piątek, 23 luty 2018 08:49

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wylądują na Ziemi 28 lutego. NASA będzie transmitowała tą operację na żywo.

Napisane przez NASA Press
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Expedycja 53-54 / Joe Acaba z NASA, Alexander Misurkin z Roscosmos i Mark Vande Hei z NASA. / Źródło zdjęcia: NASA Press Room Expedycja 53-54 / Joe Acaba z NASA, Alexander Misurkin z Roscosmos i Mark Vande Hei z NASA. / Źródło zdjęcia: NASA Press Room

Trzech mieszkańców Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ma zakończyć swoją misję w orbitalnym kompleksie we wtorek 27 lutego. Moment ich odlotu i lądowania na Ziemi będzie emitowany w telewizji NASA i na stronie internetowej agencji.

54 Ekspedycja inżynierów astronautów Marka Vande Hei i Joe'a Acaba z NASA oraz dowódcy Alexandra Misurkina z Roscosmos odlecą ze stacji kosmicznej o 18:08 Standardowego Czasu Wschodniego i wylądują na stepie Kazachstanu o godzinie 9:32 (8:32 28 lutego czasu miejscowego Kazachstanu).

Podczas ich pobytu w kosmosie, który wynosił 168 dni byli oni częścią pierwszej ekspedycji, która rozpoczęła długoterminowy wzrost liczebności załogi z USA z trzech osób na cztery, co pozwoliło NASA podwoić czas przeznaczony na badania - ponad 100 godzin badań w jeden tydzień.

Źródło informacji: NASA Press Room

Czytany 286 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 luty 2018 08:55

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top