wtorek, 10 kwiecień 2018 11:56

Klaudia Bułgakow najlepsza w klasyfikacji kobiet w Brazylii.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Klaudia Bułgakow i Hipoxia / Aeroklub Polski Foto: Klaudia Bułgakow i Hipoxia / Aeroklub Polski

Klaudia Bułgakow w świetnym stylu wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet podczas 3. Paralotniowych Mistrzostw Panamerykańskich FAI. W klasyfikacji generalnej zawodów Polka zajęła dziesiątą lokatę.  

Po ośmiu intensywnych dniach, w sobotę, 7 kwietnia 2018 zakończyły się Paralotniowe Mistrzostwa Panamerykańskie FAI. Mistrzostwa Ameryk zostały rozegrane w znanej ze świetnych warunków do uprawiania paralotniarstwa brazylijskiej miejscowości Baixo Guandu w stanie Espirito Santo.  Do rywalizacji stanęło 120 pilotów z ponad 20 krajów z całego świata. W trakcie trwania zawodów udało się rozegrać pięć ważnych konkurencji.

Jak pisali organizatorzy po 4 zadaniach mieliśmy Brazylię w czołówce, Kolumbię jako najlepszą drużynę, a Polkę jako najlepszą pilotkę. Wiele szczęśliwych twarzy, a po raz kolejny Baixo Guandu z jego bezwarunkowymi atutami zapewniło piękne wydarzenie sportowe. 

Rzeczywiście powodów do dumy przysporzyła nam wspomniana Klaudia Bułgakow. Polka pokonała wszystkie zawodniczki i zwyciężyła wśród kobiet w klasyfikacji Open. Razem z nia na podium stanęły Priscila Fevereiro z Brazylii (2. miejsce) i kolumbijka Andrea Jaramillo (3. lokata).

Do tego nasza zawodniczka zajęła bardzo dobre dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Kolumbia. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Brazylii i Wenezueli.

Więcej informacji i wyniki zawód: http://hipoxia.com.br/panamericano2018/

Źródło informacji i zdjęć: Aeroklub Polski

Czytany 608 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2018 11:59

Artykuły powiązane

Top