piątek, 13 kwiecień 2018 09:19

Program F-35 wykonał końcowy lot testowy fazy programu "System Rozwoju i Demonstracji".

Napisane przez Lockheed Martin Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Ukończenie testowego lotu FD-35 SDD jest kulminacją lat ciężkiej pracy i poświęcenia ze strony rządu i zespołu branżowego" - powiedział Mat Winter, dyrektor wykonawczy ds. Programu F-35. "Od czasu pierwszego lotu AA-1 w 2006 r. program lotów testowych trwa od ponad 11 lat bez żadnych problemów, przeprowadzając ponad 9 200 lotów, gromadząc ponad 17 000 godzin nalotu i wykonując ponad 65 000 punktów testowych, aby zweryfikować projekt, wytrzymałość, oprogramowanie, czujniki, możliwości i wydajność broni dla wszystkich trzech wariantów F-35. Gratulujemy naszemu zespołowi testowemu F-35 i szerszemu F-35 Enterprise za dostarczenie tej nowej, potężnych i decydujących możliwości dla wojska."

Ostatni lot SDD odbył się 11 kwietnia w Naval Air Station Patuxent River w Maryland, kiedy samolot testowy CF-2 zakończył misję zbierania danych o przewożeniu zewnętrznych 900 kilogramowego uzbrojenia przeznaczonego do bezpośredniego ataku (JDAM) i AIM- 9X.

Od badań lotniczych do testowania systemów misyjnych, krytyczne prace zakończone przez zespoły testowe F-35 umożliwiły przekazanie zdolności operacyjnych bloku 3F do operacyjnego myśliwca. Ponad 1000 inżynierów, opiekunów, pilotów i personelu pomocniczego SDD wykorzystało trzy warianty samolotu F-35, aby przetestować osiągi i jakość lotu samolotu. Zespół testowy przeprowadził na morzu i wykonał ponad 1500 testów pionowego lądowania na wariancie F-35B.

"Program lotów próbnych F-35 to najbardziej wszechstronny, rygorystyczny i najbezpieczniejszy program badań lotu w historii lotnictwa" - powiedział Greg Ulmer, wiceprezes Lockheed Martin i dyrektor generalny programu F-35. "Wspólny zespół rządowy i branżowy wykazał się wyjątkową współpracą i doświadczeniem, a wyniki dały pilotom, którzy latają na F-35 ogromne zaufanie do możliwości transformacyjnych."

Rozwojowy test lotniczy jest kluczowym elementem fazy SDD programu F-35, która zostanie formalnie zakończony w następstwie Testu Operacyjnego i Oceny oraz decyzji Departamentu Obrony dotyczącej przejścia na produkcję samolotów na pełną skalę.

Dzięki technologii stealth, zaawansowanym czujnikom, pojemności i zasięgowi broni, F-35 jest najbardziej śmiercionośnym, wytrzymałym i połączonym samolotem myśliwskim jaki kiedykolwiek zbudowano. F-35 to więcej niż sam myśliwiec, służy on do zbierania, analizowania i udostępniania danych. To potężny mnożnik siły, który zwiększa siłę wszystkich statków powietrznych, obiektów naziemnych w przestrzeni operacji wojskowych oraz umożliwia mężczyznom i kobietom w mundurach wykonanie ich misji i bezpieczny powrót do domu.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 478 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2018 09:22

Artykuły powiązane

 • Śmigłowce S-76D wykonały już 10000 lotów dla Thai Aviation Services.

  Sikorsky, firma Lockheed Martina, poinformowała, że ​​Thai Aviation Services wykonał łącznie 10 tysięcy godzin lotów za pomocą swojej floty śmigłowców S-76D ™ w rekordowym czasie krótszym niż dwa lata. Ten kamień milowy został osiągnięty zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności przez TAS jako pierwszego centrum obsługi klienta firmy Sikorsky w Tajlandii.

 • Lockheed Martin zmodernizował 52 samoloty C-5M Super Galaxy.

  Lockheed Martin dostarczył do tej pory 52 transportowce C-5M Super Galaxy zmodernizowane w ramach programu poprawy i niezawodności Sił Powietrznych USA. Dostarczenie kończy aktualizację RERP, która przedłuża żywotność floty C-5 do 2040 roku.

 • Amerykański Lockheed P-38 Lightning na Air Show w Radomiu.

  Lockheed P-38 Lightning to amerykański samolot myśliwski dalekiego zasięgu z okresu II wojny światowej. Szybki, silnie uzbrojony samolot używany do wielu zadań w różnorodnych warunkach walki. Samolot był zbudowany w układzie dwukadłubowym (tzw. latająca rama).

 • Nowe F-16 Block 70 zostaną wyprodukowane dla Królewskich Sił Powietrznych Bahrajnu.

  Lockheed Martin otrzymał od rządu USA umowę o wartości 1,12 miliarda dolarów na wyprodukowanie 16 nowych samolotów F-16 Block 70 dla Królewskich Sił Powietrznych Bahrainu. Jest to pierwsza sprzedaż tego F-16 i pierwszy program produkcyjny F-16, który zostanie wykonany w Greenville w Południowej Karolinie.

 • Ostatnie testy silnika odrzutowca Flaris zakończone! Kiedy pierwszy lot?

  Najmniejszy na świecie odrzutowiec dyspozycyjny Flaris Lar 1 przeszedł właśnie końcowe próby silnika. To już ostatnie próby naziemne samolotu. W kolejnym miesiącu ma zostać przewieziony na lotnisko, z którego pierwszy raz wzbije się w powietrze.

 • Airbus A330neo rozpoczyna testy w locie do 15 miast na całym świecie.

  A330neo, najnowszy szerokokadłubowiec Grupy Airbus, wyruszył w podróż po lotniskach  całego świata, mającą dowieść jego gotowości do eksploatacji przez linie lotnicze. Jest to ostatni już etap procedury certyfikacyjnej, na którym w toku zadań ETOPS, lądowań na lotniskach zapasowych i korzystania z obsługi lotniskowej sprawdzone zostanie działanie wszystkich systemów samolotu oraz jego niezawodność. Przeleciawszy nad europejskimi zakładami Grupy Airbus, A330neo odwiedzi piętnaście największych portów lotniczych na wszystkich pięciu kontynentach, wykonując łącznie trzy przeloty, które pozwolą mu zaliczyć w sumie 150 godzin prób w locie.

 • Nowy system obserwacji przestrzennej dla F-35 od Raytheon.

  Lockheed Martin wybrał Raytheon, aby opracować i dostarczyć system śledzenia i obserwacji przestrzennej nowej generacji (DAS) dla myśliwca F-35. W wyniku konkursu prowadzonego przez Lockheeda Martina wybór zwiększy możliwości i obniży koszty.

 • NASA zrealizowała lot dużym bezzałogowcem w publicznej przestrzeni powietrznej.

  Zdalnie pilotowany samolot Ikhana, należący do NASA, sterowany z centrum badawczegp Armstrong Flight Research Center w Edwards w Kalifornii, z powodzeniem przeprowadził we wtorek pierwszą misję w systemie National Airspace już bez systemów ratunkowych. Ten historyczny lot przesuwa Stany Zjednoczone o krok bliżej do normalizacji operacji bezzałogowych statków powietrznych w przestrzeni powietrznej wykorzystywanej przez komercyjnych i prywatnych operatorów statków bezzałogowych.

 • 300 samolotów F-35 już dostarczonych przez Lockheed Martin i Pentagon.

  Biuro Programu F-35 i Lockheed Martin świętuje dostarczenie 300-ego seryjnego samolotu F-35, demonstrując tym samym stały postęp i dynamikę programu. 300-ny samolot ma zostać dostarczony do Bazy Hill Air Force w stanie Utah.

 • Airbus BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemną próbę wibracyjną.

  Pierwszy egzemplarz samolotu BelugaXL pomyślnie przeszedł naziemne testy wibracyjne (GVT), spełniając wymóg niezbędny do otrzymania certyfikatu umożliwiającego mu odbycie pierwszego lotu, który producent zaplanował na lato tego roku.

Top