wtorek, 17 kwiecień 2018 14:25

Zgłoszenia kolejnych ekip na pokazy lotnicze w Radomiu.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan / Źródło: By Shimin Gu (commons file) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan / Źródło: By Shimin Gu (commons file) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Kolejne ekipy zgłaszają swój udział w tegorocznych pokazach Air Show. W Radomiu zobaczymy między innymi czeskie śmigłowce Mil Mi-35 Hind i Mil Mi-171, pakistańskie maszyny PAC Super Mushshaki PAC JF-17 Thunder oraz rumuńskiego niemal zabytkowego Miga-21 Lancer.
Dotychczas do biura organizacyjnego Air Show wpłynęły oficjalne deklaracje 14 państw, które zamierzają skierować do Radomia swoje zespoły akrobacyjne, solistów i sprzęt.
Informacje o planowanych przylotach do Radomia można też znaleźć na oficjalnych stronach wojskowych zespołów akrobacyjnych. Ostatnie zgłoszenia to dwa czeskie śmigłowce, zapowiedź przylotu rumuńskiego samolotu Mig-21 Lancer, który brał już udział w radomskich pokazach, a także absolutna nowość - PAC JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan dla wojska pakistańskiego oraz na eksport, a także treningowego samolotu pakistańskiego PAC Super Mushshak.
Na oficjalnej stronie pokazów szef biura organizacyjnego pułkownik Kazimierz Dyński zapowiada, że prowadzone są jeszcze rozmowy w sprawie udziału kolejnych krajów - między innymi Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wśród zgłoszonych już ekip będziemy mogli zobaczyć na radomskim niebie renomowane europejskie zespoły akrobacyjne takie jak z Włoch „Frecce Tricolori”, z Hiszpanii „Patrulla Aguila”, ze Szwajcarii „Patrouille de Suisse”, z Finlandii „Midnight Hawks” czy z Chorwacji „Wings of storm”. Spoza Europy będziemy mogli podziwiać „Royal Jordanian Falcons” z Jordanii. Oczywiście polskie lotnictwo będzie reprezentowane przez niemal wszystkie rodzaje sprzętu lotniczego jaki jest w dyspozycji polskiej armii.
Oczywiście nie zabraknie także naszych „Biało-czerwonych Iskier” i zespołu radomskiego „Orlika” w pełnym składzie. W Radomiu wystąpi także zespół „Żelazny” oraz formacja „Flying Team” z Aeroklubu Warszawskiego na samolotach AT-3. Radomskie Air Show będzie kontynuacją uroczystości związanych z obchodami 100 - lecia polskiego lotnictwa, które zaplanowano na 23 i 24 sierpnia w Dęblinie. Pokazy w Radomiu odbędą się 25 i 26 sierpnia.
Tymczasem wciąż nie ma podpisanej umowy o współorganizację imprezy pomiędzy wojskiem oraz Urzędem Miejskim w Radomiu. Nie wiadomo też w jakiej formule będzie zorganizowana impreza. Być może wstępne ustalenia zapadną dziś. Na lotnisku na Sadkowie ma być bowiem przeprowadzony rekonesans z udziałem przedstawicieli wojska a także radomskiego magistratu.
 
Źródło publikacji: Echodnia.eu / Radom
Czytany 842 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 14:31

Artykuły powiązane

 • Port Lotniczy Radom złożył wniosek o upadłość. Zakończone negocjacje z PPL.
  - Uruchomienie w Radomiu jednego z większych lotnisk w Polsce staje się faktem - pisze na swoim Facebooku prezydent Radosław Witkowski.
 • Port Lotniczy Radom. Kiedy PPL przejmie port na Sadkowie?

  Jak pisze portal Echodnia.eu Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wybrało bardziej skomplikowany sposób przejęcia Portu Lotniczego Radom, bo obawiało się konsekwencji nieodpowiedniego finansowania spółki przez miasto. Procedura trwa i zdaniem przedstawicieli PiS opóźnia się z winy miasta. - To nieprawda, zrobiliśmy wszystko, co należało - odpowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski.

 • Zobacz Oficjalny Spot Air Show 2018 w Radomiu! Rozmawialiśmy z przedstawicielami Biura Organizacyjnego pokazów.

  Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. Rozmawaliśmy również przy okazji z przedstawicielami Biura Organizacyjnego Air Show 2018 w Radomiu.

 • SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy na Air Show 2018.

  SAAB JAS 39 Gripen – szwedzki myśliwiec wielozadaniowy produkowany przez koncern lotniczy SAAB w koprodukcji z BAE Systems. Gripen charakteryzuje się stosunkowo wysokimi osiągami, a przy tym jest to dość uniwersalna maszyna przystosowana na wymogów współczesnego pola walki.

 • Royal International Air Tatoo 2018. 100-lecie Królewskich Sił Powietrznych.

  Od 13 lipca w bazie lotniczej Fairford trwa kolejny Royal International Air Tatoo. W tym roku jest to ważne wydarzenie w Wielkiej Brytanii, ponieważ przypada w 100-lecie Królewskich Sił Lotniczych. Brytyjskie Air Show zakończy się dzisiaj, a my tymczasem prezentujemy zdjęcia Petera Steehouwera z ostatnich dni.

 • Akredytacje i pakiety spotterskie na Air Show w Radomiu.

  Organizatorzy Pokazów Lotniczych w Radomiu informują, że wnioski o przyznanie pakietu spotterskiego Biuro Prasowe zacznie przyjmować 5 lipca 2018 r. akredytacje zostaną zakończone 20 lipca 2018 r. o godz. 15.00.Po tym terminie nie będzie już możliwe uzyskanie akredytacji.

 • Jak zorganizować pokazy lotnicze podpowiada Urząd Lotnictwa Cywilnego.

  Pokazy lotnicze to wydarzenia, które przyciągają wielu pasjonatów lotnictwa, ale także osoby niezwiązane z awiacją, które chętnie podziwiają umiejętności pilotów. Najwięcej pokazów organizowanych jest w szczycie sezonu lotniczego, czyli w wakacje. Z uwagi na bezpieczeństwo publiczności i pilotów pokazy lotnicze muszą odbywać się zgodnie z określonymi przepisami. W związku z tym oraz w trosce o bezpieczeństwo publiczności i uczestników tego rodzaju imprez Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował ulotkę na temat przepisów dotyczących organizacji oraz przeprowadzania pokazów lotniczych.

 • Latający ołówek powraca. Rumuński Mig-21 na Air Show w Radomiu.

  Na Międzynarodowych Pokazach AIR SHOW 2018 kolejny raz wystąpi ulubieniec fanów lotnictwa - solista rumuński na myśliwcu MiG-21 LanceR. "Latający ołówek" to rumuński samolot myśliwski MiG-21 LanceR - zmodyfikowana wersja radzieckiego myśliwca MiG-21. W 1995 r. wzniósł się w powietrze pierwszy prototyp tej maszyny.

 • Dwudniowy program X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

  Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu! To wszystko czeka nas już za kilka dni. 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko! Prezentujemy Państwu szczegółowy program na poszczególne dni.

 • Działalność Aeroklubu Włocławskiego w sezonie 2018. Dużo ciekawych wydarzeń w najbliższym czasie.

  Nastał czas wakacji w związku z tym Aeroklub Włocławski realizuje intensywną działalność statutową. Z dniem 9 lipca rozpoczyna się szkolenie podstawowe dla grupy kandydatów na pilotów szybowcowych ze startu za wyciągarką. Kolejne takie szkolenie będzie realizowane w miesiącu wrześniu. Sukcesywnie realizowane jest szkolenie i trening szybowcowy, samolotowy oraz balonowy, także modelarskie. Treningi są mocno uzależnione od warunków pogodowych, a aura nie rozpieszcza nas w tym roku, jednak wykorzystując każde dni z odpowiednią pogodą realizujemy te działania.

Top