czwartek, 12 kwiecień 2018 09:15

Piknik lotniczy "Dni Aeroklubu" na lotnisku Rybnik Gortatowice.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
fot. Krzysztof Niewadomski / Źródło: Tigermoth.pl  / dniaeroklubu.pl fot. Krzysztof Niewadomski / Źródło: Tigermoth.pl / dniaeroklubu.pl

Piknik Lotniczy "Dni Aeroklubu" to jedna z najbardziej widowiskowych imprez plenerowych w regionie przyciągająca corocznie rzeszę widzów. Akrobacje samolotowe i szybowcowe w wykonaniu najlepszych pilotów i grup akrobacyjnych w Polsce, pokazy w locie zabytkowych samolotów, szybowce, spadochroniarze, do tego liczne atrakcje dla widzów zgromadzonych na lotnisku, gwarantują dobrą zabawę.

Piknik Lotniczy DNI AEROKLUBU jest organizowany przez rybnicki Aeroklub od roku 2014. Impreza na przestrzeni tych kilku lat zapisała się w świadomości mieszkańców naszego regionu jako wyjątkowo widowiskowe wydarzenie. Co roku publiczność tłumnie przybywa w czerwcowy weekend na lotnisko w Gotartowicach by oglądać popisy mistrzów akrobacji samolotowej i szybowcowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich edycji Dni Aeroklubu w Rybniku.

Piknik planowany jest na 9 i 10 czerwca 2018 roku na lotnisku Rybnik Gortatowice. W powietrzu będziemy mieli okazję zobaczyć karobacje szybowcowe Jrzego Makuli oraz pokaz grupy Follow Me. Oprócz tego zobaczymy samoloty: Taylorcraft Auster Mk IV , DHC-1 CHIPMUNK 22, Tiger Moth T-7230 , Dromadery oraz śmigłowiec Robinson 44.

Atrakcjami towarzyszącymi będą: wystawa statyczna, loty widokowe, wesołe miasteczko i gastronomia.

Organizatorem imprezy jest Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego.

Strona pikniku: http://dniaeroklubu.pl/

Czytany 1268 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 kwiecień 2018 09:29

Artykuły powiązane

Top