez MOD UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło: Wikipedia Common / As a work of the U.S. federal government, the image or file is in the public domain in the United States. Źródło: Wikipedia Common / As a work of the U.S. federal government, the image or file is in the public domain in the United States.

Umowa o wartości 260 milionów funtów brytyjskich została podpisana z rządem Stanów Zjednoczonych w celu wsparcia samolotów transportowych RAF C-17 w następnej dekadzie.

Umowa dotycząca wsparcia floty RAF w postaci ośmiu samolotów C-17A Globemaster III, które zapewniały ratowniczą pomoc humanitarną po huraganie Irma zeszłego lata.

Minister obrony Guto Bebb powiedział: - Nasze C-17 zabiorają wszystko, od ciężkiego sprzętu po całe oddziały do ​​miejsc, w których są one potrzebne na całym świecie. Ta umowa pozwoli utrzymać samoloty w powietrzu w następnej dekadzie i potwierdza nasze przywództwo, wraz z naszymi amerykańskimi sojusznikami, w zapewnianiu globalnego bezpieczeństwa i pomocy humanitarnej, gdy wspólnie stoimy w obronie naszych wspólnych wartości.

Ta umowa dwustronna zapewni części zamienne, usługi projektowe, ulepszenia w zakresie niezawodności i konserwacji, dostęp do zasobów technicznych i ludzkich dla samolotów RAF oraz programy szkoleniowe dla załóg serwisowych.

Będzie utrzymywał ponad 50 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu zespołu Boeinga w RAF Brize Norton, siedzibie brytyjskich użytkowników C-17, 99 dywizjonów RAF. Dalsze prace będą prowadzone w USA w zakładach Boeinga w San Antonio w Teksasie.

Nowa umowa, która obejmuje i opiera się na ustaleniach dotyczących wsparcia, które istniały od czasu wejścia C-17 do służby w Wielkiej Brytanii w 2001 roku potrwa do 2022 roku.

Jako część brytyjskich Joint Rapid Reaction Force, C-17 zapewnia RAF strategiczne zdolności przewożenia ciężkiego sprzętu na dalekie odległości, co oznacza, że ​​może dostarczać sprzęt w pobliżu miejsc, w których działają wojska brytyjskie. Wsparcie dla floty C-17 RAF-u stanowi istotną potrzebę określoną w Strategicznym przeglądzie obrony i bezpieczeństwa 2015.

Podpisanie tej umowy nastąpiło dzięki bliskiej współpracy Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii z odpowiednimi instytucjami w USA i zapewni wiodącą na świecie pomoc na "pierwszej linii frontu".

Przy maksymalnej prędkości około 800km/h, samolot może transportować 77 ton ładunku, co odpowiada trzem śmigłowcom Apache lub czołgowi Challenger 2. C-17 ma rozpiętość skrzydeł równą długości pięciu piętrowych autobusów.

Źródło informacji: Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii / Press Room

Czytany 518 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 luty 2018 13:30

Artykuły powiązane

Top