wtorek, 10 kwiecień 2018 15:26

MQ-25 to duży skok w przyszłość systemów tankowania w powietrzu.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Media Kit Źródło zdjęcia: Lockheed Martin Media Kit

Opracowana przez Skunk Works misja bezzałogowa MQ-25 została zaprojektowana tak, aby zapewnić solidne możliwości tankowania, aby wesprzeć sojusznicze wojska i zwiększyć zasięg lotniskowców Stanów Zjednoczonych. Ta nowa oferta opiera się na dziedzictwie systemów bezobsługowych, w tym RQ-170.

Jak możemy przeczytać na stronie projektu zamiast zmieniać projekt samolotu Lockheed Martin, który pierwotnie miał na celu obsługę innych misji, specjalnie skonstruowany MQ-25 jest zoptymalizowany pod kątem wydajności tankowania i utrzymywania się w powietrzu oraz integracji z okrętem, aby spełnić kluczowe potrzeby tankowania w lotnictwie marynarki wojennej. Doświadczenie producenta i projektanta rozciąga się od systemów KC-130J, S-3, otwartych misji i doświadczeń z integracją z lotniskowcami i samolotami operującymi z nich, w tym F-35B, F-35C i CH-53.

Podejście do MQ-25 wykorzystuje również wyjątkową zdolność Skunk Work do szybkiego i niedrogiego opracowania systemów spełniających kluczowe potrzeby USA, zapewniając, że spełni ona wymagania marynarki wojennej USA, aby przyspieszyć dostarczenie dla niej kolejnych zdolności operacyjnych.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin

Czytany 497 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2018 15:30

Artykuły powiązane

Top