piątek, 30 marzec 2018 15:05

Święta na krakowskim lotnisku - o czym warto wiedzieć.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pasażerowie krakowskiego lotniska od kilku tygodni przygotowują się do Świąt Wielkanocnych przywożąc ze sobą czekoladowe baranki, kurczaczki i jajeczka (lub jaja). Warto wiedzieć, że może pojawić się problem, gdy te produkty pochodzą z natury – są wtedy zatrzymywane na granicy i przekazywane do utylizacji w związku zakazem wprowadzania na obszar Unii Europejskiejproduktów pochodzenia zwierzęcego. A przywóz np. jaj w bagażu podróżnego nie jest rzadkim przypadkiem.

W bagażu podręcznym można przewozić chrzan tylko w opakowaniach do 100 ml. Zabawki w kształcie broni, np. pistolety na wodę nie mogą być przewożone w bagażu kabinowym.

Jeśli pasażerowie po świętach chcieliby zabrać ze sobą w podróż świąteczne specjały – radzimy upewnić się, czy można je wwieźć na teren kraju, do którego wybierają się. Podobne ograniczenia, które obowiązują w UE dot. dotyczące wwożenia  produktów pochodzenia zwierzęcego, obowiązują na przykład w Stanach Zjednoczonych – świąteczna szynka czy jajka nie zostaną wpuszczone na teren tamtejszego obszaru celnego.

Tradycyjnie już, prosimy pasażerów o niepozostawianie bagaży bez opieki na terenie portu lotniczego; zgłaszanie się odpowiednio wcześniej do kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli paszportowej. Prosimy również o sprawdzanie przed wylotem ważności dokumentów, a także sprawdzenie czy  posiadany dokument uprawnia do wjazdu do danego kraju oraz czy nie jest potrzebna wiza. Przy przekraczaniu granicy dziecko musi posiadać swój dowód osobisty lub paszport. 

Więcej praktycznych wskazówek – jak przygotować się do podróży lotniczej #PROSTOzKRAKOWA znajdą Państwo na stronie: http://bit.ly/PraktyczneWskazowki

W kaplicy lotniskowej – w Niedziele Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny msze św. będą odprawione o godz. 8.00 i 10.00.

Komunikacja w okresie Świąt Wielkanocnych – komunikacja miejska na lotnisko kursuje wg następujących rozkładów jazdy:

 • 30.03 (Wielki Piątek) - wg powszedniego rozkładu jazdy
 • 31.03 (Wielka Sobota) - wg sobotniego rozkładu jazdy
 • 01.04 (Wielka Niedziela) - wg świątecznego rozkładu jazdy
 • 02.04 (Poniedziałek Wielkanocny) - wg świątecznego rozkładu jazdy

Pociąg kursuje bez świątecznych ograniczeń na odcinku Kraków Lotnisko - Kraków Główny. Należy pamiętać o autobusowej komunikacji zastępczej, która uruchomiona jest na części kursów. Więcej informacji na ten temat dojazdu na lotnisko na stronie: http://www.krakowairport.pl/pl/pasazer,c70/dojazd,c313/jak-dojechac,c314/

Źródło informacji i zdjęć: Kraków Airport

Czytany 404 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 marzec 2018 15:10

Artykuły powiązane

 • Podsumowanie pierwszego półrocza 2018 na krakowskim lotnisku.

  - W ubiegłym roku zostało uruchomionych dwadzieścia osiem nowych tras, w tym roku – trzynaście. Koncentrujemy się na utrzymaniu szerokiej siatki połączeń oferowanych przez ponad dwudziestu przewoźników, wyróżnia nas to spośród polskich portów regionalnych i jest atutem Małopolski – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

 • Krakowskie lotnisko przystąpiło do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

  Radosław Włoszek prezes Zarządu Kraków Airport oraz Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty podpisali deklarację współpracy w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

 • Krakowskie lotnisko przystąpiło do Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

  Radosław Włoszek prezes Zarządu Kraków Airport oraz Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty podpisali deklarację współpracy w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

 • Pierwsze odrzutowce Jakowlewa w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

  W niedzielę 15 lipca o godzinie 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się spotkanie poruszające temat pierwszych odrzutowców Jakowlewa.

 • Londyn Luton – nowe połączenie prosto z Krakowa dzięki easyJet.

  W 2018 r. easyJet oferuje bezpośrednie połączenia z Krakowa do: Bazylei, Belfastu, Bristolu, Edynburga, Genewy, Liverpoolu, Londynu Gatwick, Lyonu, Manchesteru, Mediolanu Malpensy, Neapolu, Paryża Charles de Gaulle, Wenecji, a od dzisiaj także do Londynu Luton.

 • Wrocławskie lotnisko w europejskim top 7. Znalazł się wśród takich potęg jak Moskwa, Berlin czy Paryż.

  Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez magazyn „Anker Report” na podstawie danych serwisu Flight Global. Wrocław znalazł się wśród takich potęg jak Moskwa, Berlin czy Paryż.

 • Z Krakowa do Tel Awiwu. LOT połączy kolejne polskie miasto z Izraelem.

  Od 25 lutego przyszłego roku Boeingami 737 MAX 8 LOT-u będzie można dotrzeć z Krakowa do Tel Awiwu. Połączenie uzupełni istniejącą ofertę rejsów z Warszawy i portów regionalnych. Bilety są od dziś dostępne w sprzedaży. Połączenia z Krakowa do Tel Awiwu mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia). Z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz we wtorki lub środy. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą najnowocześniejszymi samolotami wąskokadłubowymi Boeing 737 MAX 8. 

 • Rekordowy czerwiec na wrocławskim lotnisku z ponad 26 proc. wzrostu.

  W czerwcu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 352 tys. pasażerów. Zarówno tanie linie, jak i przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych odnotowali wzrosty o blisko 30%. Ponad 90 tys. podróżnych wybrało wakacje z biurem podróży.

 • Czerwiec na krakowskim lotnisku. Statystyki i wydarzenia.

  W czerwcu 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 594 983pasażerów, o 64 tys. więcej niż przed rokiem (+12%). Odnotowano łącznie 4 512 startów i lądowań, czyli o 8% więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

 • Rekordowe pierwsze półrocze na lotnisku w Jasionce.

  Ponad 350 tysięcy pasażerów obsłużonych od stycznia do czerwca 2018 roku to najlepsze pierwsze półrocze w historii podrzeszowskiego lotniska. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch pasażerski w Jasionce wzrósł o prawie 10 procent.

Top