środa, 21 luty 2018 08:40

Pierwszy śmigłowiec ratowniczy Sikorsky rozpoczyna końcowy montaż.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sikorsky, firma należąca do Lockheed Martin, rozpoczyna właśnie montaż końcowy pierwszego śmigłowca ratowniczego HH-60W, który przyniesie niespotykane możliwości w misjach ratowniczych Sił Powietrznych USA. Termin końcowego montażu wspiera przyspieszony harmonogram programu i zapowiada pierwszy lot samolotu pod koniec tego roku, dwa miesiące przed planowanym terminem.

"Końcowy montaż tego pierwszego śmigłowca HH-60W oznacza znaczący kamień milowy dla Sikorsky'ego, naszych pracowników i amerykańskich sił powietrznych" - powiedział Tim Healy, dyrektor Sikorsky Air Force Programs. "Jesteśmy na dobrej drodze, aby dostarczyć znaczące ulepszenia w zakresie zdolności do lotu przed terminem, zapewniając, że siły powietrzne w USA będą kontynuować misję "That Others May Live".

Końcowy proces montażu obejmuje instalację nowego zestawu Tactical Mission Kit (TMK) dostarczonego z obiektu Owego, New York, Lockheed Martin. Integracja czujników, radarów i wielu systemów obronnych zapewni dodatkową funkcjonalność w kokpicie, dając pilotom więcej informacji, aby podjąć kolejne decyzje, tak aby ukończyć misję.

"HH-60W będzie połączony z siecią komunikacyjną, będzie miał najbardziej zaawansowany system wciągania, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, zapewniając niezrównane możliwości w środowiskach o wysokim zagrożeniu" - powiedział Healy. "Współczesne bitwy to miejsca bezlitosne, nikt nie przetrwa sam, a HH-60W pozwala na łączenie całego pakietu sił powietrznych i satelitarnych, jest wykorzystywany do wspierania akcji ratunkowych, nawet na odległym i niedostępnym terytorium."

Końcowy proces montażu obejmuje również instalację nowego układu paliwowego, w którym znajdują się wewnętrzne zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 2500 litrów, co niemal podwaja pojemność wewnętrznego zbiornika na UH-60M Black Hawk. Ta zwiększona zdolność daje załodze lotnictwa amerykańskiego większy zasięg i więcej możliwości ratowania rannych na terytorium działań wojennych.

Ten model Engineering Manufacturing Development (EMD) jest pierwszym samolotem montowanym w centrali firmy Sikorsky w Stratford w stanie Connecticut. W sumie dziewięć samolotów zostanie zbudowanych w Connecticut podczas fazy EMD programu - cztery samoloty EMD i pięć sztuk testowych do demonstracji systemu (SDTA).

Program Sił Powietrznych USA wskazuje 112 śmigłowców do zastąpienia starzejących się śmigłowców HH-60G, które wykonują krytyczne operacje poszukiwawcze i ratownicze oraz operacje odzyskiwania personelu dla wszystkich amerykańskich służb wojskowych.

Umowa EMD i SDTA o wartości 1,5 miliarda USD obejmuje rozwój i integrację śmigłowca ratunkowego i systemów misji kolejnej generacji, w tym dostawę dziewięciu śmigłowców HH-60W, a także sześciu śmigłowców i urządzeń szkolących w zakresie konserwacji, a także szkolenie instruktażowe zaprojektowane specjalnie dla HH-60W. Sikorsky z powodzeniem przeprowadził przegląd projektu systemów szkoleniowych we wrześniu.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Room

Czytany 509 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 luty 2018 08:45

Artykuły powiązane

 • Lockheed Martin dostał kontrakt na szkolenie lotników Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych.

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych doceniło Lockheed Martin umową o świadczenie kompleksowych usług wsparcia szkoleniowego dla Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC), wspierającego operacje szkoleniowe dla różnych załóg samolotów wykorzystywanych do wielu misji, szkolenie załóg samolotów i wsparcie dla załóg i zasobów specjalnych sił specjalnych AFSOC (SOF).

 • Sikorsky CH-53K podniósł ciężar o masie 16,5 tony, trzykrotnie więcej niż poprzedni model.

  Sikorsky CH-53K King Stallion podniósł ładunek o masie 16,5 tony. Test odbył się w Sikorsky Development Flight Center. Była to maksymalna uniesiona masa na pojedynczym środkowym haku. Ten kamień milowy oznacza zakończenie działań związanych z rozbudową tej platformy dla CH-53K, ponieważ firma Sikorsky należąca do Lockheed Martin, przygotowuje się do dostarczenia w tym roku pierwszych śmigłowców do amerykańskiego korpusu piechoty morskiej.

 • Lądownik marsjański dostarczony przez Lockheed Martin gotowy do lotu.

  28 lutego Lockheed Martin dostarczył lądownik InSight Mars NASA do Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. Lądownik zostanie poddany ostatecznemu montażowi w ramach przygotowań do wystrzelenia 5 maja na pokładzie rakiety Atlas Launch V 401 United Launch Alliance na planetę Mars.

 • Nagroda od firmy Sikorsky dla latających Strażaków z Los Angeles.

  Sikorsky, firma Lockheed Martin Company, uhonorowała Departament Straży Pożarnej Los Angeles za wysiłki związane z poszukiwaniami i ratownictwem oraz doskonałe utrzymanie śmigłowców podczas walki z licznymi pożarami podczas sezonu pożarowego w latach 2017-2018. Uroczystość odbyła się na Heli-Expo 2018, gdzie Sikorsky przekazał także darowiznę w wysokości 15 000 USD na rzecz wsparcia leczenia nowotworów u strażaków.

 • LifePort dostarcza lekkie opancerzenie dla Columbia Helicopters.

  Firma LifePort należąca do firmy Sikorsky, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie dostaw opancerzenia podłogowego kabiny i kokpitu dla modelu śmigłowca "234" Columbia Helicopters handlowego odpowiednika Boeinga CH-47. Pancerz został zaprojektowany w celu ochrony członków załogi znajdujących się w niebezpiecznym środowisku. Sikorsky to firma  należąca do Lockheed Martin.

 • Sterowanie kilkoma dronami naraz. Lockheed Martin wprowadza nowy system.

  Lockheed Martin wprowadza oprogramowanie do sterowania bezzałogowych statków powietrznych, którym można jednocześnie sterować wieloma typami UAV, działając w dowolnym miejscu na Ziemi. System VCSi opiera się na 25-letnim doświadczeniu i 1,5 miliona godzin lotów.

 • Lockheed Martin dostarcza 400-ego Super Herculesa C-130J.

  9 lutego Lockheed Martin osiągnął kamień milowy, dostarczając swój 400-ny samolot C-130J Super Hercules. Dokładnie ta maszyna będzie służyć w Commando II Special Operations przypisananego do dowództwa operacji specjalnych US Air Force (AFSOC).

 • Zintegrowany system dla Black Hawk uprości precyzyjne celowanie z karabinów, rakiet i pocisków.

  Firma Sikorsky, należąca do Lockheed Martin, ukończyła proces kwalifikacji do wojskowych standardów kompleksowego systemu uzbrojenia dla śmigłowców S-70M / S-70i ™ Black Hawk. W pełni zintegrowany z istniejącą awioniką śmigłowca, system pozwala pilotowi szybko skierować amunicję gotową do użycia tj. pocisków rakietowych i sterowanych laserowo wyrzutni pocisków powietrze-ziemia na statyczne lub ruchome cele z dużą dokładnością.

 • Pilot testowy wylatał 100 godzin na Lockheed Martin T-50A.

  Pilot testowy Lockheed Martin Elliott "Hemo" Clemence osiągnął kolejny kamień milowy rejestrując 100 godzin lotu w samolocie szkolnym T-50A, który znajdzie się w ofercie firmy dla amerykańskich sił powietrznych w ramach U.S. Air Force's Advanced Pilot Training.

 • Podczas MSPO Lockheed Martin potwierdzi swoje zaangażowanie w Polsce.

  W trakcie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, odbywającego się w Kielcach w dniach 5-8 września, światowy lider technologiczny Lockheed Martin podkreśli swoje zaangażowanie w budowanie silniejszej i bezpieczniejszej Polski oraz w utrzymanie tysięcy miejsc pracy w polskim sektorze obronnym i lotniczym.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top