środa, 25 kwiecień 2018 14:53

Polska reprezentacja w drodze do Tajlandii na X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata.

Napisane przez Aeroklub Polski
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: Aeroklub Polski Źródło zdjęcia: Aeroklub Polski

W Tajlandii zaczynają się X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia otwarcia odbędzie się 30 kwietnia. Do 6 maja w rywalizacji o tytuł Mistrza Świata będzie walczyć silna polska ekipa.

Polska Motoparalotniowa Kadra Narodowa wyruszyła na kolejne Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Tym razem będą się one odbywać w egzotycznej Tajlandii, w miejscowości Pasak Jolasid Dam in Lopburi, około 170 km na północ od Bangkoku.

Zgodnie z informacjami na stronie organizatora, do sportowych zmagań zgłoszono już 115 zawodników, ponad sto statków powietrznych z trzynastu krajów. Oprócz czołowych drużyn z Francji, Polski, Czech i Hiszpanii, w zmaganiach o tytuł najlepszego pilota wezmą udział zawodnicy z: Brazylii, Australii, Kuwejtu, Iranu, Kanady, Indii, Rosji, Japonii oraz Tajlandii, gospodarza zawodów.

Polska Kadra Narodowa, jest najliczniej reprezentowaną podczas tegorocznych Motoparalotniowych Mistrzostw Świata. 23 zawodników z Polski będzie rywalizować w następujących kategoriach:

Klasa PF1 (start z nóg)

Marcin Bernat

Jarosław Budziszewski

Jacek Ciszkowski

Paweł Kozarzewski

Jarosław Pałdyna

Jacek Semkło

Klasa PL1 (start z wózka)

Wojciech Bógdał

Andrzej Bury

Wojciech Panas

Krzysztof Romicki

Szymon Winkler

Klasa PL2 (załoga dwuosobowa, start z wózka)

Jarosław Balcerzewski / Magdalena Kłoss

Marek Barczyński / Violetta Bara

Dariusz Brzostowicz / Przemysław Kalinowski

Tomasz Krotecki / Ewelina Krotecka

Adam Pupek / Piotr Kozikowski

Daniel Walkowiak / Michał Perkowski

Choć z Polski właśnie wyruszyła ostatnia część polskiej ekipy, to sprzęt zawodników już dawno był w drodze. Do Tajlandii został wysłany 14 lutego kontenerem morskim. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że dotarł na lotnisko, na którym będą rozgrywane mistrzostwa.

Mocny biało-czerwony team rozbudza nasze nadzieje na zwycięstwa i medale w Tajlandii. Sprawdźmy, na co możemy liczyć, patrząc przez pryzmat wyników z ostatnich Mistrzostw Świata, które odbyły się w 2016 roku w Popham w Anglii. Wówczas wynik polskich pilotów motoparalotniowych to zdobytych pięć medali – złoty drużynowy w klasie PL1, srebro drużynowe w klasie PL2, srebro indywidualnie Andrzeja i Adrianny Malkusz w klasie PL2, brąz Wojtka Bógdała w PL1 i kolejny brązowy krążek w klasyfikacji narodowej.

Wszyscy trzymamy kciuki za naszych zawodników!

Relacje i wyniki na bieżąco będzie można śledzić na:

Źródło informacji: Aeroklub Polski

Czytany 614 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 kwiecień 2018 14:56

Artykuły powiązane

 • Inwazja modelarzy kosmicznych. Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018.

  W samym środku wakacji (29 lipca-4 sierpnia br.), na Lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego, startuje kolejna prestiżowa impreza FAI w sporcie lotniczym. Tym razem będą to 22.Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych pod Patronem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

 • Michał Klimaszewski mistrzem Polski akrobacji szybowcowych.

  W minionych dniach na terenie Aeroklubu Pomorskiego, odbyły się 23 mistrzostwa Polski akrobacji szybowcowych. Pilot Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Polski w klasie advanced, wygrywając wszystkie konkurencje z przewagą 5-7 punktów, nad pozostałymi uczestnikami.

 • 35 Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Ostrowie Wielkopolskim.

  Do zawodów zgłosiło się 138 zawodników z 29 państw. Pierwsza część mistrzostw rozegrana zostanie w klasach: club, standard i 15 metrowa. Mistrzostwa rozpoczynają się już 7 lipca o godzinie 18:00 uroczyście na rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody potrwają do 22 lipca.

 • Ruszyła platforma CREODIAS, największe przedsięwzięcie polskiej branży kosmicznej.

  Natychmiastowy, prosty i wygodny dostęp do danych z europejskich satelitów programu Copernicus oraz nowatorskie rozwiązanie stawiające Polaków w gronie najlepszych na świecie firm oferujących rozwiązania chmurowe. Oto wyróżniki uruchomionej podczas konferencji we włoskim Baveno platformy CREODIAS, stworzonej przez konsorcjum z wiodącą rolą polskich firm technologicznych.

 • Por. Lukas Maciejewski, pilot Royal Navy o polskich korzeniach.

  Jego dziadek wyemigrował do Anglii po wojnie. Teraz on przyleciał do jego ojczyzny, aby wziąć udział w ćwiczeniu Tiger Meet. Poznajcie porucznika Lukasa Maciejewskiego z 814 Eskadry Królewskiej Marynarki Wojennej. Opowiada nam o operacjach, które realizowały „latające tygrysy”, a także o tym, jak w jego domu kultywowane są polskie tradycje.

 • Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych 2018 i Balonowe Mistrzostwa Świata FAI Juniorów 2018.

  Na lotnisku w Kruszynie trwają przygotowania do jednych z największych na świecie imprez modelarstwa lotniczego i baloniarstwa w 2018 roku, których organizację Aeroklubowi Włocławskiemu powierzyła Międzynarodowa Federacja Lotnicza FAI.

 • Książka "Polskie wytwórnie samolotów" już dostępna od maja.

  Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki bez problemu rozpoznają w tych nazwach polskie samoloty. Lotnictwo przeszło długą drogę od pierwszych siermiężnych, drewnianych konstrukcji owiniętych bawełnianym płótnem po dzisiejsze nowoczesne modele półskorupowe.

 • Finnair oferuje rekordową liczbę lotów do Polski latem 2019 r.

  Finnair doda dwa kolejne cotygodniowe połączenia między Helsinkami i Warszawą na lato 2019 r. i będzie latać na tej trasie trzy razy dziennie. W sumie w sezonie letnim 2019 r. Finnair zaoferuje rekordową liczbę do 44 lotów tygodniowo między Helsinkami a Warszawą, Gdańskiem i Krakowem.

 • Polscy lotnicy wykonali swoje zadanie w ramach koalicji walczącej z ISIS. W czerwcu zakończą misję w Kuwejcie.

  3600 godzin nalotu – to bilans działania polskiego kontyngentu wojskowego, który stacjonuje w Kuwejcie. To pierwsza operacja bojowa, w której uczestniczą samoloty F-16. Niebawem polska misja w operacji „Inherent Resolve” dobiegnie końca. O jej przebiegu i zdobytych doświadczeniach rozmawiamy z gen. bryg. Tadeuszem Mikutelem, zastępcą dowódcy operacyjnego rodzajów sił zbrojnych.

 • Policja będzie miała dwa nowe śmigłowce S-70i Black Hawk z PZL Mielec.

  Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podpisał w Mielcu umowę na zakup dwóch nowoczesnych śmigłowców S-70i Black Hawk. Maszyny będą wykorzystywane do działań operacyjno - desantowych. To kolejna inwestycja realizowana w ramach Programu modernizacji służb mundurowych.

Top