sobota, 17 luty 2018 13:23

Umowa o wartości 260 milionów funtów podpisana, aby utrzymać latające giganty RAF-u.

Napisane przez MOD UK
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło: Wikipedia Common / As a work of the U.S. federal government, the image or file is in the public domain in the United States. Źródło: Wikipedia Common / As a work of the U.S. federal government, the image or file is in the public domain in the United States.

Umowa o wartości 260 milionów funtów brytyjskich została podpisana z rządem Stanów Zjednoczonych w celu wsparcia samolotów transportowych RAF C-17 w następnej dekadzie.

Umowa dotycząca wsparcia floty RAF w postaci ośmiu samolotów C-17A Globemaster III, które zapewniały ratowniczą pomoc humanitarną po huraganie Irma zeszłego lata.

Minister obrony Guto Bebb powiedział: - Nasze C-17 zabiorają wszystko, od ciężkiego sprzętu po całe oddziały do ​​miejsc, w których są one potrzebne na całym świecie. Ta umowa pozwoli utrzymać samoloty w powietrzu w następnej dekadzie i potwierdza nasze przywództwo, wraz z naszymi amerykańskimi sojusznikami, w zapewnianiu globalnego bezpieczeństwa i pomocy humanitarnej, gdy wspólnie stoimy w obronie naszych wspólnych wartości.

Ta umowa dwustronna zapewni części zamienne, usługi projektowe, ulepszenia w zakresie niezawodności i konserwacji, dostęp do zasobów technicznych i ludzkich dla samolotów RAF oraz programy szkoleniowe dla załóg serwisowych.

Będzie utrzymywał ponad 50 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu zespołu Boeinga w RAF Brize Norton, siedzibie brytyjskich użytkowników C-17, 99 dywizjonów RAF. Dalsze prace będą prowadzone w USA w zakładach Boeinga w San Antonio w Teksasie.

Nowa umowa, która obejmuje i opiera się na ustaleniach dotyczących wsparcia, które istniały od czasu wejścia C-17 do służby w Wielkiej Brytanii w 2001 roku potrwa do 2022 roku.

Jako część brytyjskich Joint Rapid Reaction Force, C-17 zapewnia RAF strategiczne zdolności przewożenia ciężkiego sprzętu na dalekie odległości, co oznacza, że ​​może dostarczać sprzęt w pobliżu miejsc, w których działają wojska brytyjskie. Wsparcie dla floty C-17 RAF-u stanowi istotną potrzebę określoną w Strategicznym przeglądzie obrony i bezpieczeństwa 2015.

Podpisanie tej umowy nastąpiło dzięki bliskiej współpracy Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii z odpowiednimi instytucjami w USA i zapewni wiodącą na świecie pomoc na "pierwszej linii frontu".

Przy maksymalnej prędkości około 800km/h, samolot może transportować 77 ton ładunku, co odpowiada trzem śmigłowcom Apache lub czołgowi Challenger 2. C-17 ma rozpiętość skrzydeł równą długości pięciu piętrowych autobusów.

Źródło informacji: Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii / Press Room

Czytany 644 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 luty 2018 13:30

Artykuły powiązane

 • Dwa bombowce Tu-160 przechwycone przez myśliwce RAF.

  Wczoraj samolot myśliwski Typhoon wystartował z bazy RAF w Lossiemouth, aby eskortować dwa rosyjskie bombowce zbliżające się do brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu nie kontaktowały się z kontrolą ruchu lotniczego, co stanowiło zagrożenie dla wszystkich innych samolotów.

 • Pamięć o polskiej załodze zestrzelonego samolotu RAF.
  Delegacja Polskich Sił Powietrznych z 8. BLTr wzięła udział w uczczeniu polskich lotników zestrzelonych podczas lotu z pomocą dla Walczącej Polski. W dniu 28 grudnia 1944 roku Halifax Mk V o numerze LL 187 z Dywizjonu Specjalnego 301 "Ziemi Pomorskiej" wystartował z Brindisi we Włoszech z zadaniem dotarcia z misją w okolice Lublina.
 • Umowa dla lotniska w Olsztynie dotycząca użytkowania wieczystego.

  W dniu 3 września b.r. w kancelarii notarialnej w Warszawie Aeroklub Polski przekazał Aeroklubowi Warmińsko-Mazurskiemu prawo użytkowania wieczystego gruntu i własności budynków stanowiących teren i infrastrukturę lotniska Dajtki w Olsztynie.

 • Czy maleją szanse na pokaz F-22 Raptor na radomskim niebie? Brak w harmonogramie lotów.

  Sprawa Raptorów na radomskim niebie podczas pokazów lotniczych powraca jak bumerang. Przyzwyczailiśmy się już do myśli, że zobaczymy je na Air Show w Radomiu. Po przylocie do Powidza, grupa amerykańskich samolotów wzięła udział w lotniczej paradzie podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia nad Warszawą, czym zaskoczyła wielu widzów i nie tylko...

 • Air France KLM planuje nawiązać umowę joint venture z Air Europa.

  Air France-KLM i Air Europa zamierzają zawrzeć nową umowę joint venture na loty między Europą a Ameryką Środkową i Południową. Dzięki planowanej umowie, klienci obu stron będą mieli do wyboru więcej lotów na wspomnianych trasach. Air France współpracuje z Air Europa od 2003 roku, a KLM od 2002. Dotychczasowe partnerstwo dotyczy głównie umów o współdzielenie lotów (code-share) na 21 trasach Air France i Air Europa w Europie z wylotem z Paryża i Madrytu i 19 wspólnych trasach KLM i Air Europa – również na terenie Europy (z wylotami z Amsterdamu i Madrytu).

 • Możesz wygrać bilety na lot do USA. Konkurs organizuje LOT i Mastercard.

  Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego.

 • To dobra wiadomość dla podróżujących między Europą i Chinami. Umowa Code-Share między LOT a Air China.

  Dzięki porozumieniu z chińskim przewoźnikiem liczba rejsów bezpośrednich między Warszawą a Pekinem dostępnych w ofercie LOT-u wzrosła z trzech do siedmiu tygodniowo. To dobra wiadomość dla podróżujących między Europą i ChinamiDotychczas pasażerowie mogli kupować bilety LOT-u na rejsy z Warszawy do Pekinu trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele (z czasem wylotu z Warszawy o godz. 16:30 i lądowaniem w Pekinie o 6:35  czasu miejscowego). Z powrotem Boeing 787 Dreamliner LOT-u startuje z Pekinu w poniedziałki, środy i piątki o 8:45, żeby – po uwzględnieniu różnicy czasu - wylądować w Warszawie o 12:25.

 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Przez pomyłkę pilotów pasażerowie samolotu uznali, że zostali porwani.

  Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek wieczorem na lotnisku Kennedy’go w Nowym Jorku. Maszyna linii Jet Blue A321 planowo rozpoczęła kołowanie po lotnisku. Lot miał się odbyć do Los Angeles. W pewnym momencie kontakt z pilotami został przerwany, przy czym maszyna cały czas poruszała się po drodze kołowania.

 • To już 50 lat kiedy C-5 Galaxy wspiera wojskowy transport lotniczy!

  Firma Lockheed Martin Aeronautics świętowała wczoraj 50-lecie transportu strategicznego C-5 Galaxy w zakładzie Marietta w stanie Georgia. Głos zabrał Georgia Gov Nathan Deal, który był głównym mówcą wydarzenia, w którym wzięli udział pracownicy Lockheed Martin, wybrani urzędnicy i przedstawiciele Sił Powietrznych USA.

Top