poniedziałek, 19 luty 2018 13:54

Na Air Show w Radomiu prawdopodobnie przylecą Hiszpanie z Patrulla Aguila.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło: By Contando Estrelas from Vigo, España / Spain (Patrulla Águila Uploaded by Dura-Ace) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons Źródło: By Contando Estrelas from Vigo, España / Spain (Patrulla Águila Uploaded by Dura-Ace) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Większość zagranicznych zespołów akrobacyjnych zwleka jeszcze z ostateczną oficjalną odpowiedzią na zaproszenie organizatorów tegorocznych pokazów Air Show w Radomiu. Na razie wiemy, że na pewno będzie zespół Patrouille Suisse i prawdopodobnie hiszpański zespół Patrulla Aguila.

Jak możemy przeczytać na portalu Echodnia.eu: - Biuro organizatorów tegorocznych pokazów Air Show, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, przypomina twierdzę nie do zdobycia. Aby uzyskać jakiekolwiek informacje trzeba wysyłać maile do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, skąd przychodzą dość ogólnikowe informacje.

Z oficjalnych informacji przekazywanych mediom wiadomo, że już w ubiegłym roku wysłano zaproszenia do dowódców sił lotniczych w około 30 krajach. Nic nie wiadomo natomiast o odzewie potencjalnych uczestników pokazów. Sami więc postanowiliśmy zasięgnąć języka u źródeł i sprawdzić do kogo skierowano zaproszenia i kto wybiera się do Radomia. Okazało się, że większość ekip bierze pod uwagę zmiany i korekty w kalendarzach swoich wylotów na pokazy. Większość najbardziej znanych zespołów nie ma jeszcze ustalonych oficjalnych terminarzy udziału w zagranicznych imprezach. Od rzecznika zespołu Patrouille de France dowiedzieliśmy się, że oficjalny program tegorocznego kalendarza zespołu będzie zatwierdzony pod koniec marca, ale na razie sztab zespołu nie uwzględniał wylotu do Radomia. Dostaliśmy też mail od rzecznika Red Arrows, który stwierdził, że kalendarz zespołu na ten rok będzie ustalony w ciągu najbliższych miesięcy. Nie wiadomo czy Radom jest w kręgu zainteresowań zespołu. Wiadomo natomiast, że do Radomia wybiera się zespół Patrouille Suisse. Przylot tego zespołu, już na kilka dni przed pokazami, znalazł się w opublikowanym kalendarzu ekipy. Dostaliśmy też odpowiedź od rzecznika hiszpańskiego zespołu Patrulla Aguila, który informuje, że zespół ma nadzieję przylecieć w tym roku do Radomia i jest to wysoce prawdopodobne. Ostatni raz hiszpański zespół był w Radomiu w 2015 roku. Obserwowaliśmy efektowny "niski" odlot zespołu podczas Air Show w 2015 roku, który piloci wykonali specjalnie ku uciesze stojących za płotem spotterów, aby ci mogli wykonać dobre zdjęcia hiszpańskich maszyn - szkolnych samolotów Casa C-101.

Źródło informacji: Echodnia.eu / http://www.echodnia.eu/

Czytany 504 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 luty 2018 14:04

Artykuły powiązane

 • Sesja air2air podczas Sky Show w Sobieniach. Zobacz galerię zdjęć.

  W miniony weekend, tuż przed i w trakcie pokazów lotniczych w Sobieniach, na warszawskim niebie można była zobaczyć "przemykające ukradkiem" samloty, który w asyście smugaczy promowały imprezę lotniczą. Zespół Celfast, wielka trójka At-3 oraz An-2 przelatywały wzdłuż Wisły w różnych konfiguracjach z towarzyszącym samolotem ciągnącym baner z zarposzeniem na Sky Show Sobienie.

 • Grupa Akrobacyjna "ŻELAZNY" ponownie w sierpniu zagości w Radomiu.

  Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY jest największą, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działającą cywilną grupą akrobacyjną w historii polskiego lotnictwa. Założona z miłości do lotnictwa i pasji do latania akrobacyjnego oraz zespołowego. Zainspirowana przedwojennymi pilotami, którzy przetarli podniebne szlaki polskiej zespołowej akrobacji, takimi jak słynna trójka Bajana.

 • Śląski Air Show na Muchowcu. Efektowne pokazy lotnicze na wyciągnięcie ręki.
  W sobotę, 16 czerwca, na Lotnisku Muchowiec w Katowicach został zorganizowany Śląski Air Piro & Moto Show. Widzowie oraz pasjonaci lotnictwa mogli podziwiać fantastyczne pokazy akrobacji lotniczych w wykonaniu m.in. Łukasza Czepieli,Barbary Labus czy byłego mistrza Polski w akrobacji samolotowej advanced Artura Kielaka.
 • PAC Super Mushshak na pokazach lotniczych w Radomiu.

  PAC Super Mushshak to samolot szkolenia podstawowego, który jest bardziej zaawansowaną i ulepszoną wersją MFI-17 Mushshak. Za jego zaprojektowanie i produkcję odpowiada Pakistański Kompleks Aeronautyczny mający swoją siedzibę w Karmie.

 • Wielki piknik lotniczy pod Warszawą już w ten weekend. Orliki z Harvardami po raz pierwszy razem!

  12 godzin pokazów lotniczych, 55 statków powietrznych na niebie i mnóstwo atrakcji dla uczestników - będzie się działo! Podniebne akrobacje ulubionych zespołów lotniczych w Polsce, zjawiskowe pokazy zabytkowych statków powietrznych, gwiazdorski turniej golfa i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin - to wszystko podczas dwudniowego pikniku lotniczego Sky Show Sobienie, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca, w Sobieniach Szlacheckich pod Warszawą.

 • Columbus Festiwal Wiatru za dwa tygodnie! Jest oficjalny plakat.

  Przypominamy, że  trakcie kilku dni trwania Festiwalu Wiatru, będzie można podziwiać nie tylko pokazy akrobacji motoparalotniowej ale i przelot armady powietrznej. W trakcie eventu oprócz widowiskowych konkurencji zawodniczych zorganizowane zostaną akrobacyjne pokazy motoparalotniowe, wystawa zdjęć „z lotu ptaka” oraz ekspozycja sprzętu latającego. Dla chętnych dostępne będą stanowiska do nauki „stawiania” skrzydła. To wszystko ma zachęcić do rozpoczęcia przygody z motoparalotniarstwem.

 • Ważne informacje dotyczące XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

  Z racji zbliżającego się XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego przekazujemy kilka ważnych informacji, które ułatwiają Państwu dotarcie do Muzeum i spędzenie tego miłego czerwcowego lotniczego weekendu.

 • Świdnik Air Festival - czas na podsumowanie lotniczego weekendu.

  Świdnik Air Festival – czas na podsumowania Pierwsze lotnicze święto od ćwierćwiecza, przeszło do historii. W ciągu dwóch dni, lotnisko trawiaste odwiedziły tysiące fanów awiacji. Organizatorzy mają nadzieję, że wielkie podniebne show, będzie w Świdniku gościć cyklicznie.

 • Już ponad 20 tysięcy biletów sprzedanych na Air Show w Radomiu. Pamiętajcie o limitach osób na lotnisku.

  Już ponad 20 tysięcy biletów na tegoroczne pokazy Air Show sprzedano na platformie eBilet. Każdego z dwóch dni pokazów - zgodnie z decyzją wojska - będzie można wpuścić na lotnisko określoną liczbę osób.

 • PAC JF-17 Thunder. Takiej maszyny jeszcze nie było na Air Show w Radomiu.

  Chengdu FC-1 Xiaolong (również PAC JF-17 Thunder w Pakistanie) to lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan dla wojska pakistańskiego oraz na eksport.

Top