czwartek, 15 marzec 2018 13:16

Bell Boeing V-22 Osprey na manewrach Emerald Warrior.

Napisane przez Bell Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zmiennowirnikowce Bell Boeing V-22 Osprey były wykorzystywane przez żołnierzy sił specjalnych USA i NATO podczas manewrów Emerald Warrior w Camp Shelby, Missisipi. Maszyny 5 marca brały udział w szkoleniowym szturmie na budynki. Emerald Warrior są największymi na świecie manewrami jednostek specjalnych.

Bell Boeing V-22 jest pierwszym na świecie produkowanym na szeroką skalę zmiennowirnikowcem, który z powodzeniem łączy w sobie zdolność do startu wertykalnego wraz z osiąganą wysokością lotu, prędkością, zasięgiem oraz wytrzymałością typową dla samolotów. Ta unikalna kombinacja zapewnia V-22 bezprecedensową przewagę. Pozwala to na skuteczniejsze wykonywanie misji i realizację misji wcześniej niewykonalnych przy pomocy jednego samolotu. V-22 jest również w pełni przystosowany do skutecznego funkcjonowania w najmniej przyjaznym środowisku i okolicznościach.

Osprey poligon

Osprey poligon

Osprey poligon

Osprey poligon

Emerald Warrior to coroczne największe na świecie manewry organizowane przez Departament Obrony USA, koncentrujące się na szkoleniu z obszaru działań nieregularnych i wykonywaniu operacji specjalnych wykorzystujących siły lądowe i powietrzne.

Źródło informacji i zdjęć: Bell Press Release

Czytany 204 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 marzec 2018 13:23

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top