piątek, 13 kwiecień 2018 09:19

Program F-35 wykonał końcowy lot testowy fazy programu "System Rozwoju i Demonstracji".

Napisane przez Lockheed Martin Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Ukończenie testowego lotu FD-35 SDD jest kulminacją lat ciężkiej pracy i poświęcenia ze strony rządu i zespołu branżowego" - powiedział Mat Winter, dyrektor wykonawczy ds. Programu F-35. "Od czasu pierwszego lotu AA-1 w 2006 r. program lotów testowych trwa od ponad 11 lat bez żadnych problemów, przeprowadzając ponad 9 200 lotów, gromadząc ponad 17 000 godzin nalotu i wykonując ponad 65 000 punktów testowych, aby zweryfikować projekt, wytrzymałość, oprogramowanie, czujniki, możliwości i wydajność broni dla wszystkich trzech wariantów F-35. Gratulujemy naszemu zespołowi testowemu F-35 i szerszemu F-35 Enterprise za dostarczenie tej nowej, potężnych i decydujących możliwości dla wojska."

Ostatni lot SDD odbył się 11 kwietnia w Naval Air Station Patuxent River w Maryland, kiedy samolot testowy CF-2 zakończył misję zbierania danych o przewożeniu zewnętrznych 900 kilogramowego uzbrojenia przeznaczonego do bezpośredniego ataku (JDAM) i AIM- 9X.

Od badań lotniczych do testowania systemów misyjnych, krytyczne prace zakończone przez zespoły testowe F-35 umożliwiły przekazanie zdolności operacyjnych bloku 3F do operacyjnego myśliwca. Ponad 1000 inżynierów, opiekunów, pilotów i personelu pomocniczego SDD wykorzystało trzy warianty samolotu F-35, aby przetestować osiągi i jakość lotu samolotu. Zespół testowy przeprowadził na morzu i wykonał ponad 1500 testów pionowego lądowania na wariancie F-35B.

"Program lotów próbnych F-35 to najbardziej wszechstronny, rygorystyczny i najbezpieczniejszy program badań lotu w historii lotnictwa" - powiedział Greg Ulmer, wiceprezes Lockheed Martin i dyrektor generalny programu F-35. "Wspólny zespół rządowy i branżowy wykazał się wyjątkową współpracą i doświadczeniem, a wyniki dały pilotom, którzy latają na F-35 ogromne zaufanie do możliwości transformacyjnych."

Rozwojowy test lotniczy jest kluczowym elementem fazy SDD programu F-35, która zostanie formalnie zakończony w następstwie Testu Operacyjnego i Oceny oraz decyzji Departamentu Obrony dotyczącej przejścia na produkcję samolotów na pełną skalę.

Dzięki technologii stealth, zaawansowanym czujnikom, pojemności i zasięgowi broni, F-35 jest najbardziej śmiercionośnym, wytrzymałym i połączonym samolotem myśliwskim jaki kiedykolwiek zbudowano. F-35 to więcej niż sam myśliwiec, służy on do zbierania, analizowania i udostępniania danych. To potężny mnożnik siły, który zwiększa siłę wszystkich statków powietrznych, obiektów naziemnych w przestrzeni operacji wojskowych oraz umożliwia mężczyznom i kobietom w mundurach wykonanie ich misji i bezpieczny powrót do domu.

Źródło informacji i zdjęć: Lockheed Martin Press Release

Czytany 197 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2018 09:22

Artykuły powiązane

 • Nowy brytyjski Dywizjon 617 będzie używał F-35. Przyjął również historyczną nazwę.

  Nazwa nowego Dywizjonu 617 zostaje otrzymana w 75. roczniczę powstania eskadry, zwanej popularnie "Dambusters" - założonej pierwotnie w celu realizacji wysoce wyspecjalizowanych misji niszczenia zapór i zakłócania produkcji przemysłowej w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Nowy Dywizjon 617 będzie pierwszym, który poleci nowiutkim, najnowocześniejszym myśliwcem F-35, najbardziej zaawansowanym i dynamicznym samolotem myśliwskim w 100-letniej historii RAF.

 • MQ-25 to duży skok w przyszłość systemów tankowania w powietrzu.

  Opracowana przez Skunk Works misja bezzałogowa MQ-25 została zaprojektowana tak, aby zapewnić solidne możliwości tankowania, aby wesprzeć sojusznicze wojska i zwiększyć zasięg lotniskowców Stanów Zjednoczonych. Ta nowa oferta opiera się na dziedzictwie systemów bezobsługowych, w tym RQ-170.

 • Naddźwiękowy prototyp samolotu pasażerskiego poleci w 2021 roku. Lockheed Martin go zbuduje i przetestuje.

  Można uznać, że naddźwiękowa podróż komercyjna rysuje się już na horyzoncie, a to za sprawą przyznania przez NASA kontraktu dla koncernu Lockheed Martin Skunk Works® na zaprojektowanie, zbudowanie i testowanie lotu demonstratora lotu o niskiej emisji hałasu. Samolot X-plane będzie tak zaprojektowany, aby naddźwiękowy pasażerski transport lotniczy stał się rzeczywistością.

 • Przedstawiciele USA i Republiki Korei świętują debiut pierwszego F-35A dla Republiki Korei.

  Republika Korei i liderzy rządu USA świętowali publiczny debiut koreańskiego F-35A Lightning II w zakładzie produkcyjnym Lockheed Martin w Fort Worth. Wydarzenie to stanowi ważny kamień milowy programu F-35, wzmacniając obronę narodową i globalne partnerstwo.

 • Wspólne testy bezzałogowców ILOT-u z NASA, GE i Amazon na pustyni w Nevadzie.

  W dniach 5-9 marca 2018 delegacja Instytutu Lotnictwa uczestniczyła w testach systemu bezzałogowego ILX-32 MOSUPS w stanie Nevada w USA. Manewry obserwowali przedstawiciele Nevada Institute For Autonomous Systems (NIAS), NASA, Amazon, Airos (GE), Drone America oraz ANRA.

 • Lockheed Martin dostał kontrakt na szkolenie lotników Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych.

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych doceniło Lockheed Martin umową o świadczenie kompleksowych usług wsparcia szkoleniowego dla Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych (AFSOC), wspierającego operacje szkoleniowe dla różnych załóg samolotów wykorzystywanych do wielu misji, szkolenie załóg samolotów i wsparcie dla załóg i zasobów specjalnych sił specjalnych AFSOC (SOF).

 • Sikorsky CH-53K podniósł ciężar o masie 16,5 tony, trzykrotnie więcej niż poprzedni model.

  Sikorsky CH-53K King Stallion podniósł ładunek o masie 16,5 tony. Test odbył się w Sikorsky Development Flight Center. Była to maksymalna uniesiona masa na pojedynczym środkowym haku. Ten kamień milowy oznacza zakończenie działań związanych z rozbudową tej platformy dla CH-53K, ponieważ firma Sikorsky należąca do Lockheed Martin, przygotowuje się do dostarczenia w tym roku pierwszych śmigłowców do amerykańskiego korpusu piechoty morskiej.

 • Lądownik marsjański dostarczony przez Lockheed Martin gotowy do lotu.

  28 lutego Lockheed Martin dostarczył lądownik InSight Mars NASA do Vandenberg Air Force Base w Kalifornii. Lądownik zostanie poddany ostatecznemu montażowi w ramach przygotowań do wystrzelenia 5 maja na pokładzie rakiety Atlas Launch V 401 United Launch Alliance na planetę Mars.

 • LifePort dostarcza lekkie opancerzenie dla Columbia Helicopters.

  Firma LifePort należąca do firmy Sikorsky, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie dostaw opancerzenia podłogowego kabiny i kokpitu dla modelu śmigłowca "234" Columbia Helicopters handlowego odpowiednika Boeinga CH-47. Pancerz został zaprojektowany w celu ochrony członków załogi znajdujących się w niebezpiecznym środowisku. Sikorsky to firma  należąca do Lockheed Martin.

 • Czy na Air Show w Radomiu pojawi się amerykański myśliwiec F-35?

  Jak pisze portal informacyjny Echodnia.eu trwają rozmowy między innymi z włoską grupą Frecce Tricolori oraz z Amerykanami, dotyczące prezentacji w Radomiu między innymi myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top