czwartek, 29 marzec 2018 09:50

Przedstawiciele USA i Republiki Korei świętują debiut pierwszego F-35A dla Republiki Korei.

Napisane przez Lockheed Martin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Republika Korei i liderzy rządu USA świętowali publiczny debiut koreańskiego F-35A Lightning II w zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin w Fort Worth. Wydarzenie to stanowi ważny kamień milowy programu F-35, wzmacniając obronę narodową i globalne partnerstwo.

"Dzisiejszy dzień jest naprawdę znaczący, ponieważ świętujemy wprowadzenie pierwszego w historii ROKAF F-35A, najlepszego na świecie myśliwca, który zabezpieczy suwerenną przestrzeń powietrzną Republiki Korei" - powiedział Minister Obrony Republiki Korei Song Young. - "Rozmieszczenie F-35 posłuży jako siła napędowa do usprawnienia połączonych operacji Sił Powietrznych Korei i USA i zwiększenia możliwości wsparcia ich w operacjach naziemnych."

"To duży krok naprzód dla naszego F-35 i naszych partnerów z Korei Południowej, ponieważ dostarczamy pierwszy koreański F-35, pierwszy z sześciu samolotów F-35, który zostanie dostarczony już w tym roku", powiedział Vice Admirał Mat Winter - Dyrektor wykonawczy programu F-35. "F-35A to zdolność do zmiany gry, która umożliwi Koreańskim Siłom Zbrojnym działać równolegle z siłami USA w ochronie swojego kraju. Ogromnie gratuluję połączonemu zespołowi rządowemu i przemysłowemu w osiągnięciu tego celu."

"Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Republikę Korei w bezkonkurencyjnej piątej generacji F-35" - powiedziała Marillyn Hewson, prezes i dyrektor generalny Lockheed Martin. "Wiemy, że będzie to symbol siły przypominający nam o wszystkim, że kiedy jesteśmy razem, nasze narody są bezpieczniejsze, nasi ludzie są bezpieczniejsi, a nasza przyszłość jest jaśniejsza."

Program F-35 dla Republiki Korei wymaga 40 samolotów F-35A nabytych w ramach programu Foreign Military Sales rządu USA, które zostaną wybudowane w Lockheed Martin w Fort Worth w Teksasie. Pierwszy samolot zostanie dostarczony do Bazy Sił Powietrznych Luke w Arizonie, gdzie piloci i personel Sił Powietrznych Korei rozpoczną szkolenie. F-35 dotrą do kraju w 2019 roku do głównej bazy operacyjnej Republiki Korei w Cheongju.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 437 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 marzec 2018 09:53

Artykuły powiązane

 • Linia lotnicza KLM uruchomi połączenie do Las Vegas.

  Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od lata 2019 (a dokładnie od 6 czerwca 2019) holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Las Vegas w stanie Nevada. Las Vegas to osiemnasty kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się do trzech razy w tygodniu samolotem Boeing 787-900 „Dreamliner”, z 294 miejscami na pokładzie. Wraz z uruchomieniem trasy do Las Vegas, KLM wycofuje z rozkładu połączenia do dwóch afrykańskich miast: Freetown (Sierra Leone) oraz Monrovii (Liberia).

 • Airbus potwierdza uczestnictwo w MSPO 2018 i wyraża gotowość do spełnienia potrzeb Sił Powietrznych w zakresie modernizacji.

  Airbus zaprezentuje kompleksową gamę produktów i usług sektora obronnego, kosmonautyki i bezpieczeństwa na tegorocznych targach MSPO, największej wystawie branży lotnictwa i kosmonautyki oraz obronności w Europie Środkowej, która odbędzie się od 4 do 7 września. Wszechstronne uczestnictwo Airbusa na tegorocznych targach odzwierciedla olbrzymie perspektywy i możliwości rozwoju we wszystkich jego przedsiębiorstwach handlowych, obronnych i usługowych w Polsce i w całym regionie.

 • Czy maleją szanse na pokaz F-22 Raptor na radomskim niebie? Brak w harmonogramie lotów.

  Sprawa Raptorów na radomskim niebie podczas pokazów lotniczych powraca jak bumerang. Przyzwyczailiśmy się już do myśli, że zobaczymy je na Air Show w Radomiu. Po przylocie do Powidza, grupa amerykańskich samolotów wzięła udział w lotniczej paradzie podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia nad Warszawą, czym zaskoczyła wielu widzów i nie tylko...

 • Możesz wygrać bilety na lot do USA. Konkurs organizuje LOT i Mastercard.

  Konkurs LOT-u i Mastercard zachęca do ubiegania się o wizę do Stanów Zjednoczonych. Żeby wygrać bilety lotnicze do wybranego portu LOTu w USA i karty płatnicze o wartości 500 dolarów, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące wypełniania wniosku wizowego.

 • Konferencja Dowódców Sił Powietrznych NATO w Ramstein.
  2-3 lipca na zaproszenie Dowódcy Sojuszniczych Sił Powietrznych gen. Todda Woltersa, inspektor sił powietrznych gen. bryg. pil. dr inż. Mirosław Jemielniak wziął udział w dorocznej konferencji Dowódców Sił Powietrznych NATO.
 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Przez pomyłkę pilotów pasażerowie samolotu uznali, że zostali porwani.

  Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek wieczorem na lotnisku Kennedy’go w Nowym Jorku. Maszyna linii Jet Blue A321 planowo rozpoczęła kołowanie po lotnisku. Lot miał się odbyć do Los Angeles. W pewnym momencie kontakt z pilotami został przerwany, przy czym maszyna cały czas poruszała się po drodze kołowania.

 • To już 50 lat kiedy C-5 Galaxy wspiera wojskowy transport lotniczy!

  Firma Lockheed Martin Aeronautics świętowała wczoraj 50-lecie transportu strategicznego C-5 Galaxy w zakładzie Marietta w stanie Georgia. Głos zabrał Georgia Gov Nathan Deal, który był głównym mówcą wydarzenia, w którym wzięli udział pracownicy Lockheed Martin, wybrani urzędnicy i przedstawiciele Sił Powietrznych USA.

 • O Centralnym Porcie Komunikacyjnym rozmawiano w Republice Korei podczas wizyty Ministra Adamczyka.

  System poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, systemy zarządzania ruchem drogowym, współpraca w transporcie lotniczym oraz Centralny Port Komunikacyjny to główne tematy rozmów, jakie odbył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z Kim Hyun-mee, minister ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei. Wizyta, podczas której minister Adamczyk odwiedził też Centrum Ruchu Drogowego Korea Expressway Corporation i w port lotniczy Seul-Incheon,  odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2018 r.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

Top