sobota, 03 marzec 2018 18:10

Airbus Helicopters na Heli-Expo: flota H160 z pierwszym nabywcą oraz pierwsze zamówienie na ekskluzywne wersje H160 z Ameryki Północnej.

Napisane przez Airbis Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Airbus Helicopters Źródło zdjęcia: Airbus Helicopters

Babcock wkrótce stanie się pierwszym na świecie klientem, dla śmigłowców H160 Airbusa. To efekt podpisania 5-letniej umowy ramowej dotyczącej zakupu floty tego modelu przeznaczonej do misji lotniczego pogotowia ratunkowego jak również innych działań w sytuacjach kryzysowych. Śmigłowce najpierw będą operować w Europie, a następnie stopniowo zasilą bazy Babcocka na całym świecie.

„Z uwagi na duży rozmiar kabiny i niskie poziomy wibracji H160 stanowił oczywisty wybór w odniesieniu do działań operacyjnych Babcocka. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii zapewnia bezpieczeństwo i komfort środowiska pracy personelowi pokładowemu”, powiedział Roger Hardy, dyrektor generalny ds. lotnictwa Babcock International Group. „Jesteśmy pewni, że innowacje wprowadzane na rynek przez H160 pomogą nam dostarczać usługi zgodnie z przyjętymi przez nas standardami najwyższej jakości, bezpieczeństwa i rentowności”.
„Jesteśmy dumni z tego, że największy operator śmigłowców cywilnych wskazał H160 jako rozwiązanie nowej generacji, które posłuży do ratowania ludzkiego życia. Jako pierwszy klient nabywający H160, Babcock rozpoczyna nową erę dla użytkowników śmigłowców”, stwierdził Ben Bridge, wiceprezes ds. globalnego biznesu Airbus Helicopters. „W każdym aspekcie, od produkcji, po zarządzanie flotą i serwis, no i oczywiście gotowość operacyjną, H160 kreuje nowe standardy zdolności śmigłowcowych na najbliższe 30 lat”, dodał Bridge.
W ramach 68 patentów H160 integruje najnowsze innowacje technologiczne Airbus Helicopters, dając pasażerom najwyższy komfort, dzięki ograniczającym hałas łopatom Blue Edge, zwiększonej widoczności dla pasażerów i załogi. Dodatkowe usprawnienia bezpieczeństwa zapewnia system Helionix, który ogranicza wysiłek załogi i chroni parametry lotu. Nowy model przemysłowy, wprowadzony przez Airbus Helicopters, oparty na specjalizacji placówek i procesie montażowym plug-and-play skrócił czas produkcji H160 do 24 tygodni, co daje klientowi większą elastyczność. Nabywcom śmigłowca pozwoli to na potwierdzenie konfiguracji do wykonywania konkretnego typu zadań na późniejszych etapach, w oparciu o realne potrzeby rynkowe.
Babcock Aviation dostarcza usługi związane z misjami kryzysowymi, od ratownictwa powietrznego, transportu medycznego, walki z pożarami, operacji SAR czy nadzoru, po transport w sektorze naftowym i gazu, w 14 krajach. Firma szczyci się ponad 51-letnim doświadczeniem w ratowaniu życia i ochronie środowiska.


Airbus Helicopters podpisał pierwsze zamówienie na cztery ACH160 z nieujawnionym, północnoamerykańskim klientem. Pierwszy odbiorca, duży amerykański podmiot gospodarczy z doświadczeniem w lotnictwie korporacyjnym, wybrał jeden śmigłowiec w konfiguracji Stylence by ACH, prywatnej i biznesowej linii produktów o stylowym wykończeniu. Pozostałe trzy śmigłowce, zostaną dostarczone w ekskluzywnej konfiguracji ACH Exclusive, linii produktów, która pozwala na najwyższy poziom personalizacji i kunsztu na specjalne zamówienie.
„Wraz z wprowadzeniem na rynek Airbus Corporate Helicopters (ACH) w ubiegłym roku, a następnie pierwszym zamówieniem śmigłowca nowej generacji przez klienta korporacyjnego, ACH160 ma zrewolucjonizować sposób podróżowania naszych klientów prywatnych i biznesowych”, powiedział Ben Bridge, wiceprezes ds. globalnego biznesu Airbus Helicopters.
Chociaż najnowocześniejszy dizajn i technologia ACH160 zapewnia pasażerom doznania niczym w podróży odrzutowcem, to jednak dopiero niski poziom hałasu zewnętrznego, który zaobserwowano podczas lotu pokazowego w głównej siedzibie firmy w Marignane we Francji, ostatecznie przekonał klienta do złożenia zamówienia na cztery śmigłowce. ACH160 to generacyjna zmiana dla pasażerów, dzięki panoramicznym widokom, niskiemu poziomowi hałasu, płynnemu lotowi nawet przy dużych prędkościach oraz wysokiej jakości dopasowanym wnętrzom ACH i opcjom personalizacji, które spełniają wysokie standardy klientów prywatnych i korporacyjnych.
„H160 ma stać się rynkowym punktem odniesienia dla lotnictwa prywatnego i biznesowego, lotniczych usług medycznych i transportu pasażerskiego w Ameryce Północnej, rewolucjonizując sposób, podróżowania naszych klientów”, powiedział Chris Emerson, prezes Airbus Helicopters, Inc. i szef na region Ameryki Północnej. „Z niecierpliwością czekamy na możliwość zapewnienia wsparcia dla naszych klientów, gdy tylko rozpoczną przygodę z tym śmigłowcem nowej generacji”.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters Press Release

Czytany 448 razy Ostatnio zmieniany sobota, 03 marzec 2018 18:21

Artykuły powiązane

Top