środa, 25 kwiecień 2018 12:37

Możliwości biznesowe oferowane przez H-47 Chinook obejmują produkcję, długoterminowe wsparcie i szkolenia.

Napisane przez Boeing Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Release Źródło zdjęcia: Boeing Press Release

Boeing i dziesięć niemieckich firm z branży lotniczej osiągnęło dzisiaj porozumienie w sprawie szeregu możliwości biznesowych dla H-47 Chinook, maszyną rywalizującą w niemieckim konkursie śmigłowców ciężkich.

Umowy z AERO-Bildungs ​​GmbH, Aircraft Philipp, CAE Elektronik GmbH, COTESA, Diehl Defence, Honeywell, Liebherr-Aerospace, Reiser Simulation and Training GmbH, Rockwell Collins i Rolls-Royce są pierwszymi z umów z wieloma partnerami związanymi z planem przemysłowym Boeinga do swojej oferty H-47 Chinook dla Niemiec.

Jeśli H-47 Chinook zostanie wybrany przez rząd Niemiec na potrzeby śmigłowca ciężkiego, te niemieckie firmy będą współpracować z Boeingiem w zakresie dostaw, konserwacji i szkoleń. Dodatkowe niemieckie firmy dołączą do przemysłowego planu Boeinga dotyczącego współpracy w zakresie komunikacji i integracji systemów misyjnych. Ten plan przemysłowy zapewni niemieckiemu rządowi długoterminowe wsparcie i rozwiązania szkoleniowe, w tym konserwację samolotów, szkolenie techniczne, badania, rozwój i technologię oraz udoskonalenie łańcucha dostaw.

"Mamy silną drużynę w naszej ofercie Chinook'a w Niemczech" - powiedział Michael Hostetter - dyrektor Vertical Lift Programs w Niemczech. "Chinook to nowoczesny, sprawdzony i niezawodny helikopter do dużych obciążeń o wysokiej dyspozycyjności i niskich wymaganiach konserwacyjnych. Boeing i jego niemiecki zespół przemysłowy są gotowi wspierać wymagania niemieckiego rządu, Bundeswehry oraz mężczyzn i kobiet w mundurach, którzy będą latać i utrzymywać samoloty."

Boeing koncentruje się na dostarczaniu klientowi niskoryzykownego, sprawdzonego i niezawodnego rozwiązania na czas i przy bardzo konkurencyjnych kosztach. Niemieccy partnerzy zostali starannie wybrani, aby zapewnić dodatkowe możliwości, wartość i lokalną wiedzę specjalistyczną wysoce wydajnemu rozwiązaniu platformowemu i logistycznemu, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i niskiego ryzyka, które są cechą charakterystyczną programu Chinook. Dodatkowi partnerzy do zespołu Boeing Niemcy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

"Dzięki tym partnerstwom Boeing zapewnia niemieckiemu przemysłowi możliwość przyłączenia się do ustalonej sieci dostawców Boeinga w Niemczech lub poszerzenia istniejącego zakresu współpracy z Boeingiem" - powiedział dr Michael Haidinger, prezes Boeing Germany. Boeing docenia przywództwo technologiczne niemieckiego przemysłu lotniczego i kontynuuje pracę w całej niemieckiej bazie zaopatrzeniowej, aby zwiększyć zakres prac w firmach handlowych, obronnych, kosmicznych, ochronnych i usługowych Boeinga.

Chinook jest najbardziej zaawansowanym wiropłatem transportowym w zasobach armii Stanów Zjednoczonych, z oczekiwaniem, że pozostanie w służbie do lat 2060-tych. Wybrane przez Holandię, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię i Kanadę, Chinook zapewnia Niemcom interoperacyjność, której nie są w stanie zaspokoić inne śmigłowce, zaspokajając szeroki zakres potrzeb misji.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Release

Czytany 374 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 kwiecień 2018 12:41

Artykuły powiązane

 • Dreamliner poleci z Biało-Czerwonymi Iskrami na Air Show w Radomiu!

  Jak informują organizatorzy Air Show 2018, 14 czerwca 2018 r. na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja prasowa sekretarza stanu w MON Ministra Wojciecha Skurkiewicza, dotycząca stanu przygotowań do tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018.

 • Biało-czerwony Dreamliner LOT-u. SP-LSC przyleci już w czerwcu.

  W fabryce Boeinga w Everett zakończyło się właśnie malowanie najnowszego z Dreamlinerów w wersji 787-9. Wyjątkowa biało-czerwona maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Nowy wygląd Boeinga 747 z okazji wystawy Expo 2020 w Dubaju.

  Jeden z należących do UPS samolotów Boeing 747, zwany potocznie Jumbo Jetem, operujący na międzynarodowych trasach długodystansowych, został specjalnie oznaczony, by podkreślić rolę firmy jako oficjalnego logistycznego partnera wystawy Expo 2020 w Dubaju.

 • LOT zamówił sześć kolejnych Boeingów 737 MAX 8.

  LOT powiększa flotę średniego zasięgu o sześć kolejnych samolotów wąskokadłubowych: Boeing 737 MAX. Wszystkie mają zostać dostarczone z fabryki w Renton do końca przyszłego roku Na razie LOT posiada dwa samoloty Boeing 737 MAX 8 o numerach rejestracyjnych SP-LVA i SP-LVB, które zostały dostarczone w grudniu 2017 r. Samoloty latają z pasażerami m.in. do Londynu, Madrytu i Larnaki. Umowa z leasingodawcą Air Lease Corporation (ALC) zakłada, że trzeci i czwarty przylecą w tym miesiącu. Dostawa kolejnego zaplanowana jest w grudniu br., a ostatniego w maju 2019 r.

 • Boeing EA-18G Growler pierwszy raz pojawi się w Finlandii.

  Wariant F/A-18 Super Hornet Growler jako myśliwiec walki elektronicznej zostanie zaprezentowany podczas fińskiego Air Force Air Show na 100. rocznicę fińskiego lotnictwa. Boeing i amerykańska marynarka wojenna po raz pierwszy w Finlandii zaprezentują samolot do walki elektroniczej typu EA-18G Growler.

 • US Army pracuje nad Apachem przyszłości. Ma być użytkowany do 2060 roku.

  Armia USA gromadzi potencjalne wymagania dotyczące kolejnej generacji śmigłowca szturmowego Boeing AH-64 Apache, który powinien pozostać w służbie prawdopodobnie do lat 60-tych XXI wieku.

 • Światowa Organizacja Handlu (WTO) nie stwierdza niedozwolonych dotacji w Grupie Airbus.

  Organ Apelacyjny WTO ogłosił dzisiaj pierwsze dwa oczekiwane w tym roku orzeczenia w sprawie dotacji w sporze dotyczącym dużych samolotów pasażerskich pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Pierwsze z orzeczeń to jego ostateczne sprawozdanie na temat zastosowania się Unii Europejskiej do wcześniejszych wniosków WTO w sprawie przeciwko Grupie Airbus (DS316). Drugie orzeczenie, dotyczące zastrzeżeń wobec praktyk koncernu Boeing, spodziewane jest pod koniec tego roku.

 • Powstanie samolot Bronco II, a łancuch dostaw zapewni firma Aviall w ramach współpracy z Boeing.

  Firma Boeing, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Aviall, ogłosiła dzisiaj wiodącą rolę Aviall w zarządzaniu łańcuchem dostaw w celu produkcji zaawansowanego, wysokowydajnego samolotu rozpoznawczego (AHRLAC), opracowanego przez Paramount Group. Aviall dołącza również do niedawno uruchomionego zespołu branżowego Bronco Combat Systems, aby wprowadzić samoloty Bronco II na rynek amerykański.

 • LOT włącza do floty dziesiątego Dreamlinera. Nowy boeing 787-9 poleci dziś z pasażerami do Toronto.

  Dreamliner 787-9 zarejestrowany jako SP-LSB wylądował w Warszawie po locie z lotniska Paine Field obok Seattle. Odrzutowiec zabiera na pokład 294 pasażerów, o 42 więcej niż mniejsza wersja 787-8. Samolot dołączył do dziewięciu Dreamlinerów dwóch wersji wykorzystywanych obecnie przez LOT. Przewoźnik czeka na dostawy zakontraktowanych kolejnych pięciu maszyn tego typu.

 • Tankowiec powietrzny Boeing KC-46 kończy proces certyfikacji lotniczej FAA.

  Program powietrznych tankowców KC-46 ukończył wszystkie wymagane testy lotu uzupełniającego (STC) po udanym locie tankowania i komunikacji z C-17 Globemaster III.

Top