piątek, 12 sierpień 2016 14:02

Aviation24.pl na planie filmu "Dywizjon 303".

Napisane przez Mariusz Barszcz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwszy klaps na planie filmu Dywizjon 303W tym tygodniu rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Dywizjon 303". Pierwsze 3 dni zdjęciowe zostały zrealizowane w miejscowości Drwalew w okolicach Grójca koło Warszawy. Na planie stawiły się wszystkie większe media. Miały one możliwość przyjrzenia się z bliska pracy ekipy realizującej oraz przeprowadzenia wywiadów z odtwórcami głównych ról z tej długo oczekiwanej produkcji filmowej. Media miały też możliwość porozmawiania z reżyserem filmu Wiesławem Saniewskim oraz producentem filmu Jackiem Samojłowiczem.

 Drwalewski dworek odwiedzili również synowie Arkadego Fiedlera: Marek Fiedler i Arkady Radosław Fiedler. Wzbogacili oni zaplecze planu filmowego o unikalne wydania książki "Dywizjon 303", jedno z autografami pilotów "Dywizjonu 303". Trzymając w ręku ten wyjątowy egzemplarz odczuć można niekłamane wzruszenie i zaszczyt.
 Podczas gdy na parterze budunku trwały kuluarowe wywiady z producentem filmu, na górze nagrywano sceny filmu, których akcja toczy się w jednym ze szpitali, gdzie przebywa Jan Zumbach. Maciej Zakościelny, który gra rolę tego pilota miał (jak zobaczycie na filmie) nie lada zadanie. Musiał zagrać scenę, która będzie połączona z efektem specjalnym - imitacją wybuchu bomby lotniczej, bowiem już w produkcji zostaną one wykorzystane jako obraz pierwszych wrześniowych dni 1939 roku.
 W tym czasie na parterze w holu pojawia się Piotr Adamczyk, który zagra w filmie rolę dowódcy Dywizjonu 303 - Witolda Urbanowicza. W charakteryzacji i kostiumie filmowym wita się ze wszystkimi i przystępuje do udzielania wywiadów. Piotr Adamczyk też już wkrótce rzuci się w wir filmowej pracy.
 Postaraliśmy się w poniższym filmie pokazać kwintesencję tego dnia: trochę statyki z kuluarów filmu przerywanej akcją z głównego planu. Zapraszamy do oglądania.

Tekst i materiał filmowy: Mariusz Barszcz

Źródło informacji: FILM MEDIA S.A.

Czytany 4673 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 grudzień 2016 13:04
Top