środa, 25 kwiecień 2018 12:37

Możliwości biznesowe oferowane przez H-47 Chinook obejmują produkcję, długoterminowe wsparcie i szkolenia.

Napisane przez Boeing Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Release Źródło zdjęcia: Boeing Press Release

Boeing i dziesięć niemieckich firm z branży lotniczej osiągnęło dzisiaj porozumienie w sprawie szeregu możliwości biznesowych dla H-47 Chinook, maszyną rywalizującą w niemieckim konkursie śmigłowców ciężkich.

Umowy z AERO-Bildungs ​​GmbH, Aircraft Philipp, CAE Elektronik GmbH, COTESA, Diehl Defence, Honeywell, Liebherr-Aerospace, Reiser Simulation and Training GmbH, Rockwell Collins i Rolls-Royce są pierwszymi z umów z wieloma partnerami związanymi z planem przemysłowym Boeinga do swojej oferty H-47 Chinook dla Niemiec.

Jeśli H-47 Chinook zostanie wybrany przez rząd Niemiec na potrzeby śmigłowca ciężkiego, te niemieckie firmy będą współpracować z Boeingiem w zakresie dostaw, konserwacji i szkoleń. Dodatkowe niemieckie firmy dołączą do przemysłowego planu Boeinga dotyczącego współpracy w zakresie komunikacji i integracji systemów misyjnych. Ten plan przemysłowy zapewni niemieckiemu rządowi długoterminowe wsparcie i rozwiązania szkoleniowe, w tym konserwację samolotów, szkolenie techniczne, badania, rozwój i technologię oraz udoskonalenie łańcucha dostaw.

"Mamy silną drużynę w naszej ofercie Chinook'a w Niemczech" - powiedział Michael Hostetter - dyrektor Vertical Lift Programs w Niemczech. "Chinook to nowoczesny, sprawdzony i niezawodny helikopter do dużych obciążeń o wysokiej dyspozycyjności i niskich wymaganiach konserwacyjnych. Boeing i jego niemiecki zespół przemysłowy są gotowi wspierać wymagania niemieckiego rządu, Bundeswehry oraz mężczyzn i kobiet w mundurach, którzy będą latać i utrzymywać samoloty."

Boeing koncentruje się na dostarczaniu klientowi niskoryzykownego, sprawdzonego i niezawodnego rozwiązania na czas i przy bardzo konkurencyjnych kosztach. Niemieccy partnerzy zostali starannie wybrani, aby zapewnić dodatkowe możliwości, wartość i lokalną wiedzę specjalistyczną wysoce wydajnemu rozwiązaniu platformowemu i logistycznemu, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i niskiego ryzyka, które są cechą charakterystyczną programu Chinook. Dodatkowi partnerzy do zespołu Boeing Niemcy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

"Dzięki tym partnerstwom Boeing zapewnia niemieckiemu przemysłowi możliwość przyłączenia się do ustalonej sieci dostawców Boeinga w Niemczech lub poszerzenia istniejącego zakresu współpracy z Boeingiem" - powiedział dr Michael Haidinger, prezes Boeing Germany. Boeing docenia przywództwo technologiczne niemieckiego przemysłu lotniczego i kontynuuje pracę w całej niemieckiej bazie zaopatrzeniowej, aby zwiększyć zakres prac w firmach handlowych, obronnych, kosmicznych, ochronnych i usługowych Boeinga.

Chinook jest najbardziej zaawansowanym wiropłatem transportowym w zasobach armii Stanów Zjednoczonych, z oczekiwaniem, że pozostanie w służbie do lat 2060-tych. Wybrane przez Holandię, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię i Kanadę, Chinook zapewnia Niemcom interoperacyjność, której nie są w stanie zaspokoić inne śmigłowce, zaspokajając szeroki zakres potrzeb misji.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Release

Czytany 530 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 kwiecień 2018 12:41

Artykuły powiązane

 • Amerykańska armia znów modernizuje śmigłowce Apache i Chinook.

  Ewolucja zamiast rewolucji – tą zasadą bardzo często kierują się amerykańscy wojskowi podczas modernizacji uzbrojenia. Tak też się stało w przypadku dwóch podstawowych śmigłowców wojsk lądowych – uderzeniowych AH-64 Apache oraz transportowych CH-47 Chinook. Zamiast kupować nowe typy maszyn, Amerykanie po raz kolejny zdecydowali o unowocześnieniu służących w linii konstrukcji.

 • Dassault Systèmes oferuje nowy rodzaj wsparcia dla mniejszych innowatorów lotnictwa.

  Dassault Systèmes w trakcie międzynarodowych targów Farnborough International Airshow poinformowała o wprowadzeniu na rynek “Reinvent the Sky,” nowego rozwiazania dedykowanego branży lotniczej i obronnej.

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

 • Drugi biało-czerwony samolot LOT-u już w Polsce. B737 MAX 8 przyleciał również w asyście F-16.

  Po rejsie z Seattle i międzylądowaniu na Islandii na Lotnisku Chopina wylądował najnowszy Boeing 737 MAX 8 LOT-u w malowaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Samolot dołączył do biało-czerwonego Dreamlinera, który do Warszawy przyleciał wczoraj. Oba latają już z pasażerami na regularnych trasach.

 • Produkcja pierwszego z trzech śmigłowców rozwojowych CH-47F Block II zbliża się do końca.

  Boeing i US Army wczoraj świętowały ważny kamień milowy programu CH-47F Block II wraz z przygotowaniem pierwszego śmigłowca do końcowego montażu. "CH-47F Block II przedstawia przyszłą gotowość ciężkich śmigłowców dźwigowych Armii Stanów Zjednoczonych i jej sojuszniczych partnerów" - powiedział pułkownik Greg Fortier, kierownik projektu armii amerykańskiej Cargo Helicopters. "Bez względu na to, czy zwiększa on całkowitą ładowność, poprawia przenoszenie, ma zmodyfikowane łopaty wirnika, czy też ustanawia nowe warunki dla nadzorowanego lotu autonomicznego, ten śmigłowiec zapewnia naziemnym dowódcom tak ogromną zdolność do wygrywania bitew na wielu polach."

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • Biało-czerwony Dreamliner LOT-u. SP-LSC przyleci już w czerwcu.

  W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nowy wygląd Boeinga 747 z okazji wystawy Expo 2020 w Dubaju.

  Jeden z należących do UPS samolotów Boeing 747, zwany potocznie Jumbo Jetem, operujący na międzynarodowych trasach długodystansowych, został specjalnie oznaczony, by podkreślić rolę firmy jako oficjalnego logistycznego partnera wystawy Expo 2020 w Dubaju.

Top