środa, 28 luty 2018 14:03

Airbus Helicopters na Heli Expo: 4 śmigłowce dla Niemiec i 3 dla Japonii.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters i Helicopter Travel Munich (HTM) podpisały podczas największych amerykańskich targów Heli-Expo umowę na zakup czterech wiropłatów H125, dzięki czemu flota operatora obejmuje obecnie 25 śmigłowców Airbusa.

„Wybraliśmy H125 ze względu na jego doskonałą wydajność, szczególnie w obszarach górskich i gorącym klimacie”, powiedział Hans Ostler, prezes firmy HTM. „Cieszymy się, że wprowadzamy do służby śmigłowiec, który sprosta takim misjom, jak transport pasażerski, prace na wysokościach, filmowanie i sesje zdjęciowe, a także gaszenie pożarów”, dodał.
„Jesteśmy dumni, że HTM potwierdza na nowo zaufanie do produktów Airbus Helicopters czego wyrazem było również dostarczenie H145 w listopadzie ubiegłego roku”, powiedział Dennis Bernitz, szef sprzedaży Airbus Helicopters na Europę Środkową. „Jestem przekonany, że HTM doceni zalety nowego „szklanego kokpitu” G500, który oferuje pilotom bardzo dobrze widoczny i konfigurowalny panel przyrządów, a także zmniejszone koszty eksploatacji śmigłowca, dzięki ostatnim modyfikacjom wprowadzonym do planu utrzymania”, dodał.
Helicopter Travel Munich jest jedną z największych firm śmigłowcowych w Niemczech posiadającą uprawnienia IFR (lotów według wskazań przyrządów) i offshore (lotów na morskie platformy wiertnicze) oraz własną szkołę pilotażu. HTM eksploatuje 25 śmigłowców w 6 lokalizacjach, latając ponad 5000 godzin rocznie, wykonując misje takie jak gaszenie pożarów, heli-ski (loty dla narciarzy), loty na morskie farmy wiatrowe, transport ładunków, prace lotnicze, loty VIP, ratunkowe, sesje filmowe i sesje zdjęciowe, a także loty szkoleniowe dla początkujących i doświadczonych pilotów.
Dzięki doskonałej manewrowości, widoczności i niskim poziomom wibracji w kabinie, H125 zyskał reputację prawdziwego wielozadaniowego konia roboczego. Można go zobaczyć na heliportach, lądowiskach szpitalnych, w centrach operacyjnych policji i lotniskach na całym świecie. Nowa, elegancka kabina H125 ma płaską podłogę, którą można szybko i łatwo konfigurować zależnie od rodzaju misji, np. prac lotniczych, gaszenia pożarów, egzekwowanie prawa, poszukiwania i ratownictwa oraz transportu pasażerskiego.


Airbus Helicopters zawarł z japońskimi operatorami nowe kontrakty na trzy śmigłowce. Nastąpiło to niedługo po ogłoszeniu zamówień na dwa nowe śmigłowce: jeden H135 oraz jeden AS365 N3+ na początku roku. Dzisiejsze umowy wzmacniają pozycję Airbus Helicopters na rynku japońskim, zwiększając do pięciu maszyn zamówienia złożone w 2018 r.
Pierwszy kontrakt został podpisany z obecnym klientem, firmą Auto Panther i dotyczy jednego śmigłowca ACH130 w ekskluzywnej wersji „Stylence by ACH” zainspirowanej dynamicznym projektem wnętrza samochodu sportowego. To pierwszy japoński operator dla ACH130. Śmigłowiec będzie używany do lotów dla VIP-ów z korporacji w prefekturze Kogoshima na południu Japonii.
Drugi kontrakt zawarł wieloletni klient, firma Noevir Aviation Inc. Dotyczy on jednego, lekkiego, jednosilnikowego śmigłowca H125 z popularnej rodziny Ecureuil. Firma użytkuje już kilkanaście maszyn będących wcześniejszymi wersjami H125, które od trzech dekad sprawdzają się w lotach czarterowych. Nowy śmigłowiec zostanie wyposażony w innowacyjną awionikę cyfrową Airbusa i dołączy do obecnej floty wykonującej zadania transportu pasażerów na terenie kraju.

heli airbus expo

Trzeci kontrakt został podpisany z Nakanihon Air Service i obejmuje jeden nowy, lekki, dwusilnikowy śmigłowiec H135. Dzięki temu zamówieniu flota maszyn H135 należących do tej firmy zwiększy się do imponującej liczby 20 egzemplarzy. Są one używane do różnych misji, w tym ratownictwa medycznego oraz pozyskiwania danych elektronicznych.
„Cieszymy się, że nasze śmigłowce odgrywają ważną rolę w Japonii, realizując tam szereg misji. Nowe zamówienia dowodzą zaufania, jakie klienci pokładają w naszych produktach. Są też pochodną solidnych usług wsparcia ich flot, jakie oferujemy w tym kraju dziś i przez wiele kolejnych lat”, powiedział Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „Japonia to niezwykle ważny rynek dla Airbus Helicopters. Koncentrujemy się na tym, by dostarczać jeszcze większą wartość dla naszych klientów w tym kraju”.
Airbus Helicopters jest dziś liderem na japońskim rynku śmigłowców cywilnych i użyteczności publicznej. Posiada przeszło 50% udziału w tym rynku oraz szeroką bazę wsparcia klientów na terenie kraju. Firma planuje zwiększyć swoją pozycję wykorzystując prognozowany, roczny wzrost floty o 2% w przeciągu kolejnych 20 lat.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters Press Release

Czytany 543 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 14:18

Artykuły powiązane

 • Pierwszy Airbus wyprodukowany w zakładach w Mobile leci do odbiorcy na biopaliwach.

  Jeszcze w tym tygodniu amerykańskie zakłady Airbus produkujące samoloty z rodziny A320 dostarczą pierwszą swoją maszynę napędzaną częściowo tzw. zrównoważonym paliwem lotniczym (SAF). Najnowszy egzemplarz A321 jest przeznaczony dla linii JetBlue i zgodnie z planem, opuszcza w Mobile w dniu 20 września, mając w zbiornikach mieszankę zawierającą 15 procent specjalnych biopaliw.

 • Ku Księżycowi: ESA powierza spółce Airbus prace koncepcyjne nad przyszłą stacją załogową na orbicie Księżyca.

  Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zleciła spółce Airbus przeprowadzenie dwóch projektów badawczych dotyczących możliwego udziału partnerów europejskich w przyszłej kosmicznej stacji załogowej na orbicie Księżyca. W projekcie Gateway, wcześniej nazywanym Deep Space Gateway (DSG) lub Lunar Orbital Platform-Gateway (LOP-G), biorą udział agencje kosmiczne Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kanady, Japonii i Europy (NASA, Roscosmos, CSA, JAXA i ESA).

 • Królewskie Siły Powietrzne Tajlandii zamawiają śmigłowce H225M.

  Airbus Helicopters pozyskał zamówienie na cztery kolejne, wielozadaniowe śmigłowce H225M (poprzednia nazwa: EC725) od Królewskich Sił Powietrznych Tajlandii (RTAF) w ramach programu rozwoju floty wiropłatów. To dodatkowe zamówienie zwiększy do 2021 r. liczbę H225M w służbie RFAT do 12 sztuk.

 • Pierwszy A380 dla linii All Nippon Airways już w powietrzu.

  Pierwszy airbus A380 zbudowany dla All Nippon Airways (ANA) pomyślnie wykonał dzisiaj swój pierwszy lot, przelatując z francuskiej Tuluzy, gdzie znajduje się linia montażu końcowego (FAL) tych maszyn, do zakładów spółki Airbus w Hamburgu. Samolot jest obecnie przygotowywany do instalacji kabiny pasażerskiej i malowania w specjalnie zaprojektowany dla A380 wariant barw japońskiego przewoźnika.

 • Pierwszy airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines opuszcza hangar malarski w Mirabel.

  W minionym tygodniu w zakładach w Mirabel w kanadyjskiej prowicji Quebec odbyła się prezentacja pierwszego egzemplarza Airbus A220-100 w barwach Delta Air Lines. Samolot opuścił hangar, w którym wykonano na nim zwieńczające montaż końcowy prace malarskie.

 • Zbudowany przez Airbus uzdatniacz powietrza ACLS leci na ISS.

  Airbus wysyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) nowy element systemu podtrzymywania życia (Life Support Rack). Ten zaprojektowany do działania w obiegu zamkniętym system – z tego względu nazwany ACLS (Advanced Closed Loop System) – powstał w laboratoriach spółki Airbus dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) jako demonstrator technologii oczyszczania powietrza i odzyskiwania tlenu dla potrzeb ISS.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Singapur otrzymuje pierwszy egzemplarz A330 MRTT.

  Spółka Airbus przekazała Singapurskim Siłom Powietrznym (RSAF) pierwszy wielozadaniowy transportowiec-cysternę A330 MRTT (Multi Role Tanker Transport). Samolot po raz pierwszy pokazano publicznie w sobotę 1 sierpnia 2018 r. podczas uroczystej parady upamiętniającej 50-lecie powstania RSAF.

 • Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

  Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

 • Za rok okrągła 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Jak wyglądało lotnictwo 79 lat temu.

  W bieżącym roku obchodzimy już 79 rocznicę Wojny Obronnej 1939 r. Osamotnionej Polsce przyszło zmierzyć się z agresją trzech napastników: Niemiec, Związku Radzieckiego oraz Słowacji. Niniejszym artykułem chcielibyśmy przybliżyć zmagania polskiego lotnictwa w czasie Wojny Obronnej.

Top