Klaudia Bułgakow najlepsza w klasyfikacji kobiet w Brazylii.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klaudia Bułgakow w świetnym stylu wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet podczas 3. Paralotniowych Mistrzostw Panamerykańskich FAI. W klasyfikacji generalnej zawodów Polka zajęła dziesiątą lokatę.

Po ośmiu intensywnych dniach, w sobotę, 7 kwietnia 2018 zakończyły się Paralotniowe Mistrzostwa Panamerykańskie FAI. Mistrzostwa Ameryk zostały rozegrane w znanej ze świetnych warunków do uprawiania paralotniarstwa brazylijskiej miejscowości Baixo Guandu w stanie Espirito Santo.  Do rywalizacji stanęło 120 pilotów z ponad 20 krajów z całego świata. W trakcie trwania zawodów udało się rozegrać pięć ważnych konkurencji.

Jak pisali organizatorzy po 4 zadaniach mieliśmy Brazylię w czołówce, Kolumbię jako najlepszą drużynę, a Polkę jako najlepszą pilotkę. Wiele szczęśliwych twarzy, a po raz kolejny Baixo Guandu z jego bezwarunkowymi atutami zapewniło piękne wydarzenie sportowe.

Rzeczywiście powodów do dumy przysporzyła nam wspomniana Klaudia Bułgakow. Polka pokonała wszystkie zawodniczki i zwyciężyła wśród kobiet w klasyfikacji Open. Razem z nia na podium stanęły Priscila Fevereiro z Brazylii (2. miejsce) i kolumbijka Andrea Jaramillo (3. lokata).

Do tego nasza zawodniczka zajęła bardzo dobre dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Kolumbia. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Brazylii i Wenezueli.

Źródło informacji i zdjęć: Aeroklub Polski

Czytany 698 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2018 11:59

Artykuły powiązane

• Aeroklub Polski gościł ponad 50 delegatów z całego świata w ramach obrad CIVA FAI.

W Warszawie odbyły się tegoroczne obrady Komisji Akrobacji FAI (CIVA). Gospodarzem spotkania był Aeroklub Polski. Frekwencję w tym roku można uznać za imponującą. Komisja Akrobacji FAI spotyka się raz w roku na sesji plenarnej w listopadzie, aby dyskutować i pracować nad rozwojem sportu akrobacyjnego, optymalizacją regulaminów wydarzeń sportowych i podejmować decyzje o miejscach kolejnych zawodów, w tym powołanie komitetów organizacyjnych itp.).

• Maja Kuczyńska zdobyła brąz dla Polski w 3. Pucharze Świata FAI w Lataniu Tunelowym.

W Bahrajnie zakończył się 3. Puchar Świata w Lataniu Tunelowym. Brązowy medal we Freestylu zdobyła Maja Kuczyńska.

• XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego w Łomży.

Poniedziałek przyniósł deszcz i zimny, porywisty wiatr. Tak zaczął się tydzień, pod koniec którego miały się odbyć XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018, zorganizowane przez tygodnik „Kontakty”. Nadszedł piątek. O jedenastej pułap chmur w Łomży był na wysokości 50 - 70 m i padała mżawka. Jednak piloci z całej Polski wiedzą, że jak Władek Tocki wyznaczył zawody na ten weekend, to pogoda będzie na pewno!

• 32 dostarczone Caracale na 40-lecie brazylijskich zakładów śmigłowcowych Helibras.

Brazylijski lider śmigłowcowy Helibras świętuje w tym roku 40 lat istnienia na rynku i 10-lecie programu H-XBR, czyli podpisanej w 2008 r. strategicznej współpracy Airbus Helicopters z Ministerstwem Obrony Brazylii przy produkcji 50 śmigłowców H225/H225M.

• Nadchodzi lotniczy weekend w Łomży. XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty 2018".

Już w najbliższy weekend mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem.

• Podsumowanie 4. FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów 2018.

Tak wielkiej imprezy balonowej we Włocławku jeszcze nie było. W dniach 11-16 września, Aeroklub Włocławski i miasto Włocławek w ramach 4. FAI Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów 2018 gościł 49 załóg z 17 krajów, które przez tydzień rywalizowały ze sobą na kujawskim niebie. Piloci zmagali się również z pogodą, która spowodowała odwołanie kilku zaplanowanych lotów. W trakcie zawodów, piloci wykonali 4 loty i rozegrali 17 konkurencji. Sytuacja na podium zmieniała się z lotu na lot, z konkurencji na konkurencję. Wszystko stało się jasne dopiero po ostatnim locie, który odbył się w piątek, 14 września o świcie.

• Święto lotnictwa i 4 FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

W 2018 roku wrześniowe kujawskie niebo opanują kolorowe statki powietrzne z całego świata. Mistrzostwa Europy Juniorów zgromadzą na starcie ponad 60 balonów. Podziwianie kolorowych kul wypełnionych gorącym powietrzem jest tradycją Włocławka i okolic. Starty i lądowania gromadzą rzesze widzów na lotnisku w Kruszynie.

• XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego "Kontakty 2018".

Już za 30 dni mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem.

• Mistrzostwa Świata FAI S modeli kosmicznych 2018 dobiegły końca.

W dniach od 29.07.2018 do 04.08.2018 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyła się jedna z największych imprez modelarstwa lotniczego tego roku - Mistrzostwa Świata FAI S Modeli Kosmicznych 2018, które odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, jako impreza najwyższej rangi w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

• Inwazja modelarzy kosmicznych. Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018.

W samym środku wakacji (29 lipca-4 sierpnia br.), na Lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego, startuje kolejna prestiżowa impreza FAI w sporcie lotniczym. Tym razem będą to 22.Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych pod Patronem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.