niedziela, 04 marzec 2018 15:30

Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznało Aeroklubowi Polskiemu dotację na 2018 rok.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach dofinansowania zadań w zakresie wspierania sportów nieolimpijskich w 2018 roku, Aeroklub Polski otrzymał dotację w wysokości ponad 3 mln złotych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Aeroklubowi Polskiemu dotację na 2018 rok w wysokości 3.011.000 zł. Jest to kwota o 411.000 zł większa niż w roku ubiegłym.

W dniu 28.02.2018 r. Zarząd Aeroklubu Polskiego uchwałą numer 603/XIX/2018 dokonał podziału środków na poszczególne Komisje Specjalnościowe. Kwoty zostaną przeznaczone na dofinansowanie przygotowań zawodników Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w roku 2018.

W roku 2017 na wsparcie sportu lotniczego została przyznana kwota 2,6 mln zł. W trakcie roku Aeroklub Polski wystąpił również o dodatkowe środki, łącznie na kwotę 525.000 zł. W sumie dofinansowanie dla AP w roku 2017 wyniosło 3.125.000 zł

Aeroklub Polski planuje również w roku 2018 podjąć działania zmierzające do pozyskania dodatkowych funduszy na dofinansowanie z budżetu państwa i wsparcie sportów lotniczych.

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 228 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 marzec 2018 15:40

Artykuły powiązane

 • Kolejne zgłoszenia udziału w Air Show Radom 2018 z Jordanii, Czech i Turcji.
  Portal Echodnia.eu pisze: - "Samoloty Extra 330LX zespołu akrobacyjnego z Jordanii, samoloty czeskie Jas-39C Gripen i L-159A Alca oraz turecki F-16C Block 40 - to maszyny, które zobaczymy 25 i 26 sierpnia podczas pokazów lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Swój udział w imprezie zgłaszają kolejne zagraniczne ekipy."
 • Tegoroczny kurs instruktorów modelarstwa odbył się we Flyspot w Katowicach.

  Tegoroczny kurs zorganizowany był w wyjątkowym miejscu, jakim jest Flyspot Katowice. Dla uczestników była to okazja poznania nowej dyscypliny sportu lotniczego, tzn. spadania / latania w pionowym tunelu aerodynamicznym.

 • Skandal z Fiestą Balonową w Tunezji. 40 załóg utknęło w Marsylii.

  Jak dowiedzieliśmy się z profilu fb jednego z zawodników balonowych obecnie w porcie w Marsylii przebywa 40 drużyn, które miały uczestniczyć w Fieście Balonowej w Tunezji. Część z nich pozostała bez środków do życia. Impreza podobno została odwołana, jednak nie ma oficjalnej informacji od jednego z Organizatorów, uczestniczy czekają na zwrot pieniędzy. Część załóg w miarę możliwości wraca do domu.

 • Pararudniki Drone Racing 2018. Wielkie ściganie już w czerwcu.

  Adrenalina, prędkość, sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, sport przyszłości. Tak w kilku słowach można scharakteryzować zawody w wyścigach dronów Pararudniki Drone Racing 2018. W zawodach organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca 2018 zmierzy się kilkudziesięciu zawodników, którzy na specjalnie przygotowanym torze, zbudowanym na stadionie LKS Warta Mstów, rywalizować będą o wygraną, ale i o punkty, ponieważ tegoroczne zmagania odbędą się w randze Pucharu Polski.

 • Bell na Heli Expo 2018 prezentuje nowy śmigłowiec Bell 407GXi.

  Bell zaprezentował na targach Heli-Expo 2018 nowy helikopter – Bell 407GXi. Maszyna ta łączy innowacyjną awionikę ze ulepszonym silnikiem i nowymi wystrojem wnętrza śmigłowca.

 • Kalendarz imprez Komisji Samolotowej Aeroklubu Polskiego na 2018 rok.

  Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego opublikowała kalendarz imprez samolotowych na 2018 rok. Zapraszamy do zapoznania się hrmonogramem.

 • Aeroklub Polski rozpoczął rozmowy z Polskim Komitetem Sportów Nieolimpijskich.

  W siedzibie Aeroklubu Polskiego Prezes Włodzimierz Skalik gościł delegację Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat m.in. współpracy oraz członkostwa AP w PKSN.

 • Air Show 2018 w Radomiu. Są pierwsze oficjalne zgłoszenia i nowości.

  Już 9 państw potwierdziło swój udział w tegorocznych pokazach Air Show w Radomiu. W poniedziałek mają odbyć się pierwsze rozmowy wojska z miastem na temat współorganizacji imprezy.

 • Sezon halowy modelarzy na pełnych obrotach.
  Jeszcze nie tak dawno modelarze, którzy doświadczyli latania modelem zdalnie sterowanym na lotnisku ciężko znosili zimową przerwę (listopad - marzec). Długo nie trzeba było czekać i pojawił się pomysł latania w zamkniętych pomieszczeniach. To kapitalne rozwiązanie pozwala doskonalić kunszt pilotażu i świetnie się relaksować. Z biegiem czasu latanie rekreacyjne w halach sportowych zamieniło się w sportową rywalizację, az tych lokalnych imprez „zrodziły się” aż ... mistrzostwa światahalowych modeli akrobacyjnych.
 • Czy na Air Show w Radomiu pojawi się amerykański myśliwiec F-35?

  Jak pisze portal informacyjny Echodnia.eu trwają rozmowy między innymi z włoską grupą Frecce Tricolori oraz z Amerykanami, dotyczące prezentacji w Radomiu między innymi myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top