czwartek, 29 marzec 2018 09:50

Przedstawiciele USA i Republiki Korei świętują debiut pierwszego F-35A dla Republiki Korei.

Napisane przez Lockheed Martin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Republika Korei i liderzy rządu USA świętowali publiczny debiut koreańskiego F-35A Lightning II w zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin w Fort Worth. Wydarzenie to stanowi ważny kamień milowy programu F-35, wzmacniając obronę narodową i globalne partnerstwo.

"Dzisiejszy dzień jest naprawdę znaczący, ponieważ świętujemy wprowadzenie pierwszego w historii ROKAF F-35A, najlepszego na świecie myśliwca, który zabezpieczy suwerenną przestrzeń powietrzną Republiki Korei" - powiedział Minister Obrony Republiki Korei Song Young. - "Rozmieszczenie F-35 posłuży jako siła napędowa do usprawnienia połączonych operacji Sił Powietrznych Korei i USA i zwiększenia możliwości wsparcia ich w operacjach naziemnych."

"To duży krok naprzód dla naszego F-35 i naszych partnerów z Korei Południowej, ponieważ dostarczamy pierwszy koreański F-35, pierwszy z sześciu samolotów F-35, który zostanie dostarczony już w tym roku", powiedział Vice Admirał Mat Winter - Dyrektor wykonawczy programu F-35. "F-35A to zdolność do zmiany gry, która umożliwi Koreańskim Siłom Zbrojnym działać równolegle z siłami USA w ochronie swojego kraju. Ogromnie gratuluję połączonemu zespołowi rządowemu i przemysłowemu w osiągnięciu tego celu."

"Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Republikę Korei w bezkonkurencyjnej piątej generacji F-35" - powiedziała Marillyn Hewson, prezes i dyrektor generalny Lockheed Martin. "Wiemy, że będzie to symbol siły przypominający nam o wszystkim, że kiedy jesteśmy razem, nasze narody są bezpieczniejsze, nasi ludzie są bezpieczniejsi, a nasza przyszłość jest jaśniejsza."

Program F-35 dla Republiki Korei wymaga 40 samolotów F-35A nabytych w ramach programu Foreign Military Sales rządu USA, które zostaną wybudowane w Lockheed Martin w Fort Worth w Teksasie. Pierwszy samolot zostanie dostarczony do Bazy Sił Powietrznych Luke w Arizonie, gdzie piloci i personel Sił Powietrznych Korei rozpoczną szkolenie. F-35 dotrą do kraju w 2019 roku do głównej bazy operacyjnej Republiki Korei w Cheongju.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 199 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 marzec 2018 09:53

Artykuły powiązane

 • Nowy brytyjski Dywizjon 617 będzie używał F-35. Przyjął również historyczną nazwę.

  Nazwa nowego Dywizjonu 617 zostaje otrzymana w 75. roczniczę powstania eskadry, zwanej popularnie "Dambusters" - założonej pierwotnie w celu realizacji wysoce wyspecjalizowanych misji niszczenia zapór i zakłócania produkcji przemysłowej w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Nowy Dywizjon 617 będzie pierwszym, który poleci nowiutkim, najnowocześniejszym myśliwcem F-35, najbardziej zaawansowanym i dynamicznym samolotem myśliwskim w 100-letniej historii RAF.

 • Brytyjskie Tornada zostały użyte przy niszczeniu celów związanych z wytwarzaniem broni chemicznej w Syrii.

  Dzisiaj o godzinie 2:00 czasu brytyjskiego siły brytyjskie dołączyły do ​​bliskich sojuszników w precyzyjnym ataku na syryjskie instalacje zaangażowane w użycie przez reżim broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom. Atak został zainicjowany w odpowiedzi na atak chemiczny z dnia 7 kwietnia w Doumie, w którym zginęło do 75 osób, w tym małe dzieci. Znaczna część informacji, w tym wywiadu, wskazuje, że reżim syryjski był odpowiedzialny za ten ostatni atak.

 • Program F-35 wykonał końcowy lot testowy fazy programu "System Rozwoju i Demonstracji".

  "Ukończenie testowego lotu FD-35 SDD jest kulminacją lat ciężkiej pracy i poświęcenia ze strony rządu i zespołu branżowego" - powiedział Mat Winter, dyrektor wykonawczy ds. Programu F-35. "Od czasu pierwszego lotu AA-1 w 2006 r. program lotów testowych trwa od ponad 11 lat bez żadnych problemów, przeprowadzając ponad 9 200 lotów, gromadząc ponad 17 000 godzin nalotu i wykonując ponad 65 000 punktów testowych, aby zweryfikować projekt, wytrzymałość, oprogramowanie, czujniki, możliwości i wydajność broni dla wszystkich trzech wariantów F-35. Gratulujemy naszemu zespołowi testowemu F-35 i szerszemu F-35 Enterprise za dostarczenie tej nowej, potężnych i decydujących możliwości dla wojska."

 • MQ-25 to duży skok w przyszłość systemów tankowania w powietrzu.

  Opracowana przez Skunk Works misja bezzałogowa MQ-25 została zaprojektowana tak, aby zapewnić solidne możliwości tankowania, aby wesprzeć sojusznicze wojska i zwiększyć zasięg lotniskowców Stanów Zjednoczonych. Ta nowa oferta opiera się na dziedzictwie systemów bezobsługowych, w tym RQ-170.

 • Sukces polskich studentów na zawodach SAE Aero Design w USA.

  Reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zdobyła trzy złote medale w zawodach SAE Aero Design West 2018, które w miniony weekend odbyły się w Los Angeles. Sześć medali (5 srebrnych i brązowy) zdobyli zaś studenci Politechniki Wrocławskiej; a trzy medale (złoty i dwa brązowe) z Politechniki Warszawskiej.

 • Siły Powietrzne Chorwacji będą miały na wyposażeniu myśliwce F-16.

  Chorwackie ministerstwo obrony ogłosiło na początku kwietnia, że kupi od Izraela 12 wielozadaniowych samolotów F-16. Myśliwce będą kosztować 500 mln dolarów i zastąpią poradzieckie maszyny MiG.Rząd w Zagrzebiu od kilku lat stara się modernizować siły zbrojne, jednak znacząca część kupionego uzbrojenia to sprzęt z drugiej ręki.

 • Sześć polskich zespołów wystartuje w zawodach łazików marsjańskich w USA.

  Sześć polskich zespołów zakwalifikowało się do udziału w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych. Do rywalizacji ma przystąpić 36 zespołów z dziesięciu krajów.

 • Airbus Helicopters dostarczy 16 śmigłowców UH-72A Lakota dla US armii.

  Airbus Helicopters, Inc. otrzymał modyfikację kontraktu o wartości około 116 milionów USD, w ramach której dostarczy 16 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (U.S. Army). To już drugi kontrakt otrzymany przez firmę w tym roku, co podkreśla zaufanie U.S. Army i dowodzi możliwości rozwoju programu Lakota.

 • Sukces młodych konstruktorów z dęblińskiej Szkoły Orląt!

  W dniach 9-11 marca 2018 r. w Lakeland na Florydzie odbyły się zawody SAE Aero Design East, które polegały na zbudowaniu jak najlżejszego modelu zdolnego do uniesienia możliwie największego ładunku. Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych godnie reprezentowało Naukowe Koło Młodych Konstruktorów - na 77 drużyn z całego świata zajęli piąte miejsce, natomiast wśród zespołów z Europy osiągnęli zaszczytne - pierwsze miejsce!

 • Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli 3 medale na zawodach lotniczych w Stanach Zjednoczonych.

  EUROAVIA Rzeszów jak co roku wzięła udział w zawodach SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych. Zespół studentów Politechniki Rzeszowskiej zdobył trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Zawody polegały na zaprojektowaniu, zoptymalizowaniu i zbudowaniu samolotów udźwigowych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top