piątek, 30 marzec 2018 15:05

Święta na krakowskim lotnisku - o czym warto wiedzieć.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pasażerowie krakowskiego lotniska od kilku tygodni przygotowują się do Świąt Wielkanocnych przywożąc ze sobą czekoladowe baranki, kurczaczki i jajeczka (lub jaja). Warto wiedzieć, że może pojawić się problem, gdy te produkty pochodzą z natury – są wtedy zatrzymywane na granicy i przekazywane do utylizacji w związku zakazem wprowadzania na obszar Unii Europejskiejproduktów pochodzenia zwierzęcego. A przywóz np. jaj w bagażu podróżnego nie jest rzadkim przypadkiem.

W bagażu podręcznym można przewozić chrzan tylko w opakowaniach do 100 ml. Zabawki w kształcie broni, np. pistolety na wodę nie mogą być przewożone w bagażu kabinowym.

Jeśli pasażerowie po świętach chcieliby zabrać ze sobą w podróż świąteczne specjały – radzimy upewnić się, czy można je wwieźć na teren kraju, do którego wybierają się. Podobne ograniczenia, które obowiązują w UE dot. dotyczące wwożenia  produktów pochodzenia zwierzęcego, obowiązują na przykład w Stanach Zjednoczonych – świąteczna szynka czy jajka nie zostaną wpuszczone na teren tamtejszego obszaru celnego.

Tradycyjnie już, prosimy pasażerów o niepozostawianie bagaży bez opieki na terenie portu lotniczego; zgłaszanie się odpowiednio wcześniej do kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli paszportowej. Prosimy również o sprawdzanie przed wylotem ważności dokumentów, a także sprawdzenie czy  posiadany dokument uprawnia do wjazdu do danego kraju oraz czy nie jest potrzebna wiza. Przy przekraczaniu granicy dziecko musi posiadać swój dowód osobisty lub paszport. 

Więcej praktycznych wskazówek – jak przygotować się do podróży lotniczej #PROSTOzKRAKOWA znajdą Państwo na stronie: http://bit.ly/PraktyczneWskazowki

W kaplicy lotniskowej – w Niedziele Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i 10.00.

Komunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych – komunikacja miejska na lotnisko kursuje wg następujących rozkładów jazdy:

 • 30.03 (Wielki Piątek) - wg powszedniego rozkładu jazdy
 • 31.03 (Wielka Sobota) - wg sobotniego rozkładu jazdy
 • 01.04 (Wielka Niedziela) - wg świątecznego rozkładu jazdy
 • 02.04 (Poniedziałek Wielkanocny) - wg świątecznego rozkładu jazdy

Pociąg kursuje bez świątecznych ograniczeń na odcinku Kraków Lotnisko - Kraków Główny. Należy pamiętać o autobusowej komunikacji zastępczej, która uruchomiona jest na części kursów. Więcej informacji na ten temat dojazdu na lotnisko na stronie: http://www.krakowairport.pl/pl/pasazer,c70/dojazd,c313/jak-dojechac,c314/

Źródło informacji i zdjęć: Kraków Airport

Czytany 236 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 marzec 2018 15:10

Artykuły powiązane

 • Jest 1 milion złotych na organizację Air Show w Radomiu.

  Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska przesunęła niewiele ponad 1 milion złotych na organizację pokazów lotniczych w sierpniu tego roku. Miasto jest współorganizatorem Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018. Tak, jak przy poprzednich edycjach wydarzenia odpowiada między innymi za organizację i obsługę parkingów, komunikację miejską, sprzątanie w czasie i po pokazach. Zapewnia też obsługę medyczną.

 • Europejskie linie lotnicze poznają atuty Podkarpacia.

  Już drugi rok z rzędu lotnisko w Jasionce zaprezentuje się podczas Routes Europe – najważniejszej branżowej imprezy na Starym Kontynencie, podczas której porty lotnicze zabiegają u przewoźników o nowe trasy. W staraniach o rozwój siatki połączeń lotnisko wesprą Urząd Marszałkowski, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Rzeszowa, wspólnie promując walory regionu.

 • Symulator KRK Marshaller dostępny w centrum edukacji lotniczej Kraków Airport.

  Krakowskie lotnisko wspiera innowacje i edukację. Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku.W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. Rozwiązanie jest już dostępne dla odwiedzających Centrum.

 • Krakowskie lotnisko wśród sygnatariuszy Deklaracji Just Culture.

  Kraków Airport został sygnatariuszem Deklaracji Just Culture – kultury sprawiedliwego traktowania. Sygnatariusze Deklaracji zobowiązują się wdrażać kulturę sprawiedliwego traktowania oraz promować prace dążące do doskonalenia bezpieczeństwa transportu lotniczego. W imieniu Kraków Airport deklarację podpisał Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

 • Kolekcja pamiątek kpt. Stanisława Pawłowskiego wzbogaci zbiory Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu kolekcje muzealne. Kolekcja ta związana jest z kpt. Stanisławie Pawłowskim (ur. 1897 r, zm. 1929 r.) - bohaterze walk o niepodległość w czasie I wojnie światowej, żołnierzu Legionów Polskich, dowódcy dywizjonu szkolnego oficerskiej szkoły lotniczej.

 • Linia lotnicza Transavia będzie latała z krakowskiego lotnisku.

  Transavia w Krakowie – holenderskie tanie linie lotnicze ogłosiły połączenie pomiędzy Krakowem a Eindhovem w sezonie zima 2018/2019. Transavia będzie oferowała połączenia prosto z Krakowa cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

 • Już jutro spotkanie przy samolocie Breguet 19. Zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  W najbliższą niedzielę 15 kwietnia w samo południe fani historii lotnictwa będą mieli okazję posłuchać opowieści o samolocie Breguet 19. Miejsce spotkanie to oczywiście Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 • Krakowskie lotnisko po raz piąty w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki".

  Krakowskie lotnisko znalazło się w gronie 9 małopolskich przedsiębiorstw, których praktyki z zakresu CSR zostały ujęte w 16. edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród rekordowej liczby 11 praktyk Kraków Airport opisanych w tegorocznej publikacji znalazło się 5 praktyk długoletnich, prezentowanych w poprzednich edycjach Raportu i aż 6 działań zainicjowanych przez lotnisko w ubiegłym roku.

 • Debiut linii lotniczych flydubai na lotnisku w Krakowie.

  Linie lotnicze flydubai rozpoczęły realizację codziennych bezpośrednich lotów na trasie Dubaj - Kraków. Dzięki współpracy flydubai z Emirates pasażerowie mogą skorzystać z bogatej oferty połączeń do ponad 200 miejsc. flydubai jest pierwszym przewoźnikiem rejsowym oferującym bezpośrednie połączenie na tej trasie. Lot inauguracyjny z Terminala II międzynarodowego lotniska Dubaj do Kraków Airport miał miejsce 8 kwietnia. Za sterami samolotu byli polski kapitan i pierwszy oficer, na pokładzie byli również polscy członkowie personelu pokładowego.

 • Przygotowania do XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego ruszyły.

  Już 23-24 czerwca 2018 r. na historycznym krakowskim Lotnisku Rakowice-Czyżyny po raz czternasty zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas dwudniowych pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top