środa, 21 luty 2018 08:40

Pierwszy śmigłowiec ratowniczy Sikorsky rozpoczyna końcowy montaż.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sikorsky, firma należąca do Lockheed Martin, rozpoczyna właśnie montaż końcowy pierwszego śmigłowca ratowniczego HH-60W, który przyniesie niespotykane możliwości w misjach ratowniczych Sił Powietrznych USA. Termin końcowego montażu wspiera przyspieszony harmonogram programu i zapowiada pierwszy lot samolotu pod koniec tego roku, dwa miesiące przed planowanym terminem.

"Końcowy montaż tego pierwszego śmigłowca HH-60W oznacza znaczący kamień milowy dla Sikorsky'ego, naszych pracowników i amerykańskich sił powietrznych" - powiedział Tim Healy, dyrektor Sikorsky Air Force Programs. "Jesteśmy na dobrej drodze, aby dostarczyć znaczące ulepszenia w zakresie zdolności do lotu przed terminem, zapewniając, że siły powietrzne w USA będą kontynuować misję "That Others May Live".

Końcowy proces montażu obejmuje instalację nowego zestawu Tactical Mission Kit (TMK) dostarczonego z obiektu Owego, New York, Lockheed Martin. Integracja czujników, radarów i wielu systemów obronnych zapewni dodatkową funkcjonalność w kokpicie, dając pilotom więcej informacji, aby podjąć kolejne decyzje, tak aby ukończyć misję.

"HH-60W będzie połączony z siecią komunikacyjną, będzie miał najbardziej zaawansowany system wciągania, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, zapewniając niezrównane możliwości w środowiskach o wysokim zagrożeniu" - powiedział Healy. "Współczesne bitwy to miejsca bezlitosne, nikt nie przetrwa sam, a HH-60W pozwala na łączenie całego pakietu sił powietrznych i satelitarnych, jest wykorzystywany do wspierania akcji ratunkowych, nawet na odległym i niedostępnym terytorium."

Końcowy proces montażu obejmuje również instalację nowego układu paliwowego, w którym znajdują się wewnętrzne zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 2500 litrów, co niemal podwaja pojemność wewnętrznego zbiornika na UH-60M Black Hawk. Ta zwiększona zdolność daje załodze lotnictwa amerykańskiego większy zasięg i więcej możliwości ratowania rannych na terytorium działań wojennych.

Ten model Engineering Manufacturing Development (EMD) jest pierwszym samolotem montowanym w centrali firmy Sikorsky w Stratford w stanie Connecticut. W sumie dziewięć samolotów zostanie zbudowanych w Connecticut podczas fazy EMD programu - cztery samoloty EMD i pięć sztuk testowych do demonstracji systemu (SDTA).

Program Sił Powietrznych USA wskazuje 112 śmigłowców do zastąpienia starzejących się śmigłowców HH-60G, które wykonują krytyczne operacje poszukiwawcze i ratownicze oraz operacje odzyskiwania personelu dla wszystkich amerykańskich służb wojskowych.

Umowa EMD i SDTA o wartości 1,5 miliarda USD obejmuje rozwój i integrację śmigłowca ratunkowego i systemów misji kolejnej generacji, w tym dostawę dziewięciu śmigłowców HH-60W, a także sześciu śmigłowców i urządzeń szkolących w zakresie konserwacji, a także szkolenie instruktażowe zaprojektowane specjalnie dla HH-60W. Sikorsky z powodzeniem przeprowadził przegląd projektu systemów szkoleniowych we wrześniu.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Room

Czytany 620 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 luty 2018 08:45

Artykuły powiązane

 • Pentagon twierdzi, że Black Hawki są słabsze niż Mi-17.

  Śmigłowce Black Hawk amerykańskiej armii mają mniejsze zdolności do wykonywania niektórych misji przez siły powietrzne Afganistanu niż śmigłowce rosyjskie, które zastępują, twierdzi inspektor generalny Pentagonu.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

 • Policja będzie miała dwa nowe śmigłowce S-70i Black Hawk z PZL Mielec.

  Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podpisał w Mielcu umowę na zakup dwóch nowoczesnych śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny będą wykorzystywane do działań operacyjno - desantowych. To kolejna inwestycja realizowana w ramach Programu modernizacji służb mundurowych.

 • Udany test wystrzelenia z bombowca B-1B dwóch pocisków dalekiego zasięgu (LRASM).

  Wg. komunikatu koncernu pociski poruszały się po wszystkich zaplanowanych punktach nawigacyjnych, przejęły nawigację w połowie kursu i poleciały w kierunku poruszającego się morskiego celu, wykorzystując dane z czujników pokładowych. Pociski następnie pozytywnie zidentyfikowały zamierzony cel i trafiły.

 • Sikorsky S-70 Black Hawk zostanie zmodyfikowany tak aby skutecznie gasić pożary Kalifornii.

  United Rotorcraft, oddział Air Methods i Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, otrzymała dziś zamówienie od Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej w Kalifornii (CAL FIRE) na zakup nowego śmigłowca Sikorsky S-70 Black Hawk, zmodyfikowanego do konfiguracji przeciwpożarowej FIREHAWK® przez United Rotorcraft. Ten śmigłowiec będzie najnowszym narzędziem przeciwpożarowym oddanym do użytku z CAL FIRE w celu ochrony mienia i mieszkańców Kalifornii.

 • Od Łosia do Black Hawka. Mielecka fabryka na kilka godzin była otwarta dla zwiedzających.

  19 maja 2018 roku PZL Mielec otworzyły swoje drzwi wszystkim zainteresowanym lotnictwem i rodzimą produkcją. Na co dzień niedostępny i pilnie strzeżony obszar fabryki na kilka piątkowych godzin zapełnił się tłumem mielczan w różnym wieku. Niemal niepodzielną i największa uwagą cieszyły się prezentowane w tym miejscu samoloty.

 • Pierwszy CH-53 King Stallion dostarczony do US Marine Corps.

  Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, dostarczyła dziś pierwszy amerykański śmigłowiec CH-53 King Stallion do US Marine Corps. Ten ciężki śmigłowiec jest pierwszym z oczekiwanych 200 śmigłowców, które mają trafić finalnie na wyposażenie piechoty morskiej.

 • Stanowisko Airbus Helicopters w sprawie zakupu dwóch Black Hawk dla Policji.

  Wydział prasowy Airbus Helicopters przesłał stanowisko firmy w odpowiedzi na informacje, które padły podczas wczorajszego posiedzenia Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 • Program F-35 wykonał końcowy lot testowy fazy programu "System Rozwoju i Demonstracji".

  "Ukończenie testowego lotu FD-35 SDD jest kulminacją lat ciężkiej pracy i poświęcenia ze strony rządu i zespołu branżowego" - powiedział Mat Winter, dyrektor wykonawczy ds. Programu F-35. "Od czasu pierwszego lotu AA-1 w 2006 r. program lotów testowych trwa od ponad 11 lat bez żadnych problemów, przeprowadzając ponad 9 200 lotów, gromadząc ponad 17 000 godzin nalotu i wykonując ponad 65 000 punktów testowych, aby zweryfikować projekt, wytrzymałość, oprogramowanie, czujniki, możliwości i wydajność broni dla wszystkich trzech wariantów F-35. Gratulujemy naszemu zespołowi testowemu F-35 i szerszemu F-35 Enterprise za dostarczenie tej nowej, potężnych i decydujących możliwości dla wojska."

Top