środa, 28 luty 2018 11:20

Nagroda od firmy Sikorsky dla latających Strażaków z Los Angeles.

Napisane przez Sikorsky / Lockheed Martin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Sikorsky / Lockheed Martin Press Release Źródło zdjęcia: Sikorsky / Lockheed Martin Press Release

Sikorsky, firma Lockheed Martin Company, uhonorowała Departament Straży Pożarnej Los Angeles za wysiłki związane z poszukiwaniami i ratownictwem oraz doskonałe utrzymanie śmigłowców podczas walki z licznymi pożarami podczas sezonu pożarowego w latach 2017-2018. Uroczystość odbyła się na Heli-Expo 2018, gdzie Sikorsky przekazał także darowiznę w wysokości 15 000 USD na rzecz wsparcia leczenia nowotworów u strażaków.

W grudniu 2000 r. Departament Straży Pożarnej L.A. stał się pierwszą miejską organizacją, która zakupiła śmigłowce FIREHAWK®. Dziś obsługują trzy samoloty w regionie podatnym na pożary i zakupiły dwa dodatkowe samoloty FIREHAWK, obecnie w modyfikacji, które mają wejść do służby w marcu 2019 roku.

"Podczas katastrofalnych pożarów w hrabstwie Los Angeles i naszych sąsiednich powiatach w 2017 i 2018 roku, nasi strażacy polegali w dużym stopniu na potencjale samolotów przeciwpożarowych oraz na śmigłowcu FIREHAWK, w dziennych i nocnych misjach lotniczych. FIREHAWK zwiększa siłę naszej floty i wzmacnia naszą siłę powietrzną w zdolnościach przeciwpożarowych ... ostatecznie poprawia naszą zdolność do ochrony życia i własności naszych obywateli "- powiedziała Kathryn Barger, koordynatorka hrabstwa LA.

Podczas sezonu pożarowego 2017-2018 rekordowe pożary pustoszyły południową Kalifornię, wymagając ściśle skoordynowanych wysiłków od Działu Utrzymania Straży Pożarnej Powiatowej Straży Pożarnej L.A. i Operacji Lotniczych. Pracownicy operacji powietrznych walczyli z nieustępliwymi wiatrami Santa Ana, rekordowym ciepłem i jednocyfrową wilgotnością, ponieważ zapewniali wsparcie powietrzne w celu zwalczania każdego pożaru w regionie, w tym największej w historii Kalifornii, incydentu "Thomas Fire", który spalił 281 893 akrów. Personel utrzymania, kierowany przez szefa obsługi technicznej Dennisa Blumenthala, często pracował przez weekendy, święta i regularne dni wolne, aby zapewnić, że śmigłowce FIREHAWK z hrabstwa L.A. pozostały w ruchu 24/7.

Pod koniec sezonu pożarowego spalenie objęło ponad 1,2 miliona akrów w całej Kalifornii. Chociaż zniszczenia były ogromne i zgłoszono 46 ofiar, ostatecznie uratowano tysiące domów i osób. Departament Lotnictwa Straży Pożarnej L.A. był zawsze gotowy do służby, latając na FIREHAWK, aby zwalczyć płomienie i chronić cztery miliony mieszkańców okręgu L.A.

Utworzona w 1950 roku nagroda honoruje tych, którzy wykonują akcje ratunkowe śmigłowcami Sikorsky i uznaje humanitarne wysiłki pilotów i członków załogi, którzy narażają się na niebezpieczeństwo, by ratować innych, realizując jednoczesnie wizję śmigłowca Igora Sikorsky'ego jako maszyny ratującej życie. Ponadto nagrodę "Superior Maintenance" przyznano Departamentowi Obsługi Pożarnictwa L.A. za ich lepsze wyniki w utrzymaniu i wspieraniu misji FIREHAWK.

Sikorsky przekazał także datek w wysokości 15 000 $. Założyciel Michael Dubron jest strażakiem i ratownikiem w Wydziale Straży Pożarnej L.A. przydzielonym do operacji lotniczych. Ze zdiagnozowanym nowotworem w wieku 39 lat, Dubron powrócił do pracy i założył FCSN, aby pomóc strażakom i ich rodzinom uzyskać natychmiastową pomoc w radzeniu sobie z diagnozą raka.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 644 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 11:29

Artykuły powiązane

 • Szkolenie Grup Ratownictwa Lotniskowego w 56 Bazie Lotniczej.

  W dniach 2.10-5.10.2018r. strażacy 56 Bazy Lotniczej uczestniczyli w cyklicznym szkoleniu Grup Ratownictwa Lotniskowego na poligonie pożarniczym w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie k/Grudziądza.

 • Sikorsky S-97 Raider podczas kolejnych testów przekroczył prędkość 370km/h.

  Lekki taktyczny prototypowy śmigłowiec Sikorsky S-97 Raider szybko rozwija się dzięki swojemu harmonogramowi lotów próbnych, który ostatnio przekroczył prędkość 370km/h podczas testów w Sikorsky Development Flight Center. Raider, opracowany przez firmę Sikorsky, firmę należącą do Lockheed Martin, oparty jest na sprawdzonej technologii X2, umożliwiającej dwukrotnie większą prędkość niż w przypadku konwencjonalnych śmigłowców.

 • Sikorsky / PZL Mielec dostarczyły samolot M28 do Armii Ekwadoru.

  M28 wyprodukowany w PZL Mielec, zakładzie należącym do Sikorsky, firmy Lockheed Martin (NYSE: LMT), został dostarczony do Ekwadoru, pokonując transatlantycki lot z Polski do Ameryki Południowej. Dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot krótkiego startu i lądowania spełnia potrzeby Armii Ekwadoru  w zakresie sprawdzonego wielozadaniowego samolotu transportowego.

 • Finnair poleci A350 na nowej trasie do Los Angeles w 2019 roku.

  Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, 31 marca 2019 r. Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles w Kalifornii. Los Angeles, przy trzech cotygodniowych połączeniach stanie się pierwszym portem docelowym Finnaira w Stanach regularnie obsługiwanym przez nowy samolot Airbus A350.

 • Śmigłowce S-76D wykonały już 10000 lotów dla Thai Aviation Services.

  Sikorsky, firma Lockheed Martina, poinformowała, że ​​Thai Aviation Services wykonał łącznie 10 tysięcy godzin lotów za pomocą swojej floty śmigłowców S-76D ™ w rekordowym czasie krótszym niż dwa lata. Ten kamień milowy został osiągnięty zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności przez TAS jako pierwszego centrum obsługi klienta firmy Sikorsky w Tajlandii.

 • Sikorsky S-70 Black Hawk zostanie zmodyfikowany tak aby skutecznie gasić pożary Kalifornii.

  United Rotorcraft, oddział Air Methods i Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, otrzymała dziś zamówienie od Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej w Kalifornii (CAL FIRE) na zakup nowego śmigłowca Sikorsky S-70 Black Hawk, zmodyfikowanego do konfiguracji przeciwpożarowej FIREHAWK® przez United Rotorcraft. Ten śmigłowiec będzie najnowszym narzędziem przeciwpożarowym oddanym do użytku z CAL FIRE w celu ochrony mienia i mieszkańców Kalifornii.

 • Pierwszy CH-53 King Stallion dostarczony do US Marine Corps.

  Sikorsky, firma należąca do koncernu Lockheed Martin, dostarczyła dziś pierwszy amerykański śmigłowiec CH-53 King Stallion do US Marine Corps. Ten ciężki śmigłowiec jest pierwszym z oczekiwanych 200 śmigłowców, które mają trafić finalnie na wyposażenie piechoty morskiej.

 • Sikorsky CH-53K podniósł ciężar o masie 16,5 tony, trzykrotnie więcej niż poprzedni model.

  Sikorsky CH-53K King Stallion podniósł ładunek o masie 16,5 tony. Test odbył się w Sikorsky Development Flight Center. Była to maksymalna uniesiona masa na pojedynczym środkowym haku. Ten kamień milowy oznacza zakończenie działań związanych z rozbudową tej platformy dla CH-53K, ponieważ firma Sikorsky należąca do Lockheed Martin, przygotowuje się do dostarczenia w tym roku pierwszych śmigłowców do amerykańskiego korpusu piechoty morskiej.

 • Pierwszy śmigłowiec ratowniczy Sikorsky rozpoczyna końcowy montaż.

  Sikorsky, firma należąca do Lockheed Martin, rozpoczyna właśnie montaż końcowy pierwszego śmigłowca ratowniczego HH-60W, który przyniesie niespotykane możliwości w misjach ratowniczych Sił Powietrznych USA. Termin końcowego montażu wspiera przyspieszony harmonogram programu i zapowiada pierwszy lot samolotu pod koniec tego roku, dwa miesiące przed planowanym terminem.

 • Zintegrowany system dla Black Hawk uprości precyzyjne celowanie z karabinów, rakiet i pocisków.

  Firma Sikorsky, należąca do Lockheed Martin, ukończyła proces kwalifikacji do wojskowych standardów kompleksowego systemu uzbrojenia dla śmigłowców S-70M / S-70i ™ Black Hawk. W pełni zintegrowany z istniejącą awioniką śmigłowca, system pozwala pilotowi szybko skierować amunicję gotową do użycia tj. pocisków rakietowych i sterowanych laserowo wyrzutni pocisków powietrze-ziemia na statyczne lub ruchome cele z dużą dokładnością.

Top