środa, 28 marzec 2018 11:03

Rząd Wielkiej Brytanii chce zlikwidować "ukryte" opłaty nakładane przez tanie linie lotnicze.

Napisane przez Polishexpress.co.uk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie poglądowe, Źródło: By FrancescoItaly (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons Zdjęcie poglądowe, Źródło: By FrancescoItaly (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Szykuje się rewolucja w tanich lotach? Brytyjski rząd zamierza przyjrzeć się "ukrytym" opłatom nakładanym na pasażerów przez przewoźników lotniczych.

Brytyjski rząd chce, aby wszystkie koszty lotu "tanimi liniami" były przedstawiane w sposób klarowny, a sam proces rezerwacji biletów stał się bardziej transparentny. Dzięki temu klienci przewoźników lotniczych wiedzieliby za co i ile płacą. Department for Transport (DfT) już pracuje nad odpowiednimi regulacjami, które zobliguję easyJeta, Ryanair i Wizzaira do większej przejrzystości w tym zakresie, co z pewnością będzie korzystne dla wszystkim klientów korzystających z ich usług.

Pomysł jest bardzo prosty - wszystkie dodatkowe koszty podstawowych usług ponoszone przez pasażera, takie jak opłata za dodatkowy bagaż, rezerwację czy zmianę nazwiska na bilecie - mają być jasno sformułowane w ofercie.

Zmiany, nad którymi pracuje obecnie DfT są skutkiem zakrojonej na szeroką skalę kontroli Civil Aviation Authority z 2016 roku. Jak komentuje rzecznik CAA celem tamtego śledztwa było "upewnienie się, że oferty linii lotniczych są przedstawione w taki sposób, aby ludzie zrozumieli, za co płacą".

"Dla DfT potrzeby pasażerów są najważniejsze" - komentowała dla "The Evening Standard" baronesa Sugg, minister lotnictwa w rządzie Theresy May. "Dokładamy wszelkich starań, aby klienci linii lotniczych mieli dostęp do jak największej ilości informacji dotyczących danego biletu, aby ich decyzja o zakupie była w pełni świadoma".

Zmiany, nad którymi obecnie pracują przedstawiciele Department for Transport mają wejść w życie pod koniec roku.

Źródło informacji: Polishexpress.co.uk

Czytany 170 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 13:19

Artykuły powiązane

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top