czwartek, 29 marzec 2018 09:50

Przedstawiciele USA i Republiki Korei świętują debiut pierwszego F-35A dla Republiki Korei.

Napisane przez Lockheed Martin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Republika Korei i liderzy rządu USA świętowali publiczny debiut koreańskiego F-35A Lightning II w zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin w Fort Worth. Wydarzenie to stanowi ważny kamień milowy programu F-35, wzmacniając obronę narodową i globalne partnerstwo.

"Dzisiejszy dzień jest naprawdę znaczący, ponieważ świętujemy wprowadzenie pierwszego w historii ROKAF F-35A, najlepszego na świecie myśliwca, który zabezpieczy suwerenną przestrzeń powietrzną Republiki Korei" - powiedział Minister Obrony Republiki Korei Song Young. - "Rozmieszczenie F-35 posłuży jako siła napędowa do usprawnienia połączonych operacji Sił Powietrznych Korei i USA i zwiększenia możliwości wsparcia ich w operacjach naziemnych."

"To duży krok naprzód dla naszego F-35 i naszych partnerów z Korei Południowej, ponieważ dostarczamy pierwszy koreański F-35, pierwszy z sześciu samolotów F-35, który zostanie dostarczony już w tym roku", powiedział Vice Admirał Mat Winter - Dyrektor wykonawczy programu F-35. "F-35A to zdolność do zmiany gry, która umożliwi Koreańskim Siłom Zbrojnym działać równolegle z siłami USA w ochronie swojego kraju. Ogromnie gratuluję połączonemu zespołowi rządowemu i przemysłowemu w osiągnięciu tego celu."

"Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Republikę Korei w bezkonkurencyjnej piątej generacji F-35" - powiedziała Marillyn Hewson, prezes i dyrektor generalny Lockheed Martin. "Wiemy, że będzie to symbol siły przypominający nam o wszystkim, że kiedy jesteśmy razem, nasze narody są bezpieczniejsze, nasi ludzie są bezpieczniejsi, a nasza przyszłość jest jaśniejsza."

Program F-35 dla Republiki Korei wymaga 40 samolotów F-35A nabytych w ramach programu Foreign Military Sales rządu USA, które zostaną wybudowane w Lockheed Martin w Fort Worth w Teksasie. Pierwszy samolot zostanie dostarczony do Bazy Sił Powietrznych Luke w Arizonie, gdzie piloci i personel Sił Powietrznych Korei rozpoczną szkolenie. F-35 dotrą do kraju w 2019 roku do głównej bazy operacyjnej Republiki Korei w Cheongju.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 342 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 marzec 2018 09:53

Artykuły powiązane

 • Konferencja Dowódców Sił Powietrznych NATO w Ramstein.
  2-3 lipca na zaproszenie Dowódcy Sojuszniczych Sił Powietrznych gen. Todda Woltersa, inspektor sił powietrznych gen. bryg. pil. dr inż. Mirosław Jemielniak wziął udział w dorocznej konferencji Dowódców Sił Powietrznych NATO.
 • Uwaga! Zmiany w przewozie substancji sproszkowanych na rejsach do USA.

  Od 30 czerwca br. amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) wprowadza ograniczenia dotyczące przewozu substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml w bagażu kabinowym na rejsach do USA.

 • Przez pomyłkę pilotów pasażerowie samolotu uznali, że zostali porwani.

  Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek wieczorem na lotnisku Kennedy’go w Nowym Jorku. Maszyna linii Jet Blue A321 planowo rozpoczęła kołowanie po lotnisku. Lot miał się odbyć do Los Angeles. W pewnym momencie kontakt z pilotami został przerwany, przy czym maszyna cały czas poruszała się po drodze kołowania.

 • To już 50 lat kiedy C-5 Galaxy wspiera wojskowy transport lotniczy!

  Firma Lockheed Martin Aeronautics świętowała wczoraj 50-lecie transportu strategicznego C-5 Galaxy w zakładzie Marietta w stanie Georgia. Głos zabrał Georgia Gov Nathan Deal, który był głównym mówcą wydarzenia, w którym wzięli udział pracownicy Lockheed Martin, wybrani urzędnicy i przedstawiciele Sił Powietrznych USA.

 • O Centralnym Porcie Komunikacyjnym rozmawiano w Republice Korei podczas wizyty Ministra Adamczyka.

  System poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, systemy zarządzania ruchem drogowym, współpraca w transporcie lotniczym oraz Centralny Port Komunikacyjny to główne tematy rozmów, jakie odbył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z Kim Hyun-mee, minister ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei. Wizyta, podczas której minister Adamczyk odwiedził też Centrum Ruchu Drogowego Korea Expressway Corporation i w port lotniczy Seul-Incheon,  odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2018 r.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

 • Pegasus KC-46A przeprowadza testy tankowania w locie.

  Samolot do tankowania w powietrzu, Pegasus KC-46A, przeprowadza testy w locie. Planuje się, że Pegasus w bazie Edwards wraz z Boeingiem z 418. Eskadry przeprowadzą jeszcze wiele testów.

 • Pierwsze F-35B są już w Wielkiej Brytanii. Przyleciały 2 miesiące przed planowanym terminem.

  Wielka Brytania przyjęła swoje pierwsze cztery zaawansowane myśliwce F-35B, które będą użytkowane w Royal Air Force i Royal Navy. Z pomocą tankowania w powietrzu samoloty przeleciały przez Atlantyk z bazy amerykańskiego korpusu piechoty morskiej w Beaufort w Południowej Karolinie, gdzie brytyjscy piloci przechodzili intensywne szkolenia na pokładzie samolotów we współpracy ze swoimi odpowiednikami z USMC.

 • Łazik z Politechniki Częstochowskiej wygrał prestiżowe zawody w USA.

  Cz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej zwyciężył tegoroczne prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich, rozgrywane w USA. Trzecie miejsce zajął IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, a czwarte - zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej.

Top