wtorek, 13 marzec 2018 13:02

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu podpisał porozumienie z PLL LOT.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot: Wojciech Kozieł Fot: Wojciech Kozieł

Dzień 9 marca 2018 zapisze się jako ważny w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, gdyż tego dnia odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy tarnobrzeską „Prymasówką” a Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Umowę podpisali Dyrektor ZSP1 dr Marcin Pilarski i Business Development Manager in Strategy Department w LOT Polish Airlines Michał Litwin.

Celem podpisanego uroczyście porozumienia jest określenie obszarów współpracy i zasad wspierania szkoły w kwestii wprowadzonego we wrześniu 2017 nowego zawodu – technika obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Nowo powstały w „Prymasówce” kierunek kształcący przyszłe stewardessy i stewardów lotniczych, morskich i lądowych jest jedynym na Podkarpaciu eksperymentem pedagogicznym a sam kierunek pierwszym w Polsce.
Oficjalną część uroczystości poprzedziło spotkanie przedstawiciela PLL LOT z klasą stewardess, podczas którego Pan Michał Litwin podkreslił, iż branża lotnicza w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym zapotrzebowanie na kadry ciągle rośnie. Ponadto, Pan Litwin udzielał wyczerpujących odpowiedzi na szereg pytań zadawanych przez uczniów, którzy wiążą swą przyszłość z pracą przy obsłudze podróżnych.
LOT to nowoczesna linia lotnicza łącząca Europę Środkowo – Wschodnią ze światem. Każdego roku na pokładach samolotów LOT lata prawie 7 milionów pasażerów, do ponad 90 destynacji na świecie. Dziennie LOT wykonuje średnio 350 rejsów, odbywajac przy tym również loty długodystansowe najnowszymi samolotami świata - Boeingami 787 Dreamliner. Ponadto, LOT, dostosowując się do potrzeb mieszkańców Podkarpacia, uruchamia wkrótce nowe połączenia długodytansowe z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka do Tel Awiwu i Nowego Jorku.
Zarówno ZSP1 w Tarnobrzegu jak i PLL LOT cechują jasno nakreślone wizje i strategie rozwoju oraz konsekwencje w realizowaniu zaplanowanych działań. Wszelkie działania podejmowane przez szkołę ukierunkowane są na ułatwienie uczniom zawodowego startu w przyszłość, a współdziałanie z PLL LOT umocni pozycję ZSP1 jako lidera edukacyjnego w regionie w obszarze kształcenia zawodowego. Rola jaką mają spełnić Polskie Linie Lotnicze to przede wszystkim przeprowadzenie w wybranych działach PLL LOT zajęć informacyjnych dla uczniów klasy stewardess na temat branży lotniczej, które będą miały na celu przybliżenie specyfiki wykonywanego w przyszłości zawodu.
Oprócz nowych perspektyw kształcenia zawodowego uzyskanych dzięki porozumienu z PLL LOT tarnobrzeska "Prymasówka" współpracuje już z Polską Żeglugą Bałtycką S.A. w Kołobrzegu, dzięki czemu jej uczniowie odbywają praktyki oraz podejmują pracę na promach pasażrskich pływających do Szwecji. Poza tym, nowo powstały zawód uzyskał pozytywną opinię największego na świecie stowarzyszenia stewardess Association of Flight Attendants z siedzibą w Waszyngtonie. Natomiast patronat naukowy nad nowym w ZSP1 kierunkiem kształcenia prowadzi Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dębline, co otwiera drogę absolwentom „Prymasówki” do kontynuowania edukacji na dęblińskiej uczelni - jednej z najbardziej renomowanych w Polsce.
Wszystkie wyżej wymienione działania przynoszą szereg możliwości przyszłym absolwentom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu na zdobycie prestiżowego zawodu oraz otwierają perspektywy otrzymania ciekawej i satysfakcjonującej pracy.
Zobacz galerię zdjęć

Beata Furtak
Źródło informacji: http://www.zsp1.tarnobrzeg.pl/index.php/496-poznaj-nas-blizej-pll-lot

Czytany 920 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 13:08

Artykuły powiązane

 • Hainan Airlines i Rolls-Royce podpisują porozumienie w sprawie zakupu silników samolotów.

  Na pierwszych Międzynarodowych Targach Chińskiego Importu (CIIE), pionierskim tego typu wydarzeniu na skalę krajową w zakresie importu, które rozpoczęły się w Szanghaju 5 listopada 2018 r. linie lotnicze Hainan Airlines Holding Co., Ltd. (Hainan Airlines) i firma Rolls-Royce Ltd., jeden z trzech największych producentów silników samolotowych, podpisały porozumienie w sprawie zakupu silników. Porozumienie ma ułatwić produktywną współpracę między obiema stronami.

 • Komunikat LOT: Propozycja kompromisu ze strony zarządu LOT.

  Zarząd chcąc osiągnąć porozumienie i zakończyć trwającą od ośmiu dni niezgodną z prawem akcję protestacyjną, przedstawił właśnie strajkującym propozycję kompromisu. Mamy nadzieję, że otworzy to drogę do porozumienia. - pisze w komunikacie prasowym PLL LOT.

 • Porozumienie o współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i PLL LOT.

  W dniu 7 października 2018 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o współpracy ze spółką LOT Crew sp.z o.o. specjalizującą się w szkoleniu i rekrutacji pilotów. LOT Crew należy do spółki Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. – narodowej linii lotniczej o zasięgu międzykontynentalnym. Umowę o współpracy podpisano w dniu uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelni.

 • Porozumienie w Krakowie w sprawie włączenia Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej do KSRG na kolejne lata.

  30 sierpnia 2018 roku podpisano porozumienie pomiędzy Kraków Airport a Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w sprawie realizacji zadań ratowniczych Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej (LSRG) w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego (KSRG) przez kolejne lata tj. do 31 grudnia 2024 r. Jest to unikatowe w skali kraju porozumienie, w którym jednostka LSRG wspomaga w działaniach ratowniczo – gaśniczych jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej również poza terenem lotniska.

 • Podpisanie porozumienia z PKBWL o współpracy w zakresie zdarzeń lotniczych.

  W dniu 8 czerwca 2018 r.  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pan Piotr Samson oraz Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Pan Andrzej Lewandowski, podpisali w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego porozumienie o współpracy w zakresie zdarzeń lotniczych.  

 • LOT zamówił sześć kolejnych Boeingów 737 MAX 8.

  LOT powiększa flotę średniego zasięgu o sześć kolejnych samolotów wąskokadłubowych: Boeing 737 MAX. Wszystkie mają zostać dostarczone z fabryki w Renton do końca przyszłego roku Na razie LOT posiada dwa samoloty Boeing 737 MAX 8 o numerach rejestracyjnych SP-LVA i SP-LVB, które zostały dostarczone w grudniu 2017 r. Samoloty latają z pasażerami m.in. do Londynu, Madrytu i Larnaki. Umowa z leasingodawcą Air Lease Corporation (ALC) zakłada, że trzeci i czwarty przylecą w tym miesiącu. Dostawa kolejnego zaplanowana jest w grudniu br., a ostatniego w maju 2019 r.

 • Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski EL AL podpisały memorandum rozpoczynające współpracę.

  Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski EL AL podpisały memorandum rozpoczynające współpracę między przewoźnikami w zakresie sprzedaży, operacji i szkolenia. Porozumienie ma doprowadzić do podpisania umowy code-share i zbadania innych obszarów potencjalnego partnerstwa, żeby wzmocnić relacje między Izraelem a Polską.

 • Polska Grupa Lotnicza chce przejąć kontrolę nad PLL LOT ... ale i nie tylko.

  Jak można przeczytać na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, 25 maja wpłynął wniosek o przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą takich podmiotów jak: Polskie LinieLotnicze „LOT” S.A. z siedzibą w Warszawie, LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, oraz LS Airport Services S.A. z siedzibą w Warszawie.

 • Porozumienie w sprawie Air Show w Radomiu zostało podpisane.

  23 maja 2018 r. w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania „Porozumienia w sprawie organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018”. W wydarzeniu uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Wojciech Skurkiewicz, Dowódca Generalny RSZ, gen. broni Jarosław Mika oraz I Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ, gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

 • Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała oficjalną współpracę z PLL LOT.

  21 maja br. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała oficjalną współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi ”LOT” S.A. (PLL LOT  S.A.), które są wiodącymi liniami lotniczymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Top