piątek, 23 luty 2018 19:55

"Zagubiony pasażer" ze sfałszowanym paszportem na Lotnisku Chopina.

Napisane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali cudzoziemca podającego się za ob. Grecji, u którego ujawnili sfałszowany paszport.

Wczoraj w godzinach wieczornych na Lotnisku F. Chopina do jednego ze stanowisk odprawy paszportowej na poziomie przylotów, podszedł mężczyzna z pytaniem o drogę do wyjście z lotniska. Pasażer przedstawił funkcjonariuszowi Straży Granicznej grecki paszport wraz z boardingiem twierdząc, że przyleciał z Düsseldorfu.

W trakcie rozmowy z cudzoziemcem funkcjonariusz stwierdził, że okazany przez niego paszport jest sfałszowany. Jego strona personalizacyjna została przerobiona na wzór oryginalny. Po wprowadzeniu danych z paszportu do systemów okazało się, że paszport figuruje w bazie SIS jako dokument podlegający zatrzymaniu, gdyż został skradziony posiadaczowi dwa miesiące wcześniej. Dlatego podszywany Grek został zatrzymany.

Tożsamość cudzoziemca potwierdzono na podstawie wizerunku oraz danych osobowych zamieszczonych w bazie SIS. Funkcjonariusze ustalili, że jest to ob. Albanii figurujący w  systemach jako osoba, której należy odmówić wjazdu lub pobytu w strefie Schengen. Cudzoziemiec zapytany o okoliczności uzyskania paszportu oświadczył, że kupił go za 3 tys. euro od mężczyzny, którego poznał przez internet. Trwają czynności w sprawie. Prawdopodobnie mężczyzna odpowie za zarzut z art. 270 § 1 kk. „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Poza tym wobec cudzoziemca zostało wszczęte postępowanie administracyjne zmierzające do zobowiązania go do opuszczenia terytorium Polski.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.nadwislanski.strazgraniczna.pl/

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 luty 2018 20:04

Artykuły powiązane

 • Dwóch obcokrajowców ukradło na Lotnisku Chopina perfumy o wartości 14tys. złotych.
  Mundurowi z Lotniska Chopina zatrzymali dwóch obcokrajowców w wieku 32 lat i 33 lat, podejrzanych o kradzież drogich perfum ze sklepu wolnocłowego o łącznej wartości około 14000 zł.
 • Pierwszy w historii Lotniska Chopina luty z milionem pasażerów.
  Takiego lutego jeszcze w historii Lotniska Chopina nie było. W drugim miesiącu 2018 roku na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się 1 mln 60 tys. osób. Rok wcześniej, w analogicznym czasie, stołeczny port obsłużył 933 tys. pasażerów. To wzrost o 12,8 proc.
 • "OdLOTowa praca na Wakacje". LOT zatrudnia na Lotnisku Chopina.

  LOT stworzy kilkadziesiąt miejsc pracy na Lotnisku Chopina przy obsłudze rejsów w szczycie sezonu letniego. Przewoźnik zamierza zapewnić swoim pasażerom jeszcze wyższy komfort podróży i jak największą płynność operacji w najtrudniejszym dla linii lotniczych okresie wakacyjnym.

 • Mąż z fałszywym paszportem na pomoc żonie z podrobionym paszportem na lotnisku w Modlinie.

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin we wtorek (13.02.2018r.), zatrzymali kobietę, która podawała się za obywatelkę Grecji. Jak się okazało następnego dnia z Aten wyruszył jej na pomoc mąż.

 • Dobry start Lotniska Chopina w 2018 roku.
  Styczeń 2018 był kolejnym miesiącem wzrostów na Lotnisku Chopina. Warszawski port obsłużył 1 mln 121 tys. pasażerów, czyli o ponad 16 proc. więcej niż w styczniu 2017 roku. W ruchu krajowym podróżowało 118,5 tys. pasażerów (o 13 proc. mniej niż w ubiegłym roku), a w ruchu międzynarodowym ponad 1 mln. (wzrost o ponad 21 proc.).
 • Zapalił papierosa na pokładzie. Został ukarany.

  25-lelni pasażer został ukarany mandatem przez funkcjonariuszy Straży Granicznej za zakłócanie porządku na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie potrafił odmówić sobie zapalenia papierosa w trakcie rejsu.

 • Nowe udogodnienia dla dzieci na lotnisku Chopina.
  Z myślą o wygodzie najmłodszych pasażerów otwarty został dwupoziomowy plac zabaw, pierwszy z trzech, które pojawią się na terenie Lotniska Chopina. Pozostałe dwa, które znajdą się w Strefie Schengen i Non Schengen, zostaną udostępnione dzieciom jeszcze w lutym.
 • Jak w czeskim filmie? W Modlinie Czech udawał Polaka.

  W miniony weekend funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę podającego się za obywatela Polski. Jak się okazało podróżował z dokumentami innej osoby.

 • Ryanair: Rozbudowę Modlina blokuje Lotnisko Chopina.

  Ryanair potwierdził wczoraj (19 stycznia), że w ciągu najbliższych 5 lat podwoi liczbę pasażerów przewożonych na swoich lotach do Warszawy z 3 do 6 milionów rocznie.  Aby obsłużyć taki poziom ruchu, w porcie lotniczym Warszawa Modlin niezbędna jest rozbudowa infrastruktury, którą od prawie dwóch lat bezprawnie blokuje konkurujące z Modlinem lotnisko Warszawa Chopin.

 • 3570 zł grzywny i mandat 500 zł dla pijanego pasażera.

  W ubiegłym tygodniu w piątek 35-letni mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu odlatującego do Londynu. Niedoszły pasażer został poinformowany przez koordynatora rejsu, że przyczyną takiej decyzji jest jego agresywne zachowanie i stan wskazujący na upojenie alkoholowe. To był jednak tylko początek jego możliwości.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top