środa, 21 marzec 2018 19:37

Kolejne zgłoszenia udziału w Air Show Radom 2018 z Jordanii, Czech i Turcji.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor zdjęcia: Red / Aviation24.pl - Air Show Radom Autor zdjęcia: Red / Aviation24.pl - Air Show Radom
Portal Echodnia.eu pisze: - "Samoloty Extra 330LX zespołu akrobacyjnego z Jordanii, samoloty czeskie Jas-39C Gripen i L-159A Alca oraz turecki F-16C Block 40 - to maszyny, które zobaczymy 25 i 26 sierpnia podczas pokazów lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Swój udział w imprezie zgłaszają kolejne zagraniczne ekipy."
 
"Wojsko bardzo oszczędnie informuje o potwierdzonych uczestnikach tegorocznych pokazów. "Do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nadeszły deklaracje udziału w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 od przedstawicieli 9 państw: Czech, Słowacji, Niemiec, Pakistanu, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii, Hiszpanii i Ukrainy. Nadal prowadzimy rozmowy i czekamy na zadeklarowanie udziału w pokazach pozostałych państw, do których skierowane zostały zaproszenia." - informuje w odpowiedzi na nasze pytania komandor porucznik Czesław Cichy z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Informacje na temat udziału w tegorocznym Air Show w Radomiu można znaleźć w kalendarzach ekip zagranicznych zamieszczanych na ich stronach internetowych.
 
Dużą atrakcją dla pasjonatów lotnictwa będzie udział zespołu akrobacyjnego Royal Jordanian Falcons. Zespół Royal Jordanian Falcons składa się obecnie z 5 samolotów akrobacyjnych Extra-300 L. Główna siedziba zespołu została niedawno przeniesiona dekretem królewskim na międzynarodowe lotnisko King Hussein w Akabie nad Morzem Czerwonym. Jordańskie Sokoły gościły już w Radomiu podczas pokazów w 2015 roku. Czesi poinformowali o udziale w tegorocznych pokazach w Radomiu dwóch maszyn - myśliwca wielozadaniowego Jas-39C Gripen oraz szkolnego odrzutowca Aero L-159A Alca. Tureckie siły powietrzne zapowiedziały z kolei udział samolotu F-16C Block 40 Fighting Falcon.
 
Jak już wcześniej informowaliśmy swój udział w radomskiej imprezie zapowiedział szwajcarski zespół akrobacyjny Patruille Suisse latający na amerykańskich samolotach F-5E Tiger II, a także 6 - osobowy chorwacki zespół Krila Oluje latający na samolotach Pilatus PC-9M. 25 i 27 sierpnia będzie też w Radomiu 7 - osobowy hiszpański zespół Patrulla Águila używający samolotów Casa C-101.
 
Poza tym w Radomiu będzie można zobaczyć wszystko czym dysponuje polskie lotnictwo wojskowe. W defiladzie lotniczej oraz w pokazach zaprezentowane będą samoloty F-16C/D Block 52+, MiG-29 Fulcrum, Su-22M4. Na płycie lotniska będzie można zobaczyć transportowe samoloty Casa C295M oraz C-130 Hercules, a także wszystkie rodzaje śmigłowców jakimi dysponuje polskie wojsko. Będzie też debiut. Po raz pierwszy pasjonaci lotnictwa zobaczą na radomskich Air Show nowy szkoleniowy odrzutowiec Alenia Aermacchi M-346 "Bielik", znany pod włoską nazwą M-346 Master. Polska kupiła 8 takich maszyn z opcją dokupienia 4 następnych, mają one zastąpić w szkoleniu pilotów polskie odrzutowce TS-11 Iskra. Pierwsze Bieliki, albo jak kto woli Mastery, latają już od października w dęblińskiej Szkole Orląt."
 
Źródło informacji: Echodnia.eu
Czytany 449 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 19:49

Artykuły powiązane

 • F-16 Demo Tiger Team. Niepowtarzalny ryk dopalacza na pokazach w Radomiu

  F-16 Fighting Falcon Block 52+,nazywany przez pilotów VIPER, to wielozadaniowy myśliwiec czwartej generacji, który broni polskiego nieba od 2006 roku.W Polsce jest ich 48 sztuk, ale tylko jeden specjalnie przygotowany do prezentacji pokazowych.

 • Jest 1 milion złotych na organizację Air Show w Radomiu.

  Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska przesunęła niewiele ponad 1 milion złotych na organizację pokazów lotniczych w sierpniu tego roku. Miasto jest współorganizatorem Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018. Tak, jak przy poprzednich edycjach wydarzenia odpowiada między innymi za organizację i obsługę parkingów, komunikację miejską, sprzątanie w czasie i po pokazach. Zapewnia też obsługę medyczną.

 • Najnowsze innowacje Grupy Airbus na 2018 ILA Berlin Air Show.

  W dniach od 25 do 29 kwietnia odbędzie się tegoroczna edycja ILA Berlin Air Show, podczas której Airbus zaprezentuje obszerną ofertę swoich produktów, obejmującą szereg ciekawych innowacji. Po raz kolejny Grupa Airbus będzie największym z obecnych na tej imprezie wystawców. Krajem partnerskim ILA w 2018 r. jest Francja.

 • Rosyjski pilot skazany przez Sąd w Radomiu za naruszenie strefy zakazu lotów.

  Pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na okres roku, 10 tysięcy złotych grzywny oraz obciążenie kosztami procesu w wysokości ponad 2,8 tysiąca złotych - to kara dla pilota Wasilija P. z Rosji. W 2016 roku Wasilij P., lecąc samolotem akrobacyjnym na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Lotniczej WAAC 2016 w Radomiu, naruszył w strefę zakazu lotów. Do lądowania na lotnisku w podradomskim Piastowie sprowadzały go myśliwce F-16.

 • SOLOTURK ponownie pojawi się na radomskim niebie podczas Air Show 2018.

  Dzisiaj prezentujemy pierwszego zagranicznego uczestnika MPL AIR SHOW 2018. SOLOTURK to zespół demonstracyjny, prezentujący nie tylko możliwości nowoczesnych i wydajnych samolotów F-16 należących do tureckich sił powietrznych, ale również poziom umiejętności i wiedzę pilotów niezbędną do wykonania pokazów.

 • Podniebne szkolenie podchorążych z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego na samolotach M-28.

  W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu na samolotach transportowych M-28 "Bryza" szkoli się czworo podchorążych piątego roku studiów WSOSP.

 • Będą bilety na Air Show w Radomiu. Pentagon dał pozwolenie na pokaz swoich maszyn.

  Rekordowa liczba samolotów i śmigłowców, imponujące wystawy różnych rodzajów wojsk, bilety, ale w przystępnej cenie oraz wiele różnych ulg - tak mają wyglądać tegoroczne pokazy Air Show.

 • DGRSZ informuje o NATO Tiger Meet 2018. Akredytacje również dla Spotterów.

  W dniach 14-25 maja w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się szkolenie NATO Tiger Meet 2018. W 2018 roku będziemy gościć w Polsce eskadry lotnicze z sojuszniczych i partnerskich państw zrzeszone w Tiger Association.

 • Zgłoszenia kolejnych ekip na pokazy lotnicze w Radomiu.
  Kolejne ekipy zgłaszają swój udział w tegorocznych pokazach Air Show. W Radomiu zobaczymy między innymi czeskie śmigłowce Mil Mi-35 Hind i Mil Mi-171, pakistańskie maszyny PAC Super Mushshaki PAC JF-17 Thunder oraz rumuńskiego niemal zabytkowego Miga-21 Lancer.
 • 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim zaprasza na lotniczy piknik rodzinny.

  16 czerwca 2018 roku 49 Baza Lotnictwa zaprasza na uroczyste obchody swojego święta i tradycyjny, rodzinny piknik lotniczy organizowany na pruszczańskim lotnisku. Po ubiegłorocznym jubileuszu 50-lecia funkcjonowania lotnictwa śmigłowcowego na pruszczańskiej ziemi, należy przypomnieć o przypadającej w tym roku 65 rocznicy funkcjonowania lotnictwa wojskowego w Pruszczu Gdańskim.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top