poniedziałek, 26 luty 2018 10:37

Producent śmigłowców Bell Helicopter skraca nazwę i przechodzi rebranding.

Napisane przez Bell Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bell 505 / Źródło zdjęcia: Bell Press Release Bell 505 / Źródło zdjęcia: Bell Press Release

Bell Helicopter skrócił nazwę do “Bell”, a także odświeżył swoją identyfikację wizualną, wraz z logotypem. Przekształcenia są związane z uaktualnioną oraz poszerzoną wizją rozwoju firmy w nadchodzących latach. Cały proces będzie trwać do końca przyszłego roku.

Bell w nowej misji i wizji w większym stopniu postawił akcent na szerzej rozumiane innowacje, a także „customer experience”. Między innymi w wyniku tego poszerzenia samopostrzegania zrezygnowano z członu „Helicopter” w nazwie.

„Bell od zawsze był czymś więcej niż wyłącznie producentem helikopterów. Nasz zespół przez ostatnie 80 lat skupiał się na pokonywaniu kolejnych barier i ograniczeń w lotnictwie, a nowa identyfikacja wizualna teraz w pełni oddaje ducha tego czym się zajmowaliśmy i zajmujemy”, powiedział Prezes i CEO Bell Mitch Snyder. „Nowe logo uchwyciło naszego ducha innowacyjności, nie umniejszając jednocześnie znaczenia naszej głównej misji, jaką jest   dostarczania naszym klientom bezpiecznych i niezrównanych śmigłowców”, dodaje.

Najbardziej zauważalną zmianą, oprócz nazwy, jest nowe logo. Poprzez ikonę ważki Bell chciał podkreślić swoje ciągłe doskonalenie w dziedzinie lotnictwa. Zastosowanie symbolu tarczy podkreśla jakość i niezawodność dostarczanych rozwiązań oraz nieskazitelną reputację firmy. "Ważka może wystartować i wylądować tam, gdzie chce, lata szybko i sprawnie w dowolnym kierunku, i ile chce. Jednym słowem - reprezentuje mistrzostwo w locie, czyli coś do czego dąży Bell”, dodał Snyder.

Bell zaprojektował i przeprowadził rebranding przy współpracy z międzynarodową agencją FutureBrand Proces, który rozpoczął się latem 2017 r., pomógł ponownie skoncentrować komunikację firmy na tym, co dokładniej odzwierciedla to w jaki sposób Bell i jego pracownicy funkcjonują tworząc kolejne rozwiązania i produkty. Aktualny rebranding Bell jest pierwszym od 1960 roku, kiedy to Textron Inc. Kupił firmę Bell Aircraft Corporation, z której następnie wydzielony został Bell Helicopter.

"Rebranding to nie tylko zmiana logo. Zdecydowaliśmy się na ten proces ponieważ postrzegamy siebie jako technologicznych pionierów. Wierzymy, że nowa identyfikacja wizualna ucieleśnia ideę, że jesteśmy w stanie sprawić, że transport powietrzny stanie się powszechną normą”, powiedział Snyder.

Źródło informacji i zdjęć: Bell Press Release

Czytany 392 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 luty 2018 10:48

Artykuły powiązane

 • Airbus Helicopters i Schiebel z sukcesem testują Manned Unmanned Teaming.

  Firmy Airbus Helicopters oraz Schiebel przetestowały zdolności w zakresie Manned Unmanned Teaming (MUM-T - współdziałanie platform załogowych i bezzałogowych) z udziałem śmigłowca H145 i BSL CAMCOPTER® S-100. Podmioty te są pierwszymi europejskimi producentami wiropłatów, demonstrującymi tę technologię z interoperacyjnością na najwyższym poziomie (LOI°5).

 • Lufthansa Group prezentuje nowe fotele w maszynach z rodziny Airbus A320.

  Wraz z rozpoczęciem planowanych dostaw samolotów z rodziny Airbus A320 od 2019 roku, klienci Lufthansa Group będą mogli korzystać z nowych foteli na trasach krótko- i średniodystansowych.

 • Airbus Helicopters podpisuje kontrakty na wdrożenie HCare Smart w Ameryce Łacińskiej.

  Siły zbrojne Brazylii i siły powietrzne Meksyku zdecydowały się na wdrożenie godzinowych programów obsługowych HCare Smart, podpisując z Airbus Helicopters kontrakty o łącznej wartości przekraczającej 125 mln EUR.

 • Airbus Helicopters dostarczy 16 śmigłowców UH-72A Lakota dla US armii.

  Airbus Helicopters, Inc. otrzymał modyfikację kontraktu o wartości około 116 milionów USD, w ramach której dostarczy 16 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (U.S. Army). To już drugi kontrakt otrzymany przez firmę w tym roku, co podkreśla zaufanie U.S. Army i dowodzi możliwości rozwoju programu Lakota.

 • Rumunia zainteresowana śmigłowcami AH-1Z i UH-1Y.

  5 marca delegacja z Rumunii wizytowała w zakładach produkcyjnych Bell w Amarillo, w Teksasie. Rumunia jest pierwszym klientem Bella spoza USA, który w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) oficjalnie złożył zapytanie o cenę oraz dostępność śmigłowców z rodziny H-1 – AH-1Z Viper oraz UH-1Y Venom. Ponadto w ramach wizyty przedstawiciele rządu Rumunii uzyskali informacje o osiągach i możliwościach AH-1Z i UH-1Y.

 • Współdziałanie śmigłowców z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego z Okrętową Grupą Zadaniową.
  Wczoraj z Portu Wojennego w Gdyni wyszły okręty, które do piątku, 23 marca, będą tworzyć na morzu Okrętową Grupę Zadaniową (OGZ). Z okrętami współdziałać będą załogi śmigłowców i samolotów Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
 • Bell z nagrodą Aviation Week Technology Laureate Award za osiągnięcia V-280 Valor.

  1 marca 2018 r. w Waszyngtonie odbyła się gala Technology Laureate Award 2018 organizowana przez Aviation Week. Zespół pracujący nad Bell V-280 Valor otrzymała nagrodę za sukcesy w pracy nad zmiennowirnikowcem V-280 Valor.

 • Bell Boeing V-22 Osprey na manewrach Emerald Warrior.

  Zmiennowirnikowce Bell Boeing V-22 Osprey były wykorzystywane przez żołnierzy sił specjalnych USA i NATO podczas manewrów Emerald Warrior w Camp Shelby, Missisipi. Maszyny 5 marca brały udział w szkoleniowym szturmie na budynki. Emerald Warrior są największymi na świecie manewrami jednostek specjalnych.

 • Sikorsky CH-53K podniósł ciężar o masie 16,5 tony, trzykrotnie więcej niż poprzedni model.

  Sikorsky CH-53K King Stallion podniósł ładunek o masie 16,5 tony. Test odbył się w Sikorsky Development Flight Center. Była to maksymalna uniesiona masa na pojedynczym środkowym haku. Ten kamień milowy oznacza zakończenie działań związanych z rozbudową tej platformy dla CH-53K, ponieważ firma Sikorsky należąca do Lockheed Martin, przygotowuje się do dostarczenia w tym roku pierwszych śmigłowców do amerykańskiego korpusu piechoty morskiej.

 • Bell AH-1Z Viper zastępuje śmigłowce Super Cobra w Trzecim Morskim Dywizjonie Lotniczym.

  6 lutego śmigłowce AH-1W Super Cobra służące w Trzecim Morskim Dywizjonie Lotniczym wyruszały na swój ostatni lot do bazy Davis-Monthan Air Force Base (AMARG) w Arizonie. Wysłużone maszyny zostały już w pełni zastąpione przez AH-1Z Viper.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top