czwartek, 19 kwiecień 2018 14:22

"Akcja Serce" z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcie: DGRSZ Zdjęcie: DGRSZ

W godzinach nocnych z Kliniki Kardiologii i Transplantologii w Warszawie wyruszył, transportem kołowym, zespół lekarzy transplantologów, kierując się do jednego Trójmiejskich szpitali. W tym samym czasie zadanie transportu medycznego w ramach „Akcji Serce” przygotowywała już 43 Baza Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Do zadania wytypowano samolot Bryza o numerze 1118. O godzinie 9.35 na pokład Bryzy, dowodzonej przez por. pil. Kamila Bajszczyka, weszli lekarze z pobranymi do przeszczepu organami.

Start z Babich Dołów nastąpił o godzinie 9.35 i po godzinie lotu samolot lądował na lotnisku Okęcie, skąd natychmiast zespół transplantologów przemieścił się do oczekujących na organy pacjentów. Bryza wystartowała w drogę powrotną z Okęcia o 11.35, kończąc lot o 13.02 na lotnisku macierzystym w Babich Dołach.

To siódma akcja w tym roku a druga pilotów 43 Bazy Lotnictwa Morskiego z Gdyni Babich Dołów. Pozostałe przeprowadzili lotnicy z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie i 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Tekst: kmdr ppor. Marcin Braszak

Czytany 449 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 kwiecień 2018 14:25

Artykuły powiązane

Top