środa, 28 luty 2018 14:03

Airbus Helicopters na Heli Expo: 4 śmigłowce dla Niemiec i 3 dla Japonii.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters i Helicopter Travel Munich (HTM) podpisały podczas największych amerykańskich targów Heli-Expo umowę na zakup czterech wiropłatów H125, dzięki czemu flota operatora obejmuje obecnie 25 śmigłowców Airbusa.

„Wybraliśmy H125 ze względu na jego doskonałą wydajność, szczególnie w obszarach górskich i gorącym klimacie”, powiedział Hans Ostler, prezes firmy HTM. „Cieszymy się, że wprowadzamy do służby śmigłowiec, który sprosta takim misjom, jak transport pasażerski, prace na wysokościach, filmowanie i sesje zdjęciowe, a także gaszenie pożarów”, dodał.
„Jesteśmy dumni, że HTM potwierdza na nowo zaufanie do produktów Airbus Helicopters czego wyrazem było również dostarczenie H145 w listopadzie ubiegłego roku”, powiedział Dennis Bernitz, szef sprzedaży Airbus Helicopters na Europę Środkową. „Jestem przekonany, że HTM doceni zalety nowego „szklanego kokpitu” G500, który oferuje pilotom bardzo dobrze widoczny i konfigurowalny panel przyrządów, a także zmniejszone koszty eksploatacji śmigłowca, dzięki ostatnim modyfikacjom wprowadzonym do planu utrzymania”, dodał.
Helicopter Travel Munich jest jedną z największych firm śmigłowcowych w Niemczech posiadającą uprawnienia IFR (lotów według wskazań przyrządów) i offshore (lotów na morskie platformy wiertnicze) oraz własną szkołę pilotażu. HTM eksploatuje 25 śmigłowców w 6 lokalizacjach, latając ponad 5000 godzin rocznie, wykonując misje takie jak gaszenie pożarów, heli-ski (loty dla narciarzy), loty na morskie farmy wiatrowe, transport ładunków, prace lotnicze, loty VIP, ratunkowe, sesje filmowe i sesje zdjęciowe, a także loty szkoleniowe dla początkujących i doświadczonych pilotów.
Dzięki doskonałej manewrowości, widoczności i niskim poziomom wibracji w kabinie, H125 zyskał reputację prawdziwego wielozadaniowego konia roboczego. Można go zobaczyć na heliportach, lądowiskach szpitalnych, w centrach operacyjnych policji i lotniskach na całym świecie. Nowa, elegancka kabina H125 ma płaską podłogę, którą można szybko i łatwo konfigurować zależnie od rodzaju misji, np. prac lotniczych, gaszenia pożarów, egzekwowanie prawa, poszukiwania i ratownictwa oraz transportu pasażerskiego.


Airbus Helicopters zawarł z japońskimi operatorami nowe kontrakty na trzy śmigłowce. Nastąpiło to niedługo po ogłoszeniu zamówień na dwa nowe śmigłowce: jeden H135 oraz jeden AS365 N3+ na początku roku. Dzisiejsze umowy wzmacniają pozycję Airbus Helicopters na rynku japońskim, zwiększając do pięciu maszyn zamówienia złożone w 2018 r.
Pierwszy kontrakt został podpisany z obecnym klientem, firmą Auto Panther i dotyczy jednego śmigłowca ACH130 w ekskluzywnej wersji „Stylence by ACH” zainspirowanej dynamicznym projektem wnętrza samochodu sportowego. To pierwszy japoński operator dla ACH130. Śmigłowiec będzie używany do lotów dla VIP-ów z korporacji w prefekturze Kogoshima na południu Japonii.
Drugi kontrakt zawarł wieloletni klient, firma Noevir Aviation Inc. Dotyczy on jednego, lekkiego, jednosilnikowego śmigłowca H125 z popularnej rodziny Ecureuil. Firma użytkuje już kilkanaście maszyn będących wcześniejszymi wersjami H125, które od trzech dekad sprawdzają się w lotach czarterowych. Nowy śmigłowiec zostanie wyposażony w innowacyjną awionikę cyfrową Airbusa i dołączy do obecnej floty wykonującej zadania transportu pasażerów na terenie kraju.

heli airbus expo

Trzeci kontrakt został podpisany z Nakanihon Air Service i obejmuje jeden nowy, lekki, dwusilnikowy śmigłowiec H135. Dzięki temu zamówieniu flota maszyn H135 należących do tej firmy zwiększy się do imponującej liczby 20 egzemplarzy. Są one używane do różnych misji, w tym ratownictwa medycznego oraz pozyskiwania danych elektronicznych.
„Cieszymy się, że nasze śmigłowce odgrywają ważną rolę w Japonii, realizując tam szereg misji. Nowe zamówienia dowodzą zaufania, jakie klienci pokładają w naszych produktach. Są też pochodną solidnych usług wsparcia ich flot, jakie oferujemy w tym kraju dziś i przez wiele kolejnych lat”, powiedział Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „Japonia to niezwykle ważny rynek dla Airbus Helicopters. Koncentrujemy się na tym, by dostarczać jeszcze większą wartość dla naszych klientów w tym kraju”.
Airbus Helicopters jest dziś liderem na japońskim rynku śmigłowców cywilnych i użyteczności publicznej. Posiada przeszło 50% udziału w tym rynku oraz szeroką bazę wsparcia klientów na terenie kraju. Firma planuje zwiększyć swoją pozycję wykorzystując prognozowany, roczny wzrost floty o 2% w przeciągu kolejnych 20 lat.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters Press Release

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 14:18

Artykuły powiązane

 • Rusza sobloo – platforma usług dostępu do danych i informacji programu Copernicus.

  Podczas odbywających się we włoskim Baveno obchodów 20-tej rocznicy realizowanego przez Unię Europejską programu obserwacji Ziemi Copernicus Grupa Airbus wraz z Orange Business Services oraz Capgemini oficjalnie uruchomiła platformę sobloo – usługę dostępu do danych i informacji (Data and Information Access Service, DIAS) programu Copernicus.

 • RemoveDEBRIS, kosmiczna "sprzątaczka" opracowana przez Airbus, opuściła Międzynarodową Stację Kosmiczną.

  Od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) oddzielił się bezzałogowy statek kosmiczny RemoveDEBRIS, rozpoczynając misję zakładającą przeprowadzenie badań nad kilkoma różnymi technologiami umożliwiającymi usuwanie z orbity poruszających się po niej szczątków i odpadów, tzw. śmieci kosmicznych. Projekt, którego celem jest praktyczne wypróbowanie szeregu nowatorskich technik ich usuwania, prowadzi brytyjski ośrodek badań kosmicznych Surrey Space Centre (SSC) Uniwersytetu Surrey.

 • Airbus Helicopters dostarcza pierwsze H145 szwajcarskiemu pogotowiu lotniczemu.

  Airbus Helicopters dostarczył pierwsze dwa z sześciu zamówionych przez Szwajcarską Służbę Ratownictwa Lotniczego (REGA) śmigłowców H145. Zastąpią one istniejącą flotę EC145, która ma zostać wycofana do połowy 2019 r.

 • Airbus A330neo rozpoczyna testy w locie do 15 miast na całym świecie.

  A330neo, najnowszy szerokokadłubowiec Grupy Airbus, wyruszył w podróż po lotniskach  całego świata, mającą dowieść jego gotowości do eksploatacji przez linie lotnicze. Jest to ostatni już etap procedury certyfikacyjnej, na którym w toku zadań ETOPS, lądowań na lotniskach zapasowych i korzystania z obsługi lotniskowej sprawdzone zostanie działanie wszystkich systemów samolotu oraz jego niezawodność. Przeleciawszy nad europejskimi zakładami Grupy Airbus, A330neo odwiedzi piętnaście największych portów lotniczych na wszystkich pięciu kontynentach, wykonując łącznie trzy przeloty, które pozwolą mu zaliczyć w sumie 150 godzin prób w locie.

 • Śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych dostarczone w Hong Kongu.

  Agencja GFS (Government Flying Service) z Hong Kongu otrzymała pierwsze zamówione śmigłowce H175 w konfiguracji dla służb publicznych. Tym samym, podmiot ten stał się pierwszym na świecie operatorem tej wersji śmigłowca, rozszerzającej zdolności oferowane przez H175 o zadania SAR, transportu medycznego, działania policyjne, pożarnicze i patrolowe, w obrębie granic morskich.

 • Czwarta linia produkcyjna samolotów z rodziny A320 uruchomiona w Hamburgu.

  Grupa Airbus uruchomiła czwartą linię produkcyjną samolotów z rodziny A320 w Hamburgu. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowych i bardziej elastycznej infrastruktury, ten innowacyjny, supernowoczesny ciąg technologiczny ma kluczowe znaczenie dla urzeczywistnienia planu zwiększenia tempa produkcji samolotów wąskokadłubowych Airbus do 60 sztuk miesięcznie jeszcze przed połową 2019 roku.

 • Airbus rozpoczął szkolenia w Kosmicznej Akademii w Tuluzie.

  Airbus otworzył Space Academy w Tuluzie we Francji, aby pomóc w szkoleniu klientów w zakresie obsługi satelitów i systemów kosmicznych, które są pozyskiwane od tej firmy.

 • Airbus Helicopters dostarcza Bundeswehrze piąty i ostatni H135.

  Airbus Helicopters dostarczył piąty i ostatni śmigłowiec H135, który będzie wykorzystywany przez niemieckie siły zbrojne w Bückeburgu do wstępnego i okresowego szkolenia pilotów. Niemiecki Federalny Urząd ds. Wyposażenia Bundeswehry, Technologii Informacyjnych i Wsparcia (BAAINBw) bierze śmigłowce w leasing. Wszystkie zostały dostarczone przez Airbusa na czas.

 • Airbus BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemną próbę wibracyjną.

  Pierwszy egzemplarz samolotu BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemne testy wibracyjne (GVT), spełniając wymóg niezbędny do otrzymania certyfikatu umożliwiającego mu odbycie pierwszego lotu, który producent zaplanował na lato tego roku.

 • Airbus uruchamia ośrodek oblotów bezzałogowca Zephyr w Australii Zachodniej.

  Władze Australii Zachodniej ogłosiły 5 czerwca, że z położonego w tym stanie ośrodka będą odbywać się loty próbne bezzałogowej platformy Zephyr. Grupa Airbus wybrała port lotniczy Wyndham w Australii Zachodniej na główny ośrodek prób w locie opracowywanego przez ten koncern pseudosatelity Zephyr.

Top