wtorek, 27 luty 2018 18:46

LifePort dostarcza lekkie opancerzenie dla Columbia Helicopters.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec Columbia 234 podczas jednej z akcji. / Źródło: Lockheed Martin Śmigłowiec Columbia 234 podczas jednej z akcji. / Źródło: Lockheed Martin

Firma LifePort należąca do firmy Sikorsky, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie dostaw opancerzenia podłogowego kabiny i kokpitu dla modelu śmigłowca "234" Columbia Helicopters handlowego odpowiednika Boeinga CH-47. Pancerz został zaprojektowany w celu ochrony członków załogi znajdujących się w niebezpiecznym środowisku. Sikorsky to firma  należąca do Lockheed Martin.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z klientami, LifePort zastosował istniejące lekkie rozwiązanie w zakresie opancerzenia i dostarczył je błyskawicznie. Panele pancerza są obudowane powłoką ochronną "LifePard" zapewniającą zwiększoną wytrzymałość w trakcie transportu ładunków w Columbii 234.

"Columbia Helicopters ma ugruntowaną współpracę biznesową z LifePort i ostatnio dostarczyła drugi zestaw LifePort Ballistic Protection Systems dla naszego modelu Columbia 234. W miarę rozszerzania się operacji lotniczych będziemy nadal współpracować nad dodatkowymi systemami dla śmigłowców i części zamiennych do nich. LifePort jest jednym z najlepiej działających dostawców Columbia Helicopter pod względem czasu, jakości, wydajności produktów i okazał się cennym partnerem biznesowym w dostarczaniu skutecznych rozwiązań ochrony balistycznej ze światowej klasy obsługą klienta "- powiedział Christopher Hankland, dyrektor Columbia Helicopters globalnego łańcucha dostaw.

"Firma LifePort podjęła wyjątkową współpracę z Columbia Helicopters, a ta dostawa stanowi świetną kontynuację tego przedsięwzięcia" - powiedział Noah Zuckerman, dyrektor generalny LifePort. "Ten klient działa w bardzo wymagającym środowisku, a LifePort wpływa wydajnie na ochronę załogi i personelu. Nasz system ochrony balistycznej wykazał skuteczność w terenie i został zaprojektowany w celu ułatwienia misji przewozu personelu i ładunków."

Źródło informacji: Lockheed Martin Press Release

Czytany 329 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 27 luty 2018 19:15

Artykuły powiązane

 • Polskie części lotnicze w samym sercu Boeinga.

  W poniedziałek, 26 marca, w Seattle rozpoczną się targi „Aerospace&Defense Supplier Summit”, największe wydarzenie dla producentów części lotniczych w USA. To pierwsza impreza branżowa, na której Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zorganizuje polskie stoisko informacyjno-promocyjne w związku z realizacją branżowego programu promocji sektora części lotniczych i samochodowych.

 • Boeing 737 MAX 7 odbył swój pierszy udany testowy lot.

  Nowy samolot Boeinga, B737 MAX 7 zakończył dzisiaj swój pierwszy lot. Samolot został zbudowany zgodnie z harmonogramem i rozpoczyna teraz kompleksowy program testów w locie prowadzący do certyfikacji i dostaw do pierwszych klientów w 2019 roku.

 • Lockheed Martin dostał kontrakt na szkolenie lotników Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych.

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych doceniło Lockheed Martin umową o świadczenie kompleksowych usług wsparcia szkoleniowego dla Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC), wspierającego operacje szkoleniowe dla różnych załóg samolotów wykorzystywanych do wielu misji, szkolenie załóg samolotów i wsparcie dla załóg i zasobów specjalnych sił specjalnych AFSOC (SOF).

 • Bell Boeing V-22 Osprey na manewrach Emerald Warrior.

  Zmiennowirnikowce Bell Boeing V-22 Osprey były wykorzystywane przez żołnierzy sił specjalnych USA i NATO podczas manewrów Emerald Warrior w Camp Shelby, Missisipi. Maszyny 5 marca brały udział w szkoleniowym szturmie na budynki. Emerald Warrior są największymi na świecie manewrami jednostek specjalnych.

 • Boeing wyprodukował 10000 samolotów B737. Tym samym pobił Światowy Rekoerd Guinnessa.

  Tysiące pracowników Boeinga zebrało się w fabryce firmy Renton w Wash, aby uczcić 10-tysięczny egzemplarz Boeinga 737 który zjechał z linii produkcyjnej. B737 MAX-8, wyprodukowany dla Southwest Airlines, pobił rekord Guinnessa dla najliczniej wyprodukowanego modelu komercyjnego odrzutowca.

 • Boeing będzie nadzorował selekcję i szkolenie 100 pilotów Okay Airways w ciągu najbliższych pięciu lat.

  Boeing rozszerzył swój komercyjny program pilotażowy, dodając Okay Airways do rosnącej listy klientów. Linia ta dołącza do najnowszych klientów Kunming Airlines i YTO Airlines. Wszyscy trzej przewoźnicy mają siedzibę w Chinach.

 • Sikorsky CH-53K podniósł ciężar o masie 16,5 tony, trzykrotnie więcej niż poprzedni model.

  Sikorsky CH-53K King Stallion podniósł ładunek o masie 16,5 tony. Test odbył się w Sikorsky Development Flight Center. Była to maksymalna uniesiona masa na pojedynczym środkowym haku. Ten kamień milowy oznacza zakończenie działań związanych z rozbudową tej platformy dla CH-53K, ponieważ firma Sikorsky należąca do Lockheed Martin, przygotowuje się do dostarczenia w tym roku pierwszych śmigłowców do amerykańskiego korpusu piechoty morskiej.

 • Lądownik marsjański dostarczony przez Lockheed Martin gotowy do lotu.

  28 lutego Lockheed Martin dostarczył lądownik InSight Mars NASA do Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. Lądownik zostanie poddany ostatecznemu montażowi w ramach przygotowań do wystrzelenia 5 maja na pokładzie rakiety Atlas Launch V 401 United Launch Alliance na planetę Mars.

 • Boeing podpisał kontrakt z USA Navy na modernizację floty Super Hornet F/A-18.

  Dnia 1 marca 2018 r. w Arlington, Boeing podpisał kontrakt na modernizację amerykańskiej floty samolotów F / A-18 Hornet, przedłużając "żywotność" istniejących Super Hornetów z 6000 do ponad 9000 godzin lotu. Na początku 2020 roku Boeing rozpocznie instalowanie początkowych aktualizacji samolotu, które przekształcą istniejące Super Hornety bloku II w nową konfigurację bloku III.

 • Boeing i Aeromexico świętują dostawę pierwszego samolotu 737 MAX.

  Boeing i Aeromexico świętowały wczoraj pierwszą dostawę z 90 samolotów 737 MAX. Linie lotnicze w Meksyku planują użycie bardziej wydajnych paliwowo i dających większy zasięg samolotów MAX, aby rozbudować swoją sieć połączeń w obu Amerykach.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top