wtorek, 17 kwiecień 2018 14:25

Zgłoszenia kolejnych ekip na pokazy lotnicze w Radomiu.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan / Źródło: By Shimin Gu (commons file) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan / Źródło: By Shimin Gu (commons file) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
Kolejne ekipy zgłaszają swój udział w tegorocznych pokazach Air Show. W Radomiu zobaczymy między innymi czeskie śmigłowce Mil Mi-35 Hind i Mil Mi-171, pakistańskie maszyny PAC Super Mushshaki PAC JF-17 Thunder oraz rumuńskiego niemal zabytkowego Miga-21 Lancer.
Dotychczas do biura organizacyjnego Air Show wpłynęły oficjalne deklaracje 14 państw, które zamierzają skierować do Radomia swoje zespoły akrobacyjne, solistów i sprzęt.
Informacje o planowanych przylotach do Radomia można też znaleźć na oficjalnych stronach wojskowych zespołów akrobacyjnych. Ostatnie zgłoszenia to dwa czeskie śmigłowce, zapowiedź przylotu rumuńskiego samolotu Mig-21 Lancer, który brał już udział w radomskich pokazach, a także absolutna nowość - PAC JF-17 Thunder, lekki myśliwiec wielozadaniowy czwartej generacji, stworzony wspólnie przez Chiny i Pakistan dla wojska pakistańskiego oraz na eksport, a także treningowego samolotu pakistańskiego PAC Super Mushshak.
Na oficjalnej stronie pokazów szef biura organizacyjnego pułkownik Kazimierz Dyński zapowiada, że prowadzone są jeszcze rozmowy w sprawie udziału kolejnych krajów - między innymi Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wśród zgłoszonych już ekip będziemy mogli zobaczyć na radomskim niebie renomowane europejskie zespoły akrobacyjne takie jak z Włoch „Frecce Tricolori”, z Hiszpanii „Patrulla Aguila”, ze Szwajcarii „Patrouille de Suisse”, z Finlandii „Midnight Hawks” czy z Chorwacji „Wings of storm”. Spoza Europy będziemy mogli podziwiać „Royal Jordanian Falcons” z Jordanii. Oczywiście polskie lotnictwo będzie reprezentowane przez niemal wszystkie rodzaje sprzętu lotniczego jaki jest w dyspozycji polskiej armii.
Oczywiście nie zabraknie także naszych „Biało-czerwonych Iskier” i zespołu radomskiego „Orlika” w pełnym składzie. W Radomiu wystąpi także zespół „Żelazny” oraz formacja „Flying Team” z Aeroklubu Warszawskiego na samolotach AT-3. Radomskie Air Show będzie kontynuacją uroczystości związanych z obchodami 100 - lecia polskiego lotnictwa, które zaplanowano na 23 i 24 sierpnia w Dęblinie. Pokazy w Radomiu odbędą się 25 i 26 sierpnia.
Tymczasem wciąż nie ma podpisanej umowy o współorganizację imprezy pomiędzy wojskiem oraz Urzędem Miejskim w Radomiu. Nie wiadomo też w jakiej formule będzie zorganizowana impreza. Być może wstępne ustalenia zapadną dziś. Na lotnisku na Sadkowie ma być bowiem przeprowadzony rekonesans z udziałem przedstawicieli wojska a także radomskiego magistratu.
 
Źródło publikacji: Echodnia.eu / Radom
Czytany 706 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 14:31

Artykuły powiązane

 • F-16 Demo Tiger Team. Niepowtarzalny ryk dopalacza na pokazach w Radomiu

  F-16 Fighting Falcon Block 52+,nazywany przez pilotów VIPER, to wielozadaniowy myśliwiec czwartej generacji, który broni polskiego nieba od 2006 roku.W Polsce jest ich 48 sztuk, ale tylko jeden specjalnie przygotowany do prezentacji pokazowych.

 • Jest 1 milion złotych na organizację Air Show w Radomiu.

  Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska przesunęła niewiele ponad 1 milion złotych na organizację pokazów lotniczych w sierpniu tego roku. Miasto jest współorganizatorem Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018. Tak, jak przy poprzednich edycjach wydarzenia odpowiada między innymi za organizację i obsługę parkingów, komunikację miejską, sprzątanie w czasie i po pokazach. Zapewnia też obsługę medyczną.

 • Najnowsze innowacje Grupy Airbus na 2018 ILA Berlin Air Show.

  W dniach od 25 do 29 kwietnia odbędzie się tegoroczna edycja ILA Berlin Air Show, podczas której Airbus zaprezentuje obszerną ofertę swoich produktów, obejmującą szereg ciekawych innowacji. Po raz kolejny Grupa Airbus będzie największym z obecnych na tej imprezie wystawców. Krajem partnerskim ILA w 2018 r. jest Francja.

 • Rosyjski pilot skazany przez Sąd w Radomiu za naruszenie strefy zakazu lotów.

  Pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem kary na okres roku, 10 tysięcy złotych grzywny oraz obciążenie kosztami procesu w wysokości ponad 2,8 tysiąca złotych - to kara dla pilota Wasilija P. z Rosji. W 2016 roku Wasilij P., lecąc samolotem akrobacyjnym na Mistrzostwa Świata w Akrobacji Lotniczej WAAC 2016 w Radomiu, naruszył w strefę zakazu lotów. Do lądowania na lotnisku w podradomskim Piastowie sprowadzały go myśliwce F-16.

 • SOLOTURK ponownie pojawi się na radomskim niebie podczas Air Show 2018.

  Dzisiaj prezentujemy pierwszego zagranicznego uczestnika MPL AIR SHOW 2018. SOLOTURK to zespół demonstracyjny, prezentujący nie tylko możliwości nowoczesnych i wydajnych samolotów F-16 należących do tureckich sił powietrznych, ale również poziom umiejętności i wiedzę pilotów niezbędną do wykonania pokazów.

 • Podniebne szkolenie podchorążych z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego na samolotach M-28.

  W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu na samolotach transportowych M-28 "Bryza" szkoli się czworo podchorążych piątego roku studiów WSOSP.

 • Będą bilety na Air Show w Radomiu. Pentagon dał pozwolenie na pokaz swoich maszyn.

  Rekordowa liczba samolotów i śmigłowców, imponujące wystawy różnych rodzajów wojsk, bilety, ale w przystępnej cenie oraz wiele różnych ulg - tak mają wyglądać tegoroczne pokazy Air Show.

 • DGRSZ informuje o NATO Tiger Meet 2018. Akredytacje również dla Spotterów.

  W dniach 14-25 maja w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się szkolenie NATO Tiger Meet 2018. W 2018 roku będziemy gościć w Polsce eskadry lotnicze z sojuszniczych i partnerskich państw zrzeszone w Tiger Association.

 • 49 Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim zaprasza na lotniczy piknik rodzinny.

  16 czerwca 2018 roku 49 Baza Lotnictwa zaprasza na uroczyste obchody swojego święta i tradycyjny, rodzinny piknik lotniczy organizowany na pruszczańskim lotnisku. Po ubiegłorocznym jubileuszu 50-lecia funkcjonowania lotnictwa śmigłowcowego na pruszczańskiej ziemi, należy przypomnieć o przypadającej w tym roku 65 rocznicy funkcjonowania lotnictwa wojskowego w Pruszczu Gdańskim.

 • Air Show Radom 2018 - Zespół Akrobacyjny "Orlik".

  Dzisiaj prezentacja kolejnego uczestnika tegorocznych pokazów Air Show w Radomiu. Zespół Akrobacyjny ORLIK z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na arenie krajowej i międzynarodowej od 20 lat. Od początku istnienia grupa wykonała kilkaset pokazów na ponad stu różnych imprezach lotniczych.

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora.

Top