środa, 25 kwiecień 2018 14:53

Polska reprezentacja w drodze do Tajlandii na X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Aeroklub Polski Źródło zdjęcia: Aeroklub Polski

W Tajlandii zaczynają się X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia otwarcia odbędzie się 30 kwietnia. Do 6 maja w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata będzie walczyć silna polska ekipa.

Polska Motoparalotniowa Kadra Narodowa wyruszyła na kolejne Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Tym razem będą się one odbywać w egzotycznej Tajlandii, w miejscowości Pasak Jolasid Dam in Lopburi, około 170 km na północ od Bangkoku.

Zgodnie z informacjami na stronie organizatora, do sportowych zmagań zgłoszono już 115 zawodników, ponad sto statków powietrznych z trzynastu krajów. Oprócz czołowych drużyn z Francji, Polski, Czech i Hiszpanii, w zmaganiach o tytuł najlepszego pilota wezmą udział zawodnicy z: Brazylii, Australii, Kuwejtu, Iranu, Kanady, Indii, Rosji, Japonii oraz Tajlandii, gospodarza zawodów.

Polska Kadra Narodowa, jest najliczniej reprezentowaną podczas tegorocznych Motoparalotniowych Mistrzostw Świata. 23 zawodników z Polski będzie rywalizować w następujących kategoriach:

Klasa PF1 (start z nóg)

Marcin Bernat

Jarosław Budziszewski

Jacek Ciszkowski

Paweł Kozarzewski

Jarosław Pałdyna

Jacek Semkło

Klasa PL1 (start z wózka)

Wojciech Bógdał

Andrzej Bury

Wojciech Panas

Krzysztof Romicki

Szymon Winkler

Klasa PL2 (załoga dwuosobowa, start z wózka)

Jarosław Balcerzewski / Magdalena Kłoss

Marek Barczyński / Violetta Bara

Dariusz Brzostowicz / Przemysław Kalinowski

Tomasz Krotecki / Ewelina Krotecka

Adam Pupek / Piotr Kozikowski

Daniel Walkowiak / Michał Perkowski

Choć z Polski właśnie wyruszyła ostatnia część polskiej ekipy, to sprzęt zawodników już dawno był w drodze. Do Tajlandii został wysłany 14 lutego kontenerem morskim. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że dotarł na lotnisko, na którym będą rozgrywane mistrzostwa.

Mocny biało-czerwony team rozbudza nasze nadzieje na zwycięstwa i medale w Tajlandii. Sprawdźmy, na co możemy liczyć, patrząc przez pryzmat wyników z ostatnich Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2016 roku w Popham w Anglii. Wówczas wynik polskich pilotów motoparalotniowych to zdobytych pięć medali – złoty drużynowy w klasie PL1, srebro drużynowe w klasie PL2, srebro indywidualnie Andrzeja i Adrianny Malkusz w klasie PL2, brąz Wojtka Bógdała w PL1 i kolejny brązowy krążek w klasyfikacji narodowej.

Wszyscy trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Relacje i wyniki na bieżąco będzie można śledzić na:

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 1019 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 kwiecień 2018 14:56

Artykuły powiązane

Top