poniedziałek, 12 marzec 2018 11:34

Airbus Helicopters otrzymał kontrakt na 35 śmigłowców UH-72A Lakota dla amerykańskiej armii.

Napisane przez Airbus Helicopters
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Airbus Helicopters, Inc. otrzymał kontrakt o wartości około 273 milionów USD, na dostawę 35 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla United States Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych).

Kontrakt o wartości 273 mln USD obejmuje seryjne śmigłowce UH-72A, instrukcje obsługi technicznej i instrukcje użytkowania w locie oraz zarządzanie programem. Zamówienie jest podzielone na dwie części: 17 UH-72A Lakota zostanie przeznaczonych dla skrzydła lotnictwa w Ft. Rucker do szkolenia wstępnego, a 18 UH-72A Lakota będzie używanych do szkolenia obserwatorów i kontrolerów w wojskowych ośrodkach szkolenia bojowego.

„Jesteśmy dumni, że armia amerykańska polega na nas, aby zapewnić wszechstronne zdolności dla swojego lotnictwa. Mamy niepobity rekord zapewnienia wysokiej jakości śmigłowców i wsparcia bez przekraczania kosztów”, powiedział Chris Emerson, prezes i dyrektor generalny Airbus Helicopters, Inc. i szef na region Ameryki Północnej.

Airbus produkuje Lakoty w zakładach w Columbus, w stanie Missisipi. Od rozpoczęcia programu w 2005 r. Airbus dostarczył ponad 412 Lakot. UH-72A jest lekkim śmigłowcem dwusilnikowym służącym do różnorodnych operacji wojskowych, w tym: patrolowania granic, ewakuacji medycznej, transportu żołnierzy i VIP-ów, lekkich ładunków oraz zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego.

UH-72A jest dostępny w wielu konfiguracjach i charakteryzuje się najniższym kosztem zakupu, utrzymania i eksploatacji w porównaniu z dowolnym produkowanym obecnie amerykańskim śmigłowcem wojskowym. Lakota to kluczowy element Programu Restrukturyzacji Lotnictwa Wojsk Lądowych (Army Aviation Restructuring Initiative) oraz podstawowy śmigłowiec szkolny, eksploatowany w Centrum Doskonałości Lotnictwa Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w Fort Rucker, w stanie Alabama.

Lakoty były intensywnie eksploatowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zwalczając pożary w Kalifornii i niosąc pomoc ofiarom huraganów Irma i Harvey.

Wiele podmiotów w całym kraju współpracuje z władzami lokalnymi, korzystając ze śmigłowców Lakota. UH-72A wspomagają misje na terenie kraju, co podkreśla wyjątkową wszechstronność tego śmigłowca i jego zdolność do wykonywania wspólnych działań agencji rządowych i pozarządowych.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus Helicopters Press Release

Czytany 606 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 11:38

Artykuły powiązane

 • Podpisanie umowy na dostawę śmigłowca H135 dla Lotnictwa Straży Granicznej.

  We wtorek w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dostawę śmigłowca AIRBUS HELICOPTERS typu H135. Zakup zostanie sfinansowany z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2019”. Koszt to 46,5 mln zł brutto.

 • Airbus Helicopters liderem w Ameryce Północnej na rynku transportu medycznego.

  Airbus Helicopters umacnia wiodącą pozycję na rynku lotniczego ratownictwa medycznego w Ameryce Północnej dzięki zamówieniom na sześć nowych śmigłowców. Trzy H125 i trzy H130 pomogą użytkownikom nieść pomoc na terenie USA Marignane, 25 października 2018 r. – Airbus Helicopters zwiększa swoją obecność na rynku usług ratownictwa medycznego (EMS) w Ameryce Północnej, dzięki sprzedaży sześciu śmigłowców dla dwóch klientów podczas Air Medical Transport Conference 2018 (konferencji lotniczego transportu medycznego), która odbyła się w Phoenix, w Arizonie w tym tygodniu.

 • Airbus Helicopters i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy podpisują umowę na 55 śmigłowców.

  Po zawarciu przez Francję i Ukrainę międzyrządowej umowy 8 czerwca, Airbus Helicopters podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy na zakup 55 cywilnych śmigłowców przeznaczonych do poszukiwania i ratownictwa (SAR), dla służb publicznych i misji ratowniczych (EMS) w kraju. 55 śmigłowców obejmuje 21 rekonfigurowanych H225, 10 nowych H145 oraz 24 H125.

 • Linie lotnicze Lufthansa Group wprowadzają nową taryfę ekonomiczną „Light” na trasach do Ameryki Północnej.

  Od lata 2018 roku, pasażerowie Lufthansa Group będą mogli skorzystać z tzw. taryfy ekonomicznej „Light” na trasach linii Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines do Ameryki Północnej. Jako stawka podstawowa, nowa taryfa jest najtańszą opcją dla pasażerów, którym zależy na niskiej cenie, podróżujących tylko z bagażem podręcznym oraz niewymagających elastyczności w rezerwacji. Za dodatkową opłatą klienci będą mogli indywidualnie dodać kolejną sztukę bagażu oraz zarezerwować wybrane miejsce. Posiłki i napoje nadal będą serwowane pasażerom na pokładzie bez dodatkowych opłat.

 • PZL Mielec podpisał umowę z Armią Ekwadoru na dostawę samolotu M28.

  Sikorsky/PZL Mielec, firma Lockheed Martin (NYSE: LMT), podpisała umowę z Armią Ekwadoru na dostawę samolotu M28 (STOL). Zaplanowany do dostawy jeszcze w tym roku, wyprodukowany w PZL Mielec należących do Sikorsky, dwusilnikowy, turbośmigłowy samolot krótkiego startu i lądowania, znacznie zwiększy możliwości transportowe armii.

 • Stanowisko Airbus Helicopters w sprawie zakupu dwóch Black Hawk dla Policji.

  Wydział prasowy Airbus Helicopters przesłał stanowisko firmy w odpowiedzi na informacje, które padły podczas wczorajszego posiedzenia Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

 • Siły Powietrzne Chorwacji będą miały na wyposażeniu myśliwce F-16.

  Chorwackie ministerstwo obrony ogłosiło na początku kwietnia, że kupi od Izraela 12 wielozadaniowych samolotów F-16. Myśliwce będą kosztować 500 mln dolarów i zastąpią poradzieckie maszyny MiG.Rząd w Zagrzebiu od kilku lat stara się modernizować siły zbrojne, jednak znacząca część kupionego uzbrojenia to sprzęt z drugiej ręki.

 • Czy Hiszpanie zakupią Orliki w ramach modernizacji armii?

  15 lat i 7 programów modernizacyjnych o wartości 11 mld euro. Maria Dolores de Cospedal, minister obrony, przedstawiła na posiedzeniu rządu plan unowocześnienia hiszpańskiej armii. Przewiduje on m.in. budowę pięciu fregat czy kupno nowych samolotów szkolnych. O kontrakt na dostawę tych ostatnich ubiega się Airbus oferujący polski PZL-130 Orlik 3.

 • Airbus Helicopters dostarczy 16 śmigłowców UH-72A Lakota dla US armii.

  Airbus Helicopters, Inc. otrzymał modyfikację kontraktu o wartości około 116 milionów USD, w ramach której dostarczy 16 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (U.S. Army). To już drugi kontrakt otrzymany przez firmę w tym roku, co podkreśla zaufanie U.S. Army i dowodzi możliwości rozwoju programu Lakota.

 • Bruno Even nowym prezesem Airbus Helicopters.

  Airbus SE (skrót giełdowy: AIR) mianował Bruno Even’a (49 lat) prezesem Airbus Helicopters. Nowy prezes obejmie stanowisko 1 kwietnia 2018 r. Bruno Even będzie podlegał prezesowi Airbusa Tomowi Endersowi i wejdzie do Komitetu Wykonawczego firmy.

Top