środa, 21 marzec 2018 19:37

Kolejne zgłoszenia udziału w Air Show Radom 2018 z Jordanii, Czech i Turcji.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Red / Aviation24.pl - Air Show Radom Autor zdjęcia: Red / Aviation24.pl - Air Show Radom
Portal Echodnia.eu pisze: - "Samoloty Extra 330LX zespołu akrobacyjnego z Jordanii, samoloty czeskie Jas-39C Gripen i L-159A Alca oraz turecki F-16C Block 40 - to maszyny, które zobaczymy 25 i 26 sierpnia podczas pokazów lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Swój udział w imprezie zgłaszają kolejne zagraniczne ekipy."
 
"Wojsko bardzo oszczędnie informuje o potwierdzonych uczestnikach tegorocznych pokazów. "Do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nadeszły deklaracje udziału w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 od przedstawicieli 9 państw: Czech, Słowacji, Niemiec, Pakistanu, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii, Hiszpanii i Ukrainy. Nadal prowadzimy rozmowy i czekamy na zadeklarowanie udziału w pokazach pozostałych państw, do których skierowane zostały zaproszenia." - informuje w odpowiedzi na nasze pytania komandor porucznik Czesław Cichy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Informacje na temat udziału w tegorocznym Air Show w Radomiu można znaleźć w kalendarzach ekip zagranicznych zamieszczanych na ich stronach internetowych.
 
Dużą atrakcją dla pasjonatów lotnictwa będzie udział zespołu akrobacyjnego Royal Jordanian Falcons. Zespół Royal Jordanian Falcons składa się obecnie z 5 samolotów akrobacyjnych Extra-300 L. Główna siedziba zespołu została niedawno przeniesiona dekretem królewskim na międzynarodowe lotnisko King Hussein w Akabie nad Morzem Czerwonym. Jordańskie Sokoły gościły już w Radomiu podczas pokazów w 2015 roku. Czesi poinformowali o udziale w tegorocznych pokazach w Radomiu dwóch maszyn - myśliwca wielozadaniowego Jas-39C Gripen oraz szkolnego odrzutowca Aero L-159A Alca. Tureckie siły powietrzne zapowiedziały z kolei udział samolotu F-16C Block 40 Fighting Falcon.
 
Jak już wcześniej informowaliśmy swój udział w radomskiej imprezie zapowiedział szwajcarski zespół akrobacyjny Patruille Suisse latający na amerykańskich samolotach F-5E Tiger II, a także 6 - osobowy chorwacki zespół Krila Oluje latający na samolotach Pilatus PC-9M. 25 i 27 sierpnia będzie też w Radomiu 7 - osobowy hiszpański zespół Patrulla Águila używający samolotów Casa C-101.
 
Poza tym w Radomiu będzie można zobaczyć wszystko czym dysponuje polskie lotnictwo wojskowe. W defiladzie lotniczej oraz w pokazach zaprezentowane będą samoloty F-16C/D Block 52+, MiG-29 Fulcrum, Su-22M4. Na płycie lotniska będzie można zobaczyć transportowe samoloty Casa C295M oraz C-130 Hercules, a także wszystkie rodzaje śmigłowców jakimi dysponuje polskie wojsko. Będzie też debiut. Po raz pierwszy pasjonaci lotnictwa zobaczą na radomskich Air Show nowy szkoleniowy odrzutowiec Alenia Aermacchi M-346 "Bielik", znany pod włoską nazwą M-346 Master. Polska kupiła 8 takich maszyn z opcją dokupienia 4 następnych, mają one zastąpić w szkoleniu pilotów polskie odrzutowce TS-11 Iskra. Pierwsze Bieliki, albo jak kto woli Mastery, latają już od października w dęblińskiej Szkole Orląt."
 
Źródło informacji: Echodnia.eu
Czytany 709 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:49

Artykuły powiązane

 • Port Lotniczy Radom. Kiedy PPL przejmie port na Sadkowie?

  Jak pisze portal Echodnia.eu Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wybrało bardziej skomplikowany sposób przejęcia Portu Lotniczego Radom, bo obawiało się konsekwencji nieodpowiedniego finansowania spółki przez miasto. Procedura trwa i zdaniem przedstawicieli PiS opóźnia się z winy miasta. - To nieprawda, zrobiliśmy wszystko, co należało - odpowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 • Zobacz Oficjalny Spot Air Show 2018 w Radomiu! Rozmawialiśmy z przedstawicielami Biura Organizacyjnego pokazów.

  Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Rozmawaliśmy również przy okazji z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

 • SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy na Air Show 2018.

  SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy produkowany przez koncern lotniczy SAAB w koprodukcji z BAE Systems. Gripen charakteryzuje się stosunkowo wysokimi osiągami, a przy tym jest to dość uniwersalna maszyna przystosowana na wymogów współczesnego pola walki.

 • Royal International Air Tatoo 2018. 100-lecie Królewskich Sił Powietrznych.

  Od 13 lipca w bazie lotniczej Fairford trwa kolejny Royal International Air Tatoo. W tym roku jest to ważne wydarzenie w Wielkiej Brytanii, ponieważ przypada w 100-lecie Królewskich Sił Lotniczych. Brytyjskie Air Show zakończy się dzisiaj, a my tymczasem prezentujemy zdjęcia Petera Steehouwera z ostatnich dni.

 • Akredytacje i pakiety spotterskie na Air Show w Radomiu.

  Organizatorzy Pokazów Lotniczych w Radomiu informują, że wnioski o przyznanie pakietu spotterskiego Biuro Prasowe zacznie przyjmować 5 lipca 2018 r. akredytacje zostaną zakończone 20 lipca 2018 r. o godz. 15.00.Po tym terminie nie będzie już możliwe uzyskanie akredytacji.

 • Jak zorganizować pokazy lotnicze podpowiada Urząd Lotnictwa Cywilnego.

  Pokazy lotnicze to wydarzenia, które przyciągają wielu pasjonatów lotnictwa, ale także osoby niezwiązane z awiacją, które chętnie podziwiają umiejętności pilotów. Najwięcej pokazów organizowanych jest w szczycie sezonu lotniczego, czyli w wakacje. Z uwagi na bezpieczeństwo publiczności i pilotów pokazy lotnicze muszą odbywać się zgodnie z określonymi przepisami. W związku z tym oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczności i uczestników tego rodzaju imprez Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował ulotkę na temat przepisów dotyczących organizacji oraz przeprowadzania pokazów lotniczych.

 • Latający ołówek powraca. Rumuński Mig-21 na Air Show w Radomiu.

  Na Międzynarodowych Pokazach AIR SHOW 2018 kolejny raz wystąpi ulubieniec fanów lotnictwa - solista rumuński na myśliwcu MiG-21 LanceR. "Latający ołówek" to rumuński samolot myśliwski MiG-21 LanceR - zmodyfikowana wersja radzieckiego myśliwca MiG-21. W 1995 r. wzniósł się w powietrze pierwszy prototyp tej maszyny.

 • Dwudniowy program X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

  Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu! To wszystko czeka nas już za kilka dni. 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko! Prezentujemy Państwu szczegółowy program na poszczególne dni.

 • Działalność Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018. Dużo ciekawych wydarzeń w najbliższym czasie.

  Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczyna się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane jest szkolenie i trening szybowcowy, samolotowy oraz balonowy, także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

 • Widzowie podczas Air Show w Radomiu zobaczą SAAB 105 OE.

  Saab 105 OE to samolot szkolno-bojowy i rozpoznawczy zbudowany przez wytwórnię SAAB dla Szwedzkich Sił Powietrznych.

Top