czwartek, 15 marzec 2018 10:23

Stany Zjednoczone wskazują na problem z dostępnością pilotów instruktorów w Siłach Powietrznych.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Załogi samolotów w Talonach T-38C z 80th Flying Training Wing ćwiczą manewry w Bazie Sił Powietrznych Sheppard w Teksasie, 14 maja 2014. (Zdjęcie Air Force autorstwa Danny Webba) Załogi samolotów w Talonach T-38C z 80th Flying Training Wing ćwiczą manewry w Bazie Sił Powietrznych Sheppard w Teksasie, 14 maja 2014. (Zdjęcie Air Force autorstwa Danny Webba)

Jak możemy przeczytać na portalu informacyjnym Amerykańskich Sił Powietrznych brak pilotów w Siłach Powietrznych jest dobrze znany, ale Stany Zjednoczone nie są jedynym członkiem NATO, który szuka więcej ludzi do obsadzenia tych miejsc. Problem ten był jednym z wielu tematów omawianych na 75. Posiedzeniu Wspólnego Komitetu Sterującego Euro-NATO, który zakończył się 9 marca 2018 roku.

Płk Andrea Themely, pilot, dowódca 80. Latającego Dowództwa Szkolenia, powiedział, że program ma za zadanie przeprowadzić badanie zdolności po 74. posiedzeniu Komitetu Sterującego we wrześniu, a także zadanie ograniczenia w rozwoju T-6A Texan II, T-38C Talon i wprowadzenie od podstaw nowego programu szkolenia na myśliwce.

"Wiedzieliśmy, że bierzemy pod uwagę, że rywalizacja o uszczuplone zasoby ludzkie będzie próbą przekonania wszystkich szkolących się do tego programu" - powiedziała. "Wiedzieliśmy również, że przerwa operacyjna T-6, którą podjęliśmy w lutym, miałaby również wpływ na przepustowość szkoleniową programu nie tylko dla szkolonych pilotów ze Stanów Zjednoczonych, ale dla wszystkich naszych krajów partnerskich".

Mówi się, że dostępność instruktorów lotu jest jedną z głównych przyczyn, które uniemożliwiają programowi zwiększenie liczby pilotów-uczniów, z którymi można sobie poradzić w tym samym czasie.

W poprzednich latach lotnictwo miało tendencję do bycia "amortyzatorem", gdy chodziło o przydzielenie liczby miejsc, o które poproszono każdy z krajów partnerskich w danym roku. Mówi się, że USA nie chcą już służyć jako taki "amortyzator", ponieważ pracujemy nad rozwiązaniem problemu niedoborów pilotów, a program ma dac odpowiedź, jak zaspokoić potrzeby wszystkich partnerów NATO we wspólnym szkoleniu pilotów Euro-NATO.

Nie jest tajemnicą, że T-38 to stary samolot. W Sheppard AFB wszedł do czynnej służby w 1960 roku. Pułkownik powiedziała, że koszty utrzymania floty przekraczającej 120 sztuk ciągle rosną, co skłoniło komisję do zapytania o nowy treningowy samolot T-X, który Siły Powietrzne wybrały, aby zastąpić T-38, Zrodziło się też pytanie: - kiedy dotrze do Sheppard AFB.

"Prawie 50 procent kadetów amerykańskich Sił Powietrznych latających na myśliwcach pochodzi z Sheppard Air Force Base" - powiedziała. "To jedyny system szkoleniowy dla naszych partnerów z Niemiec, Norwegii, Holandii i Danii.

"Aby móc uzyskać przeskok z naszego T-38 dla myśliwców piątej generacji - mamy teraz ogromną lukę w zdolnościach. Myślimy, że T-X pokona tę lukę i będzie w stanie zapewnić nam wszystkie możliwości, których potrzebujemy do szkolenia naszych pilotów piątej generacji."

Powiedziała również, że ​​osiem z 14 krajów partnerskich uczestniczących w ENJJPT zakupiło samolot F-35 dla swoich sił powietrznych. Umowa na budowę samolotu T-X nie została jeszcze podpisana, ale oczekuje się, że stanie się to wiosną tego roku.

Źródło informacji: US Air Force press release

Czytany 255 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 marzec 2018 10:31

Artykuły powiązane

 • Brytyjskie Tornada zostały użyte przy niszczeniu celów związanych z wytwarzaniem broni chemicznej w Syrii.

  Dzisiaj o godzinie 2:00 czasu brytyjskiego siły brytyjskie dołączyły do ​​bliskich sojuszników w precyzyjnym ataku na syryjskie instalacje zaangażowane w użycie przez reżim broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Atak został zainicjowany w odpowiedzi na atak chemiczny z dnia 7 kwietnia w Doumie, w którym zginęło do 75 osób, w tym małe dzieci. Znaczna część informacji, w tym wywiadu, wskazuje, że reżim syryjski był odpowiedzialny za ten ostatni atak.

 • Sukces polskich studentów na zawodach SAE Aero Design w USA.

  Reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zdobyła trzy złote medale w zawodach SAE Aero Design West 2018, które w miniony weekend odbyły się w Los Angeles. Sześć medali (5 srebrnych i brązowy) zdobyli zaś studenci Politechniki Wrocławskiej; a trzy medale (złoty i dwa brązowe) z Politechniki Warszawskiej.

 • Siły Powietrzne Chorwacji będą miały na wyposażeniu myśliwce F-16.

  Chorwackie ministerstwo obrony ogłosiło na początku kwietnia, że kupi od Izraela 12 wielozadaniowych samolotów F-16. Myśliwce będą kosztować 500 mln dolarów i zastąpią poradzieckie maszyny MiG.Rząd w Zagrzebiu od kilku lat stara się modernizować siły zbrojne, jednak znacząca część kupionego uzbrojenia to sprzęt z drugiej ręki.

 • Przedstawiciele USA i Republiki Korei świętują debiut pierwszego F-35A dla Republiki Korei.

  Republika Korei i liderzy rządu USA świętowali publiczny debiut koreańskiego F-35A Lightning II w zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin w Fort Worth. Wydarzenie to stanowi ważny kamień milowy programu F-35, wzmacniając obronę narodową i globalne partnerstwo.

 • Sześć polskich zespołów wystartuje w zawodach łazików marsjańskich w USA.

  Sześć polskich zespołów zakwalifikowało się do udziału w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych. Do rywalizacji ma przystąpić 36 zespołów z dziesięciu krajów.

 • Airbus Helicopters dostarczy 16 śmigłowców UH-72A Lakota dla US armii.

  Airbus Helicopters, Inc. otrzymał modyfikację kontraktu o wartości około 116 milionów USD, w ramach której dostarczy 16 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (U.S. Army). To już drugi kontrakt otrzymany przez firmę w tym roku, co podkreśla zaufanie U.S. Army i dowodzi możliwości rozwoju programu Lakota.

 • Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

  W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

 • Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli 3 medale na zawodach lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

  EUROAVIA Rzeszów jak co roku wzięła udział w zawodach SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych. Zespół studentów Politechniki Rzeszowskiej zdobył trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Zawody polegały na zaprojektowaniu, zoptymalizowaniu i zbudowaniu samolotów udźwigowych.

 • Lockheed Martin dostał kontrakt na szkolenie lotników Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych.

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych doceniło Lockheed Martin umową o świadczenie kompleksowych usług wsparcia szkoleniowego dla Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC), wspierającego operacje szkoleniowe dla różnych załóg samolotów wykorzystywanych do wielu misji, szkolenie załóg samolotów i wsparcie dla załóg i zasobów specjalnych sił specjalnych AFSOC (SOF).

 • 1 Dywizja Lotnictwa Marynarki Wojennej USA wzięła udział w manewrach Cobra Gold 2018 w Tajlandii.

  Żołnierze piechoty morskiej USA wraz z jednostką lotniczą 1st Marine Aircraft Wing wraz z siłami zbrojnymi siedmiu państw wzięły udział w 37 edycji manewrów Cobra Gold. Odbywały się one w różnych częściach Tajlandii, w dniach od 13 do 23 lutego 2018 roku.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top