środa, 25 kwiecień 2018 12:37

Możliwości biznesowe oferowane przez H-47 Chinook obejmują produkcję, długoterminowe wsparcie i szkolenia.

Napisane przez Boeing Press Release
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Boeing Press Release Źródło zdjęcia: Boeing Press Release

Boeing i dziesięć niemieckich firm z branży lotniczej osiągnęło dzisiaj porozumienie w sprawie szeregu możliwości biznesowych dla H-47 Chinook, maszyną rywalizującą w niemieckim konkursie śmigłowców ciężkich.

Umowy z AERO-Bildungs ​​GmbH, Aircraft Philipp, CAE Elektronik GmbH, COTESA, Diehl Defence, Honeywell, Liebherr-Aerospace, Reiser Simulation and Training GmbH, Rockwell Collins i Rolls-Royce są pierwszymi z umów z wieloma partnerami związanymi z planem przemysłowym Boeinga do swojej oferty H-47 Chinook dla Niemiec.

Jeśli H-47 Chinook zostanie wybrany przez rząd Niemiec na potrzeby śmigłowca ciężkiego, te niemieckie firmy będą współpracować z Boeingiem w zakresie dostaw, konserwacji i szkoleń. Dodatkowe niemieckie firmy dołączą do przemysłowego planu Boeinga dotyczącego współpracy w zakresie komunikacji i integracji systemów misyjnych. Ten plan przemysłowy zapewni niemieckiemu rządowi długoterminowe wsparcie i rozwiązania szkoleniowe, w tym konserwację samolotów, szkolenie techniczne, badania, rozwój i technologię oraz udoskonalenie łańcucha dostaw.

"Mamy silną drużynę w naszej ofercie Chinook'a w Niemczech" - powiedział Michael Hostetter - dyrektor Vertical Lift Programs w Niemczech. "Chinook to nowoczesny, sprawdzony i niezawodny helikopter do dużych obciążeń o wysokiej dyspozycyjności i niskich wymaganiach konserwacyjnych. Boeing i jego niemiecki zespół przemysłowy są gotowi wspierać wymagania niemieckiego rządu, Bundeswehry oraz mężczyzn i kobiet w mundurach, którzy będą latać i utrzymywać samoloty."

Boeing koncentruje się na dostarczaniu klientowi niskoryzykownego, sprawdzonego i niezawodnego rozwiązania na czas i przy bardzo konkurencyjnych kosztach. Niemieccy partnerzy zostali starannie wybrani, aby zapewnić dodatkowe możliwości, wartość i lokalną wiedzę specjalistyczną wysoce wydajnemu rozwiązaniu platformowemu i logistycznemu, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności i niskiego ryzyka, które są cechą charakterystyczną programu Chinook. Dodatkowi partnerzy do zespołu Boeing Niemcy zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

"Dzięki tym partnerstwom Boeing zapewnia niemieckiemu przemysłowi możliwość przyłączenia się do ustalonej sieci dostawców Boeinga w Niemczech lub poszerzenia istniejącego zakresu współpracy z Boeingiem" - powiedział dr Michael Haidinger, prezes Boeing Germany. Boeing docenia przywództwo technologiczne niemieckiego przemysłu lotniczego i kontynuuje pracę w całej niemieckiej bazie zaopatrzeniowej, aby zwiększyć zakres prac w firmach handlowych, obronnych, kosmicznych, ochronnych i usługowych Boeinga.

Chinook jest najbardziej zaawansowanym wiropłatem transportowym w zasobach armii Stanów Zjednoczonych, z oczekiwaniem, że pozostanie w służbie do lat 2060-tych. Wybrane przez Holandię, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Turcję, Wielką Brytanię i Kanadę, Chinook zapewnia Niemcom interoperacyjność, której nie są w stanie zaspokoić inne śmigłowce, zaspokajając szeroki zakres potrzeb misji.

Źródło informacji i zdjęć: Boeing Press Release

Czytany 629 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 kwiecień 2018 12:41

Artykuły powiązane

 • Symulator Boeinga 787 Dreamliner w Warszawie.

  10 października 2018 roku, po raz pierwszy w Polsce symulator Boeinga 787 Dreamliner pojawił się w hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

 • Nowy samolot UPS na Okęciu. Boeing 747-400 o większej ładowności.

  Firma UPS (NYSE: UPS) zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot - Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

 • Boeing wygrywa pilotażowy program szkolenia pilotów US Air Force na samolocie T-X.

  Piloci Sił Powietrznych USA wkrótce będą się szkolić się do walki na samolotach i symulatorach T-X od Boeinga. "Dzisiejsza informacja jest kulminacją lat niezmiennego skupienia się przez zespół Boeinga i Saaba", powiedział Leanne Caret, prezes i dyrektor generalny Boeing Defence, Space & Security. "Jest to bezpośredni rezultat naszych wspólnych inwestycji w rozwój systemu opartego na unikalnych wymaganiach Amerykańskich Sił Powietrznych. Oczekujemy, że T-X będzie programem franchisingowym [orgin.] przez większość tego stulecia "

 • Śmigłowiec MH-139 zastąpi UH-1N, przeznaczonego do ochrony baz rakiet balistycznych.

  Boeing dostarczy śmigłowiec MH-139 i wsparcie posprzedażowe dla Sił Powietrznych USA, aby zastąpić ponad czterdziestoletnie śmigłowce UH-1N "Huey" używane do ochrony miejsc stacjonowania amerykańskich wyrzutni międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

 • Salon Obronności w Kielcach: PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing.

  W trakcie pierwszego dnia Salonu PGZ i WZL1 podpisały listy intencyjne z firmą Boeing dotyczące współpracy w programach śmigłowcowych. Porozumienie otworzy możliwość realizacji projektów biznesowych związanych z platformą AH-64 Apache w ramach wsparcia programu pozyskania śmigłowca uderzeniowego KRUK. AH-64 Apache jest obecnie rozważany przez rząd Polski jako rozwiązanie, które spełnia wymagania dotyczące śmigłowców bojowych.

 • Amerykańska armia znów modernizuje śmigłowce Apache i Chinook.

  Ewolucja zamiast rewolucji – tą zasadą bardzo często kierują się amerykańscy wojskowi podczas modernizacji uzbrojenia. Tak też się stało w przypadku dwóch podstawowych śmigłowców wojsk lądowych – uderzeniowych AH-64 Apache oraz transportowych CH-47 Chinook. Zamiast kupować nowe typy maszyn, Amerykanie po raz kolejny zdecydowali o unowocześnieniu służących w linii konstrukcji.

 • Dassault Systèmes oferuje nowy rodzaj wsparcia dla mniejszych innowatorów lotnictwa.

  Dassault Systèmes w trakcie międzynarodowych targów Farnborough International Airshow poinformowała o wprowadzeniu na rynek “Reinvent the Sky,” nowego rozwiazania dedykowanego branży lotniczej i obronnej.

 • Boeing przekazał 5 mln dolarów na realizację projektu "Pracownia Newtona", inicjatywy promującej edukację STEM.

  Boeing ogłosił inwestycję o wartości 5 milionów dolarów w firmę Newton Europe, która w 9 krajach europejskich uruchomi tzw. "Newton Rooms", czyli pracownie promujące rozwój edukacji w obszarze nauki, nowoczesnej technologii, inżynierii i matematyki (edukacja STEM).

 • Program Boeing KC-46 kończy testy lotnicze wymagane do pierwszej dostawy do Amerykańskich Sił Powietrznych.

  Boeing i Amerykańskie Siły Powietrzne osiągnęły ostatnio znaczący kamień milowy dla tankowca KC-46, kończąc wszystkie testy w locie wymagane do pierwszej dostawy. W ubiegłym tygodniu zespół KC-46 zakończył testy certyfikacji typu wojskowego oraz certyfikacji odbioru samolotami KC-135, F-16 i C-17.

 • Zespół Emirates Engineering zmienia konfigurację drugiego Boeinga 777-200LR.

  Zespół Emirates Engineering przeprowadził zmianę konfiguracji drugiego samolotu Boeing 777-200LR we flocie przewoźnika. Przebudowa maszyny z wersji trzyklasowej na dwuklasową odbywała się w całości w hangarach Emirates Engineering w Dubaju. W samolocie w nowej konfiguracji znalazły się także nowe, szersze fotele w układzie 2-2-2 i przestrzeń wspólna w klasie biznes oraz całkowicie odnowiona klasa ekonomiczna, która zapewni pasażerom najwyższy komfort podróży.

Top